• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Stačí odmítnout Huawei a letíte za Trumpem
Počet návštěv: 776

Stačí odmítnout Huawei a letíte za Trumpem

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Politika Donalda Trumpa a jeho lidí je až průzračně jasná. Stačí protestovat proti dohodě s Iránem, odmítnout Nord Stream II, či zakázat ve své zemi Huawei a jste rázem zapsáni na listinu milců.

To je samozřejmě důvod, proč Zeman nemá naději na setkání s Trumpem, protože se tvrdošíjně drží podpory obchodních vztahů s Čínou, byť upřímně řečeno, zatím z toho nic moc nemáme. To Andrej Babiš je jinačí sekáč. Jakmile pochopil, odkud vítr vane, ihned vydal příslušný zákaz k využití Huawei ve strategické sféře. Že ve stejné době v Německu finalizují práce příslušných ministrů, podle kterých stejně jako ve velké Británii nejspíš nebude vyloučena čínská firmu Huawei z budování telekomunikační sítě páté generace, zní jako vykřičník.

Odmítnutí Huawei je prostě moderní forma středověkého slibu vazalského podřízení. A jestli Babiš u Trumpa ještě prohlásí, že je třeba bojovat proti Iránu, možná ho Trump v oválné pracovně dokonce před kamerou pohladí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.02.2019 19:43

Ten slovenský magor nemá k tomuto národu žádný vztah a podle toho také jedná.Jeho zajímá pouze jeho zisk a ostatní má na háku.Po návratu se uspořádá tendr na dostavbu jederné elektrárny a vítěz je už předem znám.Sobotkovi,Zaorálkovi,Chovancovi či Hamáčkovi stačila návštěva ambasády Big Brother a věděli,co mají dělat.Tenhle musí pro rozkazy jet až do Washingtonu a ještě má sebou vlastizrádce Petříčka.Co si občané zvolili,to je také prodá!


 
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...