• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

Citáty, ohlasy a komentáře... (srpen)
Počet návštěv: 396

Citáty, ohlasy a komentáře... (srpen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Víte, proč úředníci EU zakázali žárovky? Příliš se jim podobaly. Dutá hlava, uvnitř prázdno a drahý provoz!

Z lidových moudrostí: Kde končí vesmír? A jestli má nějaký konec, co je za tím koncem? Pro mne vesmír končí za naplněnou ledničkou. (N.N.)

 

Vzkaz všem slušným lidem: „Kdykoliv tě pomlouvají, máš něco, co oni chtějí!“

 

Spravedlnost má zavázané oči, a proto jedná podle zásady „Padni komu padni“. Česká justice nemá zavázané oči a proto soudí podle pravidla „Padni, na koho ti ukážeme“.

 

Jediný rozdíl mezi teroristou a liberálem je v tom, že terorista říká: „Vzdej se, nebo budu střílet“, kdežto liberál říká: „Vzdej se, nebo terorista bude střílet“.

(Anatolij Wassermann, ruský novinář, k moskevským demonstracím).

 

Nejsme ruská kolonie, demonstrovali lidé 6.8. proti Zemanovi na Pražském hradě. Mají pravdu, jsme německá kolonie. Ale to demonstrantům zjevně nevadí...

 

Děda uvažuje před návštěvou zubaře:

Když nezaplatím, nebudu mít čím kousat. Když zaplatím, nebudu mít co kousat...“

 

Otázka z dějepisu:

Jaký je rozdíl mezi „kulturní revolucí“ v Číně v 60. letech 20. století a „klimaticko-uhlíkovou revolucí“ v letech 2020 – 2050 v Evropě? Obě dopadly tragicky!

 

Jednoduchý recept proti infarktu: Pošli do p.dele každého dřív, než tě stihne na.rat!

 

Státní fond podpořil film o Mašínech, kteří se za komunismu prostříleli na Západ. (!)

Vyčlenil na něj 15 mil. Kč.

Příště bude na řadě film o hrdinných sudetských Němcích, jak odstranili Masarykovsko-benešovskou totalitu a osvobodili „své pohraničí“ od českých okupantů!

 

Největším nepřítelem Evropy je Evropská unie. Doufám, že se rozpadne dříve, než Evropu zničí. A uvědomme si, že EU není Evropa a Evropa není EU. (Karel Fiedler, bývalý poslanec)

 

Všem alarmistům, eko-termo-CO2 aktivistům, protijaderným recesistům, Gretiným milcům a podporovatelům, zkrátka všem, kdo blábolí o globálním oteplování a podobných nesmyslech:

Přichází čas zastavit Golfský proud! (abyste konečně vychladli...)

 

K „souboji“ Fiala versus Babiš:

Jo, to jsou ty paradoxy: největší ostuda Masarykovy university kope za oligarchy, všemi silami bojuje za neplacení daní kapitálem a oligarcha Babiš mu to všechno kazí. Babiši, Babiši, mohl sis žít jako Bakala, Kellner, Kožený a ty se vydáš na pospas idiotům, kteří si říkají politici pademokratického bloku!“ (N.N.)

 

K obchodní válce USA – Čína:

Čínská pidi-devalvace byla vlastně lekcí, jak Trumpa naučit ekonomii. Ovšem pochybuji, že by se Trump něco naučil. Jeho administrativa odmítá ekonomy, kteří něco umí, a Trump nejspíš ani nenaslouchá té bandě ignorantů, kterou se obklopil.

Obchodní spor se tak bude spíše vyhrocovat. (Paul Krugman, New York Times)

 

Tradice se obnovují.

Jaroslav Hašek obohatil český slovník o výraz „poloprďoch“, jímž Švejk označil rezervistu Duba kvůli jeho hloupému žvanění. Současná ČSSD dal vzniknout výrazu „půlpoche“ pro stejně užvaněného ministra zahraničí České republiky...

 

K (ne)jmenování Šmardy ministem kultury:

Podle mého výkladu ústavy i podle výkladu ústavních právníků mohu jmenování odmítnout.“ (Václav Havel v rozhovoru pro časopis Respekt v lednu 2003, když odmítl jmenovat Miroslava Grégra ministrem ve vládě Miloše Zemana).

 

K setkání Macron – Putin:

Francouzský prezident přivítal na výjimečném místě ruského prezidenta. Být to v Praze, liberální levice, ona esence totalitního myšlení, zapálí Hrad.” (Jiří Ovčáček)

 

Rada pro příliš zaneprázdněné podnikatele:

"Pane doktore, večer nemůžu usnout. Musím pořád myslet na tisíc věcí."

"Tak vypijte před spaním sklenku kyselého mléka."

"Pak budu klidně spát?"

"To ne, ale budete myslet jen na jednu věc."

 

ČSSD po odstoupení M. Šmardy z kandidatury na ministra kultury:

To není rozpolcenost, to je dokonce rozčtvrcenost:

- jedni jsou proti účasti ve vládě

- druzí jsou pro

- třetí jsou proti svému předsedovi Hamáčkovi

- čtvrtí jsou pro Hamáčka

...a těch kombinací pro Šmardu a proti Hamáčkovi, pro Hamáčka a pro Šmardu, i proti Šmardovi je ještě víc.

Ta strana už se zabývá jen personálními věcmi, kdo má mít jaký post. Nezajímá je, kdo je jejich volič. Nezajímá je ani řešení problémů (a že jich je spousta). Zajímá je politikaření, měření si pindíků s osobnostmi, na které nemají, a zajímá je panování nad stále většími balíky miliard na ministerstvech... na úkor lidí, kteří je museli do rozpočtu zaplatit a na úkor zvětšujícího se dluhu našeho i příštích generací. (Petr Och)

 

Lubomír Zaorálek ministrem kultury – další hřebík do rakve ČSSD!

V ČSSD nic nepochopili a nic se nenaučili...

Vzpomínáte?

Imigranty vozí do Evropy Rusové autobusy.

Jde o to, aby strana jako celek fungovala. ... Musíme ukázat, že nejsme ten establishment. Naše role by měla být pomáhat a chránit. …“

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný