• Sobota, 22. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Petr

Smrt Karla Gotta odhalila skutečnou tvář havlistů, říká mediální expert
Počet návštěv: 6038

Smrt Karla Gotta odhalila skutečnou tvář havlistů, říká mediální expert

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Mediální expert okomentoval úmrtí zpěváka Karla Gotta. Havlistům, pražské kavárně a pravdoláškařům vystavil nekompromisní účet za jejich chování po odchodu Mistra.

„Jak už to tak bývá, i všechno zlé a smutné je k něčemu dobré. Teď aktuálně smrt Karla Gotta. Definitivně prasklo, co je celá jedna zdejší společenská a politická garnitura zač. A je úplně jedno, zda jí říkáme kavárna, pravdoláska, havlérka či jinak.

Snad u žádné jiné skupiny lidí neexistuje tak propastný rozdíl mezi tím, jak vysoké mínění sami o sobě mají, a tím, jací ve skutečnosti jsou,“ napsal na svém Facebooku Petr Štěpánek mediální expert, bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu.

Podle jeho názoru havlisté, nehledě na slova o tom, že je společnost rozdělená, pracují nadále na tom, aby byla rozdělená ještě více. Na sociálních sítích se v souvislosti s úmrtím Karla Gotta valí od pražské kavárny nechutné komentáře.

„Stěžují si, že společnost je rozdělená, ale sami neúnavně kopou další a další příkopy. Zaklínají se pravdou a láskou, ale prýští z nich jen a jen lež a nenávist. Takže na sociálních sítích i jinde to aktuálně vypadá, jako by na těle společnosti praskl vřed, z něhož se valí spousta hnisu.

Nevěříte? Tak mrkněte na Twitter nebo nakoukněte do Šafrovy pseudonovinářské nálevny,“ myslí si.

Štěpánek poukazuje na to, že havlisté neustále opakují slova o pravdě a lásce, ve skutečnosti je ale jejich přínos společnosti přímo opačný. Havlovo heslo o pravdě a lásce už je, podle jeho slov, zohyzděno.

„Blíží se 30. výročí sametového Listopadu. Havlovo nejznámější heslo mají tihle elitářští týpci stále na rtech, ale svými skutky z něj vypouštějí jedno slůvko. Předložku „nad“. Pročež nejznámější Havlův bonmot dnes zní takhle: „Pravda a láska musí zvítězit lží a nenávistí!“

Ale ještě je třeba dodat, že ta jejich pravda a láska už dávno nemá se skutečnou pravdou a láskou vůbec nic společného. Dokonale tahle krásná slova zprofanovali,“ napsal na své sociální síti mediální expert.

Je prý možné, že odkaz Václava Havla vůbec nepochopili.

„Jsou pouze dvě možnosti. Buď odkaz posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla vůbec nepochopili, anebo je ten odkaz jiný,“ uzavřel Štěpánek svůj komentář na Facebooku k mediálnímu dění okolo úmrtí Karla Gotta.

Odchod pěvecké legendy

Karel Gott zemřel ve věku 80 let. Slavík navždy odešel krátce před půlnocí v úterý 1. října obklopen svou rodinou. Na veřejnost se tato smutná zpráva dostala až následující den.

Oznámení o smrti Mistra přišla poté, co nedávno oznámil, že trpí akutní leukémií. V té době již podstupoval léčbu. Už v minulosti se ale potýkal s vážnými zdravotními problémy. Bohužel nyní tato zákeřná nemoc nad Zlatým slavíkem zvítězila.

Po úmrtí zpěváka na něho některá média hrubě zaútočila. Například slovenský Denník N vydal zprávu s titulkem: „Zlatý hlas z Prahy, božský Kája, národní umělec, ale i zombie či idiot hudby. Kdo byl vlastně Karel Gott?“ Mnozí čtenáři tento přístup ke zpěvákovi označili za „nechutnost“.

K události, která zasáhla Česko, Slovensko, ale například i Německo, se vyjádřil i šéfredaktor deníku Forum24 Pavel Šafr, jehož ve svém postu zmiňoval právě mediální expert Štěpánek.

„Pravda je prostě taková, že se Gott nechal zkorumpovat komunistickým režimem a pak se dokonce nechal zneužít k ostudné proklamaci loajality vůči diktatuře, když se postavil v Národním divadle do čela umělců, kteří podpisem Anticharty legitimizovali pronásledování disidentů,“ napsal novinář v článku o Karlu Gottovi s tím, že takový člověk si nezaslouží státní pohřeb v „demokratické zemi“.

V souvislosti se smrtí Karla Gotta padají také návrhy na přejmenování některých míst na počest zpěváka. Jeden z návrhů požadoval  přejmenování pražského letiště Václava Havla na letiště Karla Gotta.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
peter matej

peter matej

07.10.2019 20:27

Niekto to už napísal,že pražskému letisku treba ponechať pôvodné meno t.j.
letisko Praha-Ruzyně. Ja s tým súhlasím!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.10.2019 19:41

Pane Kašpare,ten,kdo přísahá podle toho,kdo je u moci,není u mne člověk.


 
Václav  Kašpar

Václav Kašpar

05.10.2019 18:05

K panu Majevskému: proč hned používat tak fašistický výraz jako "poločlověk"? Jinak máte ve všem pravdu, nejen dnes, tak to nekazte. Díky.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy