• Sobota, 20. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Všechny objekty na výrobu chemických zbraní v Sýrii byly zničeny
Počet návštěv: 330

Všechny objekty na výrobu chemických zbraní v Sýrii byly zničeny

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Generální ředitel OPCW Fernando Arias předložil OSN zprávu, v níž organizace potvrdila, že Sýrie zničila všech 27 výrobních zařízení chemických zbraní v zemi.

Uvedla to RIA Novosti s odkazem na dokument s názvem „Pokrok při likvidaci syrského programu chemických zbraní", od konce května do konce června tohoto roku.
 
Je přitom pozoruhodné, že média, která jinak dávají na titulky jen záchvěv podezření ohledně chemických zbraní v Sýrii s protiasadovským akcentem, o této zprávě skromně mlčí.
 
Text zejména konstatuje, že sekretariát OPCW „ověřil zničení všech 27 zařízení na výrobu chemických zbraní deklarovaných Syrskou arabskou republikou“.
 
„Všechny chemické látky deklarované Syrskou arabskou republikou, které byly v roce 2014 odstraněny z jejího území, byly zničeny," vysvětluje zpráva.
 
Autoři zprávy uvádějí, že budoucí práce v Sýrii se zaměří především na aktivity Mise OPWC pro průzkum skutečností, na provádění ročních kontrol podzemních staveb, jejichž zničení již bylo ověřeno.
 
Na konci května mluvčí generálního tajemníka OSN Stefan Dujarrik řekl, že Světová organizace nemůže nezávisle potvrdit nebo popřít informace o údajném používání chemických zbraní v Sýrii. Reagoval tak na tvrzení médií, že Washingtonu „vidí náznaky“, že syrská vláda, možná, „obnovuje využití chemických zbraní“. Zdá se však, že OPWC očividně žádné "náznaky" nezjistila.
 
Západ loni v dubnu obvinil Damašek z chemického útoku v syrském městě Dúma ve východním Ghutě loni.. Organizace „Bílé přilby“ použila jako důkaz chemického útoku záběry, na nichž se lékaři údajně pokoušeli zachránit před účinky toxických látek obyvatele Dúmy, včetně dětí. Podle svědků však byly tyto záběry zaranžované.
 
Samotná role OPWC při obviněních z chemického útoku v Dúmě je rovněž velmi podivná. Například skutečnost, že její vyšetřovatel na základě průzkumu dospěl ke stanovisku, že chemická látka v barelech (OPWC předpokládala ve zprávě, že „pravděpodobně chlór“) nemohla být shozena z letadel (syrské armády), ale kontejnery byly dopraveny na místo po zemi, byla utajena. Přičemž jediní, kdo se mohl v dané oblasti po zemi pohybovat, byli džihádisti.
 
Rusko uvedlo, že účelem tvrzení o použití toxických látek syrskými jednotkami je chránit teroristy a ospravedlnit možné zásahy ze strany zvenčí. Přičemž už v březnu generální štáb ozbrojených sil Ruské federace informoval o provokacích militantů ve Východním Ghutě, kde se nachází Dúma, s využitím chemických zbraní.
 
zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

10.07.2019 19:46

Unikly dokument OPCW.
https://voxpopuliblog.cz/unikly-dokument-organizace-pro-zakaz-chemickych-zbrani-o-dume/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.07.2019 19:09

Akce pod cizí vlajkou jsou součástí politiky USA.A začíná to vždy tvrzením:my máme důkazy,ale neukážeme vám je.Není to ojedinělý případ aktivity USA.Akce USArmy to asi nebudou,spíše se jedná o CIA.


 
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti jsem 17. července 2019 zkritizoval paní ministryni Marii Benešovou v článku Nesnesitelná lehkost vládnutí II.

 

(Ne)milý Jane Hrušínský,

(Ne)milý Jane Hrušínský,

sice jste nás občany láskyplně oslovil slovy „Milí voliči Miloše a Andreje, milí odpůrci eura. Milí největší odpůrci eura v Evropě!“, ale ve mně se v ten moment vybavil jistý vlastizrádný představitel KDU-ČSL, který na sjezdu bavorského Landsmančaftu oslovil přítomné německé delegáty slovy: „Milí krajané“! Je to náhoda, nebo záměr, pane Hrušínský? Proto také to „(ne)milý“ v oslovení. Ostatně, pro mne (a nejen pro mne mě) nebudete nikdy milý, i kdybyste se o to snažil sebevíc, což je vám jistě zcela lhostejné, protože Vy máte svůj okruh „přátel“, které milujete a oni milují Vás. Tak si to užijte! Ale k věci.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...