• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Napřed se polským antisemitům musel omluvit prezident Obama za polské koncentráky, dnes to čeká izraelského premiéra Netanhahua za svá slova, že nikdo z Poláků nemusel k soudu za to, že spolupracovali s nacisty
Počet návštěv: 2693

Napřed se polským antisemitům musel omluvit prezident Obama za polské koncentráky, dnes to čeká izraelského premiéra Netanhahua za svá slova, že nikdo z Poláků nemusel k soudu za to, že spolupracovali s nacisty

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Po Obamovi je na řadě Netanjahu? Polsko totiž vážně zvažuje, že zruší příští týden cestu premiéra Mateusze Morawieckého na summit visegrádské čtyřky (V4) v Izraeli. Benjamin Netanjahu šokoval polské hostitele údajným vyjádřením ve Varšavě, že Poláci za druhé světové války pomáhali nacistům zabíjet Židy. Izraelská velvyslankyně popřela, že by Netanjahu něco takového řekl.

Netanjahu, který se ve Varšavě zúčastnil konference o Blízkém východu, se podle serveru Haarec vyjadřoval v souvislosti s diplomatickou krizí, kterou nedávno vyvolal polský zákon, hrozící až tříletým vězením za připisování polskému národu spoluviny za nacistické zločiny.

Kvůli pobouření Izraele a USA byly tresty nakonec vypuštěny ze zákona a Netanjahu ve Varšavě prý uvedl, že neví o nikom, kdo by byl souzen za tvrzení, že Poláci kolaborovali s nacisty. Podle listu The Jerusalem Post premiér řekl, že Poláci za války pomáhali Němcům zabíjet Židy a že je to známý fakt.V říjnu 1941 začala výstavba největšího vyhlazovacího tábora druhé světové války. Jmenoval se Osvětim a zemřelo v něm přes 1,1 milionu lidí!

Kvůli tvrzení listu Jerusalem Post se na šéfa zahraničního odboru kanceláře šéfa polského kabinetu obrátila velvyslankyně Izraele ve Varšavě Anna Azariová.: „Prosím, vyřiďte úřadu premiéra Morawieckého, že informace Jerusalem Post o výroku premiéra Netanjahua jsou nepravdivé. Byla jsem na premiérově brífinku a neříkal, že polský národ kolaboroval s nacisty, ale jen to, že nikdo nemusel k soudu za to, že se zmiňoval o Polácích, kteří s nimi spolupracovali.”

Dodala, že v této souvislosti Netanjahu nemluvil o „polském národu” a že předseda vlády „netrpělivě čeká na setkání s premiérem Morawieckým příští týden”. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/497407-spory-o-historii-mezi-izraelem-a-polskem-morawiecki-mozna-nepojede-na-summit-v4.html

Agentura AP pro každý případ a neutralizaci politických úletů připomíná, že nacistická okupace Polska byla mimořádně brutální. Zahynulo při ní téměř šest milionů polských občanů, tři miliony z nich byli Židé. Izraelský památník holokaustu Yad vašem udělil více než 6800 Poláků titul Spravedlivý mezi národy za to, že pomáhali Židům, i když riskovali vlastní životy. Ovšem, a nicméně, pravda je jen jedna; antisemitismus byl v Polsku před válkou zakořeněný a někteří Poláci přivítali, že Židé z polské společnosti zmizeli, někteří z nich Židy vydírali, nebo se účastnili jejich vraždění.

A vrací se první pokrytecký okamžik, kdy Barack Obama, jedno jestli Jedwabne nebo Kjelce, se v dopise z roku 2012 omlouvá Polákům za to, že nacistické koncentrační a vyhlazovací tábory na území dnešního Polska omylem nazval „polskými tábory smrti“. Americký prezident v dopise polskému prezidentovi Bronislawu Komorowskému píše: „Lituji této chyby a souhlasím, že tento moment je příležitostí k tomu, abychom se ujistili, že naše a budoucí generace budou znát pravdu.“Výsledek obrázku pro foto obama osvětim

Obama totiž udělil nejvyšší americké civilní vyznamenání Prezidentskou medaili svobody Polákovi Janu Karskému, který za války působil v protinacistickém odboji a jako jeden z prvních upozornil na vyhlazování Židů. Při tom o něm řekl: „Odbojáři jej dostali do varšavského ghetta a do polských táborů smrti, aby to viděl na vlastní oči.“ Tento kiks popudil polské politiky a diplomaty. A Obama pokorně v dopise píše, že udělal chybu a ujišťuje, že byla „neúmyslná“. „Správně jsem měl říci nacistické tábory smrti,“ připouští americký prezident.

Vzpomeňme na předloňské setkání V4 s izraelským premiérem Benjminem Netanjahuem. K zastavení šíření terorismu měls též pomoci zvláštní pracovní skupina, o jejímž vytvoření premiéři v Budapešti také v červenci 2017 rozhodli. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce ve sbližování s V4 pokračovat a premiéry pozval na společné jednání do Izraele.Výsledek obrázku pro foto netanjahu V4

Premiéři zemí visegrádské čtyřky a izraelský ministerský předseda Benjamin Netanjahu… FOTO: Balazs Mohai, AP

„Evropská unie je jediným sdružením zemí na světě, které si klade ve vztazích s Izraelem. Nikdo jiný to nedělá, je to šílené…“ řekl Netanjahu premiérům Česka Bohuslavovi Sobotkovi, Slovenska Robertovi Ficovi, Maďarska Viktorovi Orbánovi a polské premiérce Beatě Szydlové. Měl na mysli podmínky týkající se mírového procesu s Palestinci, které si EU  klade pro uzavření asociační dohody s Izraelem.

„Evropská unie podkopává svou bezpečnost tím, že podkopává pozici Izraele. Evropa tím však podkopává svůj pokrok tím, že podkopává svoje napojení na izraelské inovace bláznivou snahou klást podmínky (dohody),“ řekl také. Evropa podle něj končí až v Izraeli. „Východně od Izraele už žádná Evropa není, Izrael je jedinou zemí, která v regionu Blízkého východu hájí západní ideály…“

Dodal, že „je v zájmu budoucnosti Evropy, aby s Izraelem spolupracovala v těchto dvou oblastech – v boji proti terorismu a v rozvoji technologií,“ zdůraznil. Jeho spolupracovníci následně odhalili, že se tato vyjádření za zavřenými dveřmi nedopatřením přenáší do sluchátek novinářů, a přenos ukončili, napsal list Haarec.

Už 17. května 2012 přiletěla do Prahy čtvrtina izraelské vlády a skoro polovina Mossadu, plus ještě 500 českých kukláčů. Sedm ministrů v čele s premiérem Benjaminem Netanjahuem. Nic podobného ještě historie Česka nepamatuje, natož Československa. Po jednání prohlásil izraelský premiér Benjamin Netanjahu, že „Česká republika je klíčovým spojencem Izraele“.

Na jednání byla podepsána celá řada smluv, zejména v oblasti moderních technologií a výzkumu.  Nová smlouva mezi oběma státy také zjednodušuje oboustranné letecké služby. „Jiné místo v Evropě, kde by izraelské výzvy nacházely lepší pochopení, není. Češi rozumí, co to je být ohroženou demokracií v nebezpečném regionu,“ dodal Netanjahu. https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/443972-eu-se-chova-jako-silenec-stezoval-si-netanjahu-v-uniklem-rozhovoru-s-premiery-

Dobré by bylo přečíst si knihu „Zlaté žně“ od amerického historika polského původu Jana Tomasze Grosse. Píše třeba o tom, jak po válce lidé z vesnic v blízkosti někdejších nacistických koncentračních táborů rozkopávali popel židovských obětí a hledali zlato a další cenné předměty. Na místech hromadných nacistických vražd a vyvražďování v Polsku kopali místní “hyeny” v zemi a hledali tam cennosti, jež při sobě měli umučení lidé vyhlazovacího tábora Treblinka. Celá oblast byla poseta dírami do země.

Ty byly i několik metrů hluboké a všude kolem byly rozházeny lidské kosti. Lidé, kteří prosívali hromady popela, se vůbec nenamáhali odpovědět na otázku, co tam vlastně pohledávají. Areál byl ohromný, stejně tak ohromný byl rozsah vykopávek.

Výsledek obrázku pro foto Jana Tomasze Grosse

„Chodili jsme tam jako do práce. Celé dny hledali zlato a drahokamy, které ušly pozornosti nacistů,“ napsal autor. „Zlatokopové“ si podle něj například až k pohřebišti natáhli vodovod, aby mohli lidský popel a ostatky promývat. „Hledali cennosti a nacházeli je, protože vesnice v okolí se pak viditelně zvedly – místo dřevěných chatrčí vyrostly zděné domy, slaměné střechy nahradily plechové,“ shrnuje Gross..

Lidé, co zbohatli na zlatě, které vykopali z hrobů, v noci rabovali u svých sousedů, kde třeba mučili ženu hořící pochodní, aby prozradila místo, kam si schovala vykopané židovské zlato a další cennosti. Spisovatelka Rachel Auerbachová nazvala jednu z kapitol své knihy o vyhlazovacím táboře Treblinka – “Polské Colorado aneb O zlaté horečce v Treblince”.

Ve své knize mj. píše: "Všude byli nesčetní rabovači s lopatami. Kopali, hledali a vytahovali ze země kosti a zbytky těl. V mazlavých zbytcích rozkládajících se ostatků pátrali po lebkách, nosili si je domů a hledali v nich zubní korunky ze zlata. Domů si je nosili proto, aby sousedi, kteří kopali kolem nich, netušili, zda něco našli, či ne..."

Také o pogromu ve vsi Jedwabne napsal objektivně opět až Jan Tomasz Gross v knize: “Sousedé” a v pojednání “The Destruction of the Jewish Community in Jedwabne”, vydané Princeton University Press, 2001. Dnes vyučuje historii na University Princeton, kde je profesorem na fakultě Normana B. Tomlinsona a přednáší na téma „Válka a společnost”.

Polský velvyslanec v Německu Józef Lipski byl 20. září 1938, ještě před podepsáním Mnichovské zrady, pozván Hitlerem do jeho sídla v Berchtesgadenu. Na konci análního rozhovoru s Hitlerem Lipski píše: “Důrazně jsem zdůraznil, že Polsko je hlavním faktorem při ochraně Evropy před SSSR, a že zamýšlí provést emigraci do kolonií, po dohodě s Polskem, Maďarskem a možná Rumunskem, jako řešení židovské otázky”. Dále Lipski píše: ”V té chvíli jsem mu řekl, že pokud najde návod, postavíme mu pomník ve Varšavě…” Překvapilo by to současného polského premiéra Mateusze Morawieckého …?

Jedwabne patří k části Polska, která v roce 1939 po Paktu Ribbentrop – Molotov připadla SSSR. Byla to součást bývalého carského Ruska. V roce 1941 však počala válka a ruskou okupaci nahradila německá, k níž v krátkém počátečním období obyvatelé vzhlíželi s naivní nadějí. Když totiž Němci ukázali na Židy, jako na původce všeho zla, někteří Poláci to přijali a rádi, jelikož za tím viděli židovský majetek, který vyrabují.

To už ale platil také pro polské Židy zákon o říšském občanství, zákon na ochranu německé krve a německé cti, poté zákony o zdravém manželství, vlajce a státním znaku. Stačilo tak málo pro perzekuce tzv. „rasově méněcenného obyvatelstva”… Navíc Polákům bylo sděleno, že nebudou za násilnosti a krádeže na Židech potrestáni a 10. července 1941 se na výzvu polsky mluvícího Němce, starosty Karolaka a německé policie, shromáždilo několik desítek mužů z Jedwabneho a nahnalo místní Židy na náměstí.

Zhruba čtyřicítka Židů s rabínem v čele musela rozbourat za vynuceného ponižujícího zpěvu sovětských písní místní Leninův pomník. Pak bylo židovské obyvatelstvo včetně žen i malých dětí nahnáno do stodoly; ta byla uzamčena, polita benzínem a zapálena. Zaživa tak bylo upáleno přes 340 lidí. Masakr v Jedwabnem byl vyšetřován dvakrát.

Soud v roce 1949 odsoudil několik Poláků za spoluúčast při incidentu, další pro nedostatek jasných důkazů obžaloby zprostil. V letech 2002- 4 znovu oficiálně vyšetřoval událost polský Institut národní paměti. Vyslechl více než sto svědků. Byla potvrzena aktivní účast etnických Poláků i přítomnost německé policie. Konzervativní polské kruhy ale takový přístup odmítají.Výsledek obrázku pro foto olser obama koncentráky

Polsko-americký sociolog Jan Tomasz Gross ale naopak dokazuje, že dva z polských organizátorů akce byli původně agenty NKVD. Navíc by měla vyjít jiná kniha pod názvem „Zlatá srdce“, kterou Grossovi kritici chtějí ukázat, jak jsou Poláci hodní a kolik zachránili Židů. Situaci nepomohlo ani vyjádření polského primase Josefa Glempa, který sice událost přiznal, ale užil nevhodné přirovnání k palestinskému konfliktu.

To kontrastuje s dlouholetým vztahem polského papeže Wojtyly z Wadovic – Jana Pavla II. k podobné tématice. Jako hlava katolické církve demonstrativně navštívil Osvětim, aby byl pro katolíky ve vztahu k šoa příkladem. Vstoupil jako první papež do synagogy, v Muzeu Holocaustu v jeruzalémském Yad Vašem vyjádřil nejhlubší lítost nad pronásledováním Židů. Řekl o nich, že jsou křesťanům staršími bratry. Dostalo se mu za to na sklonku života mimořádné cti: požehnání židovských rabínů.

Vášnivým, brilantním slohem a s nelítostnou průkazností přináší J. T. Gross na světlo také pravdu v další knize pod názvem “Strach”, pojednávající tentokrát o pogromu na Židy v Kielcicích v roce 1946, tedy po válce… Bylo zabito 37 Židů jen proto, že se ztratil osmiletý chlapec Henryk Blasczyk.

Když ho policie našla a přivedla domů, vypověděl, že byl zavřen ve sklepě Židem, který na něm chtěl spáchat rituální vraždu, a jeho krev měli Židé použít do nekvašeného chleba macesu. Polská “hilsneriáda” však přinesla ne rituální vraždu dívky Anežky Hrůzové, ale další tří desítky nevinných židovských obětí..

Reportáž, kterou odvysílala televize TVN24, přiblížila fungování neonacistických spolků i jejich propojení s nejvyšší politikou. Co na to šéfové Polska, že polská Hrdost a modernost slavila narozeniny Hitlera. Nejsou přece jen Poláci víc pro nacisty než osvoboditele koncetráku Osvětim, pardon: Austwitz – Birkenau… (na záběry se podívejte na serveru YouTube).

Podporu nacismu v souvislosti se skandálem, který vypukl, už odsoudil premiér Mateusz Morawiecki i prezident Andrzej Duda. Polské úřady ve středu zadržely pět lidí, kteří se tajného obřadu loni zúčastnili. Aféra kolem nacionalistické organizace, která si říká „Hrdost a modernost“, propukla v sobotu.

Výsledek obrázku pro foto hrdost a modernost

“Poláci byli nejhorlivějšími arizátory židovského majetku. Vrhli se i na ten náš a tak jsem se raději vystěhovala do Izraele. Nepoznala jsem větší antisemity…” vzpomínala paní Karmela Lanzerová, polská židovka, když jsem si s ní po jejím úteku z Polska povídal v Ramat Jicchak u Haify.. “Když přišli na Těšínsko Němci, bylo třeba, aby se “Šlonzáci” zapsali do tzv. “volkslisty”. Přihlíželo se k celkové osobnosti kandidáta, k jeho přihlášce k němectví, k původu a rasové způsobilosti. Stačilo pak místo podpisu otisknout svůj palec a byla “palcuvka” a šance, že nepřijdou o svůj majetek a že nepůjdou do koncentráku…

A tehdy ještě jako prezident USA Obama se v roce 2015 omlouvá Polákům za to, že použil slova „polské tábory smrti“; přitom kromě Osvětimi Největší tragédií na celém hrůzném řádění nacistů v koncentrácích, resp. v Osvětimi, je fakt, že to neměli ze své hlavy, ale že už v roce 1913 napsal Theodore Roosevelt, 28. prezident USA, že věda zvaná eugenika, (resp. vědecký rasismus), jež dokonale zkvalitňuje lidskou, resp. bílou rasu, je základem jedinečného rozvoje lidské společnosti.

Prohlásil: “Chceme-li zdokonalit kvalitu rasy, musíme stimulovat plodnost nejhodnotnějších jedinců…” Aby pak v USA podle tohoto vzoru zabránili rasové degeneraci, bylo jen během roku 1930 každý měsíc vykastrováno a sterilizováno přes dvě stě osob. Theodore Roosevelt se vyslovil proti “nevzdělaným davům podřadných občanů a řekl, že “společnost nemá právo dovolit degenerovaným, aby rozšiřovali své řady“; vyjádřil názor, že jedině eugenika může spasit lidstvo…” Takové byly Spojené státy, proto se nelze divit, že jsou mnozí židé proti cestě Putina do Prahy…

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se důrazně postavil za kontroverzní zákon, který přísně trestá připisování jakékoli odpovědnosti za holocaust Polákům. Polský Senát navzdory kritice z USA a Izraele právě začátkem února 2018 v schválil návrh tohoto zákona… Podnětem k jeho navržení bylo dlouhodobé používání geografického označení „polský“ například v souvislosti s vyhlazovacím táborem v Osvětimi, což řadu let vyvolávalo popuzené reakce části polské společnosti i politiků.

Předlohu schválil polský Senát v noci na čtvrtek poměrem hlasů 57 pro, proti bylo 23 zákonodárců a dva se zdrželi. Předloha nyní poputuje k prezidentu Andrzeji Dudovi, aby ji podepsal. „Musíme dát světu jasný signál, že nedovolíme, aby bylo Polsko nadále uráženo,“ prohlásil v parlamentu náměstek ministra spravedlnosti Patryk Jaki. Myslel to vážně…?

Inu, kromě Osvětimi a Majdanku byly na polském území nacisty vybudovány ještě tábory Treblinka, Sobibor a Belzec. Nacistickému holokaustu padlo za oběť na šest milionů Židů, ale za nahnání Židů do stodoly v Jerdwabnem a její zapálení nebyla omluva žádná… Neměl izraelský premiér Netanjahu přece jen tak trošku pravdu…?

Foto: Reuters...

Jak se Polsko zachovalo k Těšínsku: http://www.rukojmi.cz/clanky/6969-kruty-rijen-1938-pro-tesinsko-obsazene-polskem-na-30-000-cechu-a-5-000-nemcu-muselo-do-protektoratu-bohmen-und-mohren-polaci-se-chovali-k-obyvatelstvu-tesinska-hur-nez-pozdeji-naciste

http://www.rukojmi.cz/clanky/1653-nocni-vlci-teskne-vyji-karavana-ceskych-demagogu-lze-klidne-dal-a-vse-svadi-na-smlouvu-ribbentrop-molotov-aniz-by-zminila-ze-mnohem-driv-se-hitlerovi-zbabele-oddalo-polsko

http://www.rukojmi.cz/clanky/827-polaci-se-vzepreli-proamericko-eurounijnim-mediim-a-ct-protestuje-ze-tim-nici-demokracii

http://www.rukojmi.cz/clanky/183-zlodej-uz-rok-krici-chytte-zlodeje-rusko-chce-ukrizovat-presila-vice-nez-30-zemi-nato-eu-a-osn-jejimz-hlavnim-sponzorem-jsou-navic-usa

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

16.02.2019 20:55

Válečné zločiny jsou neodpustitelné, nepromlčitelné. Zvěrstva, kterých je člověk schopen nesmí zapadnout v dějinách a vysublimovat. Dnes jsou tendence ke zpochybňování válečných hrůz. Nacismus se vrací a zachvátil opět značnou část Evropy. Jsme shovívaví k rozšířeným projevům neonacismu a uctívání Bandery. Mnozí evropští lídři vyjádřili podporu neonacistickým hordám táhnoucím na jihovýchodní Ukrajinu s úmyslem beztrestně vraždit civilní ruskojazyčné obyvatelstvo. Jenom hrdinný odpor domobranců zabránil realizování původního plánu. Tím byla faktická likvidace původního obyvatelstva. Počítalo se s podnícením války proti RF. Propagandisté se snažili, aby svedli vyvražďování nevinných na hrozbu ze strany Ruska. Naštěstí tato válečná, štvavá propaganda nezabrala. Právě naopak. Způsobila vzdor ve velké části společnosti. Od té doby víme, že nacismus se vrací s celou svojí razancí. Ideologický boj za práva neonacistů zesílil. Jedině oni mají právo rozhodovat o osudech lidí, jejichž domovy přišli napadnout. Těšili se, jak budou střílet do bezbranných lidí a raněné budou jdobíjet k smrti. Tato akce byla spuštěna a řízena ze zahraničí. Jenom masivní, hrdinný odboj všech domobranců zabránil nejhoršímu. Vojenské provokace vůči RF vedou z příhraničních zemí "spojenci". Špatnost, zvířeckost o níž jsme si mysleli, že se nemůže znovu opakovat, se znova hlásí ke slovu. Rusko i Čína musíí čelit obchodní i ideologické válce. Její taktika spočívá v ohrožení mezinárodního trhu a snížení životní úrovně ruských i čínských obyvatel. Je vyvíjen hospodářský a vojenský nátlak, který znemožňuje volnou a nezávislou obchodní výměnu. Čína inovovala své technologie natolik, že její výrobky předčily svými vychytávkami (parametry) Západ. A to se přece nedělá. Všichni musíme obdivně vzhlížet k nejzadluženější zemi světa - USA. Její dluh přesáhl 22 bilionů dolarů (540 bilionů korun). Co Júesej zbývá, než harašit zbraněmi a spílat těm, kdo se zadlužili minimálně (RF)¨nebo jsou v přebytku (Čína). Čína, která půjčila USA přes 2 biliony dolarů si za své věřitelství zaplatila takovou malou válčičku proti sobě ze strany vděčných jestřábů. Samou vděčností jí v současnosti torpédují za její snahu být světovou jedničkou na mezinárodních trzích. Jenomže nic netrvá věčně. USA čeká velký (historický) třesk, protože nejen pýcha předchází pád, ale i touha po světovládě. ......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.02.2019 20:21

Můj názor o Izraeli je odlišný od názoru pana Olšera,což způsobilo ochlazení vztahů mezi námi.Do té doby jsme si docela rozuměli.Podle mne i politika Izraele vede k migraci do Evropy.A ať se pan Netanjahu nemýlí.Ta stále pokračující islamizace Evropy pak přeroste v nepřátelství muslimské Evropy vůči Izraeli.Politika pana Netanjahua je krátkozraká.Bez podpory ecropských států se Izrael stane opět cílem útoků,ovšem bez podpory evropských muslimských států asi Itrael nepřežije.Jeho jaderné zbraně zničí Izrael stejně spolehlivě,jako ostatní státy Blízkého východu.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...