• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá
Počet návštěv: 388

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.

Německem se táhne hluboký příkop. Rozdělení podle dříve tradičních kritérií jako  je pravice-levice, východ-západ, progresivní-konzervativní… už nelze používat. Naopak střední třída, která pracuje a odvádí daně, stojí proti  politickým a mediálním elitám, protože je zklamaly.

Střední třída, to jsou lidé, kteří každé ráno chodí do práce a platí daně, založí rodinu, vychovávají děti a starají se o to, aby děti vyrůstaly v řádných podmínkách a přijímají odpovědnost za rodinu, za děti v naději, že pro ně a jejich děti bude lepší budoucnost díky jejich výkonu.

Občané očekávají od státu bezpečnost

Kromě toho, že platí daně a poplatky, a ne malé, na oplátku očekávají od státu, že bude vykonávat  svou roli a bude dodržovat sliby, že právní jistota a rovnost práva se vztahují na všechny; že infrastruktura a veřejné instituce, vzdělávání a správa řádně fungují; že peníze občanů jsou utraceny zodpovědně a šetrně a že každý může dosáhnout ve stáří na bohatství a bezpečnost.

Německý stát naplňuje tento slib stále častěji, ale často jen na papíře. Střední třída si toho dlouho nevšímala. Ti, kteří byli vyzváni, aby se podívali na svou budoucnost,  raději odvrátili oči a věřili, že by všechno mohlo dopadnout dobře.

Mezitím je selhání státu zřejmé. Veřejné finance se zhoršují a daňové příjmy se téměř zdvojnásobily za třináct let vlády Merkelové, zatímco příjem pro střední třídu znatelně pokulhává.

Politikům přerozdělování však nestačí. Říká se dokonce, že ministerstvo financí má dvojciferné miliardy přebytků, a pak najednou udělá ještě k tomu miliardový dluh. Na ideologické projekty na druhé straně vždy existují peníze, bez ohledu na to, zda jde o přechod na energii, elektronickou mobilitu, ukončení používání uhlí nebo nekontrolované miliony přistěhovalectví.

Přitom kvalita armády klesá. Vzdělávací systém je ideologicky přetížený, rozpadlý a snižován na zájem o migrační politiku. Železniční a silniční síť: tragédie. Komunikační a digitální infrastruktura: pouze průměrná, a to i přes digitalizaci. Úspory a důchodové nároky: znehodnocené eura a politika nulových úrokových sazeb.

Existují samozřejmě také ti, kteří ze všeho profitují: Globalizovaná elita v politice, médiích, obchodních a intelektuálních podnicích .  Můžete pracovat v UNO nebo v Bruselu, na německém ministerstvu nebo v redakci nebo v jedné z nesčetných nevládních organizací. Jsou vzájemně zaměnitelné a zůstávají navzájem.

Nemůžete prostě vtáhnout do privilegované oblasti, emigrovat nebo přesunout svou rodinu do zahraničí v případě, že blízkost k cizím lidem a daňová zátěž je nesnesitelná, nemůžete poslat do drahých soukromých škol své dítě, když se státní škola mění v ghetto, už nemáte čas najít nové zaměstnání nebo jiný byt v případě, že jsou posunuty finanční hranice kvůli importované nízké cenové konkurence...

Příkopy vznikají ve všech západních společnostech

Velké příkopy jsou mezi voliči Trumpa  a zbytkem USA, Macronem a žlutými vestami, voliči AFD a Merkelianern...

Střední třída táhne „vůz“, ale elita přitom opovrhuje jejich hodnotami a způsobem života. Pokud hledají jiný „politický domov“, tak je jim vyhrožováno nacistickým klubem. Příkop je jen hlubší. 

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.02.2019 20:04

Vzali si poučení z naší republiky.Po převratu vládnoucí klika prodala státní majetek ve výši 1,7 bilionu korun.Kromě toho ještě navýšila zahraniční dluh státu o 400 miliard.Celkem zmizelo 2,1 bilionu korun,nepočítaje to ukradené,když se učili být bohatí.Jenom se to posunulo dál na západ,nám totiž jen zbyly oči pro pláč.Tak se aspoň utěšit tím,že jinde to jde také.


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy