• Čtvrtek, 25. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marek

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron
Počet návštěv: 1658

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Velká Británie se chystá na vystoupení z EU a Francie a Německo na užší spolupráci. Alespoň to vyplývá ze smlouvy, kterou Angela Merkelová a Emmanuel Macron podepsali v Cáchách. Co se v návrhu smlouvy řeší přinesla BBC. Na iDnesu tuto smlouvu nikterak pochvalně komentoval Václav Klaus starší. Varuje před ambicemi Německa a všímá si frází o „vnitřních nepřátelích“.

O tom, co by měla nová dohoda znamenat, informovala BBC. Podle předběžného znění se Francie a Německo chystají dohodnout společné pozice a postoje k problémům EU a formalizovat tak svou dosavadní spolupráci. A stejné postoje by měly zaujímat i v OSN. Společné pozice by měly být nalezeny v otázce vnější i vnitřní bezpečnosti, a dohody má podpořit „schopnost Evropy jednat suverénně“.

Obě země by se měly zavázat k prohloubení ekonomické integrace v rámci francouzsko-německé ekonomické zóny, dále k rozvoji vojenských schopností Evropy investováním, aby byly pokryty „mezery ve schopnostech“, čímž by se posílila EU a NATO. V obou armádách by se prý měla podporovat „společná kultura“ a společné mise. U mladých lidí by se prý měly podporovat výměnné pobyty a výuka jazyků obou zemí.

Celý článek ZDE

Co to pro ostatní státy v Evropě znamená, píše na iDnes Václav Klaus starší. „V podstatě nám říkají, že je pro ně vytváření autentické evropské integrace příliš pomalé a že na ty, kteří evropský integrační proces brzdí, se už nebudou ohlížet. Mají k tomu každý z nich jiné důvody. Emmanuel Macron chce stát v čele Evropy, Angela Merkelová chce, aby na ni bylo v dobrém vzpomínáno,“ míní bývalý prezident a častý kritik EU.

Říká, že by nás to zajímat nemuselo. „Chtějí-li Francie s Německem vytvořit superstát (a společnou francouzsko-německou vládu), ať si to dělají. Ať se k nim dokonce, kdo chce, přidá.“ Ale je to podle Klause náznak vytváření paralelního integračního projektu k dosavadní EU. A to už nás, dle jeho názoru, zajímat musí. Obává se, že by se politická reprezentace mohla „servilně“ přidat.

„Má jít o revizi výsledků druhé světové války tím, že by se Německo stalo stálým členem Rady bezpečnosti OSN? Rozumíme tím správně, že ne vedle Francie, ale místo Francie, respektive že by se členem Rady bezpečnosti stala nová entita Frankoněmecko? Má být vytvořena ‚francouzsko-německá hospodářská zóna‘ se společnými ‚pravidly‘. Znamená to, že to budou jiná ekonomická pravidla, než která dnes platí v EU? Více centralistická, nebo více tržní než v dosavadní EU?“ ptá se Klaus na důsledky údajně 16-ti stránkové smlouvy.

Dále Klaus varuje, že bychom měli být na pozoru, i před tím, že by společné francouzsko-německé síly byly nasazeny proti „vnějšímu a vnitřnímu nepříteli“. Táže se, jaká je definice vnitřního nepřítele, a zda to není ten, kdo s Merkelovou a Macronem nesouhlasí. Klaus dodává, že občanů se pro jistotu nikdo neptal a připomenul, že dohoda má být podepsána ve výročí tzv. Elysejské smlouvy mezi Charlesem de Gaullem a Konradem Adenauerem.

„Ani Německu, ani Francii se Evropu ovládnout nepodařilo, ač se o to Hitler a Napoleon snažili. Nedaří se to ani EU. Že by mohlo uspět Frankoněmecko?“ ptá se Klaus a dodává, že bychom se měli mít před takovými pokusy na pozoru. Není to poprvé, co Václav Klaus varoval pře německými ambicemi. „Dnes, po přijetí Lisabonské smlouvy, se dá říci, že Německo získalo mírovou cestou jasnou evropskou hegemonii, o níž bezúspěšně vedlo dvě světové války,“ napsal tehdy ještě prezident již v červenci roku 2010.

Celý komentář ZDE

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2019 20:55

Asi jsem hloupý,ale nevidím důvod se tohoto projektu obávat.Oba státy se dostanou mimo EU,ta se konečně rozpadne a začne se nanovo na základě ekonomické spolupráce.A na tom by to také mělo skončit.Velmocenské ambice SRN a Francie jsou dostatečně známé a nakonec se mezi sebou začnou hádat.Když kvůli ničemu jinému,tak kvůli místu v křesle RB OSN.To budou chtít oba a nikdo se svého postavení nevzdá.To je první věc,která je bude rozdělovat.Další bude otázka,kde bude hlavní město.Nárokovat si je budou oba.Vytvoření společné armády asi také neprojde a společné policejní akce se stejně provádí.Nakonec může německá policie zasahovat i na území ČR,jak umožňuje dohoda mezi ministry vnitra obou států.Za nás ji podepsal sociální demokrat.V případě nutnosti lze vyšachovat přílišný vliv u nás pohrůžkou ohledně bank a jejich příjmů z těch českých a tamní bankéři už vládě nového státu patřičně domluví.Je potřeba jednat samostatně a nenechat politiky,aby lezli komusi někam,bez ohledu na přání občanů.To už nám předvedli a nic dobrého to nepřineslo.Právě díky českým politikům,kteří jsou hrdinové doma a venku stojí s ohnutými hřbety před uklízečkou z Brusele.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...