• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Větší pitomost už nemůže politik(čka) vyslovit, snad jen s výjimkou jistého europoslance J. Š.
Počet návštěv: 10232

Větší pitomost už nemůže politik(čka) vyslovit, snad jen s výjimkou jistého europoslance J. Š.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Na stránkách internetu člověk nalezne a dozví se mnohé zajímavosti. Zajímavosti však mohou být jak pozitivní, tak negativní, dobré nebo také špatné, poučné nebo zcestné. Mezi ně však bohužel patří i zajímavosti, které jsou zvrácené, debilní nebo naprosto zatracující. Kam zařadit vyjádření představitelky Pirátů je na váženém čtenáři, nicméně podle mého soudu to není ani tak zajímavost, jako nebetyčná pitomost. Pokud je někdo schopen takto chápat význam multisolidarity, pak by se měl hlásit u dr. Chocholouška! O čem je řeč? Zde:

    „Moderní a inteligentní bytová politika je pro nás jednou z priorit. Češi jsou obvykle zvýhodněni  tím, že pracují a mohou se tak v pohodě zadlužit hypotékou na zbytek života. Všichni však takové štěstí nemají. Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci a učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností. Věříme, že bychom mohli v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat jim pro jejich pohodlí startovní byty pro mladé!“

    Pokud by snad šlo o adolescenta, tedy mladého nezralého, nezkušeného a naivního mladého člověka, bylo by to snad i pochopitelní a omluvitelné, ale u PhDr. Olgy Richterové, PhD. poslankyně PSP ČR a 1. místopředsedkyně Pirátů je to, no jak to slušně nazvat, něco jako momentální  pomatení mysli. Pokud by tuto osobní (velmi naivní, či spíše pitomou) myšlenku vyjádřila někde mezi svými lidmi, předpokládám, že by ji aspoň okřikli  a zůstalo by to mezi nimi. Nicméně paní doktorka Richterová to zveřejnila v Pirátské pravdě, zřejmě listu strany Pirátů a odtud se to dostalo na veřejný internet. Pravda, není to ojedinělý případ, kdy se někteří členové Pirátů  vyjadřují stejně „vybraně“ a na stejné intelektuální úrovni, ovšem výrok paní doktorky Richterové je už hodně za hranou. Zkusme se jen  pro zajímavost zamyslet nad  stupiditou, kterou paní doktorka vyslovila:

- Češi mají výhodu v tom, že se mohou v pohodě zadlužit na zbytek života

- Miliony Afričanů takové možnosti nemá a proto jim musíme pomoci

- učinit z České republiky důstojnou zemi, kde nás bude každý mladý

  Afričan chtít kulturně obohatit svojí přítomností

-  mohli bychom v ČR v první vlně přijmout desítky tisíc uprchlíků a věnovat - pro jejich pohodlí jim věnovat startovní byty pro mladé!

V této souvislosti položme jí tyto virtuální otázky:

- Zda a na jakou sumu má sama  hypotéku a nakolik je tedy „v pohodě“ zadlužená na  zbytek života?

- Jaké má konkrétní představy o tom, že jim „musíme pomoci“, resp. čím ona sama jejim ochotna pomoci?

- V čem se jí zdá, že je ČR málo důstojnou zemí pro cizince?

- Jaké má představy o tom, jak nás mohou Afričané svou přítomností kulturně obohatí?

  Má snad svoje osobní zkušenosti s kulturou Afričanů? Uvědomuje si, že z velké části ti mladí  lidé vyznávají islámské náboženství? Je si také vědoma, co islám obsahuje, jak je nesourodý s křesťanským náboženstvím? Nebo je snad ztotožněna, nebo nedej bože podporuje islamizaci naší kultury a společnosti, resp. celé Evropy?

- Kdo, kde a kým by měly být postaveny startovní byty, pro „jejich pohodlí?“

      Ostatně, co hodlají ona a Piráti udělat pro „pohodlí“ našich mladých lidí, mladých rodin s dětmi, které rovněž či lépe řečeno především potřebují startovní byty?

   O tom, že Pirátská strana už svou existencí a účastí ve Sněmovně PČR bude, vzhledem ke známým skutečnostem o některých jejich členech považovat za „zlobivé“, nebo alespoň za poněkud „nevychované dítě“ v české politice, nutno počítat. Že to ovšem dojde až tak daleko, jak nám předvedla paní Richterová, neočekával nikdo, snad ani oni sami. Doufejme, že to jejich multikulturní poblouznění či nadšení nebude mít dalšího (ještě horšího) vzestupu! Apropó, nepřipomíná názor paní Richterové podobně debilní myšlení paní europoslankyně Šojdrové v případě 50 syrských sirotků?

      Pro doplnění resp. dokreslení úrovně a  politické erudovanosti politiků Pirátů jiště není od věci zmínit jedna perličku, vlastně perlu jak medicimbalový míč. Pan poslanec  Mgr. et Mgr. Jakub Michálek, t.č. místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu Pirátů v TV rozhovoru v  pořadu Duel Martiny Spěváčkové také  mj. prohlásil, cituji: „Už Tomáš Garyk Masaryk říkal, že všechno, co nejdete na internetu, nemusí být pravda!“ /video zde: Michálek je blb – 3.mp4 /. Dalších slov snad netřeba, snad jen pro úplnost úroveň jeho vzdělání: Studoval na  v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Vystudoval také  Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK. Domnívám se, že má dost na to, aby věděl, zda v době života T.G. Masaryka už existoval internet nebo ne!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Oldřich Slováček

Oldřich Slováček

26.01.2019 10:07

Že neumíte pane Majevský číst srozumitelný text Vás nepodezírám, ani z toho, že jste hloupý. Pak ovšem nechápu z čeho usuzujete, že jsem členem Pirátů a že je bráním.
Takže ještě jednou speciálně pro Vás: než něco napíšu, ověřím si fakta a tak jsem zjistil, že údajný článek v Pirátských listech je smyšlený, nepravdivý a tedy hoax a že pan Baťa ho prezentuje jako pravdivý. Skočil na špek. Tím snížil důvěryhodnost svoji i Rukojmí. Pochopil jste už pane Majevský, že v tomto případě píšete blbosti?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.01.2019 20:31

Pan Slováček má ihned ve všem jasno,protože má stejné názory.Piráty volí hlavně študentíci,kteří to považují za recesi.Co ve skutečnosti dělají piráti v parlamentu je jasné.Chtějí zlegalizovat drogy a tomu podřizují všechno.A právě zvaní afrických lenochů by jim v jejich záměru pomohlo.On pan Slováček asi není přívržencem,ale členem pirátů.Proto je tolik brání.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

25.01.2019 17:47

Ať je to hoax či nikoliv, ať je ten výrok pravdivý či nikoliv, ať jej pronesla zmíněná paní či nikoliv, jedno je nesporné: dokonale vystihuje myšlení členů a činovníků Pirátské strany, kteří, pokud se dostanou ke skutečné moci, nezaváhají ani okamžik , aby tuto ideu naplnili v praxi.


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy