• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Budoucí slovenská prezidentka při návštěvě Prahy „nedopatřením“ přehlédla Pražský hrad.
Počet návštěv: 3323

Budoucí slovenská prezidentka při návštěvě Prahy „nedopatřením“ přehlédla Pražský hrad.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

 Paní Zuzana Čaputová, čerstvě zvolení slovenská prezidentka má jistě právo na soukromí včetně toho, kam chce nebo nechce cestovat a koho chce nebo nechce navštívit. Jenže v jejím případě to není zas až tak zcela jednoznačné. I když ještě není oficiálně ve funkci prezidentky Slovenské republiky, přesto je považována za osobu, která vyhrála prezidentské volby a z toho důvodu by již měla této situaci nutně  přizpůsobit své soukromí.

      Jak sdělují Parlamentní listy, paní Zuzana Čaputová soukromě navštívila Prahu, což by ještě nebylo nic tak neobvyklého, kdyby  v této souvislosti nepovečeřela s Karlem Schwarzenbergem, nesetkala se také s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a jen díky náhodě se   večeře nezúčastnil také zpěvák Michael Kocáb nebo kněz Tomáš Halík, který jak známo, paní Čaputové požehnal ještě před volbami.

     Jak z uvedeného vyplývá, paní Zuzana Čaputová je, jak se zmínil známý právník Pavel Hasenkopf, buďto zcela nepolíbena diplomatickou múzou, o čemž není nejmenších pochybností, nebo svou návštěvou nejvýznačnějších odpůrců M. Zemana chtěla dát našemu prezidentu satisfakční facku. Je totiž známo, že prezident Miloš Zeman veřejně podpořil ve volbách jejího protikandidáta M. Šefčoviče, což se zřejmě asi v případě paní Čaputové nezapomíná. V každém případě to od paní Zuzany nebylo ani korektní, ani diplomatické, byť šlo jen vyloženě o soukromou návštěvu Prahy. Nicméně, z diplomatického hlediska  je to urážka hlavy České republiky jak hrom.

     Jen tak mimochodem, co by se asi tak stalo v pražské kavárně a co by psali Šafr s Fendrychem, kdyby Putin a nebo Trump přijeli na návštěvu za Klárou Samkovou, jen tak si pokecat. Čistě teoreticky, o čem by asi psali? poznamenal k této události Pavel Havlíček. Pokud se někteří lidé a politici již dříve vyjádřili s obavami, že Čaputová nemá dostatek politických, potažmo diplomatických zkušeností, pak se tyto názory jenom potvrdily.

    Jak na to v budoucnu bude reagovat prezident Zeman, je otázka. Hezky (ale ne česky) to začíná, doufejme, že vztahy Čechů a Slováků nebudou v budoucnosti tak nevraživé, jak nevraživé budou či by mohly  být vztahy Zemana a Čaputové.“ Otázka však je, kdo k případné nevraživosti dal větší důvod či podnět. Co mě se týká, mám jasno.

Jiří  B a ť a , 10. dubna 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

13.04.2019 06:01

Pane Majevský, jestli je podle vás Karel Schwarzenberg fašista, tak jste s prominutím neuvěřitelný hlupák.. A nevím, kdo z nás by se měl učit používat český jazyk - podívejte se na váš poslední komentář...


 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

12.04.2019 21:37

Posledně jsem vám říkal Matějka, že největší blbec je četnický strážmistr z Protivína, ale podle toho, co jste napsal ho překonal jistý poněkud hysterický bloger původně z Idnesu původně propagátor, nyní zarytý nepřítel EU. Jenom nechápu co vás pudí zastávat se Schweinzumburga.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.04.2019 20:10

Matějko,vy vlezprdelníku,jedná se o fašistu Karla.Ti Vám ovšem nevadí,těm podáváte pomocnou ruku.Zřejmě jste stejný,Vy jediný spravedlivý.Jinak bude pro vás lepší,když se naučáte správně používat jazyk český,což je asi nad Vaše možnosti.


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Poslední domácí zprávy