• Sobota, 26. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Andrea

Soros a zlato; dojde v USA i za jejich hranicemi v brzké době k velkému finančnímu krachu?
Počet návštěv: 4531

Soros a zlato; dojde v USA i za jejich hranicemi v brzké době k velkému finančnímu krachu?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

George Soros a jeho výroky: „Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ Řekl pro Sydney Morning Herald, v rozhovoru z 15. listopadu 1997...

Peníze hýbou světem a Georg Soros jich má nepočítaně. Proto také „díky“ jeho financím a politickému vlivu se protesty na Ukrajině koncem minulého roku vyostřily a nakonec vedly k Janukovyčovu útěku do Ruska a nástupu dnešní pučistické vlády v Kyjevě. Politický filantrop Soros už hrál klíčovou roli v asijských krizích 90. let a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů.

Přesto nesmí do Izraele ani páchnout; maďarský pseudofilantrop a miliardář George Soros hovořil 5. listopadu 2003 před pozvanými Židy v New Yorku. Na dotaz o evropském antisemitismu řekl, že jeho příčinou je Izrael, USA a politika Ariela Sharona. Zuřivě na jeho slova reagoval šéf Anti-Defamation League Abraham Foxman. Označil Sorosův projev za absolutně sprostý a oplzlý. Soros, který je se svým měním 7 miliard dolarů na 28. stupínku žebříčku nejbohatších lidí Ameriky, nedal Židům skoro nic, avšak na rozvoj zemí bývalého socialistického bloku věnoval v uplynulých letech částku pěti miliard dolarů včetně podpory oranžových či sametových revolucí a revoluce růží… Války USA jsou jen byznys; Libye – nejúspěšnější africká země je dnes jen stát na papíře?

Židovské organizace Krymu kategoricky odmítly prohlášení prezidenta Ukrajiny Petro Porošenka o porušování práv Židů, jak prohlašoval v souvislosti se situací na Krymu v izraelském Knessetu. "Tato prohlášení jsou nepravdivá,“ říká se v prohlášení. Krymští Židé hovoří o beznadějném pokusu takovým lhaním narušit pravdivý obraz existujících vztahů mezi etniky na ruském Krymu. Autoři v prohlášení uvádějí, že Krym je domovem více než 170 národností a Židé jsou jednou z velmi důležitých. Připomíná se, že zde nejsou projevy antisemitismu, nejsou tam pochodňové pochody s hákovým křížem a nemají tam Banderu.

Naopak se uvádí, že je známo, že v posledních dvou letech opustily Ukrajinu tisíce Židů, Rusů a dalších národností. Mnozí z těchto uprchlíků odešlo na Krym. Krymští Židé dodávají, že „milují a vzpomínají na skutečnou Ukrajinu a její národní barvy, bohatou kulturu, pohostinné lidi, takovou Ukrajinu, jaká byla před nekontrolovaným nacionalismem a Banderou“. Autoři poukazují na to, že dnes Židé Krymu jsou "pod ochranou ruského státu". „Máme plnou podporu naší kultury, tradic, svátků a řadu klíčových pozic v mocenských strukturách zaujímají Židé,“ vyvracejí židovské organizace Krymu lži Porošenka pronesené před několika dny v Izraeli. http://www.novarepublika.cz/2015/12/krymsti-zide-odmitaji-lzi-petro.html

Část početné rodiny Eli Bachnera z osady Moledet na severu Izraele... Snímek Břetislav Olšer

Někteří Židé mají na oligarchy svérázné názory, paradoxně i ti, kteří kdysi patřili k nejbohatším. Třeba Bedřich Eli Bachner, jehož ostravský děda dokonce jako první u nás nahrál svoji milionovou závěť na gramofonovou desku. Dnes všichni znají mj. jeho obchodní dům v Ostravě, známý jako obchoďák u Bachnera. Jeho syn Bedřich však jako dítě musel do Terezína, pak do Osvětimi a při pochodu smrti do Buchenwaldu dostali jen hrst pšenice, kterou si šetřili a jedli ji po zrníčkách, aby jim jídlo co nejdéle vydrželo. Po válce, kdy z jejich bachnerovského jmění toho moc nezbylo, se vystěhoval do Izraele, kde se usadil v mošavu Moledet; napřed byl pasákem krav, potom agrotechnikem a nakonec ekonomem i starostou osady. Dnes jako důchodce je hlavou nejpočetnější židovské rodiny v jedné vesnici s počtem 24 vnoučat. A bohatství považuje za přítěž a to finanční za zhoubu lidstva. Jak se Mořic Bachner dohodl ve Sv. Mořici s Erichem Mendelsohnem…

Extravagantní počiny měl prvorepublikový dědeček Mořic Bachner ve svých genech; koncem roku 1931 koupil část staré školní budovy na nároží Zámecké a Puchmajerovy ulice, aby zde nechal o dva roky později postavit moderní obchodní centrum. Obchodní dům Bachner v Moravské Ostravě. Mořic Bachner s manželkou Amálií, kteří provozovali obchod s domácími potřebami, chtěli tak soudobým způsobem vyřešit problém s nedostatkem obchodních prostor. Pětipatrová budova upoutávala pozornost svou architekturou, ozvláštněnou reklamními poutači. Za války byla jako židovský majetek arizována a silně poškozena, po válce ji nakrátko řídil syn Erich Bachner. Po únorovém komunistickém puči v roce 1948 byla znárodněna.

Who is who George Soros? Narodil se 12. srpna 1930 v Budapešti do židovské rodiny. Jeho původní jméno je György Schwartz, otec Tidavar si však ze strachu z nacismu změnil v roce 1936 jméno na Soros.

Dnes Soros jako "filantrop" plánuje vyvolání finančního chaosu. Šok vyvolalo v USA otevření obrovských koncentračních táborů, obklíčených několika řadami drátů a postavených ve všech částech Spojených států. Do těchto táborů se vejdou miliony lidí. Multimiliardáři George Soros a John Paulson skupují zlato a jistě za tím není žádná charita. Obama se již nyní třese; v USA i za jejich hranicemi prý dojde v brzké době k velkému finančnímu krachu. Chování bankéřů z Wall Street tom u nasvědčuje i fakt, že Georg Soros nedávno prodal všechny své akcie největších světových bank (JP Morgan, Goldman Sachs) a jiné akcie a zároveň nakupuje velké objemy zlata. K čemu je mu zlato? Neočekává náhodou kolaps světového finančního systému...?

„Nemohu vás potěšit dobrou zprávou, protože situace je velmi vážná a těžká. Čeká nás velmi těžká doba, něco jako krize ve třicátých letech minulého století, ale horší, a to může dovést k úplnému krachu finančního systému. Potom mohou nastat v ulicích Ameriky obrovské bouře, které vládě odůvodní použití zbraní a zavedení omezujícího politického systému, v němž bude krácena osobní svoboda jednotlivců,“ – řekl Soros v nedávném rozhovoru pro Newsweek.

Lze mu věřit? Nejen dle toho, co právě tvrdí, ale vůbec jako člověku, jenž se ohání charitou. Od chvíle, kdy dostal John D. Rockefeller radu chránit své bohatství před vládním zdaněním vytvořením daně neplatící filantropické nadace v r. 1913, byly tyto základy použity americkými oligarchy k zamaskovávání světových špinavostí pod rouškou „činění dobrodiní pro lidstvo“, známého jako „filantropie“ z lásky k lidstvu. A nejinak je tomu v případě George Sorose, který má pravděpodobně pod palcem více nedaněných nadací, než kdokoliv jiný. Jeho nadace Otevřená společnost je v každé zemi, kde Washington chce dostat „svého člověka“ k veslu, nebo aspoň někoho, kdo ho neumí prokouknout. Hrály klíčovou roli při změně režimu v bývalém Sovětském svazu a ve východní Evropě po r. 1989. Nyní jsou jeho nadace až po uši namočené v prosazování propagandy sloužící agendě americko-britské války ničící stabilitu v Sýrii, stejně jak to bylo učiněno v Libyi před třemi roky, a vytváří tím současnou uprchlickou krizi EU.

Kdopak asi vězí např. za Nadací Open Society Fund Praha, která nedávno rozdala odměny v česko-americké soutěži Novinářská cena 2014. Mj. v kategorii audiovizuální žurnalistiky „Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuse“  byla ve hře i Zuzana Tvarůžková za Interview ČT 24 se členkami Pussy Riot (Londýn – Česká televize Praha za peníze koncesionářů a daňových poplatníků). Porota „ocenila kvalitní řemeslné zpracování exkluzivního rozhovoru“, jež hlouběji objasnil smysl a záměr aktivit Pussy Riot v politickém, náboženském a kulturním kontextu současného Ruska… Cenu však přesto získali Michal Kubal a spol. za Horizont 24, byť za dění na Ukrajině; pěšky jak za vozem… Když se o novinářskou cenu uchází Zuzana Tvarůžková, propagátorka Pussy Riot a grupensexu

Hlavním sponzorem zmíněné Nadace Open Society Fund Praha je „matka“, tedy Sorosova Open Society Foundations. Hned o kousek dole vidíte naše staré známé, sponzory s logem US Embassy. Nechybí Britské velvyslanectví s programem „inkluzivního vzdělávaní“, tedy začleňování cikánských dětí do běžných škol. Pozor ale na dalšího sponzora této nadace – The CEE Trust (Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe). Ta sice ukončila už svoji činnost v roce 2013, ale peníze neziskovkám, které trust sponzoroval, jistě zůstaly. Kdo tento trust založil? Rockefeller Brothers Fund a Sorosova Open Society, spolu s German Marshall Fund of The United States, Ford Foundation a dalšími. Česká televize tak získala pro své zpravodaje ocenění od neziskovky, kterou financuje skrze pana Sorose dokonce i Rockefellerova rodina. Americká ambasáda v Praze s diplomatickým krytím a za pomoci privátních amerických fondů používá českou nadaci k oceňování propagandistické činnosti novinářů ČT, které platíme ze svých daní…

Cynismus Sorosovy výzvy, aby daňoví poplatníci EU zatáhli za běžence účet, tím že přijali miliony nových uprchlíků, aby je letecky přepravovali bez papírů, a další výzva je jasná, když se podíváme na tutéž Sorosem financovanou síť nevládních organizací aktivních v Sýrii, které se pokouší vytvořit propagandistické pozadí pro získání souhlasu s další americkou „bezletovou zónou“ nad Sýrií. Organizace známá jako Avaaz dostala počáteční finanční podporu od Sorosovy nadace v roce 2007, aby prosazovala klíčovou politiku vyhovující americkému ministerstvu zahraničí; hrála klíčovou roli v prosazování bezletové zóny v Libyi v roce 2011, která znamenala režim teroru a chaosu v této kdysi prosperující a stabilní africké zemi.

http://svobodnenoviny.eu/soros-taha-za-nitky-na-obou-koncich-syrskeho-uprchlickeho-chaosu/

George Soros, dnes naturalizovaný Američan, právě vyplodil šestibodový návrh, říkající Evropské unii, co musí dělat, aby zvládla situaci. Stojí za podrobnější pohled. Začíná tím, že uvádí: „EU potřebuje komplexní plán reakce na krizi, takový, který znovu zavede účinný dozor nad proudy žadatelů o azyl, aby se to odehrávalo bezpečně a řádně…“ Pak tvrdí, že: „Zaprvé musí EU v dohledné budoucnosti přijímat nejméně milion azylantů ročně.“ Soros nezmiňuje, odkud si to číslo vycucal, ani neprobírá roli dalších svých nevládních organizací v Sýrii a jinde, které vyrábí podvodnou propagandu, aby se vytvořily veřejné sympatie k americké a britské „bezletové zóně“ v Sýrii, jak to bylo učiněno při zničení Libye.

Tento americký spekulant pak dodává, ve svých bodech nutných k realizaci, řadu návrhů, které by konsolidovaly de facto nadnárodní státní aparát EU, pod kontrolou beztvářných nevolených byrokratů Evropské komise. Sorosovy návrhy vyzývají k vytvoření uprchlických dluhopisů vydaných EU. Uvádí: „EU by měla poskytovat na každého žadatele o azyl v prvních dvou letech 15,000 euro, aby pomohla financovat ubytování, zdravotní péči a náklady na vzdělání – a aby učinila akceptování uprchlíků pro členské státy lákavějším. Tato emise by přišla na 30 miliard euro, v době, kdy se většina členských států EU snaží srovnat s domácí ekonomickou krizí.

article_photo

Příčiny známe, a jejich důsledky? Za vším shledej multimilionáře jménem George Soros. Proč se dal zrovna do sponzorování ČT a jejích mediálních zájmů? Jasná zpráva; kde je Soros, tam jsou USA a jejich hájení zájmů ve svých koloniích Česka a Ukrajiny. Proč už dávno není na Ukrajině „personou non grata“, Viktor Janukovyč byl poprvé zvolen za premiéra v roce 2004, ale Soros zorganizoval veřejné nepokoje, tzv. „oranžovou revoluci“, která vynesla k moci proevropské politiky Viktora Juščenka a Julii Tymošenkovou. Podvody České televize…

article_photo

Jak by asi dopadl Ricky Jackson, co byl po 39 letech opět na svobodě, propustil ho soud na základě DNA v Clevelandu ve státě Ohio. Co kdyby naspal román o lidských právech, jak byl skoro čtyřicet roků týrán v cele? Jak byl jedním z 248 nevinných odsouzených na doživotí a k trestu smrti v USA…? Dostal by Pulitzerova cenu, dal by mu Soros miliony…? A což tak mučení v Abú Ghrajbu, dostal by někdo za reportáž o mučení Američany v tomto  iráckém vězení? Co by na to Nadace Sorosova Open Society Foundations…?

article_photo

Rada Bezpečnost OSN v New Yorku, organizace, jejímž hlavním sponzorem jsou Spojené státy… No comment… Snímek Břetislav Olšer

Petro Porošenko se hned poté, co 25. května zvítězil v prezidentských volbách a zavřel hranice s Ruskem, tajně sešel s americkou delegací vedenou ředitelem Národní služby pro skryté operace Frankem Archibaldem, bývalým šéfem CIA na Ukrajině Jeffrey Eganem, současným ředitelem CIA Ramymondem Marken Davisonem, Markem Buggym (CIA Istanbul), Andrzejem Derlatkou – CIA agentem v Polské zpravodajské agentuře a členem CIA Kevinem Duffinem, vedoucím viceprezidentem pojišťovny Brower. Bohatýrské setkání se Sorosem se odehrálo v červnu 2014; k  tomu Porošenko s Archibaldem podepsali „Dohodu o vojenské spolupráci mezi USA a Ukrajinou“. Tehdejší generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen řekl, že proces rozšiřování aliance na Východ bude pokračovat. NATO využívá Ukrajinské krize jako kouřovou clonu pro své válečné plány a USA už rozhodly o trvalém umístění vojsk ve Východní Evropě. Dvě „diplomatické zprávy“ z platformy Wikileaks dokazují, že nově zvolený prezident Ukrajiny Petro Porošenko byl agentem USA.  Kdy bude radit velvyslanec ČR Gandalovič americkému prezidentu, kam má či nemá cestovat?

Pokud se ptáte, proč se pan Soros tak angažuje ohledně Ukrajiny, je to kvůli jeho plánu na investici jedné miliardy USD do této válkou rozvrácené země. Ovšem, nechce tam tyto peníze nalít sám, ale za pomoci dalších západních zemí, a k tomu potřebuje spolupráci a vůli vlád. Proto už asi chápete, proč mu stojí za to investovat do nadací a neziskovek, které infiltrují média v západních zemích, likvidují jejich nestrannost a vykreslují fašistickou juntu na Ukrajině jako národ, který potřebuje finanční a bezmeznou pomoc bez jakýchkoliv podmínek. Sám Soros má na Ukrajině zájem o investice do zemědělství a infrastruktury. Kolomojskyj si založil vlastní Lidové milice, aby chránil majetek dělnické třídy či svůj?

article_photo

Inu, a je třeba začínat stejně propagandisticky, jak bylo mj. „načasování“ novinářských cen Czech Republic of the USA, jež vyšlo jako máloco; Sorosova, potažmo Rockefeller Brothers Fund, resp. Nadace Open Society Foundations splnily zadání a Češi jsou ještě věrnějším vazalem svého protektora Böhmen und Mähren, co to povídám, přece Czech Republic and USA s Lošticko-olomouckým odérem nové žurnalistické generace… http://aeronet.cz/news/americke-velvyslanectvi-a-rockefellerova-nadace-ocenila-ceskou-televizi-za-zpravodajstvi-o-ukrajine-george-soros-muze-byt-spokojeny-zpravodajstvi-ct-v-rukach-skupinky-renegadu-jedinym-resenim-j/

Miloš Zeman prý lže o Ukrajině, zatímco ukrajinští poslanci jen podvádějí a lžou o své zemi celému světu… https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Filosof Voltaire metá v záhrobí kozelce z cenzury v ČT, řízené s netečností její Radou…

Velvyslanec Schapiro nechce Rusy trestat, ale změnit jejich chování?

Zde… Proč by měl platit poplatky někdo, o kom lže Česká televize?

Jak to bylo, když na Majdanu hořelo naposled…? http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107

izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

31.12.2015 10:09

Žádný strom neroste do nebe....Rok 2015 byl ve znamení nabubřelých plánů amerických meglomanů, nemocných velikášů typu Sorose. Ti z pozadí ovlivňují světové dění. Ač je nikdo nevolí, přesto ovlivňují politiku celého světa tím, že ze skrytu rozhodují o tom, koho budeme volit. Na čele vlády se vymění pár figur, které nemají vůbe na nic vliv. Ťomuto jevu se říká "svobodné volby ve svobodné společnosti". Pochopme, že nerozhodujeme naprosto o ničem. Karty jsou už předem rozdány za našimi zády. Tyto síly ovlivňují běh světa. V jejich rukou je válka i mír, konflikty, které sužují jenotlivé země, i bezpočet mrtvých, zmasakrovaných při těchto zinscenovaných pohromách. Megalomani typu Soroze si potrpí na to, že své plány spřádají tak, že viníkem je bez výjimky ten, vůči němuž svou agresi vedou. Vždy je obviněn jejich protivník, který stojí jejich plánům v cestě. Jsme svědky masivní manipulace, jejímž cílem je vyšachovat logiku a nahradit ji ideologií v Sorozově střihu. Permenentní lež má přesvědčit davy, že uskutečnělé masakry obyvatelstva zemí jsou vlastně předzvěstí nově vnucované "svobody" Sorozova typu. Těmto tyranům a zločincům se daří zotročit si mysl velké části lidí na celém světě..... Kdo je normální, odsuzuje zvěrstva, například vhození zapálené pochodně do obydlí Romů, kde byla těžce popálena Natálka, která bude mít doživotní následky. Pachatelé byli dopadeni a odsouzeni k mnohaletým trestům odnětí svobody. Jak člověka hřeje, když za zločin přichází trest! Jak hřeje, když srazy neonacistů jsou na našem území rozprášeny a zakázány, protože propagace fašismu i svastika jsou trestně stíhané. Ano, jak to hřeje! ....A teď střih. Na Ukrajině pochodovali neonacisti, banderovci, pořádali "Fackelmarsch" - pochodňový průvod přesně podle vzoru zfanatizovaných Němců před vypuknutím druhé světové války...a nic se neěje. Místo tvrdého odsudku těchto fašistických bojůvek přichází podpora západního souručenství a ztotožnění se s fašistickou lůzou. Také masakr v domě odborů v Oděse nás ponechal vůči pachatelům chladnými. (Když se kácí les, létají třísky)? Ochota najít a potrestat pachatele tohoto zvěrstva prakticky neexistuje. Za všechno přece mohou Rusové, že pane Sorosi? A kterýpak zadluženec chřestí zbraněmi a vyhrožuje, že to tak nenechá? Banda úkladných vrahů a zločinců made in USA je v koncích. Po zvrácenostech, lžích, podvodech a válkách přichází čas, kdy se zalknou ti, kdo mají tyto zvěrstva na svědomí, krví svých nevinných obětí. Přichází naprostá změna světového řádu. Megalomanům typu Soroze konečně odzvonilo. Dnes pod nimi povolují prohnilá prkna žumpy, do níž spadnou. Čest je vem, zplozence pekel! Cizí země drancovali, rvali se o jejich bohatství a nerostné zdroje. Všechno chtěli ovládat a mít pod stálou vojenskou kontrolou. Okupace Evropy vojsky NATO musí skončit! Rusko se ze své, jaltskou konferencí přidělené části před čtvtstoletím stáhlo, zatímco pakt NATO zůstal a zločinné uskupení se rozhodlo k další zločinné akci na Ukrajině vůi RF. Smrt tisíců nevinných lidí, pokojných občanů jihovýchodu Ukrajiny nemůže zůstat nepotrestána. Je to totální prohra nemocných, psychicky zvrácených šílenců, úchyláků, kteří se rozhodli přivlastnit sivliv na chod celého světa. Končíte, vy psychotici, končíte, jde z vás strach. Dosazení zločineckých, zfašizovaných zrůd na Ukrajině bylo vaším posledním tanečkem na cestě do opovržení. Ani pes po vás neštěkne! Soros a jeho sebrnka stáhli Ameriku do propasti. USA ve smrtelné křeči jsou zadluženy natolik, že nejsou, ani nebudou schopny splácet své dluhy. Pryč s vámi, basardi!!! Těm, kteří přinášejí světu mír a dokážou bojovat proti náboženskému fanatismu, zlu a lži přeji z celého srdce hodně štěstí, zdraví a úspěchů v Novém roce. Vám, pane Olšere dík za Vaše celoživotní dílo, které je zároveň posláním. Denně se s Vámi setkávám při čtení i přemýšlení a rád se nechám vodit po světě zkušeným cestovatelem. Ať se Vám po všech stránkách daři. ...Mějte se hezky.


 
K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Když na vylet, tak do Běloruska.

Když na vylet, tak do Běloruska.

Tuž co s tym Běloruskem? Jet? Nejet? Předpokladam, že pokud ste tam nebyli v dobach klidnějšich, tak fčil ste tak vystrašeni ze zprav koronovize, že tam nepojedete. Přitom to je kusek.

 

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze neznamenají nic, že nejdůležitější je, jak se srovnáváme se svými blízkými a hlavně sami se sebou

 

Novinky z italské migrační fronty

Novinky z italské migrační fronty

Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...