• Čtvrtek, 18. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Valérie

Blbý a blbější, nebo tupý a tupější?
Počet návštěv: 479

Blbý a blbější, nebo tupý a tupější?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jsou výroky více či méně významných lidí, které občas zaslouží nejen pozornost, ale i rychlé zapomenutí, nebo naopak zaznamenání do análů historických výroků. Tak např. výrok amerického  ministra zahraničí Mike Pompea má tu zvláštnost, že jeho výrok by bylo možno posuzovat jednak jako hluboce nedomyšlený, ale hlavně jako blbý, ne-li ještě blbější, zatímco samotnou osobnost Pompea a jeho myšlení lze považovat jako tupé, či spíše tupější.

   Nicméně, pan ministr se zřejmě řídí známým příslovím, že „účel světí prostředky“. Co na tom, že si o něm světová veřejnost,(ta americká sotva, ta zas až tak dalece o jeho výrocích neuvažuje či nepřemýšlí) udělá úsudek, za který by se každý inteligentní člověk musel stydět. Otázka ovšem je, zda lze Pompea považovat za inteligenta. Zkušenosti ukazují, že ministři zahraničí USA posledních let výraznou inteligencí zrovna neoplývali (viz Mařa „Olbrajtová“ a pod.!) Spíše to dělá dojem, že americké administrativě takový typ lidí vyhovuje a proto také do funkcí dosazuje lidi s IQ na úrovni „blbý-blbější“, nebo „tupý-tupější“!

    Abych byl konkrétnější. Mike Pompeo se totiž nechal slyšet, že cituji: „Washington uznal Golany za součást Izraele, protože Izraelci se museli bránit proti Sýrii, ale neuznal Krym jako součást Ruska, protože Rusové se před nikým nebránili“. Kromě tohoto výroku Pompeo také prohlásil, že „Není rozdílnější situace než tato!"  No řekněte, není to hňup? Nevím, zda nedopatřením, ale spíše vědomě „zazdil“ fakt, že Krym ještě před „anexí“ Ruskem už byl rejdištěm americké armády, která již v tu dobu měla na Krymu od ukrajinské vlády pronajatu řadu nemovitosti a další hodlala skupovat za účelem vytvoření strategické základny US army pro případný útok na Rusko. Pokud se tedy tomuto nebezpečí nebránili sami Ukrajinci (jakože se nebránili), pak se americké expanzi na Krymu bránili občané ruské národnosti, kterých bylo, resp. je na Krymu většina.

    Jenže tento fakt pan Pompeo nepovažuje za relevantní, protože obavy, které mělo Rusko z americké rozpínavosti, jej naprosto nezajímají. Proto také může říkat takové pitomosti, jako že se „Rusové před nikým nebránili“. Podle Pompea americká armáda na Krymu před jeho anexí Ruskem byla asi „nikdo“, proto se Rusové také před „nikým“ nemohli  bránit. A je vymalováno!  Pompeo k této věci  dodal, resp. "vysvětlil", že v některých případech Spojené státy totiž povolily během vojenských operací i vojenskou okupaci území jiných zemí, což je prý „jedno z opatření praktické politiky“. Pokud tedy USA podle Pompea usoudí, že pro jeho „bezpečnost“ je potřeba obsadit také území druhého státu, tak to učiní i s tím, že budou ignorovat mezinárodní právo včetně mezinárodních institucí, jakou je OSN. Kladu si otázku, zda jde v takovém případě více o (neoprávněné) právo silnějšího, nebo drzého, cynického a bezohledného agresora? Nejspíš půjde o souhrn všeho.

     Aby toho nebylo málo, tak magor Pompeo při návštěvě Chile k situaci ve Venezuele mj. také prohlásil:  „Musíte si (Chilané) dávat pozor na Rusko,“ které ve Venezuele otevírá školící středisko, které (pole Pompea) prý „vypadá jako provokace“. (Bez komentáře!!!) Dále řekl, že Washington je připraven „reagovat“ na přítomnost ruské armády ve Venezuele. Kromě toho se také vyjádřil, že „Mluvili jsme o tom v souvislosti s dalšími aktivitami Ruska po celém světě - na Ukrajině, v Sýrii, ve Venezuele, resp. v Azovském moři. Děláme vše, co je v našich silách, abychom dali kolektivní odpověď. V případě Venezuely jsou také připraveny Spojené státy a jejich reakce,“ zdůraznil Pompeo.

     A zase jsme u té tuposti. Jakmile se někde mírotvorně a přátelsky angažují Rusové, je to špatně. Když ovšem Američané, jak výše zmíněno, pro svou údajnou „bezpečnost“ uznají potřebu obsadit také území druhého státu, tak to učiní i s tím, že budou ignorovat mezinárodní právo včetně mezinárodních institucí, jakou je OSN. A to všechno je OK.

     Ve světle výše uvedeného konstatování,  že ministři zahraničních věcí USA posledních let neoplývají (a neoplývali) výraznou inteligencí a úrovní racionálního myšlení, pak se jen potvrzuje, že jak Pompeo, tak jako kdysi Albrightová, jsou myšlením totální tupci s IQ shnilé tykve. Takoví a jim podobní lidé by rádi řídili (z velké části již také řídí) život na celé naší planetě. Uf!

Jiří Baťa, 14. dubna 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2019 19:58

Vzhledem k prezidentskému systému v USA jsou do role ministrů dosazeny osoby podle toho,jaké mají zásluhy ve prospěch prezidenta.Jsem na světě již 70 let a nepamatuji si jediného ministra zahraničí USA,který by měl aspoň trochu inteligence.Pro svou hloupost jsou využíváni k odvádění pozornosti od prezidenta USA.Podle toho také zahraniční politika USA vypadá.Ministři jsou jenom hlásné trobvy.Nebo snad troubové?


 
Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...