• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií
Počet návštěv: 3052

Alena Vitásková: Občané, připojte se ke správní žalobě za přijatelné ceny energií

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

„Cinknutá“ regulovaná cena energií? Jsou regulované ceny energií vyšší, než jsme povinni platit? Občane, zaplať anebo se připoj ke správní žalobě!

Žádáme občany, aby svůj zájem podpořit správní žalobu sdělili na alena.vitaskova@institut-av.eu. Uveďte: podporuji správní žalobu na stanovení transparentních a přijatelných cen energií, vše ostatní již bude za vás zajišťovat Institut AV a pravidelně Vás informovat na www.institut-av.eu.

Energetický regulační úřad podle  § 17 odst. 6 písm. d) zákona č. 458/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, rozhoduje o regulaci cen podle zákona o cenách. Cenová rozhodnutí jsou pak uveřejňována v Energetickém regulačním věstníku, jehož vydání zabezpečuje ERÚ prostřednictvím Portálu veřejné správy (§ 17 odst. 9). Dále je úřad při výkonu své působnosti povinen konzultovat návrh zásad cenové regulace a návrhy cenových rozhodnutí - § 17e odst. 2 písm. a).

Na základě výše uvedeného zmocnění vydal ERÚ Cenová rozhodnutí dne 22. 11. 2018 v Energetických regulačních věstnících 11/2018 a 10/2018 pro oblast elektroenergetiky. CR (cenové rozhodnutí) 8/2018 ze dne 20. listopadu 2018 a 7/2018 ze dne 20. listopadu 2018.

Od 1. 8. 2017 řídí ERÚ pěti členná Rada. Vydaná cenová rozhodnutí byla Radou schválena s tím, že dva členové Rady ERÚ s CR, které určují povinné platby odběratelům za dodávku elektrické energie – nesouhlasili. Člen Rady ERÚ Ing. Rostislav Krejcar v mediích uvedl, že ceny mohly být pro spotřebitele nižší, než jak je uvedeno v Cenovém rozhodnutí pro rok 2019.

Stejně tak „legislativně“ nejasný předseda Rady ERÚ JUDr. Vratislav Košťál uvedl v medicích, že s Cenovými rozhodnutími ani on neodsouhlasil a byl to jeden z důvodů, který uváděl při ohlášení své rezignace na post předsedy ERÚ a rovněž člena Rady. Rezignoval k 30. 11. 2018, těsně po vydání CR.

Pozn: Vláda Andreje Babiše jmenovala JUDr. Vratislava Košťála v červenci 2018 do funkce člena Rady ERÚ od 1. 8. 2018 na pěti leté funkční období a zároveň ho jmenovala předsedou Rady ERÚ. Místo bylo uvolněno nezákonným odvoláním tehdejšího předsedy Rady ERÚ Ing. Vladimíra Outraty. Vláda jednala v rozporu se zákonem a v rozporu s veřejným zájmem. Neřešila tímto nějakou krizovou situaci např. neobsazených klíčových pozic nutných k zajištění řádného chodu úřadu. Naopak, její postup vnesl chaos na ERÚ, na energetický trh, ochromil činnost úřadu a následovaly netransparentní kroky v oblasti, jako je např. stanovení regulované ceny energií.

Personální politika vlády na ERÚ, kdy se nově jmenovaný člen Rady rozhodne rezignovat ani ne po 4 měsících výkonu funkce je alarmující. V době, kdy energetický sektor řeší celou řadu důležitých kroků, je možné spekulovat, zda není připravováno obsadit tyto pozice osobami, které nesou spoluzodpovědnost za „solární tunel do veřejných financí“, aby se mohlo pokračovat v jiném projektu, který povede jen k navýšení plateb pro obyčejné lidi. Tento postup vlády byl kritizován i koaličními partnery, že se jednalo o nezákonné odvolání předsedy Rady ERÚ. Na celý postup bylo podáno trestní oznámení.

Institut AV se situací zabývá a připravuje správní žalobu v zájmu ochrany občanů.

Ing. Alena Vitásková – předsedkyně IAV, Praha, dne 7. ledna 2018

http://www.rukojmi.cz/clanky/5345-jak-drza-holka-energicka-energeticka-alena-vitaskova-konecne-po-uplynulych-1-831-probdelych-noci-setnula-jednu-z-bezpoctu-hlav-bestie-zvane-ceska-justicni-mafie

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.01.2019 20:02

Vláda vždy jedná v rozporu s něčím,nebo někým.A je jedno,kdo se tam právě nachází.Otázkou ale je,co je přijatelná cena.Dokud v zájmu podlézavosti se bude elektrická energie dodávat do Rakouska a Německa, aby si ony státy vylepšily ovzduší,tak bude cena vždy neúnosná,neboť tak občan dotuje nízkou cenu energie,dodávané do zahraničí.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy