• Pondělí, 17. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Adolf

Oba Klausové rozpalují naše rusofóby do běla….
Počet návštěv: 819

Oba Klausové rozpalují naše rusofóby do běla….

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Základní politickou strategií Západu je politická rusofóbie směřující k zatlačení Ruska, omezení jeho vlivu a vyvolání konfliktů.

Hrozba Ruskem až hystericky ovládá zahraniční politiku USA a v té či oné míře všech zemí Západu. Někde, jako v Polsku to má charakter celonárodní psychické poruchy, jinde se to projevuje v omezenější míře. Ale směr je jasný: NATO a Evropská unie jako celek vidí svůj smysl v likvidaci Ruska.

To neznamená, že jsou i výjimky. Například Itálie jako celek chce s Ruskem spolupracovat a opakovaně volají po zrušení sankcí, dobré až vynikající vztahy má i například Maďarsko, Slovinsko, dnes už i Bulharsko a kupodivu stále vyváženější vztahy něco plus, něco minus má i Německo i Francie.

Ta příčina nenávisti je zřejmá. Poté, co Západ podnikl frontální útok na Rusko cestou proxykonfliktu na Ukrajině, kdy Obama, Merkelová i další očekávali, že Putin ustoupí, řekl si Putin: „Dost“ a tažení proti Rusku a absolutně nepříčetné protiruské tahy Petra Porošenka a jeho administrativy skončily krachem. Referendum o nezávislosti, kterým jasně dali Krymané najevo svůj vztah k Rusku rozvrátilo západní strategii a porážka Ruska se nekonala.

Ríká se: „Historia magistra vitae“. No jo, ale to by měl mít Západ ochotu se poučit…

Napoleon, Hitler, Obama i Merkelová chtěli Rusko porazit, byť každý jiným způsobem, ovšem výsledkem vždy bylo jejich fiasko. Je to komické : Rusko vydává na náklady pro armádu mnohem méně než USA či Čína a je ve stejném pásmu jako Německo, Francie, Saudská Arábie, Indie.

Ale liší se v tom podstatném.

Kyjevským pučem zaměřeným k porážce Ruska došla Putinovi trpělivost a od toho okamžiku jako jediná země se postavil Západu a šel do každého geopolitického střetu s tím, že nesmí být poražen.

A od té doby nebyl jako jediná země světa.

Jeho triumfem je Sýrie, protože poprvé od tzv. vítězství Západu nad Východem (Ruskem) v roce 1990 a dál, zabránil pádu toho, koho Západ určil k likvidaci.

To má závažné důsledky. Západ si může solit sankce jak chce, ale dnes už by nemohlo nastat humanitární bombardování Srbska, válka v Iráku či útok na Libyi.

Díky Rusku, Západ ztratil v geopolitickém vojenském smyslu svou dominanci.

Ne, nepřeháním.

Víme, jaký puč zorganizoval Trump ve Venezuele. Západ dělal vše proto, aby Venezuelu ještě více rozbořil, ale v posledních dnech už jakoby utne skončila velkohubá prohlášení Guida a jeho stoupenců o porážce Madura za jakoukoliv cenu…A výsledek je, že se najednou uskutečnilo jednání mezi ruským náměstkem zahraničních věcí a americkým zmocněncem „pro konečné řešení“ Venezuely. Zkrátka něco, co by před pěti lety bylo nemyslitelné. A Rusko řeklo : Neexistuje vojenská intervence. Je to hra nervů, poker, ale odráží to zásadně změněné imperiální postavení Západu, které zde trvalo téměř po třicet let, afgánský Taliban odmítá jednat s afgánskou vládou, ale pokládá za užitečné sem tam zajet do Moskvy ke konzultacím, v Libyi, kterou západní útok přeměnil ve zhroucený stát, posiluje proruský vojenský velitel Háftar, střet o snížení či nesnížení těžby vyhrál Putin nad Trumpem, když se před očima vzteklého Trumpa dohodl na posledním G 20 spolu se saudským korunním princem MBS.

Česká politická rusofóbie je velmi silná. Vede ji ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, jejími fanatickými stoupenci jsou Piráti, ODS, TOP 09, KDU-ČSL či STAN.

Na sociálních sítích Putin nedopadá zle, ale v mainstreamu je zásada jasná: Za všechno může Putin. Je to zločinec.

Může - nemůže? Jak se to vezme.

Putin desítkám, možná stovkám miliónů západních stoupenců tzv. liberální demokracie bere spánek.

To Rusko, nepříliš bohaté, s relativně skromnými vojenskými náklady vítězí tam, kde má klečet a plazit se.

A do těchto nálad spadají oba odbojníci : prezident Václav Klaus a jeho syn poslanec Václav Klaus. Nic jim není svaté, otec se účastní Valdajských fór a od počátku tvrdí, že Západ vyvolal puč v Kyjevě, syn se nebojí přiznat Rusku význam pro naše osvobození a naprosto drze si jel se školským výborem do Ruska…Mimochodem, to neudělal ještě žádný předseda výboru před ním.

Proti absurditě protiruského tažení se vyslovuje leckdo z nás. Já i pro to založil skupinu Přátel Ruska v České republice, která čítá kolem 10 000 členů. Ale oba Klausové jsou jednoznačnými protestními superrebely…Když řeknou něco politicky nekorektního, kavárna politická i mediální dostává amok.

Petr Fiala odstartoval vznik nového subjektu vytvoření českého Salvinniho. Ten Salvini vzrostl od voleb, kdy byl druhý o 20%

Česká politika je nesmírně chudá a v zahraničních otázkách už i nudná. Není možné donekonečna opakovat 30 let staré fráze, jak to dělali komunisté. A bohudík to právě oba Klausové neumějí. Proto logicky prostě po nich poptávka.

Určitě nemusí mít vždy pravdu. Ale je nesmírně zapotřebí, aby stojaté vody rozvířili.

A to oni udělají s gustem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.03.2019 20:26

V ODS dobře věděli,že za stávající situace nemají proti Klausovu ml.žádnou šanci.Převyšuje je inteligencí a dovede toho také využít.Zdaleka ne ve všem s ním souhlasím.Má výhodu,kterou nikdo z opozice nemůže přemoci.Zdá se,že věří tomu,co vlastně říká.On třeba tituly obsypaný Fiala také,ale jeho snaha začíná a končí u Babiše,nebo své neúspěchy svádí na komunisty.A to ještě 30 let po převratu.A to je velice málo na proražení na politické scéně.


 

21.03.2019 13:07

V historii najdeme nespočet příkladů (až se zdá, že je to pravidlo), kdy se z někoho, kdo na rozdíl od "věčných pravd" establishmentu, hlásaných mediálním mainstreamem, našel odvahu říkat pravdu a stal se nakonec "lidovým vůdcem" (dnes s oblibou pejorativně označovaným za populistu).
Připomeňme si třeba lídra Pražského jara Alexandra Dubčeka, nebo ikonu Sametové revoluce Václava Havla. Byl jím koneckonců i Michail Gorbačov se svojí "glásností" a "pěrestrojkou". Nestojí snad za volebním úspěchem Andreje Babiše podobný fenomén?
Oba Klausové mají "našlápnuto" stát se novými super star na politickém nebi. Jsou vzdělaní, inteligentní, mají za sebou skvělou profesní kariéru a hlavně - nebojí se říkat své názory, mají odvahu kritizovat devastující liberalismus se svými pomatenostmi jako multikulturalismus, genderismus, GLBTQ+, GDPR, školská inkluze, Mee Too, klimatismus, rusofóbie, amerikanofílie a eurohujerismus i systematické destrukce demokratického parlamentarismu jeho nahrazováním "nepolitickou politikou" jakési občanské společnosti reprezentované samozvanými hnutími, spolky a skupinami bez jakéhokoliv mandátu vzešlého ze svobodných voleb.
Stát se podle Ústavy nesmí vázat na žádnou výlučnou ideologii! Je tedy přímo skandální, že Česko má sice demokratickou formu vlády, ale jejím obsahem je ideologie liberalismu.
Tzv. demokracie liberální, lidová, občanská, křesťanská, konzervativní nebo sociální jsou ideologiemi a je tudíž protiústavní, když se na ně stát váže.


 
Jiří Cibulka

Jiří Cibulka

21.03.2019 11:19

Nejde o politiku "Západu" , ale o politiku fašistických USA a jejich poskoků, mezi kterými jsou i u nás kolaboranti, podlézavci a zrádci slovanství. Západ, ten evropský, chápe, že sankce zavedené proti Rusku na popud USA poškozují především evropské firmy, které měly v Rusku spolehlivé odbytiště. USA je hlavním nepřítelem pohodových vztahů Ruska s Evropou. A Putin? Současný nejlepší politik. Ne jako Zeman, který pozval ještě ani nezvoleného samozvance z Venezuely na návštěvu k nám, aby se v Langley blýskl. A stejně ho nepozvali, agent StB dostal přednost.


 
Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...  z toho vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Když studenti v nejbohatším městě světa Hongkongu místo studia demonstrovali, jejich rodičům z toho vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, jelikož za ně platí ročně školné 21 tisíc dolarů (411 tisíc korun)...

Anální Šámalová bude šílet presstitutskou radostí; Hongkong 15. června 2019 oznámil, že odloží schvalování zákona o vydávání osob podezřelých z trestného činu, oznámila správkyně Hongkongu Carrie Lamová. Legislativní návrh vyvolal masové protesty, neboť by umožnil vydávat provinilce i do komunistické pevninské Číny. Již svolaná demonstrace se ale v neděli stejně uskutečnila...

Poslední domácí zprávy