• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík
Počet návštěv: 2552

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V katedrále sv. Víta u příležitosti státního svátku promluvil 28. září promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě. Varoval, že i kvůli této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Mnoha lidem tímto kázáním zvedl tlak. Ozval se např. profesor Tomáš Halík, který Piťhovo kázání označil za „skutečně skandální“.

Profesor Piťha sdělil věřícím, že Istanbulská smlouva roztrhá tradiční rodiny, Otázkou je, jak. To už podle sobotních Lidových novin Piťha jaksi nevysvětlil. Dalšího profesora Tomáše Halíka nazlobilo kázání natolik, že podle něj celá věc nesmí být zametena pod koberec.

„Kázání Petra Piťhy je skutečně skandální a fakt, že bylo proneseno v katedrále, a navíc v den velké církevní i státní slavnosti, znamená, že tento skandál, opravdu ‚veřejné pohoršení‘, nelze jen tiše přejít a ‚zamést pod koberec‘, jak se v církvi bohužel dlouho se skandály zacházelo,“ sdělil teolog, vysokoškolský pedagog a prezident České křesťanské akademie Halík.

Proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Benedikt Mohelník to viděl stejně. Takto agresivní kázání, jaké pronesl Piťha, podle Mohelníka na půdu katedrály rozhodně nepatří.

Někteří politici však byli k Piťhovi podstatně mírnější. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek poznamenal, že na adresu homosexuálů ve veřejném prostou zaznívají i mnohem horší věty. „To, co říkal monsignore Piťha, byla buď nadsázka, nebo to bylo skutečně přitažené za vlasy. Já bych to nepřeceňoval, bylo to jedno kázání. Myslím, že tady padají daleko horší věci,“ uvedl.

Sluší se připomenout, že lidovci patří ke kritikům Istanbulské úmluvy. Tvrdí, že je vše dostatečně ošetřeno v českém právu a tuto úmluvu už jsme podepisovat nemuseli.

Na Hradě se profesor Piťha dočkal důrazného zastání. Naproti tomu Česká ženská lobby podala na Piťhu trestní oznámení pro údajné šíření poplašné zprávy.

https://www.euportal.cz/Articles/15110-skutecny-necenzurovany-zivotopis-tomase-halika-no-to-si-tedy-poctete-fakt.aspx

Psali jsme:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Pitha-varoval-pred-ovladnutim-sveta-homosexualy-Skandal-tohle-uz-pod-koberec-nezametou-krici-Tomas-Halik-555201

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:19

narode obcane vite o tom ze havlovsky vrahove i vyhrozovali zlikvidovanim rodin pri restituci havlovska mafii znovu rozkradala konfiskovane majetky bezbranym obcanum,, ,Qhoj Jiri Dolejs symbol svobody


 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:18

OBCANE POKUD CHCETE ŽÍT ! MUSÍTE SE S HAVLOVOU VRAZEDNOU MAFII BIT ! - A NENECHAT SI VZÍT! PRÁVO DO BUDOUCNA ŽÍT ! Qhoj,,,,,,Jiri Dolejs symbol svobody


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2018 20:01

Je škoda,že z toho Halíka netrefil šlak.Zas by bylo o jednoho blbce méně!A skutečně je většina občanů přesvědčena,že pravdu má Piťha a ne Halík.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...