• Pondělí, 19. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludvík

Daniel Herman. Člověk, který dělá politiku a kariéru jen díky svíému chucpe jednání.
Počet návštěv: 672

Daniel Herman. Člověk, který dělá politiku a kariéru jen díky svíému chucpe jednání.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Pan Daniel Herman se ve svém aktuálním příspěvku k 80. výročí 15. března 1939 hloubavě a historicky rozpovídal o vývoji bojů, bitev a válek od dob starověku, středověku až po současnost. Zmínil  také zbraně, jejich vývoj a vynálezy, které ovlivnily bojové a válečnické umění. Není důležité se více a obšírněji věnovat obsahu Hermanova příspěvku, snad jen tolik že se v něm snaží vnutit čtenářům myšlenku, že všechno má své důvody a příčiny. Abychom na ně prý uměli nebo dokázali adekvátně odpovídat, je potřebné znát vlastní dějiny. Jinak totiž platí okřídlené přísloví, že se vystavujeme nebezpečí jejich opakování. S tím lze sice souhlasit, ale současně se nějak nelze zbavit dojmu, že zrovna Herman není ten pravý, který nás na to tak ostentativně  upozorňuje.

    Dovolím si doslovný přepis toho, co pan Herman říká: Před 80 lety nastala epocha, která bez nadsázky patří k nejtragičtějším v našich národních dějinách. Nezapomínejme na oběti Druhé světové války a období, která jejímu vypuknutí předcházela i následovala. Památka těchto obětí varuje, abychom zůstávali bdělí k jakýmkoli projevům Před 80 lety nastala epocha, která patří k nejtragičtějším v našich národních dějinách. Nezapomínejme na oběti Druhé světové války a období, která jejímu vypuknutí předcházela i následovala. Památka těchto obětí varuje, abychom zůstávali bdělí k jakýmkoli projevům nesnášenlivosti, neochoty usednout k jednacímu stolu a neochoty hledat taková řešení obtížných situací, která povedou k usmíření a pokoji. I kdybychom totiž dokázali díky nejmodernější technice překonat i největší vesmírné vzdálenosti, ale nedokázali překonat vzdálenost od jednoho lidského srdce    k druhému, k čemu by nám takové úsilí bylo...?

     Co vám tato slova říkají? Já v nich vidím pokryteckou snahu vysvětlit, zdůvodnit a vyvléci se ze svého zrádcovství, úlisného a podvraťáckého chování a jednání vůči představitelům německého Landsmančaftu. Chce nás přesvědčit, že koná dobře a správně, když se paktuje s Posseltem a celým Landsmančaftem, že to je ten jediný správný způsob, jak překonat projevy nesnášenlivosti, projevy neochoty usednout k jednacímu stolu a neochoty hledat taková řešení obtížných situací, která povedou k usmíření a pokoji. Hraje na city v naději, že bude pochopen a že jeho „milí krajané“ nejsou ti Němci, ze kterých bychom měli mít nějaké obavy, ale že to jsou hodní, dobromyslní a dobrosrdeční lidé. Jen jaksi (vědomě) zapomíná, že tito dobrosrdeční lidé se stále nevzdávají v úsilí o návrat do „na své staré vlasti“(!), dělají si nároky na majetky, pole, lesy atd. Možná nemají nějaké zlé úmysly, ale ani dobré. Kdyby tomu tak bylo, pak se (možná) snažili o to, aby nám  jejich vláda zaplatila  pohledávky z válečných reparací, v dnešním kursovém poměru pouhých 3,5 bilionu Kč! Jenže pan Herman má jiné starosti, on hlavně musí uklidňovat a přesvědčovat  své „milé krajany“, německé přátele z Landsmančaftu, aby byli trpěliví, že co začal (prolhaný)  Václav Havel se určitě splní. Jen to chce projevit trpělivost a trochu té přetvářky, že to oni, Němci, s námi myslí jen a jen dobře. Třeba až tak, že bychom se časem stali další spolkovou zemí!

     Danil Herman je totiž bezskrupulózní farizej. Jeho hlavním zaměřením v politice, ve které se cílevědomě a angažuje od dob, kdy zjistil, že kariéra se v církvi dělá jen těžko, že má-li k tomu dobré podmínky, pak mnohem snáze udělá kariéru v české zkorumpované politice. Že se mu to také podařilo svědčí jeho poměrně závratný postup, když z postu kněze (vysvěcen v r. 1989) se již po roce stal sekretářem Msg. Miloslava Vlka, v r. roce 2007 požádal o laicizaci a odešel z církve. V civilní sféře se velmi rychle uchytil, když pracoval pro ministerstvo vnitra, dále na ministerstvu kultury a jako vedoucí kanceláře Jana Švejnara. V srpnu 2010 byl dokonce zvolen ředitelem ÚSTR odkud byl v dubnu 2013 za komplikovaných okolností „odejít“.

      Mocichtivý a záludný Herman však nesložil ruce v klín a v témže roce tj. v 2013, kandidoval za KDU-ČSL jako lídr strany a byl zvolen poslancem. Až v r. 2014 se stal řádným členem KDU-ČSL a aby toho nebylo málo, již v roce 2014,  už jako člen KDU-ČSL byl nominován a posléze jmenován ministrem kultury vlády ČR. A právě zde rozehrál svou kariérní partii v oblasti upevňování demokracie, lidských práv, boje proti rasové diskriminaci zvláště Romů, ale také v oblasti mezinárodní politiky, kde se několikrát blýskl svými ostrými protiruskými postoji a názory. V neposlední řadě pak ve zmíněné v oblasti česko-německých vztahů prostřednictvím německého Landsmančaftu.

      Politická činnost a angažovanost Daniela Hermana je jedno velké chucpe. Je protkána celou řadou nechutných lží, podvodů, pomluv, osočování, bezcharakterní nekorektnosti, nacionální nenávistí, drzostí a do očí bijící touhou po další politické kariéře – stát se senátorem, což mu, díkybohu, naštěstí nevyšlo. To ale neznamená, že by se o další vyšší politické angažmá nesnažil. Hyn se ukáže....jak řekl Kozina.

    Jak se lidově říká, politika je svinstvo a ctižádostivý Herman se v ní umí zcela  bezpečně a s naprostým přehledem rochnit. Čím větší svinstvo, tím větší možnosti pro jeho kariéru. To jeho pietní vzpomínání není samoúčelné, zase tím sleduje své cíle! 15. březen 1939 je den, na který se nesmí zapomínat. A jak vidět, nezapomněl na něj ani pan D. Herman. Jen je to z jeho strany trochu méně pietní, ale o to více farizejsky falešné a účelové. Ostatně co můžeme od něj očekávat, že?

 https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politicivolicum/Herman-KDU-CSL-Temny-15-brezen-1939

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.03.2019 20:37

Pane Baťo,proč se s tou prodejnou sviní vůbec zabýváte?Normální člověk ví,že je to zmije a jeho lidovečtí souputníci mají stejný způsob myšlení.To právě lidovci byli součástí či podporovatelé totalitních praktik a jejich katolická církev vydatně pomáhala nacistickým okupačním úřadům udržovat jejich pořádek.Jejich pohrobci pak působili ve vládách KSČ a mají velký podíl na tehdejších vraždách a porušování zákonů.Po převratu si do názvu přidali písmena KDU a stali se obratem "demokratickou stranou" bez vlastní sebereflexe.I jejich nejpopulárnější politik Čunek se řídí tímto klamným způsobem a obhajuje se tím,že ne vždy byli lidivci ve vládě,což si sám sobě dokazuje roky,kdy byli mimo parlament.A Herman je je jejich nejviditelnější figurkou.Je lepší upozorňovat na lidovce jako celek,než poukazovat na jejich vyčurané jednotlivce.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy