• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Politici na názory lidí kašlou, a teď budou poslouchat šestnáctiletou autistku? Petr Robejšek ví proč
Počet návštěv: 1443

Politici na názory lidí kašlou, a teď budou poslouchat šestnáctiletou autistku? Petr Robejšek ví proč

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Politolog Petr Robejšek opět dospěl k závěru, že politici kašlou na názory obyčejných lidí a podle nich je politika činnost, kterou mohou provozovat toliko vyvolení lidé. Jednou z takových vyvolených by se mohla stát i mladá švédská studentka, která stála na počátku demonstrací na záchranu klimatu.

V pátek studenti a mladí lidé v celé řadě zemí demonstrovali za záchranu klimatu. Ke stávce se připojili i čeští studenti, kteří apelovali na své politiky, aby konečně něco udělali pro záchranu naší Země. Pokud něco neuděláme, můžeme si podle studentů planetu definitivně zničit a jelikož nemáme  záloze jinou planetu, na které bychom mohli žít, bude to náš konec.

Politolog Petr Robejšek se v textu uveřejněním na blogu Aktuáně.cz zamyslel nad tím, jak a proč nabrala nespokojenost mladých lidí na síle.

„Politici tvrdí, že vládnutí je tak složité, že na to mají jen takoví duševní obři, jako oni sami. A zrovna tihle lidé teď poslouchají šestnáctiletou Gretu Thunbergovou. Když většinová společnost chce alespoň občas sama rozhodovat o svém osudu, tak jí to vládnoucí odepřou kvůli nedostatečnému vzdělání. Referendum? ‚Vyloučeno, necháte se zmanipulovat jen těmi špatnými.‘ Přímá demokracie? ‚Ani náhodou. Chybí vám odborné znalosti.‘ Vládnoucí vrstva odpírá právo spolurozhodovat těm lidem, kteří se dokážou uživit vlastníma rukama a vychovávat své děti. Odmítá podíl na moci těm, kteří platí a doplácí na politiky. Nejsou prý dost vzdělaní. Tak a teď si poslechněte příběh o chytré Gretě,“ požádal Robejšek.

Greta Thunbergová je šestnáctiletá studentka, která 20. srpna loňského roku začala před švédským parlamentem protestovat proti lhostejnosti politiků. Mladá studentka je přesvědčena, že politici pro záchranu života na Zemi nedělají dost. Robejška zaujalo, že mladou dámu začala podporovat mediální firma We Don’t Have Time.

Greta Thunbergová se dostala na konferenci o ochraně klimatu v polských Katovicích a pronesla zde projev. Bylo na ní znát, že je opravdu zapálená a že ochrana klimatu jí leží na srdci. Robejšek však podle svých vlastních slov zjistil o Gretě ještě něco.

„Greta Thunbergová trpí Aspergerovým syndromem. Tuto informaci jsem převzal z německé wikipedie, která zcela určitě nechce chytrou Gretu očerňovat. Aspergerův syndrom je varianta autismu, která se projevuje stereotypním chováním, omezenými zájmy a nedostatečnou schopností porozumět řeči těla ostatních lidí. Česky řečeno to znamená, že si postižený prostě mele svou, aniž by bral ohled na to, s kým právě mluví a jak na to ten člověk reaguje,“ pokračoval Robejšek.

Nakonec se zeptal, proč politici naslouchají právě této dívce, která toho ve svém věku nemohla příliš mnoho nastudovat?

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2019 19:53

Českým politikům je jedno,komu souhlasně přikyvují.Hlavní je,že jsou pochváleni ze zahraničí!


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy