• Neděle, 25. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radim

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá
Počet návštěv: 655

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.

Německem se táhne hluboký příkop. Rozdělení podle dříve tradičních kritérií jako  je pravice-levice, východ-západ, progresivní-konzervativní… už nelze používat. Naopak střední třída, která pracuje a odvádí daně, stojí proti  politickým a mediálním elitám, protože je zklamaly.

Střední třída, to jsou lidé, kteří každé ráno chodí do práce a platí daně, založí rodinu, vychovávají děti a starají se o to, aby děti vyrůstaly v řádných podmínkách a přijímají odpovědnost za rodinu, za děti v naději, že pro ně a jejich děti bude lepší budoucnost díky jejich výkonu.

Občané očekávají od státu bezpečnost

Kromě toho, že platí daně a poplatky, a ne malé, na oplátku očekávají od státu, že bude vykonávat  svou roli a bude dodržovat sliby, že právní jistota a rovnost práva se vztahují na všechny; že infrastruktura a veřejné instituce, vzdělávání a správa řádně fungují; že peníze občanů jsou utraceny zodpovědně a šetrně a že každý může dosáhnout ve stáří na bohatství a bezpečnost.

Německý stát naplňuje tento slib stále častěji, ale často jen na papíře. Střední třída si toho dlouho nevšímala. Ti, kteří byli vyzváni, aby se podívali na svou budoucnost,  raději odvrátili oči a věřili, že by všechno mohlo dopadnout dobře.

Mezitím je selhání státu zřejmé. Veřejné finance se zhoršují a daňové příjmy se téměř zdvojnásobily za třináct let vlády Merkelové, zatímco příjem pro střední třídu znatelně pokulhává.

Politikům přerozdělování však nestačí. Říká se dokonce, že ministerstvo financí má dvojciferné miliardy přebytků, a pak najednou udělá ještě k tomu miliardový dluh. Na ideologické projekty na druhé straně vždy existují peníze, bez ohledu na to, zda jde o přechod na energii, elektronickou mobilitu, ukončení používání uhlí nebo nekontrolované miliony přistěhovalectví.

Přitom kvalita armády klesá. Vzdělávací systém je ideologicky přetížený, rozpadlý a snižován na zájem o migrační politiku. Železniční a silniční síť: tragédie. Komunikační a digitální infrastruktura: pouze průměrná, a to i přes digitalizaci. Úspory a důchodové nároky: znehodnocené eura a politika nulových úrokových sazeb.

Existují samozřejmě také ti, kteří ze všeho profitují: Globalizovaná elita v politice, médiích, obchodních a intelektuálních podnicích .  Můžete pracovat v UNO nebo v Bruselu, na německém ministerstvu nebo v redakci nebo v jedné z nesčetných nevládních organizací. Jsou vzájemně zaměnitelné a zůstávají navzájem.

Nemůžete prostě vtáhnout do privilegované oblasti, emigrovat nebo přesunout svou rodinu do zahraničí v případě, že blízkost k cizím lidem a daňová zátěž je nesnesitelná, nemůžete poslat do drahých soukromých škol své dítě, když se státní škola mění v ghetto, už nemáte čas najít nové zaměstnání nebo jiný byt v případě, že jsou posunuty finanční hranice kvůli importované nízké cenové konkurence...

Příkopy vznikají ve všech západních společnostech

Velké příkopy jsou mezi voliči Trumpa  a zbytkem USA, Macronem a žlutými vestami, voliči AFD a Merkelianern...

Střední třída táhne „vůz“, ale elita přitom opovrhuje jejich hodnotami a způsobem života. Pokud hledají jiný „politický domov“, tak je jim vyhrožováno nacistickým klubem. Příkop je jen hlubší. 

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.02.2019 20:04

Vzali si poučení z naší republiky.Po převratu vládnoucí klika prodala státní majetek ve výši 1,7 bilionu korun.Kromě toho ještě navýšila zahraniční dluh státu o 400 miliard.Celkem zmizelo 2,1 bilionu korun,nepočítaje to ukradené,když se učili být bohatí.Jenom se to posunulo dál na západ,nám totiž jen zbyly oči pro pláč.Tak se aspoň utěšit tím,že jinde to jde také.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...