• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Moravec v OKM skákal Babišovi do řeči, podlézal ale zkrachovanému europoslanci Svobodovi, co se týká sankcí proti Rusku, mlčel však o tom, jak tento pseudopolitik k nám pozval nedávno i Kyjevem vězněnou vražedkyni Savčenkovou
Počet návštěv: 3963

Moravec v OVM skákal Babišovi do řeči, podlézal ale zkrachovanému europoslanci Svobodovi, co se týká sankcí proti Rusku, mlčel však o tom, jak tento pseudopolitik k nám pozval nedávno i Kyjevem vězněnou vražedkyni Savčenkovou

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak se podívejme na celou protibabišovskou a protiruskou lapálii pod taktovkou největšího demagoga a trouby ČT 24; hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce před týdnem 30. června 2019 byli kromě Babiše i náměstek pro řízení sekce evropské ministerstva zahraničí Aleš Chmelař (ČSSD), europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL).

Svoboda navázal na Babišovo vystoupení z první hodiny a nabídl divákům jméno kandidáta na předsedu Evropské komise, který bude rozumět střední Evropě. Krajně pravicové frakci by vystavil stopku, neboť je toho názoru, že do klíčových pozic evropských výborů nemají být vpuštěni lidé, kteří se EU snaží znovu rozdělit.

Když se dostal ke slovu Aleš Chmelař, zastal se politiků, jako jsou Marine Le Penová nebo Matteo Salvini, a odmítl názor Pavla Svobody. I Le Penová a Salvini přivedli k urnám určité voliče, napomohli ke zvýšení volební účasti v evropských volbách a pokud byli zástupci jejich stran zvoleni do Evropského parlamentu, je třeba s těmito zástupci hovořit.

Nebuďte neteční: https://www.youtube.com/watch?v=lhZK5yqGjYUSouvisející obrázek

Končící europoslanec Pavel Svoboda, který v nedávných volbách nedokázal obhájit post europoslance, navrhl jedno jméno, jméno muže, který by Česku rozuměl. Pokud pan premiér hledá někoho, kdo by rozuměl středoevropskému regionu, měl by podle Svobody prosazovat lidoveckého „spitzenkandidáta“ Manfreda Webera, protože ten prý střední Evropě opravdu rozumí..

Svoboda naopak nevidí prostor k odvolání západních sankcí, dokud se ze strany Ruska nezmění postoj ke Krymu. Bla, bla, bla… Nic ze strany Moravce o tom, když Babiše nařkl, ať si nemyslí, že si u něho bude řečnit jako ve sněmovně, že došlo k významnému kroku Rady Evropy k uznání anexe Krymu a za protržení „sankčního řetězu“ ve středu ruští poslanci označili navrácení hlasovacích práv Rusku, o němž v pondělí rozhodlo Parlamentní shromáždění Rady Evropy (PACE).

Kdo vyhrál 2. sv. válku: https://docs.google.com/file/d/0B-LRICABERF4OEJBdnRodzlxVE0/edit?pli=1

Rusko o svá práva přišlo v roce 2014 po okupaci ukrajinského poloostrova Krym. Ukrajinská delegace se rozhodla na protest schůzi PACE opustit. Ruská média podrobně popisují rozhořčení ukrajinské delegace, která na protest opustila jednací sál. Informují o „emocionálních výrocích“ ukrajinského poslance Alexije Hončarenka, který prý zvýšeným hlasem hrozil ruským delegátům, že budou „sedět na lavici obžalovaných u (mezinárodního soudu) v Haagu“. Podle Sluckého se ukrajinští poslanci chovali „hulvátsky“ a měli by za to být potrestáni.Výsledek obrázku pro svoboda savčenková

Před dvěma roky se vyjádřila v pořadu Devadesátka ČT24  bývalá ukrajinská vojenská pilotka Nadija Savčenková, která nehodlala strávit v ruském vězení 22 let „Mým cílem bylo vrátit se na Ukrajinu, ať už živá, nebo mrtvá. Ve skutečnosti jsem nikdy uvězněná nebyla. To může být jen ten, kdo je uvězněn ve své duši, ale já jsem byla volná i ve vězení,“ řekla. Do Česka přijela právě na pozvání tehdy ještě europoslance Pavla Svobody (KDU-ČSL).

K nadšeni české pravice v čele s Kalouskem s výjimečně nespícím Schwarzenbergem si hrdinka Savčenková nečekaně vybrala ke své návštěvě od 13. ledna 2017 na tři dny Česko a jednala s českými poslanci. Ze setkání, které se uskutečnilo v prostorách klubu TOP 09, si odnesla ozdobnou dýku, kterou jí věnoval šéf této strany Miroslav Kalousek. Výsledek obrázku pro svoboda savčenková

„Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl sněmovní šašek, co je známý svým verbálním ukájení při poslaneckém pultíku, jakmile se rozsvítí červené světýlko televizní kamery… Ranního setkání se Savčenkovou se tak zúčastnili mimo jiné čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg nebo místopředseda strany Marek Ženíšek, oba jsou za podporu Ukrajiny na sankčním seznamu osob, jež nesmí do Ruska.

Podle Svobody je nutné situaci na Ukrajině stále věnovat pozornost. "Během debaty někteří z nás zdůraznili, že v celé Evropě čelíme systematickému tlaku na to, abychom se přestali zajímat o Ukrajinu, protože si to tato země nezaslouží," míní bývalý europoslanec.

V České republice se potkala nejen s análními novináři, ale také se zástupci nevládních organizací a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL).  Ze setkání, které se uskutečnilo v prostorách klubu TOP 09, si odnesla ozdobnou dýku, kterou jí věnoval šéf této strany Miroslav Kalousek. „Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl Kalousek na začátku setkání.

Savčenková pak poněkolikáté během své třídenní návštěvy v Česku poděkovala za podporu, které se jí dostalo v době, kdy byla v ruském vězení, a během soudního procesu, v němž byla obviněna a odsouzena za podíl na zabití dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny. Kreml ji pak vyměnili za dva ruské vojáky, zajaté a odsouzené na Ukrajině.Výsledek obrázku pro svoboda savčenková

Osmatřicetiletá bývalá pilotka vstoupila do armády už v 22 letech. V ruském zajetí strávila dva roky. Vinu nikdy nepřiznala. „Vím, že jste mě podporovali v době, kdy jsem byla ve vězení. Podporovala mě jak ukrajinská diaspora v Česku, tak i čeští politici a český lid,“ řekla Savčenková na úvod Devadesátky.

„Byla jsem veřejně známá osoba, takže vůči mně Rusové mučení nepoužili, protože chápali, že by sankce byly mnohem přísnější. Máme signály, že se špatně zachází i s ruskými vězni.“ Přiznala, že ji lidé během doby, kdy ji zadržovali Rusové, vlastně neznali. „Věděli jen to, co jim ukázala televize. Doufám, že teď mi lépe porozumí, budou vědět, co si myslím, jakým hodnotám chci zůstat věrná,“ konstatovala ukrajinská poslankyně.

Po návratu do vlasti se Savčenková začala výrazně angažovat v politice. Usilovala zejména o propuštění dalších vojenských zajatců. Nedávno se kvůli tomu setkala s vůdci proruských separatistů, což vyvolalo na Ukrajině vlnu kritiky. „Moje cesta do politiky byla neobvyklá, většinou když se lidé chtějí zabývat politikou, tak se do toho vpravují v průběhu celého svého života, mě ale zvolil můj lid, abych hájila jeho zájmy. Jsem vděčná, že lidé mají o mou práci zájem a že mám možnost přispět ke spolupráci mezi Českem a Ukrajinou,“ poznamenala.Výsledek obrázku pro svoboda savčenková

„Bojovala jsem za svou svobodu a svůj lid. To patří k civilizovaným evropským hodnotám. Stala jsem se určitým symbolem boje za lidská práva. Teď jsem politička a vše závisí na mých schopnostech.“ Avšak ouha; v nedávných dnech začal ukrajinský soud v pokračování toho, co začal už v loňském březnu; z národní hrdinky Nadiji Savčenkové stala vlastizrádkyně. Objevila se totiž nahrávka, na níž nabádá k útoku na vládu a parlament. „Co navrhuje Voloďa, je revoluce. Já navrhuji puč. Musí být všichni naráz fyzicky zlikvidováni,“ říká Savčenková na nahrávce.

Její slova otřásla nejen důvěrou Ukrajinců, ale i řady evropských politiků. „V Evropském parlamentu jsme psali dopisy, dokonce jsme drželi řetězovou hladovku, určitě to tak bylo správně, bohužel ten další vývoj byl trochu odlišný od našeho očekávání,“ konstatoval europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL), který Savčenkovou osobně pozval k návštěvě Prahy.

Jak sněmovní šašek Kalousek a psychopat Peczynski milovali vražedkyni Savčenkovou: http://www.rukojmi.cz/clanky/5855-savcenkova-slovy-kalouska-po-jejim-ruskem-vezneni-byla-jste-pro-nas-symbolem-svobody-a-odporu-proti-agresorovi-dnes-je-nadija-opet-v-base-ale-v-ukrajinske-tvrdila-ze-pro-pripravu-vojenskeho-puce-je-treba-poslance-fyzicky-zlikvidovat

Výsledek obrázku pro olser foto savčenková porošenko

Ukrajinští kamarádi europoslance Štětiny z bojůvky AZOV...

Zkrachovaný europoslanec Svoboda je jedním z českých mudrlantů, jemuž Rusko zakázalo vstup na své území, stejně jako švýcarsko-rakouskému adoptovanému knížeti Karlu Schwarzenbergovi, přestože nám dělá ostudu, když usnul mj. také jednání OBSE, utrum má i v Bruselu končící europoslanec Pavel Svoboda z  KDU-ČSL..

Navíc je pyšný, že není taková nula, že si ho všimli až v Kremlu. A je též šťastný, že mu tím Moskva vystavila oficiální osvědčení, jak svého amerického Big Brothera nadevšecko miluje, když ho Putin osobně postavil na pranýř jako ověřeného protiruského mučedníka, zatímco českého barda Jarka Nohavicu osobně odměnil jako významného básníka vysokým řádem…

Ukrajinka Savčenková ztratila imunitu a znovu skončila za mřížemi, nyní za těmi kyjevskými. Sama tvrdí, že svými slovy na nahrávce jen tahala tajné služby za nos. „Mně tahle výmluva připadá tragikomická – tohle jsou věci, které se v dobách nevyhlášené rusko-ukrajinské války prostě nedělají,“ míní komentátor Českého rozhlasu Plus Libor Dvořák.

Nevěděla, co by - když se pak tato rádoby navigátorka ve vrtulníku, co si říká pilotka, nedávno vrátila na z Ruska na Ukrajinu, chtěla být zase její prezidentkou... Teď si postupně znovu připomeňme všechny její současné i dávné životní vrtulníkově-vězeňsko-hrdinské peripetie…

Začněme skoro aktuálně, když právě šlápla vedle v západní Ukrajině, tak ji zavřeli pro změnu klimatu ne do ruské, nýbrž do ukrajinské báně pro pokus o státní puč... a opět se dává na hladovkovou dietu... „Bylo přijato politické rozhodnutí o mém zadržení. Jestli zůstanu ve vězení, ještě ukážu, co je to znamená být Ukrajinka, co je to hrdinství. Ode dneška zahajuji hladovku,“ řekla Savčenková v rocve 2017 před ukrajinským soudem, který začal jednat o uvalení vazby.

Generální prokurátor Lucenko ji nařkl, že připravovala vojenský puč. „Máme nesporné důkazy o tom, že tato ukrajinská poslankyně osobně plánovala, osobně verbovala a osobně rozdávala rozkazy, jak provést teroristický útok přímo v budově kyjevského parlamentu..."

Ukrajinský soud posílá Savčenkovou 23. března 2018 do vazby: Foto: Reuters

Co dnes vím o této psychicky nevyrovnané děvčici? Už jako velmi mladá se rozhodla, že bude vojenskou pilotkou – vstoupila tedy do armády. Stala se radistkou a později podstoupila i parašutistický výcvik. „Vždy dokázala držet tempo s muži,“ tvrdí její sestra Věra Savčenková. Největší sen si však dlouho splnit nemohla. Třikrát se pokusila o přijetí na Univerzitu vzdušných sil v Charkově, ale pokaždé byla odmítnuta s odůvodněním, že univerzita přijímá pouze muže.

V roce 2005 se jako jediná žena zúčastnila ukrajinské mise v Iráku a po návratu podala žádost o výjimku na ministerstvo obrany. Poté začala sloužit jako kulometčík a navigátor v posádce bitevního vrtulníku Mi-24, a když ukrajinská armáda zahájila operaci proti separatistům na východě země, opakovaně žádala o nasazení na frontě.

Po vypuknutí krize v Donbasu se přidala k dobrovolnickému batalionu Ajdar, jemuž pomáhala s výcvikem. (Je to ten samý Ajdar, co s ním spolupracuje jiný europoslanec zvaný ne náhodou Štětina...) Dne 17. června 2014 ji však zajala separatistická Donbaská lidová milice, která ji předala ruským úřadům. Moskva ji následně obvinila z vraždy dvou ruských novinářů.Výsledek obrázku pro olser foto savčenková

Ruský prokurátor navrhl 23 let vězení pro ukrajinskou poslankyni a válečnou letkyni Nadiju Savčenkovou. Obvinil ji z vraždy dvou ruských novinářů v Donbasu. "Pilotka", resp. navigátorka vrtulníku, téměř dva roky čekala za mřížemi na rozsudek, vinu odmítala a na protest držela částečnou hladovku. Pokud ji soud neosvobodí, hodlala přestat i pít… vodu…

„Vím, že lidé na Ukrajině i na světě dělají mnohé proto, aby zajistili moje propuštění. Nikdy jsem takovou podporu nečekala, vždyť Ukrajina i celý svět mají teď mnoho problémů kromě toho mého. Uvědomuji si, jakou o mě máte starost a je mi hanba, že sama z vězení nemohu udělat skoro nic. Proto jsem se rozhodla bojovat jediným možným způsobem - hladovkou,“ napsala Savčenková. „Dala jsem své slovo a neustoupím, dokud se nevrátím na Ukrajinu, nebo nezemřu v Rusku,“ dodala o skutečně jedinečné zemi. Viz zde: www.youtube.com/embed/hZaN4jaQT_4

Savčenková byla v ruské vazbě od června 2014. Podle obžaloby úmyslně navedla minometnou palbu z vrtulníku do míst, kde se nacházeli redaktor a kameraman Všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti Igor Korněljuk a Anton Vološin. Učinila tak „z důvodu nenávisti a nepřátelství k ruskojazyčným lidem“. Soud se dále ztotožnil s tvrzením prokurátora, že nadporučík Savčenková uprchla ze zajetí proruských separatistů, aby ve vojenské uniformě a bez osobních dokladů překročila hranice Ruské federace, kde byla odhalena, zadržena a obžalována.Výsledek obrázku pro olser foto savčenková prezidentka

Nejprve z napomáhání k vraždě novinářů, později bylo její obvinění zostřeno na trestný čin vraždy podle paragrafu 105 trestního řádu Ruské federace. Pro Ukrajince byla v lednu 2015 třiatřicetiletá pilotka Nadija Savčenková hrdinka, ruská média ji naopak označila za „Satanovu dceru“. Padesát dní držela  věčně se postící vězeňkyně v ruském vězení hladovku, ale byla nakonec vyměněna za bývalé příslušníky ruské armádní rozvědky Jevgenije Jerofejeva a Alexandra Alexandrova.

Šéfka strany a expremiérka Julija Tymošenková Savčenkovou tehdy ještě demonstrativně zařadila na první místo kandidátky. Zvolena byla v říjnu 2014, kdy již byla ve vězení. Později však její schůzku se separatisty označila za nepřijatelnou a navigační pilotka byla z uskupení Vlast zlodějky ruského plynu vyhozena. „My, strana Vlast, nepodporujeme žádné styky se separatisty,“ zareagovala na schůzku Tymošenková. Kyjev považuje separatisty za „teroristy“, kterým Rusko dodává peníze, lidi i těžké zbraně.Výsledek obrázku pro svoboda savčenková

Savčenková po rozchodu s politickou stranou Vlast oznámila založení nového hnutí, které nazvala RUNA, což podle ní odkazuje k „pohybu, reformám, revoluci ukrajinského lidu“ a jde o přirozené sdružení lidí, kteří neslyší na „populistické slogany“.

Inu, a tak 13. prosince 2018  ukončila Savčenková svoji další vězeňskou hladovkovou dietu, jelikož byla nyní obviněna svojí milovanou Ukrajinou z transportu zbraní do Kyjeva a přípravy fyzické likvidace poslanců… Naděždo, Nadijo, kdo s čím zachází, tím také schází, ale copak bude činit tvůj milý Tomasz…? Nicméně máš alespoň satisfakci, když ti závidí české modelky, že jsi zhubla mirnyx dirnyx sedm kilo... A zkrachovaný europoslanec Svoboda je jistě také ze své lásky k ní samým štěstím vedle sebe… http://www.rukojmi.cz/clanky/1798-paradoxy-osn-varuje-majdan-za-muceni-proruskych-veznu-pricemz-vrazedkyne-dvou-rusu-savcenkova-chce-byt-prezidentkou-ukrajiny

Miliony chvilek spěchají na Letnou; Pavel Svoboda z KDU-ČSL je pátý hned ve třetí řadě...

http://www.rukojmi.cz/clanky/2367-ukrajina-bude-zachranena-s-pomoci-doktora-chocholouska-ktery-vysetri-savcenkovou-aby-se-pak-v-majdanskem-blazinci-stala-ukrajinskou-prezidentkou-a-zaroven-i-ministryni-obrany

Fosforové bomby dopadají na Doněcko; kdo vlastní zakázané zbraně?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

07.07.2019 21:32

Problém je, že ti jmenovaní dostávají tolik prostoru v médiích. Moravec navíc ve veřejnoprávní ČT.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.07.2019 19:16

Co vlastně chcete?Moravec je stejné nevychované hovado,jako P.Novotný a neúspěšný kandidát europoslance Svoboda patřil mezi ty,co hlasovali pro potrestání ČR za neochotu přjmout migranty,jichž je tady asi milion.Zda je Savčenko vražedkyně sice nevím,ale nic nedělá proti fašistickým banderovcům,kteří určují postup státu.Aspoň je vidět,kam kdo patří a ským se stýká.Jenže českému národu to nijak vadit nebude.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...