• Pondělí, 16. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Ludmila

A je tu  září 2019 a po 3 letech u celníků odchází Robert Šlachta do civilu; politickými machinacemi kdysi odstavený šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, od roku 2008 až 2016 vedl tzv. proti mafiánský útvar, skončí u Celní správy.
Počet návštěv: 1992

A je tu září 2019 a po 3 letech u celníků odchází Robert Šlachta do civilu; politickými machinacemi kdysi odstavený šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, od roku 2008 až 2016 vedl tzv. proti mafiánský útvar, skončí u Celní správy.

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Od srpna 2016 pracoval Robert Šlachta u Celní správy na pozici zástupce šéfa Generálního ředitelství cel. Svým spolupracovníkům poté na poradě vedení oznámil, že odchází do civilu. Skončit by měl k 30. listopadu 2019; Seznamu řekl, že předal generálnímu řediteli žádost o uplatnění ze služebního poměru. „Už nějakou dobu jsem to zvažoval. Mám k tomu různé důvody, jak osobní, tak pracovní. Ale ne v souvislosti s Celní správou. Vy víte, čím jsem si prošel.."

Čím prošel? Připomeňme si; Šlachta mezi roky 2008 až 2016 vedl takzvaný protimafiánský útvar. Když však v rámci reorganizace došlo k tomu, že se promyšleně Útvar pro odhalování organizovaného zločinu sloučil s protikorupční policií, rozhodl se odejít do civilu. Po několika týdnech ale začal pracovat právě u Celní správy.

Celkově u policie Šlachta působil 26 let. Měl tedy nárok na maximální možné výsluhy. „Já jsem žil na ubytovně. Jsem naprosto zabezpečený ve svých příjmech. Nikdy jsem nebyl na dovolené, tak přemýšlím, že možná na nějakou pojedu,“ dodal Šlachta.

Začátek byl hotová litaratura; jak to bylo Ezopova bajko o lišce, vráně a kousku sýru? Stačilo dát hlavy dohromady, aby Bohuš Sobotků vymyslel záchranný pás v podobě “antipuče” a do údajného spiknutí svých největších konkurentů nasadil špeha Chovance, když šli navštívit svého kamaráda Miloše Zemana do Lán. Tam vrána Hašek upustil kousek sýru a Chovanec liška mazaná, měl večeři na zlatém podnosu.

Přitom chybělo tak málo, aby šlo celé vedení socialistů pod kytičky. Byl z toho ale jen večírek v Lánech; Hašek, Škromach, Tejc a Zimola museli od válu, zatímco práskač a hlavní strůjce osudové pasti Chovanec, Sobotkův oblíbenec číslo jedna, odolal: Pročpak asi? Je zřejmé, že tzv. lánský puč byla prostě jen rafinovaná past infiltrovaného Chovance na Haška. Bylo třeba něco vymyslet, jelikož socialistům, resp. jejich šéfovi Sobotkovi cvakalo u konečníku, zvláště když tehdejší místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach přišel na výkonném výboru s návrhem, aby se hlasovalo tajně o tom, zda má být Sobotka kandidátem na premiéra.

A členové ÚVV to odkývali; svého šéfa ČSSD ovšem podpořilo jen 57 procent hlasujících, když ale předtím na jarním sjezdu ČSSD byl zvolen předsedou až 84 procenty hlasů; zavládla panika a šok. Se Sobotkou to pořádně zatřáslo, uražený nedorazil na pracovní oběd se členy vedení strany, kde se řešila volební kampaň, kterou nakonec přece jen dostal na starost.

A bylo z toho pro jistotu “práskačské” Chovancovo spiknutí, jenž ale dnes tvrdí, že jeho lánský puč, který sám vyprovokoval, byl v době krize a chtělo to katarzi. Ta přišla ve chvíli, když Sobotkovi vše vyzvonil a rázem se stal jeho vazalem. Za to mu bylo „odpouštěno“ za věrné služby formou lukrativních trafik.

Napřed z hejtmana ministr vnitra, k tomu nyní získal křesílko druhého nejmocnějšího muže ČSSD. Ale také se mění ve Ferdyše Pištoru… Výrazněji na sebe liška podšitá Milan Chovanec, co neví nic o cti čestného slova, upozornil v roce 2000, když se postavil na stranu tehdejšího plzeňského lídra ČSSD Václava Šlajse.

“Vidíte, a teď se zastal Václav Šlajs mě, když jsem hlasoval pro odchod Bohuslava Sobotky z funkce předsedy strany,” říká Chovanec, kterého nyní Šlajs vystřídá v křesle hejtmana Plzeňského kraje. “Velmi brzy jsem pochopil, že se vyplatí neválčit,” potvrzuje i sám konformní Chovanec, který bezostyšně vyjde ve své anální politice s každým, kdo mu zajistí prospěch.

Vděčnost nezná mezí. Jednašedesátiletý Václav Šlajs z ČSSD, dosavadní první Chovancův hejtmanský náměstek pro ekonomiku, byl totiž do roku 1989 členem KSČ a po dobu mnoha let i důstojníkem komunistické armády, kde vykonával funkci předsedy útvarové organizace KSČ. Tzv. účelové stranictví..

Jak se dělají politické puče: Byla lánská „pučistická“ akce jen rafinovanou pastí na Haška od infiltrovaného Chovance?

Máme tady září 2019 a po třech letech u celníků odchází Robert Šlachta do civilu. Bývalý dlouholetý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ukončí své působení u Celní správy. Co tomu všemu před řadou let předcházelo? Napřed musel odstoupit policejní ředitel Červíček, aby ho nahradil generál Tomáš Tuhý, jenž v České televizi uvedl, že tehdy v roce 2016 rezignovanému Robertu Šlachtovi nabídl, aby byl součástí managementu nově vznikajícího útvaru.

Vše rozluštil následujícím prohlášením nový ministr vnitra Chovanec; proč ne policejní ředitelé Červíček, ale Tuhý...? Jelikož bylo také třeba, aby se policie zaměřila i na drobnou kriminalitu, která lidi obtěžuje. Neznamená to prý, že by policisté měli přestat stíhat i velké, třeba korupční trestné činy. Věří, že Tuhý je schopen tyto úkoly splnit. Jde podle něj o zkušeného policistu, který je u sboru přes 20 let. Ocenil rovněž, že nový policejní prezident není "ranař, ale diplomat.. Proto je dnes v roce 2019 velvyslancem na Slovensku...

O co jde? Vedení policie totiž z „mosta do prosta“ oznámilo, že chce vybudovat Národní centrálu boje proti organizovanému zločinu, pod kterou by nově měly spadat dva elitní policejní útvary - proti organizovanému zločinu a protikorupční policie. Objevily se zcela oprávněné spekulace, že cílem změn je odstavit šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu, jehož podřízení prošetřují mnoho citlivých kauz. A že jich bylo…
 
První a zásadní byl kostlivec ve skříni Bohuslava Sobotky, co v roce 2004 jako ministr financí zodpovídal za prodej 45,88 procenta akcií OKD. Protikorupční policie byla přesvědčena, že stát se zbavil akcií příliš levně. Spočítala, že přišel minimálně o 3,4 miliardy. Paradoxy; po nástupu Bohuslava Sobotky do funkce ministra financí měl v roce 2004 měl blízkého přítele Radka Pokorného, ale též paradoxně společníka Bakalovy advokátní kanceláře Pokorný-Wagner.

A právě tato partička připravovala za ministerstvo financí podklady pro Evropskou komisi ve věci nedovolené podpory pro kupujícího, kterým ale nebyl nikdo jiný než sám Bakala. Nešlo o střet zájmů, když tato advokátní kancelář, jež v té době zastupovala Zdeňka Bakalu, měla zároveň „připravovat zdůvodnění“, zda a jak došlo k jeho nedovolené podpoře ve výši mnoha miliard… Resumé? Samozřejmě, že dle ní se vlastně nic nestalo…

A ti zloději, jimž z toho cvaká u prdelky, se snažili křičet: Chyťte zloděje. „Je to jeho velké morální i podnikatelské selhání,“ poznamenal pokrytecky Sobotka na Bakalův „obchod snů“ s hornickými byty. Nestydí se pan premiér Sobotka…? Není v tom náhodou zakopaný pes, tedy Šlachta, aby byl odsunut na vedlejší kolej…?

Nebyl v tom jen zakopaný pes hlavně v tom, že reforma policie měla za cíl zlikvidovat poslední policejní složku, kterou pravděpodobně ministr vnitra Milan Chovanec neřídil. Šlo o útvar Roberta Šlachty Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který byl známý tím, že se nebojí politiků, takže zcela nezávisle a s podporou českých špiček státních zastupitelství zasahoval bez problémů a v duchu rčení „padni komu padni“ třeba i přímo na úřadu vlády. A to sejří hlavně socialisty, některé… http://zpravy.aktualne.cz/domaci/zive-slachta-rezignoval-zalobci-si-zvou-k-vyslechu-spicky-po/r~3f25e25e2edf11e69d46002590604f2e/

A chameleon Sobotka připouští odvolání reformy, bude-li fungování vlády ohroženo. Nerad by totiž dopadl, jako jeho předchůdce Petr Nečas; o pád jeho vlády se přičinil právě Šlachta a jeho ÚOOZ.  A Sobotka pak ještě bez uzardění řekl pokryteckou repliku:  „Potřebujeme, aby policie byla efektivnější, aby účinněji bojovala proti organizovanému zločinu, proti korupci…" Zloděj zaníceně křičím, aby ho všichni voliči slyšeli: Chyťte zloděje...
 
Vrcholem první fáze snahy o likvidaci Šlachty měla být tisková konference policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Ta však trvala jen pár minut; před novináře se generál připotácel zpocený a marně se snažil, aby se mu silně netřásly ruce. "Důrazně se ohrazujeme proti kriminalizaci restrukturalizace policie. Ohrazujeme se i proti tomu, že bychom byli vyšetřováni. Vylučujeme, že by cílem reorganizace bylo odstranit někoho z funkce.
 
Všichni manažeři byli informováni, že mají své místo jisté," pronesl s tím, že chce, aby reorganizaci projednala bezpečnostní rada státu, byť roce 2006 při zrušení finanční policie se žádná bezpečnostní rada nekonala... Tuhý byl natolik tuhý, že vše uzavřel s konstatováním, že vedení policie si za svými kroky stojí.
 
Poté opustil tiskovou místnost, aniž by novináři mohli položit doplňující otázky. Přesto při odchodu na jednu letmo odpověděl, když se jej kdosi zeptal, jestli zvažuje svoji rezignaci. "V žádném případě," odpověděl a žurnalistického drzouna pokropil svým pracovním potem a krví....

Robert Šlachta byl zkrátka na sněmovní poslaneckou ulejvárnu příliš pracovitý, navíc měl kolem sebe manšaft, který umí udržet jazyk za zuby, takže se politici nemohou spoléhat na úniky informací, ani na tradiční práskače, viz. kauza Lány,  Chovanec, kluci, co spolu mluví, a většina umí držet čestné slovo.

Bylo nutné vymyslet, co by Šlachtovi definitivně podrazilo nohy, což je v zájmu hlavně party kolem Sobotky, ale též tlučhuby Kalouska a spol., kteří by se mu chtěli pomstít za pád jejich vlády a maléry „premiérku“ Nagyové... "Za zneužití Vojenského zpravodajství v pátek 1. března 2019 odvolací soud zpřísnil Janě Nečasové (dříve Nagyové) i třem obžalovaným zpravodajcům podmíněné tresty a zákazy činnosti.

Někdejší šéfce kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) uložil tříletou podmínku a desetiletý, tedy maximální zákaz působení ve vedoucích funkcích státní správy..." Verdikt v kauze, která v roce 2013 přispěla k pádu Nečasovy vlády, je pravomocný. Státní zástupce se pro čtveřici domáhal nepodmíněných trestů vězení.

Nečasová podle rozsudku zosnovala zneužití pravomoci, když v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby zařídili sledování premiérovy tehdejší manželky Radky. Získáním informací o její předpokládané nevěře chtěla uspíšit Nečasův rozvod.

Výsledek obrázku pro radka nečasová foto

Nyní něco z povolených odposlechů; to bylo verbální špíny těchto dvou holubiček: „Jestli chceš, tak mi vynadej, vylij si na mně zlost, já to všechno přežiju… Chci být s tebou, tohleto všechno vydržím… Já ti to všechno vynahradím, Jaňulko. Strávím zbytek života s tebou, všechno ti chci vynahradit, abys toho nikdy nelitovala,“ sliboval koncem října Nečas. Nagyová mu ale zjevně nevěřila. „Jenže ty v tom pokračuješ,“ naznačovala, že tehdejší premiér svou manželku opustit nehodlá.

„V čem pokračuju? Vždyť to není pravda. Já zalezu na opačný konec bytu a neprohodím s ní ani slovo. Jaňulko, už to končí! Odcházím od ní, už to ví,“ oponoval jí ale Nečas. A poté vytáhl nejsilnější kalibr: „Odcházím od svých dětí, abych mohl být s tebou.“ To už Nečas začal do telefonu křičet. Žádal pak Nagyovou, ať se slovními útoky a výtkami přestane, že on má ve všem jasno. „Je to strašné! Jaňulko, prosím tě, nerozkopej to! Jestli chceš, tak veřejně vystoupím, řeknu, že na všechno se.u,“ neudržel se křičící Nečas, začal hlasitě přerývaně dýchat a do telefonu se rozplakal.

V hovoru z poloviny listopadu 2012 Nagyová znovu tlačila na rozchod: „Proč se o ni staráš, proč o ni pečuješ?“ ptala se Nečase, proč stále zůstává s manželkou. On to ale odmítl s tím, že si jen před pár dny spolu vše vyjasnili a naplánovali.„Vždyť jsme si to v pondělí psali na papír, co přesně jak bude. Co je najednou jinak? Proč neplatí to, na čem jsme se dohodli… Co se zase stalo?“ ptá se znovu plačící Nečas.

„Tak jí to řekni!“ chce po něm Nagyová, ať už situaci doma vyřeší. „Vždyť jí řeknu, udělám vše, jak chceš ty. Tak proč mě tak trestáš?… Jsem úplně psychicky vyřízený, protože se to všechno posr… v práci,“ slíbil Nečas, který pak skutečně během pár dnů odešel od rodiny a přespával v Hrzánském paláci.

Suma sumárum; Šlachta mezi roky 2008 až 2016 vedl takzvaný protimafiánský útvar. Když však v rámci reorganizace došlo k tomu, že se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu sloučil s protikorupční policií, rozhodl se odejít do civilu. Po několika týdnech ale začal pracovat právě u Celní správy, jak bylo uvedeno v úvodu.

Inu, celkově u policie Šlachta působil 26 let. Měl tedy nárok na maximální možné výsluhy. „Já jsem žil na ubytovně. Jsem naprosto zabezpečený ve svých příjmech. Nikdy jsem nebyl na dovolené, tak přemýšlím, že možná na nějakou pojedu,“ dodal Šlachta... A že si ji zasloužil jako nikdo jiný...

Jak se klečí na hrachu: http://www.rukojmi.cz/clanky/65-sobotka-obhajce-odbornosti-svych-ministru-musel-klecet-na-hrachu

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.09.2019 19:22

Nepohodlní lidé se vždy a za každého režimu odstraňují z rozhodování.A tak došlo i na Šlachtu.Historie se stále opakuje a je stále na hysterických základech.Vždyť nikdy není problém použít i lži.Jenom zjišťuji,že komouši byli proti těmto úplní břídilové.


 
Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když pouze ukázala předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

Jak to bylo s Čáslavskou nejen v roce 1968, ale i s jejími protisovětskými gesty, jak je v minulých dnech okázale prezentovala ČT, když ukázala pouze předávání medailí jí a sovětské gymnastce; Čáslavská odvrací svoji tvář od vlajky SSSR

V České televizi před několika dny závěru srpna 2019 odezněla jen laciná propaganda roku 1968, když při předávání medailí jí a sovětské gymnastce Čáslavská okázale odvrací na protest svoji tvář od vlajky SSSR. Ani slovo o tom, jak přišel říjen 1968 a sedminásobná olympijská vítězka - gymnastka Věra Čáslavská a stříbrný olympijský medailista - běžec Josef Odložil si před více než půl stoletím řekli 26. října 1968 své “ano“ během letních olympijských hrách v Mexico City.

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Zloděj USA křičí, chyťte zloděje, největší teroristicky stát na světě Saúdská Arábie, věrný partner USA, vede za ni dlouhodobě válku s Jemenem; teď hoří saúdsko-arabské rafinerie ropy. Jak se do lesa volá...

Známe české přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Proto ceny ropy jsou v reakci na sobotní ze 14. září 2019 útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii nejvyšší za poslední čtyři měsíce. Severomořská ropa Brent vystoupala o 19 procent na 71,95 dolarů za barel a americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 15 procent na 63,34 dolarů za barel.

Proč  nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina; do té doby je nevinný, kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Proč nebyl hlavně opozicí dodržen v Babišově kauze Čapí hnízdo princip presumpce neviny, dle níž je trestně stíhaný vinný, až když se prokáže pravomocně jeho vina, do té doby je neviný; kdy Fialové, Kalousci a Pospíšilové omluví...?

Pravda se ukázala, obrovská satisfakce a od začátku víra v nevinu premiéra Andreje Babiše (ANO). Tak zastavení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo komentují jeho straničtí kolegové ze Strakovy akademie i Poslanecké sněmovny. Opozice jen bezmocně zuří a spřádá další spiknutí; za vším je podlá zrada, když v roce 2015 oznámil anonym, že prý Babiš podvádí..

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Zeman míní s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci.

Prezident Miloš Zeman chce s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem. Podle něj totiž v čele této země stojí váleční zločinci. Kosovo pak zrušilo svou účast na summitu V4 v Praze, zdůvodnilo to vnitropolitickou situací.

Poslední domácí zprávy

POMNÍČKY A POMNÍKY

POMNÍČKY A POMNÍKY

Stavění pomníčků či pomníků provází lidstvo od nepaměti. Pomníčky zpravidla připomínají naše blízké a ty které jsme měli rádi....

Výzva

Výzva

Vzhledem k tomu, že nejsem místně příslušný, přesněji řečeno, nemám trvalé bydliště  v Praze 6 a nemohu podat oznámení o podezření ze...

STAROSTŮV RECEPT

STAROSTŮV RECEPT

Starosta městské části Prahy 6 Ondřej Kolář byl pro mě až do nedávné doby zcela neznámým člověkem, kterého si občané této městské...

Žaluji!

Žaluji!

V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný