• Neděle, 25. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radim

Jeden telefonát s Putinem a Trumpa jakoby polili živou vodou…
Počet návštěv: 759

Jeden telefonát s Putinem a Trumpa jakoby polili živou vodou…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ještě před pár týdny připomínal Trump fackovaného panáka, kterého už nenechali ani svobodně jednat a pomalu to vypadalo, že jako chromá kachna bude dokejhávat oněch rok a půl k nové prezidentské volbě. A pak následoval telefonát Donalda Trumpa na vlastní žádost s hlavním celosvětovým nepřítelem Západu, prezidentem Vladimírem Putinem a chlapi podrobně probrali Venezuelu, severní Koreu, Ukrajinu, odzbrojovací smlouvy a Irán a vše se změnilo téměř jako mávnutím proutku.

Ještě před telefonátem jsme neustále slyšely nejhrubší výhružky Pompea, že Rusko musí z Venezuely táhnout a že má zákaz pro Západní polokouli.

Střih a Trump ihned následně po telefonátu uvedl, že souhlasí s Putinem o potřebě hledat pro Venezuelu pozitivní kroky. No zaregistrovali jste o té doby, že by Rusku Pompeo či Bolton vyhrožoval? Ani ťuk. Desperát Guiadó se sem tam poflakuje po ulicích, ale místo desetitisíců stoupenců přichází tu desítky, tu stovky frustrovaných odbojníků. Mimochodem, způsob, jakým bylo provedeno zadržení místopředsedy Národního shromáždění Edgara Zambrana, jinými slovy zástupce Guiadoa, nemá chybu. Seděl v autě před centrálou své strany Demokratická akce, když ho obklíčili těžce ozbrojení policisté. Odmítl vystoupit a tak auto i s pučistou odtáhli pryč. Prý měl silné průjmy a auto bylo značně znečistěné. Proč by legální vláda, kterou uznává OSN nemohla ve své zemi dělat pořádek? Jen proto, že pomatené západní země opět naskočili na zřejmě prohranou barevnou revoluci? Zaznamenal jsem, jak jinak hlupáka nad hlupáky Tomáše Petříčka, který protestoval. Proti čemu ? OSN má 193 členských států. Něco přes 50 v rozporu s mezinárodním právem uznali vrzdoroprezidenta Guiadó prozatímním prezidentem a kolem 140 neuznalo. A Maduro má za sebou Rusko a jeho spojence. Těch 50 zemí je prostě nepodstatných a až Guiado bude také zatčen, nic s tím Západ neudělá… A Petříček už vůbec ne.

Takže Venezuela splněna…

Diskuze byly vedeny také o Ukrajině. No tam je situace ještě roztomilejší. Ne střet mezi mezi Zelenským a Putinem, jak by si přáli naši Jandové, Honzejkové, Wollnerové, Topolánkové, Petříčkové či Pospíšilové a samozřejmě spojení rusofobové celého světa.

Ne, ne, miláčkové. To už tady bylo. Na to zapomeňte. Klíčový střet se povede mezi Trumpem a jeho právníkem Giulianim, a těmi, kdo před dvěma roky z Ukrajiny se vměšovali na straně Clintonové do amerických voleb s cílem, zabránit vítězství Trumpa. To se nezapomíná… Tehdejší Porošenkova administrativa a jejich vrcholní ministři si na své portály dokonce dopředu dali oslavní tirády, že zvítězí Clintonová.

No řekl bych, že se protiruští ukrajinští politici minimálně na dva roky musí rozloučit s možností, že by je Trump podporoval. A spor bude narůstat. To, že Joe Biden chce kandidovat na prezidenta může být lahůdkovou záležitostí. Z veřejných zdrojů je opakovaně zřejmé, že coby viceprezident USA vyhrožoval prezidentu Porošenkovi, že Ukrajina v roce 2016 nedostane slíbený úvěr 1 mld. dolarů, pokud nebude odstraněn prokurátor Viktor Shokin, který měl tu drzost a chtěl vyšetřovat jeho syna Huntera v korupční aféře Burisma Holdings.

Mimochodem, když už byl zmíněn Giuliani. Dvakrát se vyjádřil k možné cestě za prezidentem Zelenskym. Nejprve, že tam pojede, aby ho získal pro spolupráci při vyšetřování lidí kolem Porošenkovy administrativy A následně Giulianni tomu dal korunu, že tam nepojedeme, protože se k Zelenskému natlačili nedůvěryhodní lidé z dřívějšího protitrumpovského vedení, včetně různých sorosovců.

Tím bychom měli tak trochu tu Ukrajinu vyřízenou.

Za severní Koreu Putin jak známo Trumpa chválil a svou vlastní aktivitou a setkáním Kim čong un posílil své světové pozice. A tak se nelze divit, že Trump Kimovu zkušku raket středního doletu označil shovívavě za standartní postup.

Skvělé.

Zajímavý je i konflikt USA – Irán. I o tom byla řeč. Samozřejmě, že si Putin nepřeje válečný konflikt. Mimochodem to už najednou ani ne Trump, ale vzhledem k tomu, že je Putin snad největším světovým hybatelem politiky všech azimutů a respektování zájmů všech stran, spolupracuje s Iránem, ale i Izraelem, ale nebude se ani bránit tomu, když Irán dostane trochu za uši, protože si i ve vztahu k Rusku například v Sýrii i Iráku trochu moc vyskakuje. A to není chvályhodné.

A ten telefonát svými důsledky pokračuje dál.

Dnes Pompeo zavítá do Bruselu, kde se koná schůzka evropských ministrů zahraničních věcí a v úterý vrchol. Jednání s Lavrovem a Vladimírem Putinem.

Ať tak či onak. Ten odbojný telefonát, kterým se Trump postavil proti hlubokému státu, demokratům a americkým rusofóbům znamená razantní odstartování jeho osobní volební kampaně pro příští volby.

A pokud zároveň Trump tvrdě dusí v rámci obchodní války Čínu a míra nezaměstnanosti je tuším nejnižší za 50 let a růst HDP přes 3 % je v rámci zkomírajícího Západu něčím neskutečným, rozhodně není Trump bez šance na znovuzvolení…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.05.2019 18:58

Pokud se Trump snaží snížit nebezpečí světové války,tak je to v pořádku.Ale to,co si bude dělat doma ve vlastním státě,můžeme jenom z dálky pozorovat.Do toho nesmíme zasahovat.Jinak bychom byli stejní,jako jsou USA vůči druhým.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...