• Středa, 19. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Leoš

   Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem na hlavu poražena
Počet návštěv: 685

Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem na hlavu poražena

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Je dobré si připomenout, jak před pěti lety tehdejší politici Obama, Biden či zvlášť fanatický McCain, Tusk či Sikorski a hlavně Mutti Merkel podporovali euromajdan. A když Rusko zareagovalo na útok rychlým a ostrým rázným protitlakem, Západ chytl amok a jedny sankce následovaly druhé.

Rusko se stalo vyvrhelem světa a základní doktrínou Západu se stal politická, ekonomická i vojenská rusofóbie. Známý obraceč kabátů Petro Porošenko zradil tehdy svého předchozího šéfa Janukovyče a postavil se do čela protiruských snažení Západu. Obama i Merkelová ho tahali s sebou na nejrůznější vrcholné schůzky, aby dávali najevo, jak bezvýznamné je Rusko a jak Ukrajina jejich kůň. Po světě panovala davová protiruská a promajdanovská hysterie.

Je dobré si připomenout i naše Kalousky, Pospíšily, ale i Schwarzenbergy či Zaorálky a dnes do toho vlaku chtěli nastoupit novodobí protiruští svazáčkové, typu Pirátů či zmatlaného ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a samozřejmě všechny naše novináře od České televize až po deníky…

Dějiny mají svou logiku a k té patří, že kdo napadne Rusko, odejde s nepořízenou.

A tak Gruzie zaslouženě ztratila třetinu svého území, když Saakašvili vyvolal naprosto idiotskou gruzínsko – ruskou válku.

Západ měl vědět, že postaví-li Ukrajinu jako nepřátelský val proti Rusku, dopadne to ještě hůř. Dnes východ Ukrajiny se topí stále v krvi a zachránil se jen Krym spontánním návratem k Rusku.

Za týden se konají prezidentské volby. Ten mladík Zelenskyj chce prosté věci a odmítá hrát podle starých not. Toho majdanovce Porošenka nenávidí drtivá část národa. A ministr vnitra Avakov jaksi mimochodem poznamenává, že nevidí problém, proč by nemohl být bývalý prezident Porošenko, tedy v budoucnu již jen prostý občan Porošenko bez imunity, trestně stíhán pro korupci. Konec konců patří to k ukrajinské tradici. Byla stíhána Tymošenková, byl stíhaný Janukovyč. Proč by nemohl být stíhán Porošenko.

Kde jsou ty doby, kdy se západní politici na Ukrajině tlačili do dveří.

Z těch významných, kteří kdysi majdan organizovali a podporovali zůstala jen Merkelová. A ta se do poslední chvíle snaží majdanovce Porošenka podpořit.

Na dotaz reportérů při tiskové konferenci po setkání s Porošenkem dávala co nejjasněji najevo, že prostě Zelenskyj je něco pod její rozlišovací schopností, vzdor tomu, že samozřejmě ví, jak drtivě Zelenskyj nad Porošenkem vede. Na dotaz, co na to odpoví, zda nepodporuje jen Porošenka, když se francouzský prezident Emmanuel Macron sejde s oběma kandidáty odpověděla: "Rozhodla jsem se pozvat pana prezidenta, neustále s ním komunikuji, nedávno jsme se na mnichovské bezpečnostní konferenci setkali, neustále se scházíme, máme neustálé výměny a neustálá setkání a také v době, kdy máme volby, jsem se také rozhodla pozvat, protože dialog je pro mě důležitý.

V pořádku. Alespoň jsou věci jasné. Je jí zřejmé, že Zelenskyj fanatickou protiruskou polívčičku nebude vařit a to je podle ní chyba.

Macrona málokdo musí, ale zdá se, že v tomto bodě byl předvídavější a dokonce z náznaků vypadá, koho podoruje. Na rozdíl od Merkelové přijal oba kandidáty a Zelenského jako prvého. A mimochodem z kamerových závěrů se na sebe docela přátelsky culí. Později došlo i na Porošenka, který ale po jednáních odjel z Elysejského paláce bez jediného slova, nebo že by výmluvně "neschopen slova"?, jak vtipně podotýká Tereza Spencerová ve své každodenní kávičce?

Jen zdánlivě byla tato glosa psána o Zelenském. Ne. Byla to připomínka toho, jak chybně Západ v posledních 30 letech uvažoval a jednal a jak postupně ti, kteří to způsobili, musí být poraženi.

Merkelová učinila dvě fatální chyby, které Evropu ohrožovaly a vlastně stále trochu ohrožují: vítání uprchlíků v roce 2015 a vyvolání protiruského majdanu a tím i celosvětové konfrontace s Ruskem v roce 2014.

Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem a zaslouženě na hlavu poražena.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2019 19:52

To všechno vzniklo touhou západních společností po drancování přírodního bohatství Ruska pro svůj zisk.Ani Ukrajinu se nepodařilo zcela postavit proti Rusku a onen prý budoucí prezident Ukrajiny Zelenskyj také nebude mít příliš volné ruce,o čemž ovšem ještě neví.Nedělám si iluze o brzkém vyřešení ukrajinské krize.Loutkovodiči v pozadí své zájmy budou prosazovat pořád.A nový prezident buď bude poskakovat podle jejich zájmů,nebo půjde od válu.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...