• Neděle, 16. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Albína

Německo by mělo vrátit Řecku půjčené miliardy!
Počet návštěv: 419

Německo by mělo vrátit Řecku půjčené miliardy!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Německý politik Gregor Gysi požaduje, aby Merkelová vrátila miliardy z nucených úvěrů  uzavřených během druhé světové války mezi Německem a Řeckem.

Německý politik požaduje, aby jeho země zaplatila Řecku miliardy jako  náhradu za "půjčky"  vynucené  nacisty během druhé světové války. Gregor Gysi  uvedl, že Berlín by měl převzít plnou zodpovědnost za akce Hitlerovy fašistické vlády a vrátit nejméně 8,7 miliardy liber (10 miliard euro) na vypořádání zbývajících dluhů.

Tzv. nucená půjčka je podle odborníků nezávislá na výši válečných reparací, které by mělo Německo Řecku zaplatit a podle řeckých odhadů činí více než 100 miliard euro.

 Zatímco pohledávka po splacení reparací je velmi kontroverzní, nucená půjčka  z doby německé okupace mezi hospodářskými historiky je brána jako legitimní poptávka. Je to půjčka od řecké centrální banky ve výši přes 1,5 bilionu drachmy  Německé říši a jeho spojenci Itálii. Splacení půjčky mělo proběhnout po skončení války.

Řecko tvrdí, že peníze ukradené z řeckých bank musí být splaceny, ale Německo to odmítlo a trvá na tom, že uhradilo veškeré nevyrovnané pohledávky v roce 1990.

„Podle mého názoru je Spolková republika Německo stále odpovědná za tuto půjčku," tvrdí Gysi.

Výbušná poznámka přichází těsně před návštěvou německého prezidenta  Frank-Walter Steinmeiera právě v Řecku.

Právě prohlášení německého politika  podporuje řecké požadavky na splacení dluhů.

Nacistické Německo napadlo Řecko v dubnu 1941 a potlačilo řecký odpor během pouhých několika týdnů.  Hitlerovo vojsko zůstalo v zemi až do počátku roku 1944 a během brutální okupace byly ozbrojené síly zodpovědné za zabití tisíců civilistů.

Nacisté byli obviněni také z toho, že donutily řeckou centrální banku, aby poskytla půjčky ve výši zhruba  476 milionů říšských marek Hitlerovu režimu - dnes kolem 8,7 miliardy (10 miliard euro).

Peníze byly původně určeny na pokrytí nákladů na okupační síly, ale požadavky Německa se rychle zvyšovaly a brzy Řecko financovalo vojáky i na jiných frontách.

Gregor  Gysi uvedl, že Německo by nemělo vrátit pouze původní částku, ale i úroky z obrovské částky.

„Spolková vláda by měla platit z právních, politických a morálních důvodů, splatit půjčky  a nabídnout další jednání o odškodnění," je přesvědčen Gysi.

Gregor Gysi  cestuje do Řecka spolu s prezidentem Frankem-Waltrem Steinmeierem na dvoudenní návštěvu, která údajně bude zahrnovat i návštěvu koncentračního tábora Haidari poblíž Atén.

Během oficiální návštěvy se německý prezident setká s řeckým prezidentem Prokopisem Pavlopoulosem a premiérem Alexisem Tsiprasem.

„Byl bych velmi vděčný prezidentovi Steinmeierovi, kdyby vyslal signál, že chceme překonat napětí mezi oběma zeměmi,“ dodal Gysi.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.10.2018 20:09

To není možné!To by se slavný německý zázrak zcela zničil a jejich ekonomika by se octla právě na úrovni Řecka.Jak by pak mohli diktovat Evropě svoje představy?Už takto jsou kolonií USA a jejich politici jsou odposloucháváni službami USA.Jen se to poté hodí na Rusko.Německo by mělo zaplatit válečné reparace celé Evropě,s výjimkou ČR.Protektorát Čechy a Morava byl součástí velkoněmecké říše.Tudíž nemá na žádné válečné reparace právo.Jinak platit celé Evropě!V podobném duchu jsem poslal mail na velvyslanectví SRN,samozřejmě bez odpovědi.Jeho Excelence se přece nebude vybavovat jen tak s někým.Dal jsem mu také na vědomí,že Merkel ist deutche schweine.


 
EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Opět si nyní už posedmé připomínáme datum skonu Václava Havla. O mrtvých jen dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu vyměnil naši svobodu za lichvu oligarchů.

Budou se znovu na Majdanu odehrávat masakry v duchu banderovské tradice: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

Motto zločince Bandery z UPA, hrdiny Ukrajiny: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

V Porošenkově bankrotující Ukrajině se zase dějí věci; nový ukrajinský zákon totiž v závěru roku 2018 postavil k šoku všech soudných lidí ukrajinské Banderovy nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří bojovali proti Hitlerovu Německu.

Poslední domácí zprávy