• Čtvrtek, 25. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marek

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině
Počet návštěv: 1014

O Prahu se proti terorismu bojuje v Sýrii a na Ukrajině

Ivan David Článek od Ivan David

Občas slýcháme, jaké máme povinnosti. My prý máme povinnosti a závazky, ale ne my, to oni se nabídli, že budou sloužit cizí moci. To oni věří, že je tato cizí moc udrží u moci v naší zemi. O to jde. Dříve se tomu říkalo normalizace nebo protektorát. Protektor, je ten kdo chrání, v tomto případě chrání svoji kořist proti konkurenci. Dnešní protektoři nejsou jiní. Ani dnešní kolaboranti nejsou jiní. Je to stále stejná verbež.

Uplynulo pár dní od chvíle, kdy se do vlasti vrátili vojáci v kovových rakvích. Hodní chlapci, kteří se nechali navléci nejdříve do českých a pak do německých uniforem. Byli zabiti teroristy. Za války se našim teroristům říkalo partyzáni. Jejich partyzánům se dnes říká teroristi.

A naši politici zase mluvili o tom, že se prý v písku Afganistánu bojuje o Prahu. Proti terorismu. Je to prý jako když se v roce 1936 bojovalo o Prahu u Madridu. Ale to je lež.

O Prahu se proti terorismu bojuje úplně jinde. V Sýrii a na Ukrajině. A proto jsme dnes tady, před Velvyslanectvím Ukrajiny. Je to ale úplně jiný druh terorismu. Nebojuje se proti domorodcům s lehkými zbraněmi, kteří využívají znalosti domácího terénu a sympatií místního obyvatelstva. Ti jsou na naší straně, a my jsme na jejich straně. Bojuje se proti terorismu armád vyzbrojených těžkými zbraněmi, tanky, raketami a letectvem. Proti státnímu terorismu. To světová mocnost s pomocí loutkových režimů bojuje s Ruskem o Rusko. O jeho nerostné bohatství, o jeho vliv, o jeho spojenectví s Čínou. O dominanci ve světě a proti hrozbě přerodu světa v multipolární. Bojuje se proti ustavení nové rovnováhy sil. Proti světu, kde nebude „America first“, ale jen jednou z nemnoha prvních.

Prý jsme protievropští. Ne, my máme Evropu rádi, proto jsme proti válce v Evropě.

Ano, na východní Ukrajině se bojuje o Prahu, bojuje se tam totiž nejen za Lugansk a Doněck, bojuje se tam i o Vídeň nebo Řím, bojuje se tam za Varšavu a proti Varšavě, bojuje se tam proti třetí světové válce, bojuje se tam proti poslední světové válce.

Bojuje se tam statečně. Kromě tohoto ocenění proto musíme tamním obráncům proti státnímu terorismu vyjádřit svůj dík!

Ivan David

Autor tento text přednesl 5. listopadu na shromáždění proti válce na Donbasu před Velvyslanectvím Ukrajiny v Praze

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2018 20:55

Útočník bude vždy domácí odpor vykládat jako teroprismus.Ten ovšem sám vytváří svým vpádem na cizí území.Domácí jsou přímo povinni se postavit na odpor,ne jako Češi sehnout hlavu a sloužit okupantům.Naši vojáci jsou v Afghanistanu vnímáni jako okupanti,proti nimž je třeba bojovat.Politici tvrdí,že se tam bojuje za Prahu,což je klasická politická lež.Tam se bojuje za americké zájmy a čeští politici dokazují,čí zájmy jsou pro ně bližší.Zda zájmy cizích mocností,nebo zájem národa.Z organizace NATO se stala organizace teroristická,jednající i proti své zakládající listině.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

07.11.2018 19:13

Nekde u "Soukupu" nekdo (kdopato) rekl, ze hlavni je bojovat proti terorizmu. Kdysi pan David Hilbert rekl, "predpokladejme, ze jedna a jedna jsou tri a ja vam dokazu, z komina letaji carodejnice". Za nemcu byli partyzani zvani bandiy, takze, kdo a proc je nekdo terorista? Je to jak za nemcu, nekoho onalepkujeme jako teroristu. No, ale nezabyvame se tim, co je za tim. Proste pojmem jsme vsechno vyresili. Pokud vsak nepochopime, co za tim pojmem stoji, tak se nic nevyresi. Pokud se nejvyssi ustavni cinitel holedba tim, ze je ekonom a vsemu rozumi, tak je dobre, aby si predstavil, ze je, se skalpelem v ruce, nad pacietnten se zanetem slepeho streva. Dneska v CT "informovali", ze FB v Indii vznikly problemy a exodus "roumingu" v dusledku komunikace na FB. No, ale, podle vseho, si jen okoli precetlo, co ti nekteri zamysli. To nasim strelenym klarkam nedoslo. A pan pres by mel premyslet o tom, co rika. Ne jen exhibovat (sam ped sebou).


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.11.2018 12:08

PS: O Donbasu bylo na tomto serveru napsáno již mnoho. Napadená města jihovýchodní Ukrajiny, jejich obyvatelé, nemají jinou možnost se bránit, než než nasazením všech bojeschopných mužů k obaně svých domovů, svých blízkých. I muži, kterým je přes šedesát, šli do boje s mezinárodně organizovanou provokací, kdy byli použit k účelu provokace vůči RFi ukrajinští hajlující neonacisti. Ukrajina je dnes jedinou zemí světa, kde nejsou zakázány nacistické symboly, svastika. Na Ukrajině vlály vlajky "Třetí říše" s hákovým křížem a je uctíván Bandera. V rámci "Drang nach Osten" je dovoleno všechno. Ukrajinské nacistické záškodníky školí američtí instruktoři. Neonacistický prapor AZOV je dnes profesionální součást budoucí vyhlazovací mašinérie vedené USA. Též Pravý sektor je pod západním vedením, velením. Upozorňuji ty, kteří by si rádi přihřáli svou protiruskou polívčičku, že podpora neonacistů je u nás trestná v plném rozsahu. Policie má právo demonstraci na podporu nacistů rozprášit silou a její vůdce postavit před soud. Čekají je vysoé tresty odnětí svobody. ...JP.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...