• Úterý, 22. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Darina

Kníže Karel Spáč I. byl flamendr, adoptovaný aristokrat bez vzdělání, má sice syna Karla Filipa, ten je ale nemanželské dítě; Schwarzenbergova manželka Therese ho měla s rakouským průmyslníkem
Počet návštěv: 5702

Kníže Karel Spáč I. byl flamendr, adoptovaný aristokrat bez vzdělání, má sice syna Karla Filipa, ten je ale nemanželské dítě; Schwarzenbergova manželka Therese ho měla s rakouským průmyslníkem

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Naštěstí už jen čestný předseda TOP 09 Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg si během frašky opozice při pokusu vyslovit nedůvěru vládě 23. listopadu 2018 nejdříve kopl do premiéra, že není ve sněmovně přítomen, byť ten si jen odskočil.

Pak von Schwarzenberg uvedl, že podle něj působí Babiš České republice v zahraničí ostudu a to, že vychvaluje, jak jedná se všemi zahraničními politiky, což přirovnal k prostituci. A že by od Babiše bylo projevem vděčnosti k Česku, kde získal občanství a zbohatl, kdyby odstoupil a nepůsobil dále zemi ostudu.Výsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

Tak si připomeňme, jak to bylo s Karlem Spáčem I., co napřed žil v Rakousku nedaleko babičky z matčiny strany, která ho i živila. O několik let později se přestěhoval do jejího bytu v ulici Jacquingasse ve Vídni, který se brzy proměnil ve společenský salon. V mládí se flamendr Schwarzenberg čile věnoval vídeňskému kavárenskému životu.

Posléze byl adoptován svým strýcem, členem starší hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů. Tato adopce pro něj znamenala finanční zajištění a dědictví v hodnotě až 400 milionů eur, které získal po strýcově smrti roku 1965. Dnes naštěstí jen čestný spící předseda TOP 09, adoptovaný aristokrat, se vzděláním nepotvrzeného maturanta, chvíli Mekota, pak zase Blekota, měl jediné „kariérní vzdělání v diplomacii“ v podobě vlastnictví několika zámků.

Jsou to Čimelice, Sedlec, Dřevíč, či Karlov, Orlík a  Murau v Rakousku, přihlášen je na Sýkořici a žije mj. ve Švýcarsku. Po útěku před komunisty studoval ve Vídni výchovu k aristokratické etiketě. To mu však nezabránilo, aby jako ministr zahraničí nenadělal spoustu amatérských lapsů a ostudy. Třeba uzavření velvyslanectví v Kolumbii a Jemenu bylo hrubou ekonomickou chybou, zatímco uzavření zastupitelského úřadu v Keni, který spravoval takřka desítku dalších afrických států z Nairobi, jednoho ze tří sídel mísí OSN, bylo zahraničněpolitickým přehmatem na hranici ryzího amatérismu.

Zapomněl už Karel Schwarzenberg, jak na pozici kancléře prezidenta Václava Havla posílali na místa velvyslanců své kamarády Klímovou, Palouše, Pospíchala, Vondru, Žantovského či Grůšu? Jak se rozdávaly velvyslanecké trafiky; Koukalem počínaje, přes Khünla a Gandalovičem konče? Tak si nyní připomeňme, face to face – tváří v tvář, co „vystudoval“ Karel Schwarzenberg, aby mohl dělat jako profík kancléře Václavu Havlovi a poté ministra zahraničí ČR?

Vůbec „neprahl po bohatství jako Babiš", jen přešel kancléřovat Havlovi, aby si získal zpět miliardové majetky. Nevadí, že studovat práva ve Vídni a poté ve Štýrském Hradci a lesnictví v Mnichově, a že studia neukončil, poněvadž se údajně musel věnovat správě rodinného majetku poté, co jeho adoptivní otec předčasně zemřel v roce 1965.

Životopis Karla Schwarzenberga je přesně takový, jaký si zaslouží dítě vychovávané v aristokratické etiketě. Všichni ho už znají pozpátku; narodil se v roce 1937 a své dětství prožil na Orlíku a v Čimelicích, od roku 1948, kdy uprchl jako dítě s rodiči před režimem, až do roku 1989 žil 41 roků v Rakousku. 

"Myšlenka skupiny je taková, že členství v ní je naprosto anonymní a členem se tak může stát každý," říká jedna maskovaná dívka, která si říká Vrabčák. V Pussy Riot se podle ní nyní angažuje asi deset až dvacet dívek. Všechny se hlásí k odkazu ruského angažovaného umění. Tolokonnikovová, Aljochinová a Samucevičová se  znají už z radikální umělecké skupiny Vojna. Její členové milují veřejné pohoršení, když třeba pod heslem "palácový převrat" otočili na střechu několik policejních aut nebo nakreslili obří penis na zvedací most před budovou tajné služby v Petrohradu.

Grupáč se členkami Pussy Riot: http://www.rukojmi.cz/clanky/537-jak-clenky-pussy-riot-nositelky-ceny-vaclava-havla-za-kreativni-disent-soulozily-v-moskevskem-biologickem-muzeu

A jeho zahraniční prostituce, což vyčítá Babišovi? Spáč I. je obdivovatel veřejně souložící členky Pussy Riot a jako „kariérní diplomat“ a se kamarádí s Dalajlámou, sympatizuje také s ruskými feministkami. Připomeňme si jeho výroky k rozsudku nad Pussy Riot: “Velice vás obdivuji. Držte se. Rusko získá svou důstojnost a svobodu. Všichni na vás myslíme. Pokouším se je podpořit, poněvadž ty holky jsou opravdu báječné, já je opravdu obdivuji. Je dobré upozornit ruské politiky, že někoho zavřít kvůli představení je v dnešní době opravdu poněkud mylné.”

Schwarzenberg nosil ve sněmovně v klopě saka placku s nápisem „Putine, ke mně! Mazej na místo!“. Ministr zahraničí musí přece vědět, jak podpořit vládu, v níž zasedá… A jaký by to byl ministr zahraničí, kdyby se nemohl pochlubit svým „majstrštykem“ v podobě uznání Kosova, ovládaného narkomafií. Co korupční skandály? Co privatizace Becherovky?

A co fakt, že při své restituci uplácel? A jak dopadla Nadace Bohemiae? Karel Schwarzenberg, co si spolu s Miroslavem Kalouskem hrají na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem tří milionů – na daních. Z velkolepého plánu, jak do Česka lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic…Výsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Radostná chvíle pro muslimské bratry, že se jejich hostitel na chvíli probral ze svého snění; ve stoje má totiž ve spaní ještě značné rezervy...

Zajímavé jsou jeho knížecí aktivity v silových zednářských organizacích. Trilaterální komise je diskusní fórum politiků, obchodníků, bývalých diplomatů a novinářů založené na podporu bližší spolupráce mezi státy USA, Evropy a Japonska. Komise byla založena v roce 1973 z podnětu finančníka Davida Rockefellera. Velmi nátlaková je i skupina Bilderberg, což je označení pro uzavřenou konferenci, na kterou je pozváno 120 až 150 významných osobností, kteří kují pikle a v čele se Sorosem řídí svět… A zřejmě se na těchto setkáních nabobů dobře spí…

„Já jsem vždy říkal a na tom trvám, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dnes bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv. Asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta (Edvarda) Beneše ocitla v Haagu,“ řekl šéf české diplomacie. http://www.stream.cz/video/687723-kdyz-rath-mluvi-schwarzenberg-spi

„Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, jsou právně vyhaslé,“ napsal před roky vicepremiér a ministr zahraničí kníže Karel Spáč I. s tím, že "sám si několikrát zadal právní přezkum, aby zjistil, zda jsou v současné době nebezpečné. Podle něj tomu tak není..." Schwarzenberg tak doplatil na nesprávnou terminologii, kdy uvedl, že dekrety jsou neplatné namísto toho, že jsou neúčinné. To mu ostatně vytýkal také jeho protějšek Zeman, který Schwarzenberga pokáral, aby používal správnou terminologii a nepletl si zákony a dekret.

Schwarzenberg svůj sporný výrok o Benešových dekretech den poté poupravil. „Musel jsem z důvodů časové tísně použít zkratku, (zrovna usnul...) která může vést k pochybnostem o mém postoji v této otázce. Uvedl jsem, že Benešovy dekrety není potřeba rušit, protože zanikly díky přijetí Listiny základních práv a svobod. Chtěl jsem vyjádřit, že Benešovy dekrety jsou dnes už překonány, že jsou právně vyhaslé,“ uvedl Schwarzenberg v tiskovém prohlášení. Nic naplat; nový prezident si tak plete pojmy s průjmy… Bože, děkujeme za Českou republiku, že se nadostal na Pražský hrad… http://zpravy.idnes.cz/vyroky-schwarzenberga-a-zemana-v-duelu-dyy-/domaci.aspx?c=A130118_154200_domaci_ertVýsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

A co na to obyvatelé někdejších Sudet? Raději zde nevolili Karla Schwarzenberga, protože měli obavy ze skutečného  prolomení tzv. Benešových dekretů. Proč? Otec Schwarzenbergovy manželky Theresy rozené Hardeggové (72) byl totiž vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera.

Když jsem kdysi v předvolebních dnech napsal, že otec jeho ženy Theresy, rozené Hardeggové (72), byl nacista, sesypali se na mě příznivci knížete Karla Spáče I., co že si to dovoluji, když děti přece nemohou za své rodiče. Správně řečeno...? Že to přece nic neznamená, když otec Schwarzenbergovy manželky Theresy byl vysokým příslušníkem jednotek SA a obdivovatelem Adolfa Hitlera. Co na to krev, co není voda...?

„Hrabě Johannes Hardegg, usazený na dolnorakouském zámku Ulrichskirchen, očekával podobně jako řada dalších představitelů šlechty od Adolfa Hitlera a jeho Třetí říše osobní výhody. Velmi záhy vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA,“ píše ve Schwarzenbergem autorizovaném životopise rakouská novinářka Barbara Toth. Kniha vyšla česky v nakladatelství Torst v roce 2007.

A velmi záhy její pan otec vstoupil do nacistických organizací a dotáhl to až na führera (velitele) SA. V župní složce Theresina otce najdeme úkol “vycvičit vybrané příslušníky SS a SA ve střelbě”. Hardegg byl také členem Německého klubu v Rakousku, který byl sice založen už roku 1908, ale ve třicátých letech se stal spojencem národních socialistů.

Jeho stanovy z té doby tvrdí, že „členy mohou být jen Němci árijského původu, kteří se hlásí k zásadám nacionálního socialismu.“ Podle soudních spisů z roku 1945 patřili k jeho zakladatelům „nefalšovaní nacisté, kteří si od Třetí Říše slibovali počátek zlatého věku“.  Byl dokonce účastník nacistického puče, kdy byl zavražděn rakouský kancléř Dollfus..

Sama Therese Schwarzenbergová se však od nacismu v dospělosti už raději důsledně distancovala. Poprvé se Karel a Therese setkali ve  Vídni v roce 1957 na banketu pořádaném pro nezadané  aristokraty, prostě sňatková kancelář po modrou krev na ocet. Sňatek uzavřeli 22. dubna 1967. Po svatbě se přestěhovali na zámek ve Štýrsku. Therese Schwarzenbergová porodila v době manželství tři děti: Jana Nepomuka, Annu Karolínu a Karla Filipa, ovšem s jiným mužem... Prezident byl zvolen, nenávist trvá dál, aneb Na řadě byli tchánové…Výsledek obrázku pro Theresa, rozená Hardeggová

Ukázalo se totiž, že Karel Filip je nemanželské dítě, které Therese měla s rakouským politikem a průmyslníkem Thomasem Prinzhornem, který ho i dohodou z roku 1987 (úředně zaevidovanou roku 1988) posléze adoptoval. Kvůli této aféře se Schwarzenbergovi v roce 1988 rozvedli, ale i nadále zůstali v kontaktu. Je známo, že Karel Schwarzenberg sám měl tehdy vztah k podstatně mladší maďarsko-italské markraběnce Zitě Pallavicini. O Vánocích 1992 utrpěla Therese Schwarzenbergová těžký úraz při lyžování, po kterém byla dlouho ochrnutá, ale dokázala se po rehabilitaci „opět postavit na nohy“. https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_Schwarzenberg

V televizi Prima v pořadu “Fakta” položila B. Tachecí nedávno Karlu Spáči I. otázku, jak se mu líbí slova Tomia Okamury, že by mělo dojít ke konečnému řešení cikánské otázky a k vytvoření zvláštního státu pro tyto občany, Karel Schwarzenberg odpověděl: „Kdyby se našlo řešení, tak by to bylo hezké. Ovšem kde…?” Řekl a pokračoval:

“Pokud pan Okamura zná místo někde na světě, které by bylo dobrovolně postoupeno, aby to byl životaschopný stát, tak je to zajímavá myšlenka. Ale jednou se o něco podobného pokusili v 19. století Američané, když odsunuli část svých otroků černých ze špatnýho svědomí, což by nám slušelo taky, a vybudovali pro ně stát Libérie a s tím je dodnes potíž…“

article_photo

Ačkoli ve svém životopise píše kníže Karel o svém skvělém zdraví, časté usínání svaluje na svůj pokročilý věk, nicméně si jen pro formu řekněme, co je to narkolepsie: Jde o chronické onemocnění, které postihuje nervovou soustavu, přesněji řečeno mozková centra řídící proces usínání a probouzení.

Je charakterizována náhlými a nekontrolovatel­nými záchvaty spánku, které mohou člověka napadnout v jakoukoliv denní dobu a při jakékoliv činnosti, např. při hovoru, jízdě autem nebo chůzi. Tento stav přichází bez varovných signálů a bez možnosti ho jakkoliv ovlivnit. Pro nového českého prezidenta bez jakýchkoli pravomocí značka ideál…

Následující historie se začala odvíjet 6. prosince 1939, kdy se nad schwarzenbergským panstvím zcela nečekaně přehnala živelní pohroma. Jak píše Tereza Spencerová na FreeGlobe.cz, nejprve se spustil déšť a po něm dva dny, které se zdály nekonečné, padaly neuvěřitelné přívaly sněhu; bylo ho tolik, že pod jeho tíhou popadalo čtyřicet procent smrků, borovic, buků, jedlí, kaštanů, javorů, jasanů, topolů, olší a bříz.

Schwarzenberg a pracovní tábor Lety: http://www.rukojmi.cz/clanky/4783-pracovni-tabor-lety-a-schwarcenberg

Deset tisíc hektarů schwarzenberských lesů, hlavního zdroje příjmů tohoto šlechtického rodu, se během dvoudenní kalamity proměnilo v neproniknutelnou spoušť polomů. Když konečně přestalo sněžit a kníže, otec kandidáta na prezidenta ČR, z věže svého zámku obhlédl panství, byl zděšen. Podle prvních skromných odhadů by s dělníky, kteří byli v okolních vesnicích k mání, náprava škody trvala patnáct až dvacet let.

To by se ale pro Schwarzenberky, kteří byli mezi tehdejšími největšími vlastníky půdy v Čechách na jedenáctém místě, fakticky rovnalo bankrotu. Kníže měl své panství rád, řádně se o ně staral a spatřoval v něm pokračování rodové tradice. Co by tedy pro jeho záchranu neudělal! V září 1939 napsal spolu s dalšími dvanácti českými šlechtici prezidentu Benešovi dopis, v němž ho naléhavě žádal, aby se nevzdával Sudet.

Kam mizí naše peníze na nepřizpůsobivé občany: http://www.rukojmi.cz/clanky/1529-chcete-vedet-proc-jsme-pry-rasiste-a-xenofobove-a-kam-jdou-penize-z-nasich-dani-tak-pozorne-ctete  

Když pak ale Němci nakonec obsadili české země, poslal kníže a jednatřicet jeho vznešených přátel dopis také prezidentu Háchovi, kde se hrdě přihlásili k Čechům, a to i přesto, že většina jejich předků pocházela z Německa nebo Rakouska. Při pohledu na tu spoušť ale knížeti nezbylo než se zhluboka napít svého oblíbeného šampaňského a obrátit se na protektorátní správu znovu. Tentokrát už ale nepsal prezidentovi, namísto toho vyslal svého advokáta na 5. odbor ministerstva vnitra, by u tamního zástupce ředitele zjistil, jestli by ministerstvo nemohlo na jeho panství zřídit tábor a poslat do něj pracovní sílu, která by pomohla při likvidaci poničeného lesa.

V protektorátu v té době na základě výnosů z let 1927, 1931 a z počátku března 1939 existovalo už patnáct pracovních táborů, do kterých byli sváženi kriminálníci a osoby vyhýbající se práci. Úřady Schwarzenbergovu advokátovi vyšli vstříc, zřejmě i proto, by Němcům ukázaly, že se Češi s nepohodlnými jedinci z vlastních řad dokážou vypořádat i bez německé pomoci, a tak v létě 1940 opravdu vznikl pracovní tábor v Letech u Orlíku, jehož jediným cílem bylo pomoci Schwarzenbergům z nouze.

Bylo by jistě zajímavé se "nedotknutelného" knížete Karla Spáče I. zeptat, zda si na cikány z tábora u Orlíku pamatuje (v roce 1943 mu bylo šest let). Bývalý předseda TOP 09 se však podle dostupných informací odmítá na toto téma bavit.

lety

Schwarzenbergovi, vládci Orlíku. Karel (v kroužku). Snímek je z roku 1944.

Jako první se v táboře objevily dvě stovky dělníků ze Slovenska, ale knížeti se příliš nezamlouvali. Pracovat uměli, to ano, ale v té době už byli občany cizího státu. Ministerstvo je nemohlo do tábora deportovat nastálo a kníže jim ke své nelibosti navíc za dřinu v lesích musel vyplácet mzdu. Nespokojenost o něco později nastala i s první várkou 640 českých vězňů, které dodalo české ministerstvo vnitra, protože většina z nich nebyla těžké práce v lese vůbec schopna.

Podle dochovaných dokumentů bylo jednomu z nich už třiasedmdesát, mnohým přes šedesát. Většinu četníci zatkli za to, že v hospodách hráli karty v pracovní době, další byli invalidé, kapsáři. Suma sumárum mezi nimi nebylo víc než třicet mužů schopných práce v lese. Na řadu tedy přišli – po určitém váhání ze strany orlických Schwarzenbergů – Židé. Práce bylo dost, tak byli deportováni z celého píseckého okresu.

Ani Židé však Schwarzenbergovy orlické lesy od polomů nezachránili – byli to vesměs intelektuálové, právníci, lékaři, v lese toho moc nezmohli, a tak se z pohledu knížecí rodiny proměnili jen v pouhé hladové krky. Zbavili se jich poměrně rychle: nákladní vozy je odvezly na nádraží a odtud už směřovali rovnou do Terezína.

Zde je stručný doplňující přehled stranických šlofíků knížete Karla Spáče I... Obsáhlá a po knížecku pospávací fotogalerie…

Výsledek obrázku pro foto olser zeman schwarzenberg

A nyní zcela jasný důkaz toho, jaký je Zeman buran a křupan z Vidlákova, zatímco Karel Schwarzenberg je vždy usměvavý a nadmíru noblesní: http://www.youtube.com/watch?v=9W5IX54JuFo

Související obrázek

Spát se dá vlastně kdykoliv, aneb Ne každý si může žít jako kníže Rohan, proto též asi jen spí a spí, kde se dá: https://celebwiki.blesk.cz/peoplegallery/2268?video=6

Jakmile veškeré pokusy sehnat pracovní sílu mezi Čechy či Židy selhaly, obrátila se pozornost všech zúčastněných na Cikány. Po prvních pochybách o smysluplnosti takového kroku z toho vznikla oprávněná nedůvěra v jejich pracovní schopnosti, která byla už tehdy převeliká… A to má ještě drzost věčně spící Schwarzenberg, aby Babiše obviňoval z touhy po penězích a nazval jeho zahraniční politiku prostitucí, aniž by si vzpomněl na své producírování s lepou děvou Vopěnkovou… http://www.protiproud.cz/politika/2654-trapna-valka-o-koryta-v-mlze-nad-veprinem-proc-se-babis-omlouva-za-neco-co-nerekl-karl-wach-auf-slouzili-cikani-z-letu-u-orliku-jako-schwarzenbergovi-otroci-kavarna-skube-babise-jako-kure-z-reklamy.htmVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenbergVýsledek obrázku pro foto olser schwarzenberg

Inu, dvě otázky pro havloidy, co chtěli za prezidenta Schwarzenberga: "Kdo dnes dělá Česku větší ostudu - Andrej Babiš, nebo kníže Karel Spáč I.? Kdo z nich je větší zbohatlík a prostitut...?" Nebo platí, co říkala moje valašská babička: "Kdo spí, ten ani chleba neptá...?"

Foto: Reuters...

Když důchodce z Vysočiny a křupan z Vidlákova ukázal verbeži pražské kavárny a rakouským aristokratům, zač je toho český loket…

http://www.rukojmi.cz/clanky/1582-vztekly-prelat-halik-navzdory-biskupske-konferenci-dsti-ohen-a-siru-na-prezidenta-zemana-a-chce-hledat-antizemana

http://www.rukojmi.cz/clanky/696-kdyz-zednari-rozhodnou-nejede-pres-to-vlak-obama-merkelova-halik-schwarzenberg

http://www.rukojmi.cz/clanky/1392-kdyz-se-dva-tonouci-papalasi-schwarzenberg-a-kalousek-z-top-09-i-stebla-tibetske-vlajky-chytaji

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

26.11.2018 20:22

Jen houšť, pane Olšere, stojí za to si připomenout zapomenuté.... :-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.11.2018 20:18

Čekat,že by se nedoučený hajný bral za práva českého národa,je směšná.On je jenom zpitomnělý cizinec,kterého Havel vytáhl z politického hnojiště,kde se nacházel,a udělal z něho svého kancléře.Parlament mu zkázal uznat Kosovo za samostatný stát.On to přesto udělal a následky ale žádné pro něho nenastaly.Teď jen spí a spí a spí,dement nedoučený hajný.


 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

26.11.2018 15:25

Jako exministr zahraničí včetně všech jeho polistopadových předchůdci to a premiérů vlád a zejména guvernérů ČNB jsou zodpovědní za nevypracování a vědomé vymáhání formou mimosoudní nebo soudní i věcného písemného Jednostranného podání nebo zápočetu našich pohledávek proti dlužníkům USA - FED, Velké Británii - England Bank a SRN - Deautche Bank ve věci navrácení včetně příslušenství bezdůvodného zadržování "Zlatého Pokladu Československa" včetně pohledávky za Spolkovou republikou Německo ve věci válečných reparací škod jimi způsobených na "krvi" a majetku občanů včetně "krvi a výzbroji" příslušníků Československé armády v bojích za osvobození Anglie a Evropy od fašismu, klerofašismu, nacismu včetně všech kolaborantů s válečnými zločiny proti lidskosti. Důkaz: https://youtu.be/jl2Ppq4U5pw


 
Když se chce, tak to jde

Když se chce, tak to jde

Nacházíme se uprostřed plně rozvinuté, druhé fáze kobercového, mediálního bombardování koronavirem. Všechna ta depresivní čísla, varovné statistiky a hrozivá vyjádření expertů, sdělované nám 24 hodin denně ustaranými moderátory, mají v zásadě jen dva účely. Tím prvním je nahnat nám strach. Hromadně. Vyděsit co nejvíc lidí natolik, aby zkousli dříve nemyslitelné.

Poslední domácí zprávy

Když se chce, tak to jde

Když se chce, tak to jde

Nacházíme se uprostřed plně rozvinuté, druhé fáze kobercového, mediálního bombardování koronavirem. Všechna ta depresivní čísla, varovné...

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...