• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Schröder připomněl Berlínu, že Německo není banánová republika!
Počet návštěv: 239

Schröder připomněl Berlínu, že Německo není banánová republika!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Šéf Bílého domu Donald Trump se snaží diktovat podmínky a americký velvyslanec v Německu Richard Grenell se odváží veřejně kritizovat berlínskou politiku, řekl Gerhard Schröder v rozhovoru pro Handelsblatt.

„Opakovaně jsem chtěl, aby federální vláda dala jasně najevo, že do toho nemá co mluvit. Stále tu nejsme banánová republika!“ zdůraznil bývalý kancléř Spolkové republiky Německo.
 
Prezident Spojených států Donald Trump záměrně ničí světový ekonomický systém, řekl bývalý německý kancléř Gerhard Schröder v rozhovoru s německými novinami Handelsblatt.
 
Americký vůdce to navíc dělá „pod praporem svobody a tržního hospodářství“, rozhořčeně poznamenal bývalý šéf německé vlády.
 
„Protekcionismus sam o sobě docela chápu. Všichni se k němu uchylují, včetně Evropy. Nejnebezpečnější věcí u Trumpa je však to, že i svým přátelům a partnerům se snaží diktovat, co mají dělat politicky a ekonomicky a co by neměli,“ zdůraznil Schröder.
 
Jinými slovy, hlava Bílého domu potřebuje „vazaly, ne partnery“, vyjádřil své přesvědčení bývalý německý kancléř.
 
Gerhard Schröder neskrýval svou nelibost tím, že podle něj se americký velvyslanec Richard Grenell „odvážil“ rýpat do Německa.
 
Zejména si americký diplomat dovolil „veřejně kritizovat rozpočet Německa na obranu a napadnout automobilový průmysl".
 
„Opakovaně jsem chtěl, aby federální vláda dala jasně najevo, že do toho nemá co mluvit. Nejsme zde banánová republika!“ dodal Gerhard Schröder.
 
zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.07.2019 19:26

Americká administrativa to dělala vždy.Jenom dříve to prováděli zastřeněji a dnes se považují za pány světa a nijak se svým jednáním netají.Nakonec si to mohou USA dovolit.Mají po světě dost satelitů,kteří je poslouchají na slovo.Mimo jiné i čeští politici a proameričtí vlezprdelkové.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...