• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Blbý a blbější, nebo tupý a tupější?
Počet návštěv: 727

Blbý a blbější, nebo tupý a tupější?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jsou výroky více či méně významných lidí, které občas zaslouží nejen pozornost, ale i rychlé zapomenutí, nebo naopak zaznamenání do análů historických výroků. Tak např. výrok amerického  ministra zahraničí Mike Pompea má tu zvláštnost, že jeho výrok by bylo možno posuzovat jednak jako hluboce nedomyšlený, ale hlavně jako blbý, ne-li ještě blbější, zatímco samotnou osobnost Pompea a jeho myšlení lze považovat jako tupé, či spíše tupější.

   Nicméně, pan ministr se zřejmě řídí známým příslovím, že „účel světí prostředky“. Co na tom, že si o něm světová veřejnost,(ta americká sotva, ta zas až tak dalece o jeho výrocích neuvažuje či nepřemýšlí) udělá úsudek, za který by se každý inteligentní člověk musel stydět. Otázka ovšem je, zda lze Pompea považovat za inteligenta. Zkušenosti ukazují, že ministři zahraničí USA posledních let výraznou inteligencí zrovna neoplývali (viz Mařa „Olbrajtová“ a pod.!) Spíše to dělá dojem, že americké administrativě takový typ lidí vyhovuje a proto také do funkcí dosazuje lidi s IQ na úrovni „blbý-blbější“, nebo „tupý-tupější“!

    Abych byl konkrétnější. Mike Pompeo se totiž nechal slyšet, že cituji: „Washington uznal Golany za součást Izraele, protože Izraelci se museli bránit proti Sýrii, ale neuznal Krym jako součást Ruska, protože Rusové se před nikým nebránili“. Kromě tohoto výroku Pompeo také prohlásil, že „Není rozdílnější situace než tato!"  No řekněte, není to hňup? Nevím, zda nedopatřením, ale spíše vědomě „zazdil“ fakt, že Krym ještě před „anexí“ Ruskem už byl rejdištěm americké armády, která již v tu dobu měla na Krymu od ukrajinské vlády pronajatu řadu nemovitosti a další hodlala skupovat za účelem vytvoření strategické základny US army pro případný útok na Rusko. Pokud se tedy tomuto nebezpečí nebránili sami Ukrajinci (jakože se nebránili), pak se americké expanzi na Krymu bránili občané ruské národnosti, kterých bylo, resp. je na Krymu většina.

    Jenže tento fakt pan Pompeo nepovažuje za relevantní, protože obavy, které mělo Rusko z americké rozpínavosti, jej naprosto nezajímají. Proto také může říkat takové pitomosti, jako že se „Rusové před nikým nebránili“. Podle Pompea americká armáda na Krymu před jeho anexí Ruskem byla asi „nikdo“, proto se Rusové také před „nikým“ nemohli  bránit. A je vymalováno!  Pompeo k této věci  dodal, resp. "vysvětlil", že v některých případech Spojené státy totiž povolily během vojenských operací i vojenskou okupaci území jiných zemí, což je prý „jedno z opatření praktické politiky“. Pokud tedy USA podle Pompea usoudí, že pro jeho „bezpečnost“ je potřeba obsadit také území druhého státu, tak to učiní i s tím, že budou ignorovat mezinárodní právo včetně mezinárodních institucí, jakou je OSN. Kladu si otázku, zda jde v takovém případě více o (neoprávněné) právo silnějšího, nebo drzého, cynického a bezohledného agresora? Nejspíš půjde o souhrn všeho.

     Aby toho nebylo málo, tak magor Pompeo při návštěvě Chile k situaci ve Venezuele mj. také prohlásil:  „Musíte si (Chilané) dávat pozor na Rusko,“ které ve Venezuele otevírá školící středisko, které (pole Pompea) prý „vypadá jako provokace“. (Bez komentáře!!!) Dále řekl, že Washington je připraven „reagovat“ na přítomnost ruské armády ve Venezuele. Kromě toho se také vyjádřil, že „Mluvili jsme o tom v souvislosti s dalšími aktivitami Ruska po celém světě - na Ukrajině, v Sýrii, ve Venezuele, resp. v Azovském moři. Děláme vše, co je v našich silách, abychom dali kolektivní odpověď. V případě Venezuely jsou také připraveny Spojené státy a jejich reakce,“ zdůraznil Pompeo.

     A zase jsme u té tuposti. Jakmile se někde mírotvorně a přátelsky angažují Rusové, je to špatně. Když ovšem Američané, jak výše zmíněno, pro svou údajnou „bezpečnost“ uznají potřebu obsadit také území druhého státu, tak to učiní i s tím, že budou ignorovat mezinárodní právo včetně mezinárodních institucí, jakou je OSN. A to všechno je OK.

     Ve světle výše uvedeného konstatování,  že ministři zahraničních věcí USA posledních let neoplývají (a neoplývali) výraznou inteligencí a úrovní racionálního myšlení, pak se jen potvrzuje, že jak Pompeo, tak jako kdysi Albrightová, jsou myšlením totální tupci s IQ shnilé tykve. Takoví a jim podobní lidé by rádi řídili (z velké části již také řídí) život na celé naší planetě. Uf!

Jiří Baťa, 14. dubna 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2019 19:58

Vzhledem k prezidentskému systému v USA jsou do role ministrů dosazeny osoby podle toho,jaké mají zásluhy ve prospěch prezidenta.Jsem na světě již 70 let a nepamatuji si jediného ministra zahraničí USA,který by měl aspoň trochu inteligence.Pro svou hloupost jsou využíváni k odvádění pozornosti od prezidenta USA.Podle toho také zahraniční politika USA vypadá.Ministři jsou jenom hlásné trobvy.Nebo snad troubové?


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Všimli jste si? Na Letné o volbách ani slovo!

Řečí o demokracii, že byste je mohli vidlema přehazovat, plamenná chvála vynikajícího „čuchu“ 250 tisíců těch, kteří se na Letnou dostavili – ale že by ať už samotného oslavovatele toho čuchu či kohokoli jiného zajímala kvalita čuchu celého národa – to tedy ani nápad a též za žádnou cenu.

Poslední domácí zprávy