• Sobota, 25. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Miloš

Citáty, ohlasy a komentáře... (srpen)
Počet návštěv: 1087

Citáty, ohlasy a komentáře... (srpen)

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Víte, proč úředníci EU zakázali žárovky? Příliš se jim podobaly. Dutá hlava, uvnitř prázdno a drahý provoz!

Z lidových moudrostí: Kde končí vesmír? A jestli má nějaký konec, co je za tím koncem? Pro mne vesmír končí za naplněnou ledničkou. (N.N.)

 

Vzkaz všem slušným lidem: „Kdykoliv tě pomlouvají, máš něco, co oni chtějí!“

 

Spravedlnost má zavázané oči, a proto jedná podle zásady „Padni komu padni“. Česká justice nemá zavázané oči a proto soudí podle pravidla „Padni, na koho ti ukážeme“.

 

Jediný rozdíl mezi teroristou a liberálem je v tom, že terorista říká: „Vzdej se, nebo budu střílet“, kdežto liberál říká: „Vzdej se, nebo terorista bude střílet“.

(Anatolij Wassermann, ruský novinář, k moskevským demonstracím).

 

Nejsme ruská kolonie, demonstrovali lidé 6.8. proti Zemanovi na Pražském hradě. Mají pravdu, jsme německá kolonie. Ale to demonstrantům zjevně nevadí...

 

Děda uvažuje před návštěvou zubaře:

Když nezaplatím, nebudu mít čím kousat. Když zaplatím, nebudu mít co kousat...“

 

Otázka z dějepisu:

Jaký je rozdíl mezi „kulturní revolucí“ v Číně v 60. letech 20. století a „klimaticko-uhlíkovou revolucí“ v letech 2020 – 2050 v Evropě? Obě dopadly tragicky!

 

Jednoduchý recept proti infarktu: Pošli do p.dele každého dřív, než tě stihne na.rat!

 

Státní fond podpořil film o Mašínech, kteří se za komunismu prostříleli na Západ. (!)

Vyčlenil na něj 15 mil. Kč.

Příště bude na řadě film o hrdinných sudetských Němcích, jak odstranili Masarykovsko-benešovskou totalitu a osvobodili „své pohraničí“ od českých okupantů!

 

Největším nepřítelem Evropy je Evropská unie. Doufám, že se rozpadne dříve, než Evropu zničí. A uvědomme si, že EU není Evropa a Evropa není EU. (Karel Fiedler, bývalý poslanec)

 

Všem alarmistům, eko-termo-CO2 aktivistům, protijaderným recesistům, Gretiným milcům a podporovatelům, zkrátka všem, kdo blábolí o globálním oteplování a podobných nesmyslech:

Přichází čas zastavit Golfský proud! (abyste konečně vychladli...)

 

K „souboji“ Fiala versus Babiš:

Jo, to jsou ty paradoxy: největší ostuda Masarykovy university kope za oligarchy, všemi silami bojuje za neplacení daní kapitálem a oligarcha Babiš mu to všechno kazí. Babiši, Babiši, mohl sis žít jako Bakala, Kellner, Kožený a ty se vydáš na pospas idiotům, kteří si říkají politici pademokratického bloku!“ (N.N.)

 

K obchodní válce USA – Čína:

Čínská pidi-devalvace byla vlastně lekcí, jak Trumpa naučit ekonomii. Ovšem pochybuji, že by se Trump něco naučil. Jeho administrativa odmítá ekonomy, kteří něco umí, a Trump nejspíš ani nenaslouchá té bandě ignorantů, kterou se obklopil.

Obchodní spor se tak bude spíše vyhrocovat. (Paul Krugman, New York Times)

 

Tradice se obnovují.

Jaroslav Hašek obohatil český slovník o výraz „poloprďoch“, jímž Švejk označil rezervistu Duba kvůli jeho hloupému žvanění. Současná ČSSD dal vzniknout výrazu „půlpoche“ pro stejně užvaněného ministra zahraničí České republiky...

 

K (ne)jmenování Šmardy ministem kultury:

Podle mého výkladu ústavy i podle výkladu ústavních právníků mohu jmenování odmítnout.“ (Václav Havel v rozhovoru pro časopis Respekt v lednu 2003, když odmítl jmenovat Miroslava Grégra ministrem ve vládě Miloše Zemana).

 

K setkání Macron – Putin:

Francouzský prezident přivítal na výjimečném místě ruského prezidenta. Být to v Praze, liberální levice, ona esence totalitního myšlení, zapálí Hrad.” (Jiří Ovčáček)

 

Rada pro příliš zaneprázdněné podnikatele:

"Pane doktore, večer nemůžu usnout. Musím pořád myslet na tisíc věcí."

"Tak vypijte před spaním sklenku kyselého mléka."

"Pak budu klidně spát?"

"To ne, ale budete myslet jen na jednu věc."

 

ČSSD po odstoupení M. Šmardy z kandidatury na ministra kultury:

To není rozpolcenost, to je dokonce rozčtvrcenost:

- jedni jsou proti účasti ve vládě

- druzí jsou pro

- třetí jsou proti svému předsedovi Hamáčkovi

- čtvrtí jsou pro Hamáčka

...a těch kombinací pro Šmardu a proti Hamáčkovi, pro Hamáčka a pro Šmardu, i proti Šmardovi je ještě víc.

Ta strana už se zabývá jen personálními věcmi, kdo má mít jaký post. Nezajímá je, kdo je jejich volič. Nezajímá je ani řešení problémů (a že jich je spousta). Zajímá je politikaření, měření si pindíků s osobnostmi, na které nemají, a zajímá je panování nad stále většími balíky miliard na ministerstvech... na úkor lidí, kteří je museli do rozpočtu zaplatit a na úkor zvětšujícího se dluhu našeho i příštích generací. (Petr Och)

 

Lubomír Zaorálek ministrem kultury – další hřebík do rakve ČSSD!

V ČSSD nic nepochopili a nic se nenaučili...

Vzpomínáte?

Imigranty vozí do Evropy Rusové autobusy.

Jde o to, aby strana jako celek fungovala. ... Musíme ukázat, že nejsme ten establishment. Naše role by měla být pomáhat a chránit. …“

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft – Polsko. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”Zahájení 2. sv. války - Landsmašaft - Polsko

Zahájení 2. sv. války - Sudety – Benešovy dekrety. Šéf rakouského Landsmanšaftu Zeihsel poznamenal: “Kdyby Beneš splnil Konradem Henleinem dlouho požadovanou autonomii v rámci Československa, neměl by Hitler žádný důvod k zásahu.”

Když bylo v říjnu 1918 vyhlášeno Československo, němečtí předáci v pohraničí vyhlásili provincie Sudetenland. Třeba ta opavská vznikla 30. října téhož roku a měla i svoji zemskou vládu. Dle historika Ondřeje Koláře ze Slezského muzea v Opavě, kdysi hlavním městě zdejšího pouze jen několik, týdnů existující vlády Sudetenlandu.

 

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Poslední domácí zprávy