• Pondělí, 25. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Viola

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík
Počet návštěv: 2354

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V katedrále sv. Víta u příležitosti státního svátku promluvil 28. září promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě. Varoval, že i kvůli této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Mnoha lidem tímto kázáním zvedl tlak. Ozval se např. profesor Tomáš Halík, který Piťhovo kázání označil za „skutečně skandální“.

Profesor Piťha sdělil věřícím, že Istanbulská smlouva roztrhá tradiční rodiny, Otázkou je, jak. To už podle sobotních Lidových novin Piťha jaksi nevysvětlil. Dalšího profesora Tomáše Halíka nazlobilo kázání natolik, že podle něj celá věc nesmí být zametena pod koberec.

„Kázání Petra Piťhy je skutečně skandální a fakt, že bylo proneseno v katedrále, a navíc v den velké církevní i státní slavnosti, znamená, že tento skandál, opravdu ‚veřejné pohoršení‘, nelze jen tiše přejít a ‚zamést pod koberec‘, jak se v církvi bohužel dlouho se skandály zacházelo,“ sdělil teolog, vysokoškolský pedagog a prezident České křesťanské akademie Halík.

Proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Benedikt Mohelník to viděl stejně. Takto agresivní kázání, jaké pronesl Piťha, podle Mohelníka na půdu katedrály rozhodně nepatří.

Někteří politici však byli k Piťhovi podstatně mírnější. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek poznamenal, že na adresu homosexuálů ve veřejném prostou zaznívají i mnohem horší věty. „To, co říkal monsignore Piťha, byla buď nadsázka, nebo to bylo skutečně přitažené za vlasy. Já bych to nepřeceňoval, bylo to jedno kázání. Myslím, že tady padají daleko horší věci,“ uvedl.

Sluší se připomenout, že lidovci patří ke kritikům Istanbulské úmluvy. Tvrdí, že je vše dostatečně ošetřeno v českém právu a tuto úmluvu už jsme podepisovat nemuseli.

Na Hradě se profesor Piťha dočkal důrazného zastání. Naproti tomu Česká ženská lobby podala na Piťhu trestní oznámení pro údajné šíření poplašné zprávy.

https://www.euportal.cz/Articles/15110-skutecny-necenzurovany-zivotopis-tomase-halika-no-to-si-tedy-poctete-fakt.aspx

Psali jsme:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Pitha-varoval-pred-ovladnutim-sveta-homosexualy-Skandal-tohle-uz-pod-koberec-nezametou-krici-Tomas-Halik-555201

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:19

narode obcane vite o tom ze havlovsky vrahove i vyhrozovali zlikvidovanim rodin pri restituci havlovska mafii znovu rozkradala konfiskovane majetky bezbranym obcanum,, ,Qhoj Jiri Dolejs symbol svobody


 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:18

OBCANE POKUD CHCETE ŽÍT ! MUSÍTE SE S HAVLOVOU VRAZEDNOU MAFII BIT ! - A NENECHAT SI VZÍT! PRÁVO DO BUDOUCNA ŽÍT ! Qhoj,,,,,,Jiri Dolejs symbol svobody


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2018 20:01

Je škoda,že z toho Halíka netrefil šlak.Zas by bylo o jednoho blbce méně!A skutečně je většina občanů přesvědčena,že pravdu má Piťha a ne Halík.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany (ODS)

 Nebezpečný směr Občanské demokratické strany?  Proč ODS podporuje nedemokratické názory některých svých členů (např. komunálního politika Pavla Novotného)?  Co sleduje opakovaným vybízením „zabití, šibenicí“ politických oponentů, občanů, ústavních činitelů?  Chce ODS ve volbách strhnout na svoji stranu extremistické voliče?  Jaké cíle chce s extremisty dosáhnout?  Pozastavit nebo zrušit činnost ODS? Ať rozhodnou soudy! 

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...