• Pátek, 21. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Alois

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií
Počet návštěv: 3554

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

„Cinknutá“ regulovaná cena energií? Jsou regulované ceny energií vyšší, než jsme povinni platit? Občane, zaplať anebo se připoj ke správní žalobě!

Žádáme občany, aby svůj zájem podpořit správní žalobu sdělili na alena.vitaskova@institut-av.eu. Uveďte: podporuji správní žalobu na stanovení transparentních a přijatelných cen energií, vše ostatní již bude za vás zajišťovat Institut AV a pravidelně Vás informovat na www.institut-av.eu.

Energetický regulační úřad podle  § 17 odst. 6 písm. d) zákona č. 458/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, rozhoduje o regulaci cen podle zákona o cenách. Cenová rozhodnutí jsou pak uveřejňována v Energetickém regulačním věstníku, jehož vydání zabezpečuje ERÚ prostřednictvím Portálu veřejné správy (§ 17 odst. 9). Dále je úřad při výkonu své působnosti povinen konzultovat návrh zásad cenové regulace a návrhy cenových rozhodnutí - § 17e odst. 2 písm. a).

Na základě výše uvedeného zmocnění vydal ERÚ Cenová rozhodnutí dne 22. 11. 2018 v Energetických regulačních věstnících 11/2018 a 10/2018 pro oblast elektroenergetiky. CR (cenové rozhodnutí) 8/2018 ze dne 20. listopadu 2018 a 7/2018 ze dne 20. listopadu 2018.

Od 1. 8. 2017 řídí ERÚ pěti členná Rada. Vydaná cenová rozhodnutí byla Radou schválena s tím, že dva členové Rady ERÚ s CR, které určují povinné platby odběratelům za dodávku elektrické energie – nesouhlasili. Člen Rady ERÚ Ing. Rostislav Krejcar v mediích uvedl, že ceny mohly být pro spotřebitele nižší, než jak je uvedeno v Cenovém rozhodnutí pro rok 2019.

Stejně tak „legislativně“ nejasný předseda Rady ERÚ JUDr. Vratislav Košťál uvedl v medicích, že s Cenovými rozhodnutími ani on neodsouhlasil a byl to jeden z důvodů, který uváděl při ohlášení své rezignace na post předsedy ERÚ a rovněž člena Rady. Rezignoval k 30. 11. 2018, těsně po vydání CR.

Pozn: Vláda Andreje Babiše jmenovala JUDr. Vratislava Košťála v červenci 2018 do funkce člena Rady ERÚ od 1. 8. 2018 na pěti leté funkční období a zároveň ho jmenovala předsedou Rady ERÚ. Místo bylo uvolněno nezákonným odvoláním tehdejšího předsedy Rady ERÚ Ing. Vladimíra Outraty. Vláda jednala v rozporu se zákonem a v rozporu s veřejným zájmem. Neřešila tímto nějakou krizovou situaci např. neobsazených klíčových pozic nutných k zajištění řádného chodu úřadu. Naopak, její postup vnesl chaos na ERÚ, na energetický trh, ochromil činnost úřadu a následovaly netransparentní kroky v oblasti, jako je např. stanovení regulované ceny energií.

Personální politika vlády na ERÚ, kdy se nově jmenovaný člen Rady rozhodne rezignovat ani ne po 4 měsících výkonu funkce je alarmující. V době, kdy energetický sektor řeší celou řadu důležitých kroků, je možné spekulovat, zda není připravováno obsadit tyto pozice osobami, které nesou spoluzodpovědnost za „solární tunel do veřejných financí“, aby se mohlo pokračovat v jiném projektu, který povede jen k navýšení plateb pro obyčejné lidi. Tento postup vlády byl kritizován i koaličními partnery, že se jednalo o nezákonné odvolání předsedy Rady ERÚ. Na celý postup bylo podáno trestní oznámení.

Institut AV se situací zabývá a připravuje správní žalobu v zájmu ochrany občanů.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV, Praha, dne 7. ledna 2018

http://www.rukojmi.cz/clanky/5345-jak-drza-holka-energicka-energeticka-alena-vitaskova-konecne-po-uplynulych-1-831-probdelych-noci-setnula-jednu-z-bezpoctu-hlav-bestie-zvane-ceska-justicni-mafie

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.01.2019 20:02

Vláda vždy jedná v rozporu s něčím,nebo někým.A je jedno,kdo se tam právě nachází.Otázkou ale je,co je přijatelná cena.Dokud v zájmu podlézavosti se bude elektrická energie dodávat do Rakouska a Německa, aby si ony státy vylepšily ovzduší,tak bude cena vždy neúnosná,neboť tak občan dotuje nízkou cenu energie,dodávané do zahraničí.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy