• Čtvrtek, 18. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Valérie

   Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem na hlavu poražena
Počet návštěv: 484

Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem na hlavu poražena

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Je dobré si připomenout, jak před pěti lety tehdejší politici Obama, Biden či zvlášť fanatický McCain, Tusk či Sikorski a hlavně Mutti Merkel podporovali euromajdan. A když Rusko zareagovalo na útok rychlým a ostrým rázným protitlakem, Západ chytl amok a jedny sankce následovaly druhé.

Rusko se stalo vyvrhelem světa a základní doktrínou Západu se stal politická, ekonomická i vojenská rusofóbie. Známý obraceč kabátů Petro Porošenko zradil tehdy svého předchozího šéfa Janukovyče a postavil se do čela protiruských snažení Západu. Obama i Merkelová ho tahali s sebou na nejrůznější vrcholné schůzky, aby dávali najevo, jak bezvýznamné je Rusko a jak Ukrajina jejich kůň. Po světě panovala davová protiruská a promajdanovská hysterie.

Je dobré si připomenout i naše Kalousky, Pospíšily, ale i Schwarzenbergy či Zaorálky a dnes do toho vlaku chtěli nastoupit novodobí protiruští svazáčkové, typu Pirátů či zmatlaného ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a samozřejmě všechny naše novináře od České televize až po deníky…

Dějiny mají svou logiku a k té patří, že kdo napadne Rusko, odejde s nepořízenou.

A tak Gruzie zaslouženě ztratila třetinu svého území, když Saakašvili vyvolal naprosto idiotskou gruzínsko – ruskou válku.

Západ měl vědět, že postaví-li Ukrajinu jako nepřátelský val proti Rusku, dopadne to ještě hůř. Dnes východ Ukrajiny se topí stále v krvi a zachránil se jen Krym spontánním návratem k Rusku.

Za týden se konají prezidentské volby. Ten mladík Zelenskyj chce prosté věci a odmítá hrát podle starých not. Toho majdanovce Porošenka nenávidí drtivá část národa. A ministr vnitra Avakov jaksi mimochodem poznamenává, že nevidí problém, proč by nemohl být bývalý prezident Porošenko, tedy v budoucnu již jen prostý občan Porošenko bez imunity, trestně stíhán pro korupci. Konec konců patří to k ukrajinské tradici. Byla stíhána Tymošenková, byl stíhaný Janukovyč. Proč by nemohl být stíhán Porošenko.

Kde jsou ty doby, kdy se západní politici na Ukrajině tlačili do dveří.

Z těch významných, kteří kdysi majdan organizovali a podporovali zůstala jen Merkelová. A ta se do poslední chvíle snaží majdanovce Porošenka podpořit.

Na dotaz reportérů při tiskové konferenci po setkání s Porošenkem dávala co nejjasněji najevo, že prostě Zelenskyj je něco pod její rozlišovací schopností, vzdor tomu, že samozřejmě ví, jak drtivě Zelenskyj nad Porošenkem vede. Na dotaz, co na to odpoví, zda nepodporuje jen Porošenka, když se francouzský prezident Emmanuel Macron sejde s oběma kandidáty odpověděla: "Rozhodla jsem se pozvat pana prezidenta, neustále s ním komunikuji, nedávno jsme se na mnichovské bezpečnostní konferenci setkali, neustále se scházíme, máme neustálé výměny a neustálá setkání a také v době, kdy máme volby, jsem se také rozhodla pozvat, protože dialog je pro mě důležitý.

V pořádku. Alespoň jsou věci jasné. Je jí zřejmé, že Zelenskyj fanatickou protiruskou polívčičku nebude vařit a to je podle ní chyba.

Macrona málokdo musí, ale zdá se, že v tomto bodě byl předvídavější a dokonce z náznaků vypadá, koho podoruje. Na rozdíl od Merkelové přijal oba kandidáty a Zelenského jako prvého. A mimochodem z kamerových závěrů se na sebe docela přátelsky culí. Později došlo i na Porošenka, který ale po jednáních odjel z Elysejského paláce bez jediného slova, nebo že by výmluvně "neschopen slova"?, jak vtipně podotýká Tereza Spencerová ve své každodenní kávičce?

Jen zdánlivě byla tato glosa psána o Zelenském. Ne. Byla to připomínka toho, jak chybně Západ v posledních 30 letech uvažoval a jednal a jak postupně ti, kteří to způsobili, musí být poraženi.

Merkelová učinila dvě fatální chyby, které Evropu ohrožovaly a vlastně stále trochu ohrožují: vítání uprchlíků v roce 2015 a vyvolání protiruského majdanu a tím i celosvětové konfrontace s Ruskem v roce 2014.

Marně se Merkelová snaží, společně bude se svým Porošenkem a zaslouženě na hlavu poražena.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2019 19:52

To všechno vzniklo touhou západních společností po drancování přírodního bohatství Ruska pro svůj zisk.Ani Ukrajinu se nepodařilo zcela postavit proti Rusku a onen prý budoucí prezident Ukrajiny Zelenskyj také nebude mít příliš volné ruce,o čemž ovšem ještě neví.Nedělám si iluze o brzkém vyřešení ukrajinské krize.Loutkovodiči v pozadí své zájmy budou prosazovat pořád.A nový prezident buď bude poskakovat podle jejich zájmů,nebo půjde od válu.


 
Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...