• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Má pravdu Breivik, že v Norsku bude opět fašistický režim v horizontu 13 až 40 let...?
Počet návštěv: 7561

Má pravdu Breivik, že v Norsku bude opět fašistický režim v horizontu 13 až 40 let...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

"Jsem psychicky týrán, budu na protest držet hladovku, nemohu studovat, takže se nedostanu ani na univerzitu. Hladovku neukončím, dokud ministr spravedlnosti a ředitelka věznice se mnou nepřestanou zacházet hůř než se zvířetem..."

Posaďte se, jinak to s vámi sekne. Výše citovaná slova neřekl žádný politický vězeň v zemi třetího světa, ale norský masový vrak Anders Behring Breivik. Navíc si stěžuje, že má ve vězení jen zastaralé PlayStation 2, které chce nahradit novější trojkou, dále mu v cele chybí pohovka a křeslo. Mimo jiné požaduje také zdvojnásobení týdenních diet. 300 norských korun (asi 1000 Kč) mu je málo. Velkou část peněz mu prý spolkne intenzivní korespondence.

Připravuje se totiž ke studiu politologii. Rektor univerzity v Oslu Ole Petter Ottersen oznámil, že škola Breivika přijala. "Všichni vězni v norských věznicích mají právo na vyšší vzdělání, pokud splní přijímací podmínky," uvedl Ottersen. Vrah Breivik bude studovat ze své cely. O přijetí na univerzitu žádal již před dvěma lety, tehdy ho však škola odmítla s tím, že pro studium nesplňuje předpoklady. Není známo, co univerzitu nyní přimělo své předchozí závěry přehodnotit.

Osvěžme si paměť; to vše se týká třiatřicetiletého Anderse Breivika, jenž 23. července 2011 zavraždil 77 lidí; 8 obětí si vyžádalo odpálení bomby před sídlem norské vlády v Oslo, dalších 69 osob zemřelo při střelbě do účastníků letního tábora Norské strany práce na ostrově Utøya. Vypadalo to na národní povstání; že Norové vyjdou do ulic, budou chtít změnit zákon a trest smrti pro Breivika, zasahovat bude policie, aby nedošlo k lynčování. Uvažoval jsem špatně, byť jsem Norsko znal jako nejkrásnější místo na světě. Obě mé představy byly mylné. Nekonalo se žádné povstání, ani nebyly podepisovány petice za zavedení trestu smrti…

„Přivedli jste mě do pekla... a já to nedokážu přežívat dlouho. Zabíjíte mě,” přečetli si v Breivikově dopise norský ministr spravedlnosti (Anders) Anundsen a ředitelka KDI (norské vězeňské správy) Marianne Vollanová, které varoval: „Pokud zemřu, všichni extremisté a pravicoví radikálové evropského světa budou přesně vědět, kteří lidé mě umučili k smrti...." To by podle něj mohlo mít ”pro některé jedince„ důsledky nejen krátkodobě, ale také poté, co bude v Norsku opět nastolen fašistický režim, což očekává v horizontu 13 až 40 let. Je Breiik při smyslech, když tvrdí, že ho soud přivedl do pekla, aniž by si položil otázku, jaké peklo asi prožívají nejbližší jím povražděných lidí...?

Vraťme se do minulosti, možná svoji agresivitu získalo Norsko už dávno. Podle webu Aktuálně.cz, norský kolaborantský režim, ustavený v zemi po její okupaci nacistickým Německem, od roku 1941 několikrát žádal Adolfa Hitlera, aby Norsku přidělil nějaká dobytá území v Sovětském svazu. Dožadovali se území buď u severského Murmansku, nebo ve vnitrozemí. Vyplývá to z historických písemností, které odtajnila norská vláda. Dokumenty přístupné na internetových stránkách národního archivu ukazují, že fašistická strana Vidkuna Quislinga, která řídila zemi během okupace v letech 1940 až 1945, požadovala přidělení území kolem přístavu Murmansk v Severním ledovém oceánu, tedy u hranic s Norskem.

Tak kvůli těmto lososům dalo Norsko vale Dalajlámovi... Snímek Břetislav Olšer

Tolik na úvod, abychom byli v obraze, proč se bez potíží dostaly na „parkování“ u norských břehů nacistické ponorky. Měl jsem možnost navštívit betonové bunkry, které sloužily obraně Norů ne před nacisty, ale Sověty… Ke všemu stoické Norsko nedávno vyměnilo Dalajlámu za slanečky a lososy. Je to nádherná zvláštní země – za 2. světové války byla skoro baštou nacistů, pak se stala jako jedna z prvních členem NATO, ke všemu má jako jediná země protiruské koalice společnou hranici s Ruskou federací, přičemž ani není členem EU. Norským premiérem ještě loni byl Jens Stoltenberg, předseda Norské strany práce, kdysi též šéf mládežnické organizace „Arbeidernes Ungdomsfylking“ a Dělnické strany. Dnes je v čele NATO...

Nejzajímavější částí je park soch Vigeland pojmenový po norském sochaři Gustavu Vigelandovi. Tomu na začátku dvacátého století darovalo Oslo pozemky a sochařský materiál ve Frognerově parku s podmínkou, že všechny sochy, které tu vytvoří připadnou po jeho smrti městu. Vigeland se opravdu činil, a tak se dnes v parku nachází 212 bronzových a žulových soch.... Snímek Břetislav Olšer

Přes své vítězství ve volbách v roce 2013 přepustil premiérství předsedkyni konzervativců Erně Solbergové, jež vstoupila do koalice se Stranou pokroku, jejím členem byl v minulosti i ultrapravicový terorista Anders Breivik. Zvláštností jsou i Stoltenbergovy první kroky v politice v mladistvém věku. Tehdy na něj měla významný vliv jeho sestra Camilla; byla členkou marxisticko-leninské skupiny s názvem Rudá mládež.

Nesouhlas s vietnamskou válkou jej proto vedl k politickým projevům, kdy po náletech a těžkém bombardování severovietnamského přístavního města Hai Phong se podílel na protestním shromáždění u velvyslanectví USA v Oslu. Zde účastníci házeli kameny na tuto budovu a rozbili několik oken. Stoltenberg zatčení policií unikl… Pětimiliónové Norsko, co má povinnou vojenskou službu i pro ženy, dalo světu jméno vlastizrádce – Quisling – původně samozvaného vůdce tehdejšího protektorátu Norsko. Poté co Němci zahájili útok na Francii, Belgii a Holandsko, Norsko následně kapitulovalo.

S těšínským folklorem v norském skanzenu... Snímek Břetislav Olšer

Nyní další šok; výše zmíněný pravicový extremista Anders Behring Breivik, který si odpykává 21letý trest vězení za teroristické útoky z roku 2011, žaluje norský stát kvůli podmínkám svého věznění. Tvrdí, že pravidelné prohlídky cely či izolace od ostatních trestanců porušují jeho lidská práva. Soud začne 15. března prověřovat stížnost Breivika, který připravil o život 77 lidí. Slyšení se z bezpečnostních důvodů bude konat ve vězeňské tělocvičně v jihonorském městě Skien, kde si odpykává trest.

Nejznámější norský vězeň je od roku 2011 držen v izolaci od ostatních odsouzených. Ve svém dopise tvrdí, že jeho chování je příkladné a měl by mít vzhledem k přísnému režimu širší ”nabídku aktivit„ ve srovnání s ostatními vězni. Breivikovi se také nelíbí, že jeho dopisy vězeňské orgány pečlivě kontrolují a filtrují, což korespondenci výrazně zpomaluje. Požaduje také ukončení téměř každodenních tělesných prohlídek v jedné ze dvou věznic, v nichž si odpykává svůj na masového vraha mírný trest, přístup k osobnímu počítači místo k psacímu stroji a rozšíření možností procházek a kontaktu s okolním světem.

Snad tyto stoické norské dívky nebudou muset nosit hidžáb... Snímek Břetislav Olšer

Když jsem se nedávno vrátil z Norska, postupně mi docházelo, proč ty všechny zběsilé paradoxy, přestože jsem byl jsem uchvácen povahovými rysy obyvatel tohoto severské státu. Většinou jsem pobýval na venkově, kde se nezamykaly dveře obydlí, moje paní bytná mi připravila snídani a odešla do zaměstnání. Neměl jsem klíče od domu, mohl jsem přijít, kdy se mi zlíbilo, můj pokoj byl vždycky uklizený, lednice plná… Jsou snad Norové svatí? Nechápal jsem, jak v dnešním světě může někde existovat taková důvěra. A nechápu to ani dnes.

Norský venkov... Snímek Břetislav Olšer

Ani masakr Breivika na celé věci dobročinnosti Norů nic nezměnil. Vlastně jsem se přece jen mýlil, není to dobrosrdečnost, ale stoická otrlost. Co bude tragická událost znamenat pro další budoucnost Norska? Budou pokračovat ve svém multikulturalismu, proti němuž Breivik vraždil? Podle toho, co se děje právě nyní, po vyhlášení rozsudku a ďábelském úsměvu vraždící bestie, asi nic moc se nezmění. Těsně po útoku prohlásil norský premiér Jens Stoltenberg, že země by měla odpovědět „ještě větším množstvím demokracie, otevřenosti a lidskosti“. Dojde to Breivikovi a projeví se u něj větší množství demokracie, otevřenosti a lidskosti…? Dle výše uvedených drzých požadavků Breivika, na jeho změnu charakteru není šance.

Zatím se zdá, že se hesla o demokracii, otevřenosti a lidskosti drží až překvapivě pevně Norové – a to i v chování vůči samotnému atentátníkovi, jenž tvrdil, že je nevinný a zaslouží si svobodu. Téměř celý svět šokovaný žasl, s jakým klidem probíhal soudní proces. Zatímco v mnohých zemích by zřejmě pohled na usmívajícího se masového vraha, který v klidu obhajuje své činy, vyvolal násilné demonstrace a snahu vzít spravedlnost do vlastních rukou lynčováním vraha, Norové, včetně části pozůstalých a přeživších, vše zvládají se zdánlivě chladnou vyrovnaností.

„Jsme stoický národ. Nekřičíme a nepropukáme v pláč. To, co cítíme uvnitř, je ale jiná věc,“ řekl před časem John Hestnes, který vede podpůrnou skupinu pro lidi přeživší Breivikův bombový útok v Oslu. Asi je spokojen i s humánním vězněním Breivika. Ten má například, jako kompenzaci za dlouhodobou izolaci, k dispozici hned tři místnosti namísto jedné; jedna je posilovna, druhá má zabudovaný počítač bez připojení k internetu a v té třetí bude v klidu spát. To vše připomíná spíše hotelový pokoj a atentátník nedávno dokonce dostal profesionální společníky – bachaře, aby měl s kým hrát šachy nebo florbal.

Nač si Norové hrají? Chtějí snad dokázat, že platí úsloví „ty po mně kamenem, já po tobě chlebem“. Chtějí dokázat, že patří k jedné z nejvyspělejších společností světa? Že smyslem jejich sociálního státu je zajistit humánní podmínky všem. A vězení je součástí sociálního systému. Kdyby prý s Breivikem nezacházeli podle těchto zásad, přestali by být Norskem… Humánnost ale nespočívá jen v nákladném vybavení cel a vězeňského areálu. Psychologové a kněz za ním navíc docházejí častěji než za ostatními vězni. Jde skutečně o humánnost nebo jen o schizofrenickou hysterii?

Anders Breivik je zkrátka podle Norů lidský tvor a jako každý jiný má lidská práva. Celé je to o tom, že chtějí jeho práva respektovat i ve vězení, izolace je nepřijatelná, protože je v Norsku považována za formu mučení. Takže, lidský tvor, s krví 77 rozstřílených lidí na svých rukách? Pohodička, vězeň pouze může pracovat, ale nemusí a nikdo ho k tomu nedonutí, posilovna, kulturní vyžití, kvalitní strava s možností výběru.  A páni vašnostové trestanci nemají žádnou starost o nájem, plyn, elektřinu, vodu… Dozorci mají povinnost hrát s vězni i společenské a sportovní hry… Rok Breivikova pobytu ve svém hotelovém apartmá bude podle vedení věznice stát v přepočtu 24 až 34 milionů korun.
Uspokojí snad Nory fakt, že v Norsku neexistuje doživotní trest vězení a Breivikovi byla uložena zvláštní forma trestu zvaná „forvaring“, která dává možnost uvěznění odsouzeného opakovaně prodloužit vždy o pět let. Dotyčný tak může zůstat v cele až do konce svého života. Teoreticky „forvaring“ umožňuje propustit odsouzeného nejdřív po deseti letech…. Že to pro Breivika v žádném případě neplatí a nikdy se tak neocitne na svobodě? Při eufemisticky pojatém útlocitu Norů bych se ale ničemu nedivil…

Hůř než Breivik jsou však na tom rodiny z východní Evropy, kterým norský sociální úřad Barnevernet odebral děti, a jež se nesmířily se situací a často své děti z pěstounských rodin unášejí. Za posledních deset let bylo z norských pěstounských rodin uneseno zpět ke svým biologickým rodičům nebo příbuzným přes 60 dětí. Navíc děti v norské pěstounské péči často zapomínají svůj rodný jazyk, uvedl v pondělí norský tisk. Odebrané děti se totiž umisťují k pěstounům, kteří hovoří výhradně norsky. To je i případ českých bratrů Michalákových, který v Česku přitahuje velkou mediální pozornost.

Nory jsem měl vždycky za dobré parťáky, slušné a navýsost pragmatické lidi; snad i proto mi připadali poněkud chladní. Co jsme se spolu během „bílých nocí“ nachodili po vsi s láhví džusu se zakázanou a pro skoro prohibici pašovanou vodkou. Není se co divit, severský stát sahající až za polární kruh není jižanská horkokrevná nátura. Dnes už tuto podivnou norskou mentalitu skoro chápu; pomohl mi k tomu případ, v němž už třetím rokem bojuje Češka Eva Michaláková o své dva syny Denise a Davida odebrané norskými úřady.

Důvod je prostý, nicméně děsivý. Norská sociálka je podle dostupných informací rozhořčena, že Michaláková případ medializovala v Česku a chystá se matku zcela zbavit rodičovských práv a děti poskytnout k adopci. Svoboda tisku a projevu jak vyšitá. Jsou snad rodiče obou synů jsou sociálně nepřizpůsobiví? Vůbec ne; rodiče obou dětí jsou českými občany, nikdy nebyli a nejsou občany Norska. Jejich otec emigroval do Norska v roce 1968, v roce 2005 se seznámil s Evou Michalákovou, matkou dětí, která se za ním odstěhovala do Norska. Synové jsou českými občany.

Starší Denis měl již od svého půlroku problémy s polykáním, byl maličký na svůj věk a neprospíval. Jedl velmi málo, nechtěl kousat, dlouho držel jídlo v puse, než jej spolknul, trpěl zácpou, často prošlo několik dní než šel na toaletu a při vyprazdňování někdy krvácel. Rodiče s ním proto byli na mnoha lékařských vyšetřeních, posléze byl poslán do nemocnice, kde mu byla zavedena sonda do žaludku a přišlo se na to, že trpí na reflux. Proto mu byla nařízena dieta. http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz/c/434038/umyje-si-cesky-stat-ruce-nad-ceskymi-detmi-v-norsku.html

A ještě další norské pokrytectví, jež se týká tsunami zvaného běženci. Není to tak dávno co bývalý premiér Norska, dnes šéf NATO, plival po Rusko že je hrozbou světa, dnes se chce Norsko dohodnout s Ruskem, aby část uprchlíků, kteří přešli hranici za polárním kruhem, přijalo zpět. Podle vlády v Oslu je Rusko bezpečnou zemí. Cesta přes Rusko je časově náročná, ale bezpečnější než plavba přes Středozemní moře. Norsko letos očekává až padesát tisíc žádostí o azyl.

Kabinet kvůli tomu musí sáhnout do státního ropného fondu, kam se pro budoucnost ukládá část peněz utržená za export ropy. Ve vládní koalici je přitom i Pokroková strana, která chce přistěhovalectví omezit. Jen letos by do Norska mělo podle odhadů celkově dorazit mezi 20 000 až 25 000 lidí. Příští rok pak vláda očekává dokonce 30 000 migrantů, napsala agentura Reuters. To vše přijde Nory na 40 až 50 miliard norských korun, tedy v přepočtu až 146 miliard Kč...

Není to tak dávno, kdy bylo v norské metropoli oznámeno rekordních 161 znásilnění a 35 pokusů o znásilnění. Více než dvě třetiny znásilňovačů nebyli etničtí Norové. Ohledy na „nové seveřany” jsou zřejmě přehnané. Podle statistik se ve Skandinávii výrazně zvýšila kriminalita. Zatímco v USA je spácháno kolem čtyř tisíc trestných činů na sto tisíc obyvatel, v Norsku, Švédsku a Dánsku je to více než dvakrát tolik...

Inu, Norsko je stoický národ, co nekřičí a nepropuká v pláč, pouze však v případě masové vraždy svých občanů, když se ale jedná o cizí děti, nemilosrdně je odtrhne od svých matek a ani to s nimi nehne. Hlavně, že vrah 77 lidí Breivik má ve svém vězení pohodlí, jaké nemají ani mnozí čeští důchodci na svobodě, přesto drží hladovku kvůli špatnému zacházení. Matky unesených dětí týrat povoleno, vraha ne; je přece lidský tvor a jako každý jiný má lidská práva... Paní Michaláková si o takovém zacházení ze strany norské strany může nechat jen zdát...

Snímky Evy Michalákové a jejích synů Denise a Davida ČTK, Blesk a Reuters...

Pro mnohonásobné vrahy lidská práva, pro matky s dětmi krutá šikana

Jaký je rozdíl mezi vrahem z Norska a mučedníky z Palestiny…?

Norské lapálie s běženci: http://www.michal.severskelisty.cz/udalost/uda0312.php

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Luboš Černý

Luboš Černý

09.01.2016 11:25

Olšer je magor a lhář....


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.01.2016 10:40

Masového vraha si bez kvalitního masa v šatlavě nedovedu představit. Kaviár je součástí tvrdého trestu za 77 nevinných obětí. Měl by být proto na jídelníčku co nejčastěji. Kdepak, na masové vrahy (co se týče životní úrovně) mnozí nemáme. Proč bychom nepodstrojovali tak vyjímečnému jedinci? Přece se nebude loučit se životem jako nějaký bezdomovec, který spáchal sebevraždu chudobou, skončíc na Havlově lavičce? Věřím, že bude studovat na univerzitě, protože každá země potřebuje odborníky, vrah, nevrah. ....To, že se MIchalákovi marně domáhají svých dětí, je zaviněno tím, že se neinspirovali u masového vraha. Roh hojnosti se jich tedy netýká. Mají prostě pech. Narodily se jim děti, a tak co s nimi? Šup k maceše! No, a situace je vyřešena ke všeobecné norské spokojenosti. Co by na to asi říkal "dramatik" Havel? Lidská, (norská) práva jsou nadřazena všemu ostatnímu. Humanitární odebrání dětí je smysluplné, že? Hlavně si nepohněvat Norky (i Nory). Jsou to hodní lidé. Myslí to s námi se všemi upřímně. ....Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...