• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron
Počet návštěv: 1473

Hitler! Václav Klaus hrozivě o smlouvě, kterou právě podepsali Merkelová a Macron

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Velká Británie se chystá na vystoupení z EU a Francie a Německo na užší spolupráci. Alespoň to vyplývá ze smlouvy, kterou Angela Merkelová a Emmanuel Macron podepsali v Cáchách. Co se v návrhu smlouvy řeší přinesla BBC. Na iDnesu tuto smlouvu nikterak pochvalně komentoval Václav Klaus starší. Varuje před ambicemi Německa a všímá si frází o „vnitřních nepřátelích“.

O tom, co by měla nová dohoda znamenat, informovala BBC. Podle předběžného znění se Francie a Německo chystají dohodnout společné pozice a postoje k problémům EU a formalizovat tak svou dosavadní spolupráci. A stejné postoje by měly zaujímat i v OSN. Společné pozice by měly být nalezeny v otázce vnější i vnitřní bezpečnosti, a dohody má podpořit „schopnost Evropy jednat suverénně“.

Obě země by se měly zavázat k prohloubení ekonomické integrace v rámci francouzsko-německé ekonomické zóny, dále k rozvoji vojenských schopností Evropy investováním, aby byly pokryty „mezery ve schopnostech“, čímž by se posílila EU a NATO. V obou armádách by se prý měla podporovat „společná kultura“ a společné mise. U mladých lidí by se prý měly podporovat výměnné pobyty a výuka jazyků obou zemí.

Celý článek ZDE

Co to pro ostatní státy v Evropě znamená, píše na iDnes Václav Klaus starší. „V podstatě nám říkají, že je pro ně vytváření autentické evropské integrace příliš pomalé a že na ty, kteří evropský integrační proces brzdí, se už nebudou ohlížet. Mají k tomu každý z nich jiné důvody. Emmanuel Macron chce stát v čele Evropy, Angela Merkelová chce, aby na ni bylo v dobrém vzpomínáno,“ míní bývalý prezident a častý kritik EU.

Říká, že by nás to zajímat nemuselo. „Chtějí-li Francie s Německem vytvořit superstát (a společnou francouzsko-německou vládu), ať si to dělají. Ať se k nim dokonce, kdo chce, přidá.“ Ale je to podle Klause náznak vytváření paralelního integračního projektu k dosavadní EU. A to už nás, dle jeho názoru, zajímat musí. Obává se, že by se politická reprezentace mohla „servilně“ přidat.

„Má jít o revizi výsledků druhé světové války tím, že by se Německo stalo stálým členem Rady bezpečnosti OSN? Rozumíme tím správně, že ne vedle Francie, ale místo Francie, respektive že by se členem Rady bezpečnosti stala nová entita Frankoněmecko? Má být vytvořena ‚francouzsko-německá hospodářská zóna‘ se společnými ‚pravidly‘. Znamená to, že to budou jiná ekonomická pravidla, než která dnes platí v EU? Více centralistická, nebo více tržní než v dosavadní EU?“ ptá se Klaus na důsledky údajně 16-ti stránkové smlouvy.

Dále Klaus varuje, že bychom měli být na pozoru, i před tím, že by společné francouzsko-německé síly byly nasazeny proti „vnějšímu a vnitřnímu nepříteli“. Táže se, jaká je definice vnitřního nepřítele, a zda to není ten, kdo s Merkelovou a Macronem nesouhlasí. Klaus dodává, že občanů se pro jistotu nikdo neptal a připomenul, že dohoda má být podepsána ve výročí tzv. Elysejské smlouvy mezi Charlesem de Gaullem a Konradem Adenauerem.

„Ani Německu, ani Francii se Evropu ovládnout nepodařilo, ač se o to Hitler a Napoleon snažili. Nedaří se to ani EU. Že by mohlo uspět Frankoněmecko?“ ptá se Klaus a dodává, že bychom se měli mít před takovými pokusy na pozoru. Není to poprvé, co Václav Klaus varoval pře německými ambicemi. „Dnes, po přijetí Lisabonské smlouvy, se dá říci, že Německo získalo mírovou cestou jasnou evropskou hegemonii, o níž bezúspěšně vedlo dvě světové války,“ napsal tehdy ještě prezident již v červenci roku 2010.

Celý komentář ZDE

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2019 20:55

Asi jsem hloupý,ale nevidím důvod se tohoto projektu obávat.Oba státy se dostanou mimo EU,ta se konečně rozpadne a začne se nanovo na základě ekonomické spolupráce.A na tom by to také mělo skončit.Velmocenské ambice SRN a Francie jsou dostatečně známé a nakonec se mezi sebou začnou hádat.Když kvůli ničemu jinému,tak kvůli místu v křesle RB OSN.To budou chtít oba a nikdo se svého postavení nevzdá.To je první věc,která je bude rozdělovat.Další bude otázka,kde bude hlavní město.Nárokovat si je budou oba.Vytvoření společné armády asi také neprojde a společné policejní akce se stejně provádí.Nakonec může německá policie zasahovat i na území ČR,jak umožňuje dohoda mezi ministry vnitra obou států.Za nás ji podepsal sociální demokrat.V případě nutnosti lze vyšachovat přílišný vliv u nás pohrůžkou ohledně bank a jejich příjmů z těch českých a tamní bankéři už vládě nového státu patřičně domluví.Je potřeba jednat samostatně a nenechat politiky,aby lezli komusi někam,bez ohledu na přání občanů.To už nám předvedli a nic dobrého to nepřineslo.Právě díky českým politikům,kteří jsou hrdinové doma a venku stojí s ohnutými hřbety před uklízečkou z Brusele.


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy