• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Jak ospravedlnit nekonečnou okupaci Afghánistánu?
Počet návštěv: 1421

Jak ospravedlnit nekonečnou okupaci Afghánistánu?

Radomír Dolanský Článek od Radomír Dolanský

Není okupace jako okupace. Jedna vadí i po padesáti letech, druhá se kryje za řadu alternativních názvů a odůvodňuje kdečím, jen, aby mohla v klidu pokračovat, většinu času bez velkého zájmu občanů. Jen smrt českého vojáka zabolí.  

Řady zavilých kritiků osmašedesátkové okupace vůbec nezajímá, že Sovětský svaz, hlavní okupant mezi pěti státy Varšavské smlouvy, oficiálně zanikl 21. prosince 1991, tedy bez pár dnů před 27 lety. Svoji nenávist dnes udržují ve stoupající tendenci za pomoci mainstreamu mediálního, ale i politického proti Rusku. Po roce 1989 se kritizovali komunisti, že se mstili na dětech rodičů, kteří vystoupili proti politice socialistické vlády a jediné strany a všichni znechuceně bučeli. Že mnozí dnes razí naprosto stejnou bolševickou politiku viny vůči Rusku, je však normální a správné. Podobně je to i s Afghánistánem.

Těch článků a plivání na Sovětský svaz, posléze Rusko za desetiletou okupaci Afghánistánu, který se snažil v zemi nainstalovat socialismus a mimo Kábulu zcela pohořel. Vojska NATO, samozřejmě včetně českých vojáků a v čele se Spojenými státy oslavila 7. října 2018 celých a neuvěřitelných 17 let trvající válku, kterou zahájili, s americky klasicky pokryteckým názvem Trvalá svoboda. Kde udělal Georg Walker Bush chybu, že to dnes spíše vypadá jako Trvalá válka? Nicméně, vydrží-li státy NATO okupovat Afghánistán ještě další 3 roky, bude další důvod k oslavě – 20 let trvala válka (to už byla taky okupace) ve Vietnamu. Tehdy proti hrůznému nebezpečí komunismu, které bezprostředně ohrožovalo Spojené státy. Vždyť Vietnam s USA mají hranice takřka vedle sebe, není-liž pravda? Podobně jako Libye, Egypt, Irák, Sýrie, za chvíli Írán...

Úporná snaha okupantů udělat z Tálibánu teroristy začíná nevycházet. Dokonce už i v České republice se stále častěji nechávají slyšet vojenští experti, že Tálibán nikdy násilí neexpandoval mimo území Afghánistánu. To přece dělal bývalý přítel všemožně vyzbrojovaný USA a pilný žák expertů CIA Ussáma bin Ládin, narozen v Rijádu v Saúdské Arábii. Není to náhodou ta země, která podporuje, a to prokazatelně, terorismus ve světě? A přesto zde mudrlanti z Bílého domu, ani z baráku ve tvaru pentagramu žádnou Operaci Trvalá svoboda nezahájili. Naopak, co by neudělali pro prachy, dle Trumpova sdělení zbraně budou do země dodávat i nadále. Kšeft je kšeft, v tom se rychle učí i Česká republika. Navenek kecy o míru a potřebě omezit světový terorismus, ale prodej českých zbraní jej vlastně skrze Saúdskou Arábii taky podporuje jako náš americký vzor. Ministr průmyslu Jiří Hynek vývoz zbraní do Saúdské Arábie hájí tvrzením, že by byl zákazem prodeje českých zbraní ohrožen celý český export do země. Ale že nefunkční sankce náš export do Ruska poškodily mnohem více než samotné Rusko, to už nikoho z pokřivených páteří ve Strakovce a Parlamentu vůbec nezajímá. A návštěvy Ruska se v Parlamentu řeší téměř jako velezrada!

Takže se klidně může stát, že některého z českých vojáků na vojenské misi může zabít kulka z české továrny. Po jednadvaceti letech šeptané nenávisti na okupanty v České republice bychom měli chápat, o co jde chlapíkům z Tálibánu, i když si zem brání pro nás nepřijatelným způsobem. Ač se nám jejich představy o státním zřízení a spíše nesvobodách příčí jakkoliv, oni jsou na tom naprosto stejně, když se jim násilím snažíme vnutit náš způsob života. Stejně jako předtím sovětský. Prostě v Afghánistánu jsou i Češi jako okupanti. Ze země, která okupanty nenávidí 50 let, naprosto přehlížející ty německé, kteří zde za šest let napáchali nezměrně více škod, vražd, teroru a hrůzy. Ale to jsou dnes přece přátelé... V řeči čísel nenávist za nejčastěji uváděných 137 (ale i 402) obětí okupace státy Varšavské smlouvy proti přátelství za zhruba 343.000 (ale i 360.000) obětí německého nacismu.

Okupovaní se stali okupanty! Dnes se okupace Afghánistánu ospravedlňuje, čím se dá i mezi českými politiky. Zvýšenou výrobou a vývozem drog, která ovšem stoupla teprve se slavnou Trvalou svobodou. Možná by stažená vojska mohla sloužit k ničení pašeráckých cest. Dále politici tvrdí, že se země bez přítomnosti vojsk stane základnou teroristů. Ovšem to jsou pouze domněnky a nikdo nedokáže říct jak moc opodstatněné. Stejně to spíše vypadá, že všechno, co vojska v Afghánistánu chrání, jsou právě jen základny vojsk a zásobovací trasy těchto základen. Konflikt je moc daleko, aby vzrušoval české občany, vyjma pozůstalých rodin a kamarádů padlých, kteří plnili rozkazy nadřízených a ti zase politiků, jak už to v nesmyslných válkách bývá. Kdoví, jestli i český stát začne trestat protestující proti nekonečné válce podobně, jako v minulosti americké demonstranty proti té vietnamské? Nicméně když nás nerozhází omezování svobod doma, proč bychom se zajímali o problémy vzdálené cca 6.000 kilometrů autem? Ať se nám to líbí či nikoliv, Tálibánci jsou v Afghánistánu doma a brání se proti násilnému napadení. To přece známe od nás z dob 2. světové války. Tehdy by se afghánští teroristé nazývali partyzány.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.10.2018 20:42

Smutná skutečnost je to,že právě ti politici,kteří ji rozdmýchávají,pak do ní nechodí a svoje fakany z ní lehce dokáží vytáhnout.Na cizích dětech přece nezáleží,ty se jich netýkají.A vůbec nejsmutnější je,že národ,v minulosti několikrát okupován,se té okupace cizího státu vůbec zúčastní.Je to známka toho,jak moc jsou čeští politici závislí na rozhodování cizích vlád států,jež jsou "hráz míru" v Evropě i ve světě,tedy USA a NATO.Český národ je dostatečně dementní,aby aspoň jeho část uvěřila lžím politiků,že se tam bojuje proti teroristům.Tam se "proti nim bojuje" a teroristé se zatím v poklidu stěhují do Evropy.Tady se proti nim nebojuje,tady jsou vítáni.


 
Miloslav Dědek

Miloslav Dědek

24.10.2018 13:10

Smutnou skutečností je, že drtivá většina politiků na celém světě považuje za samozřejmost, že se vlády všech států buď připravují na válku nebo vedou válku. Válka vedená podle pravidel dohodnutých v Ženevských úmluvách je většinově chápaná podobně jako sportovní utkání, ale válka je především zlo spočívající v maření lidských životů a ničení pracně vytvořených hodnot. Jsem toho názoru, že je nejvyšší čas tuto skutečnost změnit, a to především vzhledem k existenci neustále zdokonalovaných jaderných zbraní. Válka s použitím jaderných zbraní by měla katastrofální následky nejen pro celé lidstvo. Jaderná válka by ohrozila existenci všech živých organizmů na celém světě. Všichni rozumní lidé na světě by se mněli spojit a prosadit nastolení trvalého míru na celé planetě. Jednu možnou cestu k dohodě o nastolení trvalého míru na celém světě popisuje článek: KDO OVLÁDÁ SVĚT? https://miloslav7.blogspot.com/2018/09/kdo-ovlada-svet.html


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...