• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Marek Benda nezahálí. Nějak si ty peníze zasloužit musí.
Počet návštěv: 1867

Marek Benda nezahálí. Nějak si ty peníze zasloužit musí.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Poslanec ODS, dlouholetý člen Poslanecké sněmovny snad i s domovským právem pro pobyt v domě ve Sněmovní, č.176/4 na Malé Straně v bloku lavic, vyhražených ODS, pan Marek Benda se činí. Tedy, on se činí vždy hlavně však pro to, aby si i nadále udržel post poslance ODS. Zřejmě se zařekl, že do konce vé politické kariéry musí vydržet nejen v řadách ODS, ale hlavně v lavicích sněmovny. Zatím se mu to po více jak 26 letech (s dvouletou přestovkou) daří.

     Pan Marek Benda je taková sněmovní myšička, která sice moc povyku nenadělá, ale zase čas od času nechá o osbě vědět. Někdy více, někdy méně. Více to bylo, když se provalily jeho úspěšná studia na Právnické fakultě ZČU v Plzni, jindy pak jeho známými nenápadnými „přílepky“ k zákonům nebop jejich novelizacím. V tomto je opravdu pašák.

     Nicméně, jakkoli má Poslanecká sněmovna práce až nad hlavu, i když bych asi bych měl spíše psát místo práce mají přesně neidentifikovatelné problémy, aby ta jejich činnost nevypadala, jako že opravdu „pracují“, tak Marek Benda přes své jistě nemalé úsilí ppři řešení poslaneckých záležitostí, si nachází čas, aby se zamyslel na jedním osudem, který mu v poslední době asi nějak nedává spát. Vycházel totiž ze zjištění, že  díky prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi získala Česká republika pověst země, která se zajímá o dodržování lidských práv ve světě. Když Havel opustit tento svět, naše pověst v tomto prý oslabila a on by ji přesto rád dál udržel při životě a chtěl by ukázat, že zájem o otázku dodržování lidských práv v různých částech světa v Česku neochabl.

     Nu a aby svému záměru dal podobu reality rozhodl se, že k tomu využije Tibet, který se rovněž stal nedílnou součástí Havlova osbního snažení stran lidských práv. Jeho kamarádšofství s dalajlámou není snad potřeba připomínat. Fakt se měl moc rádi! Protože podle Marka Bendy jsou Tibeťané chudáci, dochází tam ke kulturnímu vykořenění bylo by dobře, aby se tomu někdo věnoval. To vše navzdory tomu, že by bylo nutné hovořit o tom, že by se měli snad od Číny oddělovat, protože oni sami to ani nechtějí! Zřejmě tím chtěl Benda naznačit, že se sice nechtějí trhnout od Čvíny, že chtějí zůstat pod jhem Číny, ale o to více tam zřejmě podle Marka Bendy Tibeťané trpí (a proto jsou chudáci) a je jim potřeba pomoci.

    Je to od pana Bendy velmi šlechetné zvláště, když tent záměr pojal jako pokračování ve snahách, ve kterých se již dříve exponovala jako poslankyně Kateřina Jacques, alias Biomasa. Ano, i já jsem pro pomáhat chudým, ale proč zrovna Tibeťanům? Ví oni vůbec, že existuje nějaká Český republika, že byl nějaký Havel, natož nějaká Biomasa a dnes nějaký Benda? Pochybuji že jim o tom vyprávěl dalajláma, který se v Tibetu neukázal drahná léta! Apropó, těm Tibeťanům zase není až tak zle, ty časy, které někteří lidskoprávní bojovníci ještě dnes prezentují jako potlačování lidských práv, svobody, náboženského vyznání a podobných ústrků ze strany Čány, jsou už dávno pryč. Jenže lidé v Tibetu mají na rouzdíl od jiné části Číny také nejen odlišný způsob života v horských podmínkách Tibetu, své tradice, styl života, jiné myšlení atd., které nelze  tzv. zlomit přes koleno. Falešné, obrazně řečeno hořekování a rádoby projevení solidarity nad „strádajícím“ a „vykořeňujícím“ se lidem Tibetu je jen způsob, jak zdůvodnit poněkud netransparentní aktivity některých lidumilných, lidskoprávních a pravdoláskových poslanců. Nic jiného v tom není třeba hledat.

      Přesto lze snahu a záměr pana poslance Bendy ocenit, přestože toto jeho snažení  nemá valné, zda vůbec nějaké smyslu, aspoň se snažáí zaměstnan mozek. Tím také nějak odpravedlňuje své působení ve své nepochybně již hodně optřebované poslanecké lavici a snad i těžce vydělané peníze, které svou jistě namáhavou prací…

JIří Baťa

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.03.2019 19:57

Tímto postojem nemůže nic pokazit.Je to jeho doména hodně mluvit a hlavně nic nedělat.Nakonec je pravdou,že v našem státě je nejlepší živit se hubou.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...