• Pátek, 03. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Radomír

Drahé brambory, cibule, česnek, petržel, byty, léky, doprava a za všechno může Babiš.
Počet návštěv: 8244

Drahé brambory, cibule, česnek, petržel, byty, léky, doprava a za všechno může Babiš.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Tak to zas ne vážení přátelé. Čtu články v novinách, sleduji FB a jiná média, a je až s podivem, co někteří novináři a občané jsou schopni vyblít. Skutečně úžasná, však je velmi krátká paměť občanů a jejich snadná ovlivnitelnost.  

Naše současná Česká vláda a premiér Babiš mají samozřejmě svůj nepopiratelný díl viny, ale je pitomost nejtěžšího kalibru na ně svalovat úplně vše. Jsou dokonce záležitosti takového charakteru, se kterými nemůže vláda pohnout ani náhodou. Abychom však byli alespoň trochu spravedliví, tak je nutné ohlédnout se trochu do minulosti, ze které v mnohém sklízíme dnes trpké plody.

Hněv občanů ohledně cen některých komodit je samozřejmě plně oprávněný. I já osobně se zlobím, ale k mé vlastní smůle vím, jak to je a jak to bylo. Ono je velmi snadné na cosi nadávat a prstem ukazovat a křičet Babiš, Babiš!! Já to tak snadné nemám a mnohdy závidím, poněkud jednoduchým lidem jejich rychlé závěry a snadná řešení. Dobře totiž vím, že ti kteří křičí nejvíce mají také nejvíce másla na hlavě a v roce 1989 cinkali klíči na náměstích. Tam křičeli, že mají holé ruce a nyní se diví, že mají i holou prdel. V mnoha oblastech by tedy bylo vhodné, aby si každý sáhl do vlastního svědomí. Chtěli jste kapitalismus a demokracii?? Máte ji, tak proč křičíte?

No dosti výčitek a raději se vraťme k zemědělským komoditám. Mnozí z nás pamatují a i já mezi ně patřím, že Československo bylo před zlikvidováním socialismu plně soběstačnou zemí ve výrobě masa, mléka, brambor, tuzemské zeleniny, obilí, cukru a dalších komodit. Vše se začalo hroutit v době, kdy se naše ekonomika otevřela, a na nás trh začaly ze západu proudit potraviny za dumpingové ceny. Následkem tohoto kroku započal proces útlumu, dobře prosperujících JZD a státních statků. Ránu do vazu dostalo zemědělství zlodějskou privatizací a restitucemi vymyšlenými panem Klausem starším a týmy okolo něj. Takzvaně posledním žebříčkem do rakve našemu zemědělství se staly přístupová jednání k našemu vstupu do EU vedená panem Teličkou a spol a vstup do EU jako celek.

Přístupová jednání ke vstupu do EU byla takové kvality, že naše zemědělství bylo uvrženo pod diktát EU a podmínky vyjednané pro naše zemědělce byly mnohem horší, než třeba podmínky vyjednané pro zemědělce polské, maďarské či slovenské. Naši zemědělci se rázem stali nekonkurenceschopnými oproti těm ostatním a to na základě mnohonásobně nižších dotací a průběžného financování zemědělské prvovýroby. Poděkování za tento stav patří panu Teličkovi a jeho týmu vyjednávačů. V této době taktéž vznikly normativy na využití zemědělské půdy a tedy v době, kdy Babiš ještě nebyl velkopodnikatelem, miliardářem a ani politikem.

Svého času jsem veřejně varoval před dumpingovými dovozy a říkal jsem. Nyní nám to sem dovezou za nízké a dotované ceny, čímž rozloží naše zemědělská družstva a přivedou je ke krachu, což povede k ovládnutí našeho trhu. Nikdo mi nevěřil a byl jsem poslán lidově řečeno do prdele. I mě štve, že se moje slova potvrdila, ale já bohužel vím, že pro kapitalismus jsou tyto postupy příznačné. Dnes zaplatíte za svou naivitu. Brambory a petržel dražší než banány a mandarinky. Nezbývá vám nic jiného než žrát nyní ony banány. Chápu, že svůj vliv měl samozřejmě i méně úrodný minulý rok, ale to se stávalo i v socialismu, avšak komunisté hospodařili tak, že byl dostatek rezerv a to díky centrálnímu plánování a dobře zpracovaných zemědělských koncepcí. Dnes zemědělská koncepce není a vše se řídí nabídkou a poptávkou a právě toto vede k takovýmto značným cenovým turbulencím.

Dnešní vláda a premiér Babiš mají dnes velmi omezený prostor k nějakému manévrování v zemědělské politice. Vše bylo zpečetěno přístupovými dohodami a vstupem do EU. Poděkujte tedy panu Teličkovi a tehdejší takzvaně demokratické vládě, která nemyslela na nic jiného, než na své občany!

Poděkujte ale i sobě, že při volbách volíte kretény, kteří dovolí stavět sluneční elektrárny na dříve orné půdě, která živila národ. To je doslova zločin.

Volíte politiky, kteří dovolí mizerné hospodaření v lesích. Lesy jsou drancovány a špatně ošetřovány proti kůrovci. Kdy jste viděli naposled feromonové lapáky na kůrovce, jenž se instalovali za komunistů, Já je už nejméně 25 let neviděl. Není-li lesů, nezadržíte vodu v půdě!!

Je sucho a zemědělcům schází voda!! Já se ani nedivím. Dnešní technologické postupy a šetření na nesprávných místech v zemědělství jsou katastrofa. Orba se dnes provádí v intervalu třeba až 4 let a mezidobí je řešeno pouhou podmítkou! Pouze podmítnutá půda absorbuje o 80% vody méně, než půda zoraná!! Oni ti komunisté věděli proč orat!!! Zemědělci však křičí-sucho, sucho, ale že sami situaci zhoršují, o tom se už nemluví, protože nikomu asi nezáleží na tom, jak se s půdou pracuje a hospodaří.

Situaci nevyřeší vláda ani parlament. Chyba je totiž v systému a to politickém a společenském. Nemůžete chtít po takzvaně demokratické vládě a parlamentu, aby pracovali ve prospěch lidu, když jsou svázáni kapitalistickou diktaturou. To je prostý nesmysl. Jak jsem již kdysi řekl, řešení existuje, ale to musí vzejít od prostého lidu, který zaplní ulice, náměstí a zastaví práci. Dokud vy-občané sami nedojdete k tomuto poznání, tak si budete muset zvykat na to, že místo brambor a cibule budete papat banány jako opice. Budete nuceni se stěhovat do malometrážních bytů, neb nájmy neuplatíte, budete chcípat na některé nemoci, protože určitě léky jsou pouze pro elity a movité.

Závěrem vám všem řeknu jediné, problém není Babiš. Problém jste vy-občané, ze kterých se staly ovce!

Ram

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Volfgang Albert

Volfgang Albert

26.12.2019 08:36

Výborný článek a pravda! Češi opravdu nejsou jednotní jako národ a to je ten největší problém! Ovce co nadávají jen u piva, nechodí k volbám a všichni si házejí tu ,, horkou bramboru ,, tam a zpět! A to už 30 let! Celé Evropě jsme jenom pro smích. Děláme si to v podstatě sami. Cikáni, zloději a ,,nemakačenkové,, se zde v tomto chaosu mají nejlépe! Cikáni i 30 let na dávkách a berou vyšší dávky než člověk co maká ve fabrice! Neziskovky berou dotace v milionech za nic. Když to člověk řekne veřejně a nahlas je označen jako rasista. 30 let se tu rozkrádá republika a nikdo už to nikdy dohromady nedá, bohužel na to už je pozdě. Důchodci jsou na hranici chudoby protože máme mj. nejvyšší činže a nájmy v Evropě!! Závěr je takový že čím větší lump tím lépe se má než pracující občan.


 
Alena Havířová

Alena Havířová

12.04.2019 12:27

Je to pravda skutečně tvrdá a hrozná pravda ale i v této době bychom se jako Český národ mihli postavit na vlastní nohy tvrdou a usilovnou prací JSEM PŘESVĚDČENÁ ŽE BY TO ČESKÝ NÁROD ZVLÁDNUL,ale chtělo by to aby za prvé všichni představitelé kteří vládli a naši zemičku takto zdevastovali se museli za vše zodpovídat a vrátit nezákonně nabytý majetek do posledního haléře zabavit jim veškerý majetek,počínaje Klausem starším,Topolánkem,Kalouskem,Nečasem a dalšími a že je jich sakra dost,Topolánek okradl důchodce o jejich našetřené peníze na důchod pro vlastní potřebu a nevrátil ani korunu,za druhé v žádném případě nebrat eura ponechat si naší českou korunu a vystoupit z Eurounie která nás jen utlačuje a devastuje dál a pak poukazujete na to že jsme volili tak jak jsme volili ale vždyť není zčeho volit,volební lístky nám dáte vyplněné jmény které tam dávají politické strany samy tak z čeho má obyčejný člověk volit,většinou ani lidi nezná ty kteří tam jsou vypsané,proč nedáváte příme přenosy jak se pracuje v parlamentu aby lidi věděli kdo a jak pracuje pro národ a podle jejich práce by pak lidé mohli lépe volit právě ty kteří skutečně pracují a splní to co před volbami slibují,protože sliby se smadno slibují ale blázni se radují a Český národ pak neví kdo to s nimi myslí opravdu vážně.Tak neházejte jen vinu na nás obyčejné lidi kteří se provinili jen tím že uvěřili a zatím je čekalo jen a jen zklamání protože zloději se dostali k moci a do dnes mají zelenou.Vy co nyní vládnete máte tu možnost vše uvést do správných kolejí a můžete věřit že vám národ pomůže ze všech sil.Tak konečně pracujte pro svůj národ!!!!!!!


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

06.04.2019 21:15

V tom výčtu se nesmí zapomínat na lidovce, kteří párkrát vedli ministerstvo zemědělství. a co také dalo čekat od teoretiků, Klausem st. počínaje.


 
Mlčící většina je rukojmím menšin

Mlčící většina je rukojmím menšin

Až se jednou zase proti obyčejným lidem naplánuje nějaká další nová drahota, co se stane? Sejdou se političtí vůdci rozličných menšin a vše odsouhlasí. Že je to utopie? Ba ne, soudy v západní Evropě a v USA už demokracii obcházejí dnes.

 

Není sucho jako sucho – nebo ano?

Není sucho jako sucho – nebo ano?

V médiích čas od času zazní zvláštní pojem – „nejhorší sucho za posledních 500 let“. Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale začíná se to v určitých novinářských, politických a zdá se i odborných kruzích ujímat jako výraz pro současný typ počasí (v užším slova smyslu po letošním březnovém a dubnovém suchu) i pro počasí za poslední léta (2014 – 2018) v širším slova smyslu. Považuji tuto rétoriku za velmi nebezpečnou, protože ve spojení s jinými tématy (green new deal, 5G sítě, koronavirus a ekonomická krize v důsledku „pandemie“) se jí stále dokola straší široké vrstvy obyvatelstva nejrůznějšími katastrofálními dopady. A člověk, který se bojí, je lépe manipulovatelný a s menším odporem přijímá nejrůznější opatření „pro jeho vlastní dobro“.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...