• Pondělí, 17. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Adolf

Miloš Zeman velmi výživně pro PL uzavírá rok: Babišovi podstrčili petici. Idioti. Váleční zločinci na Ukrajině. Jsou před námi dvě hrozby
Počet návštěv: 866

Miloš Zeman velmi výživně pro PL uzavírá rok: Babišovi podstrčili petici. Idioti. Váleční zločinci na Ukrajině. Jsou před námi dvě hrozby

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

ROZHOVOR S PREZIDENTEM Jaké byly Vánoce u Zemanů v Lánech? Co hlava státu očekává v novém roce? Nejen na to se ParlamentníListy.cz ptaly prezidenta Miloše Zemana v již tradičním interview v závěru roku. Prezident prozradil zcela nový poznatek související s Andrejem Babišem a jeho názorem na přesun české ambasády do Jeruzaléma. Zkritizoval šéfa úřadu pro kybernetickou bezpečnost za kauzu s čínskými telefony.

Pane prezidente, jak jste strávil svátky? 

Jídlem, spaním a četbou.

Jako tradičně se vás zeptám, co jste našel pod stromečkem?

Kromě jiného zajímavé knihy. Protože mám rád životopisy, velice jsem uvítal životopis Jozefa Tisa a to zejména proto, že poslanci Mariana Kotleby na výroční den jeho popravy si připínají černou stužkou.

Byly pro vás v něčem odlišné oproti předchozím letům?

Musím se chvilku zamyslet… ale řekl bych, že ani ne. I pes Darcy byl opět velmi spokojen.

Jak vůbec rok 2018 hodnotíte z hlediska politického vývoje či kvality života občanů?

Kvalita života občanů se nesporně zlepšila. Výrazně vzrostla průměrná mzda a jsem rád, že ještě rychleji se zvýšil medián, to znamená, že se snížila příjmová nerovnost. Pokud jde o politickou situaci, mám dojem, že se daří zatlačovat do defenzivy závistivé hlupáky, kteří ovšem právě kvůli tomu o to více řvou.

Liga arabských státu nyní vyzývá Českou republiku a některé ústavní činitele, abychom nepřesouvali ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma. Mohou podobné výzvy něco na vašem postoji změnit?

Česká republika je dosud suverénní země a o případném přesunu ambasády rozhodne suverénní vláda České republiky a nikdo vnější.

Jak to vůbec s přesunem ambasády vypadá? Máte nějaké nové informace?

Ne, byl jsem velmi šťastný, že jsem teď v Izraeli otevřel Český dům a nyní budu vládu přesvědčovat, že je zapotřebí učinit další krok. První takový termín bude koncem ledna, kdy bude opětovná porada ústavních činitelů.

Pokud se nepletu, premiér Babiš před časem podepsal petici, která přesun ambasády požaduje. Co tedy v přesunu brání?

Uvědomte si, že premiér Babiš mně říkal, že tu petici mu někdo podstrčil. Byl jsem zklamán, protože podstrkovat petice se rozhodně nemá.

Mluví se o tom, že překážky tomuto záměru klade ministerstvo zahraničí…

Vyčkal bych na výsledek jednání ústavních činitelů a také na to, jak se budou chovat ostatní země. Potom, co se Američané rozhodli tento přesun uskutečnit, je situace o něco snazší.

Takže na setkání ústavních činitelů budete o věci hovořit i s ministrem Petříčkem.

Ministr Petříček, coby ministr zahraničí, je samozřejmě budoucí součástí sestavy ústavních činitelů.

Ukrajinský prezident Porošenko podepsal zákon, který banderovce, jež bojovali po boku s nacisty, uznává jako válečné veterány. Co si o tom myslíte?

Banderovce pokládám za válečné zločince a v každém případě se domnívám, že i naši polští přátelé by měli reagovat, když si uvědomíme, kolik desítek tisíc Poláků banderovci za druhé světové války vyvraždili.

Měla by se v této věci oficiálně ozvat i naše země?

Rozhodně bych nebyl proti.

Těsně před Vánoci zasáhlo naši zemi důlní neštěstí, při kterém zahynuli čeští i polští horníci. Šlo o důl patřící OKD. Budete se zajímat o vyšetřování nebo zda nebylo něco zanedbáno?

Samozřejmě, že existuje informace od jednoho bývalého horníka, že údajně byly zaslepeny hlásiče metanu a to kvůli tomu, aby se mohlo rychleji těžit. Zase bych tuto informaci nebral úplně stoprocentně. Nicméně bych si přál, aby byla prověřena.

Připomínali jsme si sedm let od smrti Václava Havla. Média už téma tolik nezajímalo, ale rozruch způsobil poslanec SPD Lubomír Volný, když označil Havla za vlastizrádce a svůj výrok hájil. Co o tom soudíte?

Ale mě také někteří idioti označují za vlastizrádce. Mimochodem často si pletou velezradu a vlastizradu, což také svědčí o jejich vzdělanosti. Myslím si, že každý, ať už živý nebo mrtvý prezident, musí takové označení strpět.

Před svátky zaznělo vážné varování o čínských telefonech značky Huawei. Podle NÚKIBu jsou nebezpečné. Premiér je dal vyházet ze Strakovky, teď po setkání s čínským velvyslancem svá slova mírnil. Téma jste zmínil i ve svém Vánočním poselství. Jak celou věc vidíte?

Pokládám šéfa antikybernetického, spíše než kybernetického (usmívá se), úřadu pana Navrátila za poněkud málo kvalifikovaného. Dokládá to i skutečnost, že nejdřív spolu s BIS zahájil špionománii a pak vydal prohlášení, že tyto čínské mobily vůbec nejsou pro běžného uživatele nebezpečné. Takže nejdřív vytváří jakousi hysterickou vlnu a pak ji zase odvolává. Takto by se normální ředitel normální instituce chovat neměl.

Závěrem se podívejme na budoucí rok. Máme se v roce 2019 něčeho obávat? Je na obzoru nějaká krize?

Na obzoru je dokonce několik krizí a já bych zmínil pouze dvě. Ekonomická krize, kterou nelze vyloučit a zde doporučuji moje Vánoční poselství, kde jsem o tom podrobněji mluvil. Pak nikdy nemůžeme vyloučit ani teroristický útok na našem území a právě proto jsme v Afghánistánu, abychom snížili riziko tohoto teroristického útoku.

Co bude příští rok důležité z vašeho pohledu?

Národní investiční plán. Jsem zvědav, kdy se například začnou opravovat chátrající kulturní památky, kdy Praha dostane alespoň jednu skutečně moderní stavbu, která by přitáhla turisty. Jsem zvědav, kdy se zrychlí výstavba dopravní infrastruktury včetně mého oblíbeného vodního koridoru spojujícího Dunaj s Odrou. Právě ta investice bude něco, co vytvoří tvář naší země pro dlouhá a dlouhá léta do budoucnosti.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.12.2018 19:45

Mám proti Zemanovi na postu prezidenta řadu výhrad.Pokud ho však pomlouvají Štětina,Janda či dokonce sudeťák Herman,tak byl jeho projev v pořádku.Tihle by mu totiž nadávali i v případě,že by je pochválil.Je to jako s Babišem.Nejde o to,co se mluví,ale o to,kdo mluví.To je v případě Zemana narosto normální.Jinak se opět projevuje,že titulovaní šmejdi by rádi rozhodovali za všechny.Takže při jejich kritice říkal Zeman naprostou pravdu a to se přeci vůči arogantním a namyšleným titulům nesmí!Oni jediní mají právo rozhodovat.Chtěli by opět zavést nevolnictví a možná i otrokářství.Parlamentní demokracie se v českých podmínkách naprosto neosvědčila a je potřeba ji nahradit lepší demokracií.


 
Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...  z toho vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Anální Šámalová bude šílet presstitutskou radostí; Hongkong 15. června 2019 oznámil, že odloží schvalování zákona o vydávání osob podezřelých z trestného činu, oznámila správkyně Hongkongu Carrie Lamová. Legislativní návrh vyvolal masové protesty, neboť by umožnil vydávat provinilce i do komunistické pevninské Číny. Již svolaná demonstrace se ale v neděli stejně uskutečnila...

Poslední domácí zprávy