• Neděle, 27. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Legdan, oceněný bojovník třetího odboje? To už dejte medaili i bratrům Mašínům a spol...
Počet návštěv: 2838

USA mají monopol na masakry, Rusko a Čína nesmí svým oponentům zkřivit ani vlásek na hlavě...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Pouze český deník iDnes jako jediný přinesl pravdivou zprávu o tom, že na náměstí Tchien-an-men se z 3. na 4. června 1989 nikdy žádný masakr neodehrál, natož aby pod pásy tanků bylo zmasakrováno až sedm tisíc čínských studentů...

3. Červen, 2015 – 14:53

Seděl jsem na lavičce náměstí Nebeského klidu v Pekingu a naslouchal průvodcům skupin turistů; ten český vášnivě mluvil o tom, jak zde tisíce studentů skončily v krvavém masakru pod pásy tanků; ten, co mluvil v angličtině, zase vysvětloval, že nepokoje byly sice násilné, ale diplomatické depeše, které exkluzivně získal list The Daily Telegraph, dávají za pravdu čínské vládě, která vždy tvrdila, že 4. června 1989 nad ránem na náměstí Tchien-an-men odpůrce režimu nezmasakrovala. A měla pravdu…

Na českém velvyslanectví v Pekingu na moje otázku o masakru na náměstí Nebeského klidu mě diplomaticky odkázali na pekingské velvyslanectví USA. Byl jsem zmatený, největší náměstí světa vypadalo tak míru milovně, navíc jsem měl odlétat do Tibetu a potřeboval jsem mít jasno. Tak jsem se nechal informovat na americkém velvyslanectví, kde jsem dostal stejné informace, jako od Paula Frosta, který přes dvacet roků pracuje v Pekingu ve firmě Deputy Managing Director & CEO for European investment.

article_photo

Hongkong... Snímek Tomáš Olšer

 Resumé bylo následující; depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks, (za únik těchto a dalších diplomatických depeší je odpovědný zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange) tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla. Boj s odpůrci režimu, jejichž vzdor si v ničem nezadal s násilím neonacistů na kyjevském Majdanu, se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu.

Nyní citace ze zprávy ČTK zveřejněné v iDnes přes čtyřmi roky, v niž se nemluví o tisících zabitých na náměstí Nebeského klidu, ale o střetu až v ulicích předměstí Pekingu... Americká ambasáda informovala ústředí o dramatu v pekingských ulicích, kde se na začátku června schylovalo k rozhodující zteči, velmi podrobně. Washington tak věděl o deseti až patnácti tisících vojáků s automatickými zbraněmi, kteří míří do ulic metropole, stejně jako o pohybu tankových divizí čínské lidové armády. Americká diplomacie si v tajné poště také mohla přečíst, že studenti zbudovali na pekingských bulvárech důmyslný systém blokád, aby spolehlivě kontrolovali centrum města, nebo že využívají k dorozumívání mezi zátarasy motocyklové kurýry. Kolik 21. srpnů již bylo ve světě, aneb Není okupace jako okupace?

article_photo

Třetí červnový den před čtvrt stoletím začala povážlivě přiostřovat. “Lidé v hotelu Peking tvrdí, že vojsko vytlačuje obrovský dav na východ k bulváru Čchang-an,” psalo se v depeši z osudného večera. “Ačkoli to vypadá, že tyto jednotky na dav nestřílí, střelba se ozývá z náměstí za vojáky,” tvrdilo se dále v diplomatické poště. Ke zprávám přímo z náměstí využívalo americké velvyslanectví mimo jiné chilského diplomata, který sledoval poslední záchvěvy povstání na vlastní oči. Pro Tibet ho nevěšte, ale za jeho odpor k připojení Krymu k Rusku

Demonstrant se na Tchien-an-men snažili domluvit vojákům, ať jdou domů (4. června 1989). “Sledoval příchod armády na náměstí a neviděl žádnou hromadnou střelbu do davu, jen občasné výstřely. Většina vojáků, kteří byli vysláni na náměstí, byli vyzbrojení jen obušky a holemi a kryli je ozbrojení vojáci,” říká se v depeších. Pracovníci Červeného kříže podle Chilana zpanikařili a utekli. Podle interních materiálů komunistické strany zveřejněných v roce 2001 se dva tisíce vojáků spolu s 42 ozbrojenými vozidly dalo do pohybu v půl páté ráno ze severu na jih náměstí a narazili na tři tisíce studentů, kteří seděli na jižním okraji náměstí. Další události už líčí uniklé depeše.

article_photo

Tanky prokazatelně mimo náměstí Nebeského klidu...

Lídři protestů, včetně pozdějšího držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, podle diplomata vyzvali studenty k pokojnému odchodu z náměstí. “Když bylo dosaženo dohody o odchodu studentů, spojili ruce, aby vytvořili zástup a společně opustili náměstí jihovýchodním koncem,” píše se v depeších americké diplomacii. Výpověď z diplomatické pošty sice ostře kontrastuje s příběhy reportérů, kteří v té době byli v centru dění na náměstí Nebeského klidu, ale není zdaleka osamocená. Před dvěma lety například tehdejší zpravodaj BBC v Pekingu James Miles připustil, že před 25 lety zprostředkoval divákům své mylné dojmy.

article_photo

Demonstranti přemlouvají vojáky k jejich odchodu...

Ani podle něj se prý na Tchien-an-men masakr nekonal. “Protestujícím, kteří byli na náměstí, když dorazila armáda, bylo po vyjednávání s jednotkami, jež měly na starosti dodržování výjimečného stavu, dovoleno odejít,” popsal tehdejší události po letech Miles. Podobně o událostech informují i tehdejší američtí diplomaté. Ke krveprolití totiž v noci ze 3. na 4. června podle jejich zpráv do Washingtonu opravdu došlo, ale odehrálo se v docela jiné části města. Střety zachvátily oblast Mu-si-ti, asi pět kilometrů západně od města, kde se spontánně 3. června shromáždily tisíce lidí, aby zastavily postup jednotek čínské lidové armády. Podle uniklých interních materiálů komunistické strany začali vojáci do davu pálit ostrými kolem půl jedenácté, když nepomohla palba slepými náboji a slzným plynem.

Tak zvaný masakr nemusel být vyprovokován, kdyby demonstranti dali na slova pozdějšího držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, který vyzval studenty k pokojnému odchodu z náměstí; nebylo by žádné ostré střelby. Dav však začal stavět barikády, jež ho uvěznily, když se snažil z místa uniknout. Protestující se ocitli v pasti a armáda tak snadno rozprášila poslední zbytky odporu šestitýdenních protestů. Na náměstí Nebeského klidu nebyl tankem zabit žádný Číňan, přestože Amnesty International udává nejméně 1 300 mrtvých, neoficiálně se mluví až o 7 000 obětech.

article_photo

Vojácí jen s obušky přeskakují zátarasy na náměstí Nebeského klidu...

Je to jen záměrné plivání po Číně; takových náměstí Tchien-an-men, ovšem opravdu s krvavými masakry, ne jen vymyšlenými pseudotragédiemi, byly všude ve světě stovky. Proč nikdo nevzpomene Falúdžu, Kábul, Bagdád, Hue, Saigon, Kábul, Lógar, Hůle, Aleppo, Tripolis, Benghází, Damašek a další krutá bojiště od Vietnamu, Iráku po Afghánistán, Libyi a Sýrii. Víte, kolik takových „nevylhaných náměstí“ vzniklo po dopadu dvanácti tisících tun bomb na Vietnam, kolik bylo takových Majdanů, Bělehradů a My Lai? Je třeba si „rozšířit obzor“ o mnohem větší hrůzy s miliony mrtvých civilistů, proti nimž jsou čínské boje s demonstranty jen pouličními bojovými epizodami. Při počtu jejích obyvatel přes miliardu a pět set milionů a stovku národností a etnik jde o úplně jiné číselné poměry než v rámci bojů USA, resp. NATO proti celému světu...

V Tibetu jsem pochopil ještě mnohem víc o patologii odporu k pravdě těch, co nikdy v Číně nebyli, ani v Tibetu, ale vědí vše. Také mě zarazil fakt, že se o agresi Číňanů hovoří jako masakru, ale o tom, že předtím napadli Tibet Britové, ani zmínka. Proč se nepřipomíná pieta, kdy došlo k jednomu z největších masakrů 31. března roku 1904 v tibetském horském průsmyku u osady Guru, kdy Britové stříleli ze svých kulometů do zad prchajících Tibeťanů. Více než tři tisíce mrtvých. Velitel Younghusband telegrafoval svým nadřízeným do Indie: „Věřím, že tento obrovský trest bude prevencí pro budoucnost a přiměje je podrobit se.“ Poté byla v 23. září 1904 ve Lhase podepsána násilím vynucená dohoda mezi britskými silami, světskými a církevními reprezentanty tibetské vlády a zástupci klášterů. Tibet se zavázal k otevření hranic pro volný obchod mezi britskými a tibetskými subjekty  a k vyplacení odškodnění britské vládě za výlohy, které jí vznikly vysláním vojenských sil do Lhasy.

article_photo

Tibeťanky ve Lhase... Snímek Břetislav Olšer

Pietní vzpomínka na náměstí Nebeského klidu zcela opomenula rovněž fakt, že Čína je ohrožena islamisty stejně, jako kdysi USA. Ve čtvrtek 15. května 2014 vjela do davu lidí na tržišti v Urumči dvě terénní auta. Jejich posádky házely mezi lidi podomácku vyrobené výbušniny v plechovkách. Oba vozy se nakonec srazily, jedno z nich explodovalo a druhé začalo hořet. Zemřelo 39 lidí, přes 80 dalších utrpělo zranění. Čínské úřady mezitím oznámily, že za pečlivě naplánovaným útokem stálo pět příslušníků menšinového etnika Ujgurů. Čtyři údajně zemřeli přímo během útoku. Čínský prezident Si Ťin-pching v reakci na útok slíbil, že jeho vláda “tvrdě potrestá teroristy a vyvine maximální úsilí k zachování stability země”.¨Tibet – Čína

Jak srovnat Čínu a USA? Kdo ze Západu s pietou pláče nad bombardováním Bělehradu, jeho mrtvými a zničením průmyslu i kulturních památek včetně čínské ambasády za miliardy a nad směšným obhajováním tohoto zločinu Václavem Havlem a jeho humanitárním bombardováním Václav Havel - humanitární bombardování… Dle tvrzení Riceové je Kosovo “sui generis” (zvláštní případ), jenž nastal kvůli rozpadu Jugoslávie a agrese prezidenta Miloševiče proti kosovským Albáncům, čímž si vynutil  humanitární krizi. Proč by nemohl být východ Ukrajiny též “sui generis - zvláštní případ"? To ve východní Ukrajině je humanitární krize a více než dvojnásobná - na milion uprchlíků a čtyři tisíce zabitých... Separatista sem, separatista tam, ale Kosovo je “sui generis”…?

article_photo

Nepokoje rozpoutané až mimo náměstí Nebeského klidu...

article_photo

Záběry z atentátu Ujgurů na náměstí Nebeského klidu...

article_photo

Současná čínská mládež Pekingu svobodně vyznávající buddhismus... Snímek Břetislav Olšer

Jaký je rozdíl mezi Spojenými státy Čínou? Rozdíly jsou to nepatrné; zatímco USA dluží Číně kolem pěti bilionů dolarů, když mají u ní půjčku skoro dva biliony a nakoupené státní dluhopisy za tři biliony. Podle MMF Čína už po 142 letech předstihla USA v ekonomickém růstu a dostala se do čela světových lídrů. A Čína má Občanské hlídky, USA zase Národní gardy; ty první jsou neozbrojené, druhé jsou součástí US Army. Zřejmě proto je právě ve Spojených státech každý rok zakoupeno přes 4, 5 milionu zbraní; občané jich zde vlastní nejvíce na světě. Na každých sto Američanů jich připadá 90. Jak uvedl New York Times, podle přehledu o malých zbraních (Small Arms Survey) jich vlastní Američané 270 milionů z celkových 875 milionů zbraní na světě. V Číně jsou zbraně zakázány, vlastnit je mohou pouze vojáci a policisté. A další porovnání...? Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

Studenti stávkují nejen v Pekingu, ale též v Hongkongu. Paradox; studenti nejbohatší země světa mají drzost hovořit o nesvobodě? Nic nedbají ani na fakt, že Hongkong při měření „indexu ekonomické svobody“, obdržel opět první místo s 90 body ze 100; nejlepších výsledků dosáhl v případě svobody při obchodování. Hongkong má jedny z nejnižších daní na světě; město má rovněž přes 42 tisíc USD na obyvatele, zatímco Ukrajina jen 6 900 USD…

article_photo

Hongkong dnes prakticky nemá nezaměstnanost, co to je 1,3%, dokonce zde ještě pracují statisíce přistěhovalců z celé jihovýchodní Asie. Nemají Zákoník práce, přesto mají jeden z nejvyšších průměrných platů na světě. Nábožensky je místní společnost tak různorodá a tolerantní, jako snad nikde jinde. A představte si tu kacířskou myšlenku, žádné multikulturalisty k tomu nepotřebovali. Země nemá naprosto žádné nerostné suroviny, přesto má čtvrtou největší burzu na světě a jeden z nejvyšších HDP na hlavu. Obyvatelé platí minimální daně (max. kolem 15%), DPH neznají vůbec. To se to stávkuje, když za ně rodiče platí jejich rodiče desetitisíce dolarů školné. Ovšem pozor; Libye byla také nejbohatší země Afriky a dnes je po americkém veletrhu zbraní nad propastí bídy... Školné v Hongkongu až 21 000 USD ročně; protesty jen o víkendu…

Stokrát jsem uvedl odkaz na oficiální zprávu ČTK na stránkách iDnes o tom, že na náměstí Nebeského klidu nikdy žádný masakr nebyl, ovšem čtenáři si dál melou svou; nejsou hloupí, jen mají patologický odpor vůči pravdě, proto budou opět plakat nad neexistujícím masakrem na náměstí Tchien-an-men, kde však podle amerických depeší k žádnému krveprolití nikdy nedošlo. Střílelo se jinde v centru Pekingu, nezabíjely však pásy tanků, ale pošetilost mladých lidí.

article_photo

Pohled z náměstí Nebeského klidu... Snímek Břetislav Olšer

Kdypak budeme držet pietu za tři tisíce obětí skutečného masakru 31. března 1904 v režii britských vojáků v tibetské Lhase…? A co pieta za statisíce mrtvých ve vylhané válce v Iráku...? Přesto si dnes poslechněte ČT, abyste uslyšeli obehranou bajku o tom, jak tisíce studentů zmasakrovaly tanky na náměstí Nebeského klidu -  Tchien-an-men. Vsaďte se... Stejná pravda, jako že Československo osvobodili vojáci Spojených států; hrdinných vojáků, jelikož uměli bojovat; padlo jich přitom asi tisíckrát míň než Rudoarmějců...

Sumarizace; USA, resp. Západ, mají povolený monopol na masakry, Rusko a Čína nesmí svým oponentům zkřivit ani vlásek na hlavě... Kdo je proti USA, je terorista, kdo naopak bojuje v jejích barvách, ten je nazýván (análním) bojovníkem za svobodu a demokracii, viz. Sobotka, Zaorálek, Klvaňa, Schwarzenberg, Kalousek, Fiala, Němcová, Štětina... Kdo asi způsobil dnešní podřezávaní krků teroristy IS? Kdo? Kdopak asi totálně rozvrátil Irák, Afghánistán, Sýrii a Libyi, o Ukrajině ani nemluvě...?

Inu, vrchol vraženého pokrytectví: "Posilování Islámského státu má celosvětový dopad a může ohrozit pokrok lidstva." V katarském Dauhá to ve včera řekl americký generál John Allen, jehož prezident Barack Obama pověřil sestavením koalice proti IS. Zloděj křičí; chyťte zloděje... A začervenal se snad? Vlastně, může být vůbec na černochovi poznat, jestli se červená...? Západ nechal zlynčovat Kaddáfího a zavinil zběsilý a krvelačný exodus běženců přes Libyi do Itálie

Foto: Reuters...

Motto “morálních” západních vůdců - skamarádit se a popravit…

Bílý policista nevinen; velkou porotu tvořili ze tří čtvrtin běloši

http://zpravy.idnes.cz/masakr-se-nekonal-na-tchien-an-men-naznacuji-depese-diplomatu-usa-pxu-/zahranicni.aspx?c=A110605_162330_zahranicni_stf

Studentka se upálila na protest, že pouze omezili výuku tibetštiny

Pět roků “ničení” tibetských tradic nejvýše položenou železnicí…?

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Málokdo si pokládá docela zásadní otázku: Čeho vlastně chceme dosáhnout těmi drastickými omezeními, které na nás naše vlády každým dnem navalují? Na co čekáme?  Vždyť už od března vládnoucí panáci téměř po celém světě “bojují” proti Covid-19. Téměř zastavili ekonomiku, obrovsky zadlužili další generace, orouškovali a do karantény poslali celé národy. A výsledek? Veliké nic! Vir je tu stále s možná ještě větší intenzitou než na jaře. K čemu tedy jsou všechna ta opatření?

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Není to tak dlouho, co České soudy řešili kauzu Walderode. Šlo asi o drobné, když byly zcela protiprávně navráceny majetky tohoto rodu, který vědomě kolaboroval s nacisty a sám Walderode byl důstojníkem abwehru a nosil nacistickou uniformu. Co jsou to 3 miliardy korun že??? To Český daňový poplatník zvládne. Vždyť podvod s církevními restitucemi také zvládá platit. Jenže nyní na nás jdou nacističtí pohrobci rodu Lichtensteinů a to už je průšvih obřích rozměrů se značnými politicko - ekonomickými dopady, ale i s dopady do soukromého života značného počtu obyvatel. Mnoho o tom asi nevíte, ale soudy už běží a není žádná jistota jak prodejná Česká justice bude reagovat. Lichtensteinové chtějí zpět své majetky a to bez ohledu na Benešovy dekrety a Postupimskou dohodu, či Pařížskou konferenci.

K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...