• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík
Počet návštěv: 1785

Profesor Piťha varoval před ovládnutím světa homosexuály. Skandál, tohle už pod koberec nezametou, křičí Tomáš Halík

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V katedrále sv. Víta u příležitosti státního svátku promluvil 28. září promluvil kněz, bohemista, lingvista a pedagog Petr Piťha. Vyjádřil se k tzv. Istanbulské smlouvě. Varoval, že i kvůli této úmluvě se vládnoucí třídou v naší společnosti stanou homosexuálové. Mnoha lidem tímto kázáním zvedl tlak. Ozval se např. profesor Tomáš Halík, který Piťhovo kázání označil za „skutečně skandální“.

Profesor Piťha sdělil věřícím, že Istanbulská smlouva roztrhá tradiční rodiny, Otázkou je, jak. To už podle sobotních Lidových novin Piťha jaksi nevysvětlil. Dalšího profesora Tomáše Halíka nazlobilo kázání natolik, že podle něj celá věc nesmí být zametena pod koberec.

„Kázání Petra Piťhy je skutečně skandální a fakt, že bylo proneseno v katedrále, a navíc v den velké církevní i státní slavnosti, znamená, že tento skandál, opravdu ‚veřejné pohoršení‘, nelze jen tiše přejít a ‚zamést pod koberec‘, jak se v církvi bohužel dlouho se skandály zacházelo,“ sdělil teolog, vysokoškolský pedagog a prezident České křesťanské akademie Halík.

Proděkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Benedikt Mohelník to viděl stejně. Takto agresivní kázání, jaké pronesl Piťha, podle Mohelníka na půdu katedrály rozhodně nepatří.

Někteří politici však byli k Piťhovi podstatně mírnější. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek poznamenal, že na adresu homosexuálů ve veřejném prostou zaznívají i mnohem horší věty. „To, co říkal monsignore Piťha, byla buď nadsázka, nebo to bylo skutečně přitažené za vlasy. Já bych to nepřeceňoval, bylo to jedno kázání. Myslím, že tady padají daleko horší věci,“ uvedl.

Sluší se připomenout, že lidovci patří ke kritikům Istanbulské úmluvy. Tvrdí, že je vše dostatečně ošetřeno v českém právu a tuto úmluvu už jsme podepisovat nemuseli.

Na Hradě se profesor Piťha dočkal důrazného zastání. Naproti tomu Česká ženská lobby podala na Piťhu trestní oznámení pro údajné šíření poplašné zprávy.

https://www.euportal.cz/Articles/15110-skutecny-necenzurovany-zivotopis-tomase-halika-no-to-si-tedy-poctete-fakt.aspx

Psali jsme:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Profesor-Pitha-varoval-pred-ovladnutim-sveta-homosexualy-Skandal-tohle-uz-pod-koberec-nezametou-krici-Tomas-Halik-555201

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:19

narode obcane vite o tom ze havlovsky vrahove i vyhrozovali zlikvidovanim rodin pri restituci havlovska mafii znovu rozkradala konfiskovane majetky bezbranym obcanum,, ,Qhoj Jiri Dolejs symbol svobody


 
Jiri Dolejs

Jiri Dolejs

13.10.2018 21:18

OBCANE POKUD CHCETE ŽÍT ! MUSÍTE SE S HAVLOVOU VRAZEDNOU MAFII BIT ! - A NENECHAT SI VZÍT! PRÁVO DO BUDOUCNA ŽÍT ! Qhoj,,,,,,Jiri Dolejs symbol svobody


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.10.2018 20:01

Je škoda,že z toho Halíka netrefil šlak.Zas by bylo o jednoho blbce méně!A skutečně je většina občanů přesvědčena,že pravdu má Piťha a ne Halík.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...