• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Jízlivá a pokrytecká  „dobromyslnost“  principála Hrušínského.
Počet návštěv: 1130

Jízlivá a pokrytecká „dobromyslnost“ principála Hrušínského.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

 Jan Hrušínský, ředitel Divadla na Jezerce, se zase nechal unést připravovanou cestou prezidenta Zemana do Číny. Chudák Jeník, ten z toho musí má snad i kopřivku když se dozví, že prezident hodlá zase cestovat do Číny (nebo do Ruska). Je však až s podivem, že je těmito cestami tak překvapen a že jej tak vzrušují, ne-li přímo vytáčí, ale kdyby si občas přečetl něco jiného, než vševědoucí RESPEKT, nebo co slyší v TV ČT apod., jistě by se dočetl či dozvěděl, že do Číny hojně cestují také představitelé Francie, Německa, Velké Británie, Itálie, USA a dalších států a obráceně tyto země zase navštěvují čelní představitelé Číny.

      Ne jinak je to i s návštěvou Ruska. Problém je, že se o tyto věci pan Hrušínský dostatečně nezajímá, zato se k nim umí dost jasně kriticky, posměšně, občas i urážlivě vyjadřovat. Problém jistě také je, že ne všechny naše masmédia o cestách představitelů západních států do Číny a Ruska dostatečně relevantně informují, protože to nepovažují za důležité. Pokud snad  přece nějakou informaci sdělí, pak je často natolik zkreslená, že už nejde o informaci, ale spíše o dezinformaci, ne-li přímo o fake news, atd. Pokud pan Hrušínský dostane do rukou takové materiály, není se čemu divit, že je překvapen cestami prezidenta Zemana do Číny nebo Ruska.

     Je však až překvapující, jak pozorně pan Hrušínský sleduje dění na Hradě, zvláště pak co se týká samotného prezidenta Zemana. Prezident  Zeman se totiž  během své služební cesty po Karlovarském kraji také zmínil, že ho čeká další cesta do Číny. A nebyl by to Hrušínský, aby k tomu neměl nějakou poznámku. Řekl, že snad žádný jiný státník nejezdí do Číny a do Ruska tak často jako Zeman. Popřál mu proto pevné zdraví, aby se z cesty na Dálný východ v pořádku vrátil. Kromě tohoto neupřímného, falešného a provokativního přání pan principál Hrušínský jízlivě poznamenal, že „Jinak držíme panu prezidentovi palce, aby zvládl ve zdraví cestu do Číny, protože už zase pojede. A to žádný prezident na světě pro svůj lid nedělá, aby jezdil každý rok jen a jen do Číny nebo do Ruska. To dělá jenom ten náš. Snad nám zase přiveze nějaký ten Huawei, fujavei a churavei. Má nás fakt rád. A nás, co ho taky máme rádi, jsou už miliony!“

      Pravda, pan principál se  vyjadřuje velmi slušnou formou, nicméně jakkoli to na pohled vypadá, že je to upřímné přání k cestě prezidenta do Číny, zdání klame. Pan Hrušínský si neodpustí slovní invektivy, jako např. že „už zase“ pojede do Číny, nebo také „že žádný prezident na světě pro svůj lid nedělá, aby jezdil každý rok jen a jen do Číny nebo do Ruska. To dělá jenom ten náš“.  No a ta poznámka, že by nám mohl přivézt nějaký ten Huawei atd., je už jednoznačně neslušná provokace, neřku-li nevhodný posměšek, stejně jako jsou arogantní slova o „oblibě“ pana prezidenta.

     Jak na tyto Hrušínského“ výplody“ zareaguje Hrad, resp. pan Ovčáček, těžko říct. Nebude ale od věci na jízlivosti, provokace a posměšky panu principálu odpovědět jménem velké části občanů. Takže: „Pane principále Hrušínský, děkujeme za Vaše povzbudivá slova přání k úspěšné cestě pana prezidenta Zemana do Číny, děkujeme za uznání, že náš prezident jako jediný na světě dělá tolik pro své občany, tedy pro nás, včetně svých cest do Číny nebo Ruska. Můžeme Vás ujistit, že pan prezident ví proč to dělá a kromě Vás, pražské kavárny a pravicových politiků z TOP 09, STAN, ODS a KDU-ČS to ví také většina občanů. Že Vy nevíte, proč prezident Zeman navštěvuje Čínu a Rusko, je Váš problém, ale také Vaše chyba a důkaz o Vaší politické nedomrlosti. Že pan prezident nejezdí na návštěvy do západních států je proto, že všechno potřebné k jeho spokojenosti  vyřizuje vláda cestou EU.

      Nicméně, Vaše pozornost věnovaná panu prezidentovi,  jakkoli se zdá být upřímná, opak je pravdou. Jste proti prezidentovi zaujatý, vyjadřujete se k němu se skrytými úšklebky,  slovními invektivami, protože Vám prezident Zeman dlouhodobě v žaludku a to až tak, že Vás to nutí zajímat se a reagovat na vše, co prezident dělá nebo hodlá učinit. Tím se stáváte pro jistou část občanů neobyčejně zajímavý a jistě i populární,  neboť těmito záležitostmi se nezabývá každý.

      Pokud jde o Vaše přání, aby Vám pan prezident z Číny přivezl nějaký Huawei apod., jistě Vám rád vyhoví. Chce to však, abyste jej také stejně mile, slušně a zdvořile oslovil,  jako jste to udělal ve svém vyjádření v případě jeho plánované cesty do Číny. Bude-li Vaší prosbě vyhověno přejeme Vám, aby Vám dlouho sloužil darovaný Huaewi, měl jste vždy k dispozici mast fujavej na Váš ch.j  churavej.

     S pozdravem „Hradu zdar  a prezidentu Zemanovi zvlášť“, občané České republiky.

Jiří  B a ť a , 23. března 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.03.2019 19:51

Jan Hrušínský se musí vždy postavit proti Zemanovi.Jako každý parazit i on je závislý na grantech,bez nichž by nemohl své divadlo provozovat.Jenom si myslím,že není třeba ho zobrazovat jak Adolfa Hitlera.On je jenom poněkud nedobře smýšlející,protože nemyslí,ale vykonává příkazy.Ale na to má zase právo své (nařízené) názory zveřejňovat.


 
ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

V pondělí 22.července 2019 sedmdesátidevítiletý Pavel Kučera, bývalý dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu ČR, pracoval ve své advokátní kanceláři poblíž obchodního domu Kotva s obvyklou  vitalitou. Domlouval si schůzky na další týden. Ty již ale neuskuteční.

O čekání na politickou stranu

O čekání na politickou stranu

Milé děti, dnes vám povím pohádku o ideální politické straně. O takové, která bude mít šanci vyhrát volby. Za těch mnoho let, co se v politice pohybuju, už vím, jak to nemá vypadat. Takže logicky vím i co je ten ideál.

Poslední domácí zprávy