• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!
Počet návštěv: 1256

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Americká televize NBCsi „s požitkem“ prý okomentovala některé výroky prezidenta Donalda Trumpa, pronesených na oslavách Dne nezávislosti USA. Mezi perly, které v této souvislosti Trump řekl je, že v rámci války Amerika za nezávislost, která proběhla v letech 1775 až 1783 (18. století), kontinentální armáda zničila nepřátelské bašty a obsadila letiště!

   Další perlou, kterou americký prezident Donald Trump vypustil z úst byla, když během svého telefonního rozhovoru s kanadským premiérem Justinem Trudeau obvinil Kanaďany, že ve své době vypálili Bílý dům. Bylo to v reakci na jistý fakt, který zmínil kanadský premiér, na což mu Donald Trump odpověděl:

   „A copak jste vy chlapci nevypálili Bílý dům?“  K této události došlo během anglo-americké války z let1812-1815 války a ti chlapci, o kterých americký prezident hovořil, byli ve skutečnosti britští vojáci, nikoliv Kanaďané. A navíc k tomu všemu došlo 55 let předtím, než se Kanada stala státem, poznamenala k tomu na vysvětlenou americká televize.

   Nu a aby toho nebylo málo, tak prezident Trump se dopustil dalšího faux pas když když si spletl Pobaltí za Balkán a obvinil tyto země z války v Jugoslávii! (jak na potvoru, jeho manželka Melania pochází z Jugoslávie!) Prezident tím způsobil nemalé psychologické trauma a kopřivku představitelům z Estonska, Lotyšska a Litvy Kersti Kaljulaid, Raimonds Vējonisi a Dalii Grybauskaite. Nutno dodat, že francouzské noviny se rozhodly vzpomenout si na to v řadě článků věnovaných krizi v transatlantických vztazích tak, aby se shodovaly s návštěvou prezidenta Trumpa ve Francii. Nabízí se otázka, zda by se stejně zachovaly naše milovaná demokratická a objektivně píšící masmédia?

    Donald Trump -  prezident k pohledání! A toto polodebilní individium řídí svět! Uf!

 Zdroj:  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-vysvetlil-sva-slova-o-dobyti-letist-v-18-stoleti/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-obvinil-chybne-kanadany-ze-v-xix-stoleti-spalili-bily-dum/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-monde-trump-obvinil-pobaltske-zeme-z-valky-v-jugoslavii/ 

Jiří  B a ť a , 9. 7. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.07.2019 19:27

Naše "pravdomluvná media" jsou horší,než jejich originální vzor.Jedou podle staré pravdy,že poturčenec horší Turka.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy