• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Kim dal Trumpovi pěkný hák…
Počet návštěv: 1072

Kim dal Trumpovi pěkný hák…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Kdo by si před rokem pomyslel, že onen vysmívaný severokorejský diktátůrek řekne prezidentu USA: A dost. Buď zrušení všech sankcí a nebo nic…

Trump je v poslední době porážen na celé čáře v každé jednotlivé kauze, kde by se měla jinak logicky ukazovat síla a „ vedení USA“ ve světě.

Je nucen odejít z Afganistánu, odchází ze Sýrie, kromě části slabošských zemí, kam patří i Česko, jiné země jako Německo, Británie po rozvaze dál hodlají spolupracovat i na strategické úrovni s dnes nejsofistikovanější telekomunikační firmou světa Huawei, a stejně tak – a bohudík- totálním fiaskem skončil převrat ve Venezuele, ač před měsícem Trump a jeho jestřábi jako hotovku brali, že poté, co se Guido prohlásí prezidentem a během minuty ho uzná Trump, venezuelský prezident Maduro se zhroutí a odstoupí…Tak evidentně neodstoupil a hlavně neodstoupí.

No a teď dal Kim Trumpovi košem…a odejel z Vietnamu…

Co to znamená? I Kim se samozřejmě radí a i on má informace, jak jednat.

Ví, že Trump překročil hranice a dal příliš najevo, jak se se chce s ním dohodnout a těžko už může na něho útočit.

A tak si dovolil něco, co upřímně řečeno nikdo předtím…

Dal Trumpovi a bez jakékoliv omluvy či vysvětlení odjel. Ukázal, že Trumpa v podstatě není nutno brát tak vážně.

Co bych za to dal, kdyby se takhle za 14 dní zachoval Babiš…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.03.2019 20:16

Ani se dohodnout nemohou.Každý chce totiž něco jiného.Trump chce likvidaci jaderného arzenálu KLDR a Kim zase zrušení sankcí.Proto žádný z nich nemůže ustoupit.U USA to zase znamená "buď nás budete poslouchat,nebo s vámi zatočíme".Spíše to vypadá,že by se Korejci mezi sebou dohodli,ale bez svolení USA to nelze provést.Bezvýchodná situace.


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

01.03.2019 12:02

..ani se nikdy na ničem nedohodnou. Dynastie Kimů potřebuje, aby lid žil ve strachu a v bezmezné úctě k vůdci, nikoliv sebevědomý, částečně svobodný a tudíž i potencionálně neposlušný národ. Kim by přišel o nemalou část vlivu a dobře to ví. Letitá taktika je založená pouze na vydírání - vy nám dáte najíst, my přestaneme vyhrožovat válkou..


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.02.2019 19:51

Pane Matějko,nejdůležitějším momentem celé schůzky je,že se na ničem nedohodli.Že Trump prohrává je pravda,ale zda to tak je i na této schůzce nikdo neví.Proto se nedá říci,kdo koho odstavil.Faktem je,že se Trump po schůzce spojil s jihokorejským prezidentem a informoval ho,že válečný stav trvá i nadále a ve hře je jenom příměří.Všechno ostatno je irelevantní.


 
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...