• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Děkuji všem
Počet návštěv: 641

Děkuji všem

Ladislav  Jakl Článek od Ladislav Jakl

Děkuju voličům, kteří mi dali svůj hlas. Jsem překvapen, že po Žižkově a Vinohradech žijí přes dva tisíce lidí, kteří si myslí, že v politice jsou důležité názory a ne umělý image, a kteří cítí, že v dnešní době jde o důležité věci a ne pouze o moralistická hesla. A v rámci republiky je nás určitě stokrát víc.

Děkuji mnoha podporovatelům a dobrovolníkům, kteří odvedli fantastický kus práce v ulicích mezi lidmi. Jsem rád, že se nám společně podařilo být vidět a slyšet s postoji, které by jinak moc prostoru nedostaly. Určitě se tahle práce zužitkuje a rozhodně v ní budeme pokračovat, svět kolem nás nám přece není lhostejný.

Díky i všem ostatním voličům, kteří volili mé konkurenty a mají pro to své důvody. A všem, co juchají nad tím, že jsem nepostoupil do druhého kola (v což jsem tedy zrovna nedoufal), přeji jejich radost, já rád lidi bavím. A ty (i mimo senátní obvod 26), kteří jsou z mého výsledku snad smutní, můžu ujistit, že já smutný nejsem, protože svou misi v těchto volbách považuji za užitečnou a prospěšnou. Nejen kvůli tomu, že podařilo maximálně zpropagovat důležitá témata a postoje, ale také kvůli vzkazu, který jsem chtěl dát: nemusíme každý souhlasit s každým, ale rozdíly by nám neměly bránit ve spolupráci tam, kde se shodneme. Čekají nás další utkání.

Ladislav Jakl
Ředitel Centra společenských studií Institutu Václava Klause, novinář, rockový muzikant a pivovarnický expert.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

11.10.2018 21:38

Většina lidí věří, že komunální volby se týkají pouze těch, kdo kandidují v určitých okrscích, městských částí a budou se tak starat o svou obec, městskou čtvt. Tak jednoduché to ale není. Vše má svůj přesah do všeobecného politického dění. To, že v Praze zabodovali Piráti se dá přičíst počítačovým hrám, kterým holduje mládež. Ja zajímavé, že strana s tak důvěryhodným názvem jako Piráti má podporu i koaliční potenciál k dohodě s potencionálními stranami. Tím se stávají Piráti důvěryhodným, vyhledávaným politickým subjektem pro strategické vyjednávání o spolupráci. Piráti jsou především aktivisti, kteří svým působením spíše odčerpávají na své aktivity peníze ze státního rozpočtu, než aby patřili mezi přispěvatele svých zdaněných peněz do státního rozpočtu. Praha v žádném případě nepotřebuje aktivisty, ale zkušené a úspěšné manažery. Také jsem byl mladý a snil o lepším světě. Odpostme mladým voličům jejich Piráty. Horší je to s těmi, kteří se s nimi začali paktovat. SPD a její program bylo třeba zastavit na komunální úrovni. Se vzdělanci z SPD a lidmi s celoživotními zkušenostmi nikdo jednat nebude. Vytvoří se umělé společenské klišé stvořené z pomluv. Musíme počítat s tím, že na základě volebních výsledků bude ještě zesílena kampaň prozi našemu hnutí, ale i prezidentovi. Doba, kdy ještě bylo možné hlásat, že se svým politickým odpůrcem nesouhlasím, ale udělám vše pro to, aby i jeho názor zazněl v politické diskuzi, dávno pominula. Přišlo kádrování. Byl vydán seznam zakázaných webových deníků. SPD patří mezi třídní nepřátele. A tím se přesunujeme k celostátní platformě. Je vykreslen obraz nepřítele. Tajné služby se pokaždé vynasnaží vymazat Tomia Okamuru z politického dění. Sice se opakuji, ale je třeba zdůraznit, že 60% podporovatelů Tomiovy prezidentské kandidatury se nedokázalo správně podepsat...! Dále nám mainstreamem bylo sděleno, že vykradl stranickou pokladničku. ˇUtoky se stupňují. Lidé co nežijí v Praze kandidovali za Prahu. Myslíte si, že jsou na vině hlupáci, co se nedovedou podepsat, podnikatel Okamura, co si potřebuje nakrást z peněz, co získalo hnutí za procenta hlasů při volbách...? Ten útok je masivní a do jisté míry zničující. Je totiž třeba zabránit referendům o čemkoliv, co se týká našeho (pro)evropského směřování i otázce souhlasu většiny občanů s NATO. A to už je hlídáno cizí "demokratickou" velmocí, která to zkrátka nepřipustí. Nepodcenila ani současné volby, které se zdánlivě tykaly pouze měst a vesnic. Čím více oslabená z toto všeho SPD vyjde, tím hůře bude shánět potřebné hlasy i v důležitějších volbách. O to jde především. Hnutí SPD je vystaveno soustavnému tlaku sil, které v naší zemi zpevňují mosty pro přejezdy tanků aliance. USA si Drang na Osten v žádném případě vzít nenechá. Kdo se tomuto militaristickému zločinu čestně postaví, skončí dříve nebo později hůř, než špatně. Je to ve státním zálmu cizí velmoci. Čeká nás povinné zpevňování mostů, rozhodně ne referendum o EU a NATO. .......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.10.2018 20:11

Špatný obraz v mediích zkrátka dělá svoje.Většina národa nemyslí.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy