• Pátek, 26. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Oto

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá
Počet návštěv: 510

Nad Merkellandem je klamný klid, ale uvnitř to kvasí a bublá

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.Nejen protesty proti nekontrolované imigraci a násilí na východě, nyní jsou i demonstrace proti omezení provozu dieselových aut, dříve to byli zaťaté pěsti v kapse, ale to se mění.

Německem se táhne hluboký příkop. Rozdělení podle dříve tradičních kritérií jako  je pravice-levice, východ-západ, progresivní-konzervativní… už nelze používat. Naopak střední třída, která pracuje a odvádí daně, stojí proti  politickým a mediálním elitám, protože je zklamaly.

Střední třída, to jsou lidé, kteří každé ráno chodí do práce a platí daně, založí rodinu, vychovávají děti a starají se o to, aby děti vyrůstaly v řádných podmínkách a přijímají odpovědnost za rodinu, za děti v naději, že pro ně a jejich děti bude lepší budoucnost díky jejich výkonu.

Občané očekávají od státu bezpečnost

Kromě toho, že platí daně a poplatky, a ne malé, na oplátku očekávají od státu, že bude vykonávat  svou roli a bude dodržovat sliby, že právní jistota a rovnost práva se vztahují na všechny; že infrastruktura a veřejné instituce, vzdělávání a správa řádně fungují; že peníze občanů jsou utraceny zodpovědně a šetrně a že každý může dosáhnout ve stáří na bohatství a bezpečnost.

Německý stát naplňuje tento slib stále častěji, ale často jen na papíře. Střední třída si toho dlouho nevšímala. Ti, kteří byli vyzváni, aby se podívali na svou budoucnost,  raději odvrátili oči a věřili, že by všechno mohlo dopadnout dobře.

Mezitím je selhání státu zřejmé. Veřejné finance se zhoršují a daňové příjmy se téměř zdvojnásobily za třináct let vlády Merkelové, zatímco příjem pro střední třídu znatelně pokulhává.

Politikům přerozdělování však nestačí. Říká se dokonce, že ministerstvo financí má dvojciferné miliardy přebytků, a pak najednou udělá ještě k tomu miliardový dluh. Na ideologické projekty na druhé straně vždy existují peníze, bez ohledu na to, zda jde o přechod na energii, elektronickou mobilitu, ukončení používání uhlí nebo nekontrolované miliony přistěhovalectví.

Přitom kvalita armády klesá. Vzdělávací systém je ideologicky přetížený, rozpadlý a snižován na zájem o migrační politiku. Železniční a silniční síť: tragédie. Komunikační a digitální infrastruktura: pouze průměrná, a to i přes digitalizaci. Úspory a důchodové nároky: znehodnocené eura a politika nulových úrokových sazeb.

Existují samozřejmě také ti, kteří ze všeho profitují: Globalizovaná elita v politice, médiích, obchodních a intelektuálních podnicích .  Můžete pracovat v UNO nebo v Bruselu, na německém ministerstvu nebo v redakci nebo v jedné z nesčetných nevládních organizací. Jsou vzájemně zaměnitelné a zůstávají navzájem.

Nemůžete prostě vtáhnout do privilegované oblasti, emigrovat nebo přesunout svou rodinu do zahraničí v případě, že blízkost k cizím lidem a daňová zátěž je nesnesitelná, nemůžete poslat do drahých soukromých škol své dítě, když se státní škola mění v ghetto, už nemáte čas najít nové zaměstnání nebo jiný byt v případě, že jsou posunuty finanční hranice kvůli importované nízké cenové konkurence...

Příkopy vznikají ve všech západních společnostech

Velké příkopy jsou mezi voliči Trumpa  a zbytkem USA, Macronem a žlutými vestami, voliči AFD a Merkelianern...

Střední třída táhne „vůz“, ale elita přitom opovrhuje jejich hodnotami a způsobem života. Pokud hledají jiný „politický domov“, tak je jim vyhrožováno nacistickým klubem. Příkop je jen hlubší. 

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.02.2019 20:04

Vzali si poučení z naší republiky.Po převratu vládnoucí klika prodala státní majetek ve výši 1,7 bilionu korun.Kromě toho ještě navýšila zahraniční dluh státu o 400 miliard.Celkem zmizelo 2,1 bilionu korun,nepočítaje to ukradené,když se učili být bohatí.Jenom se to posunulo dál na západ,nám totiž jen zbyly oči pro pláč.Tak se aspoň utěšit tím,že jinde to jde také.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy