• Pondělí, 27. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Čtení na víkend:  Způsoby hospodaření v různých náboženských a politických systémech.
Počet návštěv: 488

Čtení na víkend: Způsoby hospodaření v různých náboženských a politických systémech.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

KŘESŤANSTVÍ: Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi. ISLÁM: Máš dvě krávy. Jednu si necháš, druhou vyměníš za manželku.  

SOCIALISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.

 

KOMUNISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.


NACISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zastřelí tě.


EVROPSKÁ UNIE: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme, jednu zastřelí, druhou podojí a mléko vylije do řeky. Pak můžeš požádat o dotaci na nové krávy a vše se opakuje.


TRADIČNÍ KAPITALISMUS: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka.
Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Za 30 let všechno prodáš a jdeš do důchodu.

 

ČESKÝ KAPITALISMUS: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1,6 miliardy Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy ze zlata, jak bylo soudním znalcem doloženo, ale dvě rachitické kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci a soudní znalec dál bez újmy pokračuje ve své živnosti.


AMERIKA (USA): Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil, proč to kráva nevydržela a musela být utracena.


FRANCIE: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.


JAPONSKO: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.


ČÍNA: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.


BRITÁNIE: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.

 

ITÁLIE: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.


RUSKO: Máš dvě krávy.

Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět.

Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42.
Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě.

Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.

 

ŘECKO: Máš dvě krávy. Obě sníš a požádáš EU o dvě nové.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.03.2019 20:01

Škoda,že se autor nepodepsal.Celý článek je trochu tendeční.Dalo by se o něm debatovat.Ale i tak je nutno poměřovat.A tady poměr poněkud chybí.


 
Rozhořčení senátora Jiří Dienstbiera ml. nad financováním polttických stran před volbami do EU 2019 a zrazovat tak svůj národ; prý fuj. A proč nic o tom, jak filantrop George Soros cpal dolary do všech sametových revolucí, včetně Charty 77...?

Rozhořčení senátora Jiří Dienstbiera ml. nad financováním politických stran před volbami do EU 2019 a zrazovat tak svůj národ; prý fuj. A proč nic o tom, jak filantrop George Soros cpal dolary do všech sametových revolucí, včetně Charty 77...?

V pořadu OVM Václava Moravce 26. května 2019 se v druhé části sešla sešla partička, v niž se kromě moderátora ztrapňoval hlavně senátor Jiří Dienstbier mladší, jehož otec se v hrobě hrůzou obrací. Nevydařenému synkovi statečného otce se zdálo zajímavé, že o peníze z Ruska stojí především krajně pravicové strany. Osobně by si uměl přesvědčit velmi tvrdá pravidla pro financování stran v Česku, aby se vyhnuly skandálu, jaký zasáhl rakouského Heinze-Christiana Stracheho.

 

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Risknul jsem to, byť invalida po nedávné mozkové mrtvici, kdy jsem ochrnul a musel se znovu učit chodit...

 

Poslední domácí zprávy