• Pondělí, 23. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Berta

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!
Počet návštěv: 688

Co vám možná uniklo, aneb pozoruhodné výroky „Kačera“ Donalda Trumpa. Laik žasne, historici a politologové se chytají za hlavu, ostatní jen kroutí nevěřícně hlavami!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Americká televize NBCsi „s požitkem“ prý okomentovala některé výroky prezidenta Donalda Trumpa, pronesených na oslavách Dne nezávislosti USA. Mezi perly, které v této souvislosti Trump řekl je, že v rámci války Amerika za nezávislost, která proběhla v letech 1775 až 1783 (18. století), kontinentální armáda zničila nepřátelské bašty a obsadila letiště!

   Další perlou, kterou americký prezident Donald Trump vypustil z úst byla, když během svého telefonního rozhovoru s kanadským premiérem Justinem Trudeau obvinil Kanaďany, že ve své době vypálili Bílý dům. Bylo to v reakci na jistý fakt, který zmínil kanadský premiér, na což mu Donald Trump odpověděl:

   „A copak jste vy chlapci nevypálili Bílý dům?“  K této události došlo během anglo-americké války z let1812-1815 války a ti chlapci, o kterých americký prezident hovořil, byli ve skutečnosti britští vojáci, nikoliv Kanaďané. A navíc k tomu všemu došlo 55 let předtím, než se Kanada stala státem, poznamenala k tomu na vysvětlenou americká televize.

   Nu a aby toho nebylo málo, tak prezident Trump se dopustil dalšího faux pas když když si spletl Pobaltí za Balkán a obvinil tyto země z války v Jugoslávii! (jak na potvoru, jeho manželka Melania pochází z Jugoslávie!) Prezident tím způsobil nemalé psychologické trauma a kopřivku představitelům z Estonska, Lotyšska a Litvy Kersti Kaljulaid, Raimonds Vējonisi a Dalii Grybauskaite. Nutno dodat, že francouzské noviny se rozhodly vzpomenout si na to v řadě článků věnovaných krizi v transatlantických vztazích tak, aby se shodovaly s návštěvou prezidenta Trumpa ve Francii. Nabízí se otázka, zda by se stejně zachovaly naše milovaná demokratická a objektivně píšící masmédia?

    Donald Trump -  prezident k pohledání! A toto polodebilní individium řídí svět! Uf!

 Zdroj:  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-vysvetlil-sva-slova-o-dobyti-letist-v-18-stoleti/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/trump-obvinil-chybne-kanadany-ze-v-xix-stoleti-spalili-bily-dum/ 

 http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-monde-trump-obvinil-pobaltske-zeme-z-valky-v-jugoslavii/ 

Jiří  B a ť a , 9. 7. 2019

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.07.2019 19:27

Naše "pravdomluvná media" jsou horší,než jejich originální vzor.Jedou podle staré pravdy,že poturčenec horší Turka.


 
Bylo jich cca 300 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bylo jich cca 220 000 tisíc pivařů a párkařů, co se se zadarmo tísnili na Dnech NATO, bez sebereflexe, jako národ, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a dnes leze do zadku USA.

Bydlím nedaleko mošnovského letiště, takže mi v uších ještě doznívá hukot hlavně bombardéru B-52 a mně nezbývá si připomenout si, jak v jednom obskurním plátku se na hlavní straně tloukly dva titulky vedle sebe: „Myslivci skolili 230 tisíc kanců“ a signifikantní pro tento bulvár - „NATO v Ostravě a 220 000 diváků…“ Nechci nikoho urážet, ti divočáci za to nemohou, že onemocněli, byť geneticky jsou lidem blízké…

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Bude se FAMU distancovat od svého nejznámějšího absolventa Emirá Nemanja Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019?  Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce

Bude se FAMU distancovat od svého absolventa Emirá Kusturici kvůli vyznamenání od prezidenta Zemana k 28. říjnu 2019? Na FAMU, kterou proslavil, se prý proti němu chystá velká akce "vítačů" uprchlíků a odpůrců Zemana

„Je možné, že se FAMU bude chtít od Emira distancovat ještě dřív, než vyznamenání od prezidenta dostane. Teď se o tom začíná mluvit, ale nejvíc se to rozjede až v říjnu, kdy začíná výuka a fakulta bude naplno žít. Některé katedry jsou dost angažované a většinu tam tvoří lidi levicově-progresivistických názorů,“ sděluje redakci ParlamentníchListů.cz zdroj z fakulty pod podmínkou zachování anonymity. 

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Chci širokou vládu národní jednoty“, prohlásil centrista Benny Ganc po úterních předčasných volbách v Izraeli. Vyjádřil radost nad výsledkem své koalice Modrá a bílá, hlavní soupeř stávajícího premiéra Benjamina Netanjahua se ale vítězem voleb neprohlásil. Volby pravděpodobně skončí patem.

Poslední domácí zprávy