• Pondělí, 26. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Erik

Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?
Počet návštěv: 2441

Kdo dnes nejvíc ohrožuje svobodu a demokracii v ČR?

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

17. listopad je dnes vnímán jako "den boje za svobodu a demokracii". A bohužel i dnes je svoboda a demokracie docela dost ohrožená. A ze strany koho? Ne, ze strany současného prezidenta republiky to rozhodně není.  

Svoboda a demokracie je v současné době nejvíc ohrožena od takových lidí, kteří ohrožují její celkovou podstatu. Tedy ohrožují právo na vlastní názor a právo na vyjadřování svého názoru. A navíc by chtěli společnosti diktovat, jaký názor má být správný a jaký ten špatný. Namátkou:

1) Jestli je někdo pro to, aby byly sociálními sítěmi cenzurovány názory jiných.

2) O to víc ohrožují svobodu a demokracii ti, kteří se navíc aktivisticky snaží tyto příspěvky někam nahlašovat, aby je zcenzurovali nebo dokonce zablokovali jejich autora. A přitom si navíc pokrytecky a jako pěst na oko říkají podle postav z děl J.R.R Tolkiena.

3) Svobodu a demokracii ohrožují také ti, kdo se snaží zavádět do dětem škol takové programy, které propagují přímo nějaký konkrétní politický názor (například multikulturalismus nebo genderismus, apod.)

4) Svobodu a demokracii též ohrožují všichni, kteří se u nás snaží prosadit pro nás nepotřebnou tzv. Istanbulskou úmluvu. Protože nejspíš chtějí, aby se u nás časem děly takové věci, na jaké ve svém svatováclavském kázání upozornil kněz a profesor Petr Piťha.

5) Svobodu a demokracii samozřejmě ohrožují i ti, kteří chtějí, abychom měli respekt či dokonce úctu nad vyznavači nadřazeneckých nábožensko-politických ideologií, jejichž kultura je s tou naší neslučitelná.

Určitě se najdou i další podobné věci, proti kterým chci bojovat jako s ohrožením svobody a demokracie. Ale, vážení čtenáři, nejste náhodou ti, o nichž se zmiňuje některý z výše uvedených bodů? Jestli ano, tak byste se podle mého názoru nad sebou zamyslet, zda je vaše počínání košer z hlediska svobody a demokracie.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

18.11.2018 09:53

Demokracie - je to poznání nebo poučení ? Jean Bodin píše v Les six Livres de la republique z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí že se k moci dostanou hlupáci nebo propěcháří. Kdyby ,chudák, tušil, že a čtyři století bude existovat země, kde se tyto dva druhy spojí dohromady v jednu ohavnou mutaci.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2018 20:24

Demokracii ohrožuje nejvíce sama demokracie,která se u nás praktikuje.Je jedno,z které partaje to vychází,protože jsou všechny stejné.Jen se vyjadřují jinými slovy o tomtéž.Protože v parlamentu nemají zájem něco měnit,tak bude stále hůř a hůř.A za to může nejen Havel,ale všichni jeho pomahači a také lidé,kteří se chopili moci.Pomohlo k tomu i členství v EU a NATO.Pár rozeřvaných politiků,kteří jsou na cestě k zapomění a ustavují se do postu ochránců demokracie.Ale musí mít výsledky podle jejich potřeby.O ČT není třeba se vůbec zmiňovat.Ti nejsou schopni ani nejmenší sebereflexe.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

17.11.2018 11:12

Je to asi paradox, ale současný stav je výsledek svobodných voleb za účasti zmanipulovaných voličů. První cenu za tento brainwashing si zaslouží bezkonkurenční politbyro ČT, šířící ty jediné správné informace a názory. Jak že to říkal J.Goebbels...? opakovat, opakovat, opakovat. Až je to pravda.


 
Klečíme před revolučními marxisty?

Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...