• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Politici na názory lidí kašlou, a teď budou poslouchat šestnáctiletou autistku? Petr Robejšek ví proč
Počet návštěv: 1588

Politici na názory lidí kašlou, a teď budou poslouchat šestnáctiletou autistku? Petr Robejšek ví proč

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Politolog Petr Robejšek opět dospěl k závěru, že politici kašlou na názory obyčejných lidí a podle nich je politika činnost, kterou mohou provozovat toliko vyvolení lidé. Jednou z takových vyvolených by se mohla stát i mladá švédská studentka, která stála na počátku demonstrací na záchranu klimatu.

V pátek studenti a mladí lidé v celé řadě zemí demonstrovali za záchranu klimatu. Ke stávce se připojili i čeští studenti, kteří apelovali na své politiky, aby konečně něco udělali pro záchranu naší Země. Pokud něco neuděláme, můžeme si podle studentů planetu definitivně zničit a jelikož nemáme  záloze jinou planetu, na které bychom mohli žít, bude to náš konec.

Politolog Petr Robejšek se v textu uveřejněním na blogu Aktuáně.cz zamyslel nad tím, jak a proč nabrala nespokojenost mladých lidí na síle.

„Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři, jako oni sami. A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Gretu Thunbergovou. Když většinová společnost chce alespoň občas sama rozhodovat o svém osudu, tak jí to vládnoucí odepřou kvůli nedostatečnému vzdělání. Referendum? ‚Vyloučeno, necháte se zmanipulovat jen těmi špatnými.‘ Přímá demokracie? ‚Ani náhodou. Chybí vám odborné znalosti.‘ Vládnoucí vrstva odpírá právo spolurozhodovat těm lidem, kteří se dokážou uživit vlastníma rukama a vychovávat své děti. Odmítá podíl na moci těm, kteří platí a doplácí na politiky. Nejsou prý dost vzdělaní. Tak a teď si poslechněte příběh o chytré Gretě,“ požádal Robejšek.

Greta Thunbergová je šestnáctiletá studentka, která 20. srpna loňského roku začala před švédským parlamentem protestovat proti lhostejnosti politiků. Mladá studentka je přesvědčena, že politici pro záchranu života na Zemi nedělají dost. Robejška zaujalo, že mladou dámu začala podporovat mediální firma We Don’t Have Time.

Greta Thunbergová se dostala na konferenci o ochraně klimatu v polských Katovicích a pronesla zde projev. Bylo na ní znát, že je opravdu zapálená a že ochrana klimatu jí leží na srdci. Robejšek však podle svých vlastních slov zjistil o Gretě ještě něco.

„Greta Thunbergová trpí Aspergerovým syndromem. Tuto informaci jsem převzal z německé wikipedie, která zcela určitě nechce chytrou Gretu očerňovat. Aspergerův syndrom je varianta autismu, která se projevuje stereotypním chováním, omezenými zájmy a nedostatečnou schopností porozumět řeči těla ostatních lidí. Česky řečeno to znamená, že si postižený prostě mele svou, aniž by bral ohled na to, s kým právě mluví a jak na to ten člověk reaguje,“ pokračoval Robejšek.

Nakonec se zeptal, proč politici naslouchají právě této dívce, která toho ve svém věku nemohla příliš mnoho nastudovat?

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2019 19:53

Českým politikům je jedno,komu souhlasně přikyvují.Hlavní je,že jsou pochváleni ze zahraničí!


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...