• Neděle, 24. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Gabriel

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií
Počet návštěv: 3372

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

„Cinknutá“ regulovaná cena energií? Jsou regulované ceny energií vyšší, než jsme povinni platit? Občane, zaplať anebo se připoj ke správní žalobě!

Žádáme občany, aby svůj zájem podpořit správní žalobu sdělili na alena.vitaskova@institut-av.eu. Uveďte: podporuji správní žalobu na stanovení transparentních a přijatelných cen energií, vše ostatní již bude za vás zajišťovat Institut AV a pravidelně Vás informovat na www.institut-av.eu.

Energetický regulační úřad podle  § 17 odst. 6 písm. d) zákona č. 458/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, rozhoduje o regulaci cen podle zákona o cenách. Cenová rozhodnutí jsou pak uveřejňována v Energetickém regulačním věstníku, jehož vydání zabezpečuje ERÚ prostřednictvím Portálu veřejné správy (§ 17 odst. 9). Dále je úřad při výkonu své působnosti povinen konzultovat návrh zásad cenové regulace a návrhy cenových rozhodnutí - § 17e odst. 2 písm. a).

Na základě výše uvedeného zmocnění vydal ERÚ Cenová rozhodnutí dne 22. 11. 2018 v Energetických regulačních věstnících 11/2018 a 10/2018 pro oblast elektroenergetiky. CR (cenové rozhodnutí) 8/2018 ze dne 20. listopadu 2018 a 7/2018 ze dne 20. listopadu 2018.

Od 1. 8. 2017 řídí ERÚ pěti členná Rada. Vydaná cenová rozhodnutí byla Radou schválena s tím, že dva členové Rady ERÚ s CR, které určují povinné platby odběratelům za dodávku elektrické energie – nesouhlasili. Člen Rady ERÚ Ing. Rostislav Krejcar v mediích uvedl, že ceny mohly být pro spotřebitele nižší, než jak je uvedeno v Cenovém rozhodnutí pro rok 2019.

Stejně tak „legislativně“ nejasný předseda Rady ERÚ JUDr. Vratislav Košťál uvedl v medicích, že s Cenovými rozhodnutími ani on neodsouhlasil a byl to jeden z důvodů, který uváděl při ohlášení své rezignace na post předsedy ERÚ a rovněž člena Rady. Rezignoval k 30. 11. 2018, těsně po vydání CR.

Pozn: Vláda Andreje Babiše jmenovala JUDr. Vratislava Košťála v červenci 2018 do funkce člena Rady ERÚ od 1. 8. 2018 na pěti leté funkční období a zároveň ho jmenovala předsedou Rady ERÚ. Místo bylo uvolněno nezákonným odvoláním tehdejšího předsedy Rady ERÚ Ing. Vladimíra Outraty. Vláda jednala v rozporu se zákonem a v rozporu s veřejným zájmem. Neřešila tímto nějakou krizovou situaci např. neobsazených klíčových pozic nutných k zajištění řádného chodu úřadu. Naopak, její postup vnesl chaos na ERÚ, na energetický trh, ochromil činnost úřadu a následovaly netransparentní kroky v oblasti, jako je např. stanovení regulované ceny energií.

Personální politika vlády na ERÚ, kdy se nově jmenovaný člen Rady rozhodne rezignovat ani ne po 4 měsících výkonu funkce je alarmující. V době, kdy energetický sektor řeší celou řadu důležitých kroků, je možné spekulovat, zda není připravováno obsadit tyto pozice osobami, které nesou spoluzodpovědnost za „solární tunel do veřejných financí“, aby se mohlo pokračovat v jiném projektu, který povede jen k navýšení plateb pro obyčejné lidi. Tento postup vlády byl kritizován i koaličními partnery, že se jednalo o nezákonné odvolání předsedy Rady ERÚ. Na celý postup bylo podáno trestní oznámení.

Institut AV se situací zabývá a připravuje správní žalobu v zájmu ochrany občanů.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV, Praha, dne 7. ledna 2018

http://www.rukojmi.cz/clanky/5345-jak-drza-holka-energicka-energeticka-alena-vitaskova-konecne-po-uplynulych-1-831-probdelych-noci-setnula-jednu-z-bezpoctu-hlav-bestie-zvane-ceska-justicni-mafie

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.01.2019 20:02

Vláda vždy jedná v rozporu s něčím,nebo někým.A je jedno,kdo se tam právě nachází.Otázkou ale je,co je přijatelná cena.Dokud v zájmu podlézavosti se bude elektrická energie dodávat do Rakouska a Německa, aby si ony státy vylepšily ovzduší,tak bude cena vždy neúnosná,neboť tak občan dotuje nízkou cenu energie,dodávané do zahraničí.


 
Kateřinu Jacques Jau Jau známe jako biomasu, pak z neúspěšného boje o křeslo v Evropském parlamentu v roce 2014, kdy končila na 5. místě kandidátky LES, dnes jde o další pokus o EP za STAN a TOP 09

Kateřinu Jacques Jau Jau známe jako biomasu, pak z neúspěšného boje o křeslo v Evropském parlamentu v roce 2014, kdy končila na 5. místě kandidátky LES, dnes jde o další pokus o EP za STAN a TOP 09

Kateřinu Bursíkovou Jacques si většina běžných lidí spojí především s jejími „zelenými“ léty ve Sněmovně a s nešťastnými výroky ohledně biomasy v show Jana Krause. Poté se politička na nějakou dobu přemístila do Británie, kde absolvovala prestižní kuchařskou školu v Londýně, dnes je ředitelkou coworkingového a vzdělávacího centra ve Sněmovní 7.

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

"Říkám, že by bylo nejlepší jej utratit. Je to duševní mrzák, bezpracně  se obohacuje na úkor druhých, na veřejnosti se chová jako debil, vystupuje jako hulvát, vypadá jak prase  a hlavně, je to podporovatel imigrantů! Já bych mu dal poslední cigáro, křížek nan čelo a utratil jej, co s takovým, pro společnost naprosto zbytečným, zhovadilým jedincem?" říkám o něm já.

Poslední domácí zprávy