• Čtvrtek, 25. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marek

Větší pitomost už nemůže politik(čka) vyslovit, snad jen s výjimkou jistého europoslance J. Š.
Počet návštěv: 10616

Větší pitomost už nemůže politik(čka) vyslovit, snad jen s výjimkou jistého europoslance J. Š.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Na stránkách internetu člověk nalezne a dozví se mnohé zajímavosti. Zajímavosti však mohou být jak pozitivní, tak negativní, dobré nebo také špatné, poučné nebo zcestné. Mezi ně však bohužel patří i zajímavosti, které jsou zvrácené, debilní nebo naprosto zatracující. Kam zařadit vyjádření představitelky Pirátů je na váženém čtenáři, nicméně podle mého soudu to není ani tak zajímavost, jako nebetyčná pitomost. Pokud je někdo schopen takto chápat význam multisolidarity, pak by se měl hlásit u dr. Chocholouška! O čem je řeč? Zde:

    „Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni  tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé!“

    Pokud by snad šlo o adolescenta, tedy mladého nezralého, nezkušeného a naivního mladého člověka, bylo by to snad i pochopitelní a omluvitelné, ale u PhDr. Olgy Richterové, PhD. poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů je to, no jak to slušně nazvat, něco jako momentální  pomatení mysli. Pokud by tuto osobní (velmi naivní, či spíše pitomou) myšlenku vyjádřila někde mezi svými lidmi, předpokládám, že by ji aspoň okřikli  a zůstalo by to mezi nimi. Nicméně paní doktorka Richterová to zveřejnila v Pirátské pravdě, zřejmě listu strany Pirátů a odtud se to dostalo na veřejný internet. Pravda, není to ojedinělý případ, kdy se někteří členové Pirátů  vyjadřují stejně „vybraně“ a na stejné intelektuální úrovni, ovšem výrok paní doktorky Richterové je už hodně za hranou. Zkusme se jen  pro zajímavost zamyslet nad  stupiditou, kterou paní doktorka vyslovila:

- Češi mají výhodu v tom, že se mohou v pohodě zadlužit na zbytek života

- Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci

- učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý

  Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností

-  mohli bychom v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat - pro jejich pohodlí jim věnovat startovní byty pro mladé!

V této souvislosti položme jí tyto virtuální otázky:

- Zda a na jakou sumu má sama  hypotéku a nakolik je tedy „v pohodě“ zadlužená na  zbytek života?

- Jaké má konkrétní představy o tom, že jim „musíme pomoci“, resp. čím ona sama jejim ochotna pomoci?

- V čem se jí zdá, že je ČR málo důstojnou zemí pro cizince?

- Jaké má představy o tom, jak nás mohou Afričané svou přítomností kulturně obohatí?

  Má snad svoje osobní zkušenosti s kulturou Afričanů? Uvědomuje si, že z velké části ti mladí  lidé vyznávají islámské náboženství? Je si také vědoma, co islám obsahuje, jak je nesourodý s křesťanským náboženstvím? Nebo je snad ztotožněna, nebo nedej bože podporuje islamizaci naší kultury a společnosti, resp. celé Evropy?

- Kdo, kde a kým by měly být postaveny startovní byty, pro „jejich pohodlí?“

      Ostatně, co hodlají ona a Piráti udělat pro „pohodlí“ našich mladých lidí, mladých rodin s dětmi, které rovněž či lépe řečeno především potřebují startovní byty?

   O tom, že Pirátská strana už svou existencí a účastí ve Sněmovně PČR bude, vzhledem ke známým skutečnostem o některých jejich členech považovat za „zlobivé“, nebo alespoň za poněkud „nevychované dítě“ v české politice, nutno počítat. Že to ovšem dojde až tak daleko, jak nám předvedla paní Richterová, neočekával nikdo, snad ani oni sami. Doufejme, že to jejich multikulturní poblouznění či nadšení nebude mít dalšího (ještě horšího) vzestupu! Apropó, nepřipomíná názor paní Richterové podobně debilní myšlení paní europoslankyně Šojdrové v případě 50 syrských sirotků?

      Pro doplnění resp. dokreslení úrovně a  politické erudovanosti politiků Pirátů jiště není od věci zmínit jedna perličku, vlastně perlu jak medicimbalový míč. Pan poslanec  Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, t.č. místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu Pirátů v TV rozhovoru v  pořadu Duel Martiny Spěváčkové také  mj. prohlásil, cituji: „Už Tomáš Garyk Masaryk říkal, že všechno, co nejdete na internetu, nemusí být pravda!“ /video zde: Michálek je blb – 3.mp4 /. Dalších slov snad netřeba, snad jen pro úplnost úroveň jeho vzdělání: Studoval na  v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Vystudoval také  Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Domnívám se, že má dost na to, aby věděl, zda v době života T.G. Masaryka už existoval internet nebo ne!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Oldřich Slováček

Oldřich Slováček

26.01.2019 10:07

Že neumíte pane Majevský číst srozumitelný text Vás nepodezírám, ani z toho, že jste hloupý. Pak ovšem nechápu z čeho usuzujete, že jsem členem Pirátů a že je bráním.
Takže ještě jednou speciálně pro Vás: než něco napíšu, ověřím si fakta a tak jsem zjistil, že údajný článek v Pirátských listech je smyšlený, nepravdivý a tedy hoax a že pan Baťa ho prezentuje jako pravdivý. Skočil na špek. Tím snížil důvěryhodnost svoji i Rukojmí. Pochopil jste už pane Majevský, že v tomto případě píšete blbosti?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.01.2019 20:31

Pan Slováček má ihned ve všem jasno,protože má stejné názory.Piráty volí hlavně študentíci,kteří to považují za recesi.Co ve skutečnosti dělají piráti v parlamentu je jasné.Chtějí zlegalizovat drogy a tomu podřizují všechno.A právě zvaní afrických lenochů by jim v jejich záměru pomohlo.On pan Slováček asi není přívržencem,ale členem pirátů.Proto je tolik brání.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

25.01.2019 17:47

Ať je to hoax či nikoliv, ať je ten výrok pravdivý či nikoliv, ať jej pronesla zmíněná paní či nikoliv, jedno je nesporné: dokonale vystihuje myšlení členů a činovníků Pirátské strany, kteří, pokud se dostanou ke skutečné moci, nezaváhají ani okamžik , aby tuto ideu naplnili v praxi.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...