• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Česko nepřistoupí ke globálnímu paktu OSN o migraci
Počet návštěv: 385

Česko nepřistoupí ke globálnímu paktu OSN o migraci

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Česká vláda odmítla globální pakt OSN o migraci, uvedla Česká televize. O nepřistoupení ke globálnímu paktu vláda probere materiál příští týden, sdělil ministr zahraničí Tomáš Petříček.

„Věřím, že dokážeme, a to bude úkol pro českou vládu, náš postoj řádně obhájit, tak aby nás zahraniční partneři pochopili a aby nás toto rozhodnutí neizolovalo v situaci, kdy přes 90 procent všech států chce kompakt naopak přijmout," napsal Petříček v tiskovém prohlášení.

Podle jeho slov nebyly při vyjednávání o úmluvě vzaty v potaz všechny české výhrady. „Nelíbí se nám například nejednoznačné rozlišení mezi nelegálními a legálními migranty v otázce sociálních práv nebo fakt, že kompakt nezmiňuje i nucené návraty nelegálních migrantů," uvedl ministr.

„Chceme, aby se ČR aktivně účastnila takových forem mezinárodní spolupráce, které pomohou omezit nelegální migraci, včetně boje proti pašeráckým sítím, umožní lepší ochranu hranic a zlepší mezinárodní pomoc v zemích postižených válkou nebo humanitární katastrofou," dodal.

Minulý týden český premiér Andrej Babiš na své stránce na Facebooku napsal, že bude trvat na tom, aby Česko nepodepsalo pakt OSN o migraci. Podle premiéra hlavním důvodem pro odmítnutí podepsání paktu OSN je to, že ohledně migrace nic neřeší a je plný vágních formulací.

Pakt rovněž odmítly USA, Rakousko a Maďarsko.

Globální dohoda o bezpečné řízené migraci má být oficiálně schválena v prosinci na mezinárodní konferenci v Marrákeši (Maroko). USA ustoupily od jednání o dohodě už loni, přičemž americký prezident Donald Trump řekl, že je neslučitelná s migrační politikou jeho země. Maďarský ministr zahraničí Petér Szijjártó v létě také prohlásil, že tento dokument neodpovídá zájmům republiky v oblasti bezpečnosti.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201811078413197-ceska-republika-osn-pakt-migrace/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jan Petr

Jan Petr

08.11.2018 14:23

--__Najděte nahé dívky ve svém okolí zde : Huit.Re/Divky


 
Richard Hercl

Richard Hercl

07.11.2018 22:15

Vás, Dědku, nemůže brát nikdo vážně, protože fantasmagorie s podobným obsahem, jsou na hony vzdáleny realitě nadnárodních procesů řízení. 10. a 11. prosince se v Marrakéši ukáže, kdo to s odmítáním myslí vážně, nebo jen bulíkuje svoje voliče. Eurohujeři jsou samozřejmě pro a je záhadou, PROČ horlivě pakt obhajují a podporují, když prý není závazný. V OSN je množství Sorosových loutek a poskoků a podobné sebranky, kterým jsou starosti běžných občanů zcela u prdele.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2018 20:30

Z hlediska žádoucího vývoje je třeba rapidně snížit počet obyvatel černého kontinentu.Každý si nadělá 15 harantů a pak jen natahuje ruku,aby mu je někdo živil.Protože 99% Afričanů neumí a ani nechce pracovat,nejsou žádným přínosem pro tuto planetu.Stačí příklad,tuším Zambie,kde sebrali bílým farmářům půdu,když byli potravinově soběstační.Půdu rozdali svým bojovníkům a celá země má hlad.Udělají to nejjednodušší,vydají se na cestu do Evropy.Ať se o ně postará.Otevřený dopis je snůška hlouposti a demence,založená na tolik vyzdvihované korektnosti.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy