• Úterý, 18. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Milan

Alena Vitásková: Prezident Miloš Zeman se spletl
Počet návštěv: 509

Alena Vitásková: Prezident Miloš Zeman se spletl

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V neděli jsem si poslechla rozhovor pana prezidenta Miloše Zemana v rádiu v pořadu Press klubu. S jeho obsahem mohu a nemusím souhlasit, na to mám právo. Stejně tak mohu a nemusím jít svůj názor sdělovat na ulici. Žijeme přece v demokratické zemi. Každý z nás si volí cestu, jak svůj postoj k veřejnému dění chce sdělit. Je to projev svobodných občanů ve svobodné zemi. Já nejsem dítě ulice, nepotřebuji odměnu za to, že půjdu říct něčí názor, nepotřebuji lístek na oběd.

Klidnou mě nenechala část rozhovoru, kde se pan prezident zmiňuje k práci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Domnívám se, že se pan prezident Zeman spletl. Po nejvyšším státním zástupci Pavlu Zemanovi dle pana prezidenta nezůstala žádná stopa. Ono to opravdu není žádná stopa, ale pole neorané (zpustošená země). Co se týká tunelování OKD, to že nic nedělal, přestože měl i podněty trestních oznámení, tak v terminologii státního zastupitelství se nic nedělání trestá. Zodpovědná osoba, která nic nedělá je totiž nečinná a to je trestní čin.  Dnes se tomu říká maření spravedlnosti.

Dále se domnívám, že se pan prezident spletl v tom, že NSZ Pavel Zeman mohl být odvolán za své nic nedělání. Ale Pavel Zeman pracoval jako „drak“. Jim řízená státní zastupitelství žalovala a žalovala dokonce nevinné lidi. Ročně u soudu na prvním stupni zproštěno cca 5%, na druhém stupni jsou nyní dohady, zda to bylo až 30% zprošťujících rozsudků. 

Za práci NSZ Pavla Zemana nezůstává stopa, ale zůstává spálená země. To číslo zprošťujících rozsudků totiž musíme vynásobit počtem nejbližších osob, které tuto osobní dehonestaci stíhaného, souzeného,

několik let trvajícího živoření a společenské hanby odnesou zničeným zdravím, rozpadem rodiny, rodinných a přátelských vztahů, přijdou o práci, společenské postavení, radost ze života. Ročně to je minimálně 30 000 takto zničených životů. To je takové malé krásné město, jako je například Opava. No, a jestli tak „úspěšně“ pracoval Pavel Zeman  celých 8 let, co je ve funkci, tak pak je to město, jako je např. Ostrava.

To již nehovořím o tom, že se najdou i případy, kdy nevinní jsou vězněni. Je to proto, že si státní zástupce klidně vyrobí falešný důkaz, nebo důkaz zfalšuje, jen aby uspokojil své ego vítěze, či plni úkol zadavatele. Také je možné, že vůbec nezná zákony, správní řád, podzákonné normy, trestní zákon, trestní řád a vše, co k trestnímu či správnímu řízení musí znát.

NSZ Pavel Zeman umí také trestní činy slušně pokrýt, když se k němu dostanou a je to v zájmu mocných. Taková „pomluva uvedená v ČT“ pro něj není nic, co by se mělo řešit trestní cestou. Že vám takováto dehonestace řádně zkomplikuje nejen osobní život, řekla bych nenapravitelně, způsobí škody, tak to ho nezajímá. Nehovořím dále o jeho práci státního zástupce v Plzni. 

Za zfalšování důkazu, které NSZ Pavel Zeman předložil Nejvyššímu soudu, jsme na Pavla Zemana podali trestní oznámení. Dále jsme předložili ministryni spravedlnosti Marii Benešové podnět na zahájení kárného řízení s Pavlem Zemanem za jeho nezákonný postup.

Zviditelnění Pavla Zemana prostřednictvím hodnocení předběžné auditní zprávy z Bruselu přece nemůže zastavit prověřování jeho trestní činnosti spojené s nečinností, či vyráběním falešných důkazů pro soudy.

Pane prezidente, spletl jste se.  Kdyby totiž Pavel Zeman skutečně nedělal nic, tak by nenapáchal tolik celospolečenské škody. Nedosáhlo by se toho, že ho některé politické strany brání jako vlastní dítě, neprohlubovala by se nedůvěra občanů ve státní zastupitelství, ve vymahatelnost práva a spravedlnosti. 

Ing. Alena Vitásková

Předsedkyně Institutu Aleny Vitáskové z. s.

Praha, dne 10. 6. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.06.2019 19:11

To je ta nezávislost justice,daná neodvolatelností soudců a jiných pofidérních osob.Pokud budou partaje bránit tzv.neodvolatelnost určitých lidí,dělají to pro svůj prospěch.Socani jsou toho zářným příkladem.Pro mne je naprosto nepochopitelné,že byl soudce zbaven svéprávnosti a jeho rozsudky zůstaly v platnosti.A to se jimi nikdo ani nezabýval.Někdo může všechno,jiný nic.Proto se tolik gaunerů cpe do politiky.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

„Když se bude připomínat na Letné 30 let svobody, jistě se připomenou i privatizační podvody za toto období. Jinak by se celé protestování Milionu chvilek pro demokracii změnilo jen ve frašku a šaškárnu,“ řekli mi přítel, co se vyzná, navíc je vzdělaný na rozdíl ode mě…

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...