• Pátek, 07. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Stanislav

Chcete vědět, proč Norové unášejí cizí děti a proč se chová Barnevernet jako Hitlerjugent?
Počet návštěv: 12017

Chcete vědět, proč Norové unášejí cizí děti a proč se chová Barnevernet jako Hitlerjugend?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

„On je to v podstatě únos dětí, druh gangsterismu,“ komentoval prezident Zeman počínání norského Barnevernetu v pořadu z Lán. Únos dětí označil za nejodpornější gangsterský čin; chová se prý k dětem jako nacistický Hitlerjugend...

Mnohé z toho, o čem se v souvislosti s Norskem vede u nás tak vášnivá diskuse, prezidenta Miloše Zemana v neděli dokonce přiměla ke srovnání skandinávské země s nacistickou výchovou v hitlerovském Německu, popisuje proto velmi dobře právě norsko-americký seriál Lilyhammer. Produkci a původ má však norský, lze proto tomu i věřit. Vlastně lze přes něj osud dvou českých chlapců v této zemi pochopit.

Lillehammer je středně velké norské městečko, kde se v roce 1994 konaly úspěšné zimní olympijské hry. Ovšem seriál Lilyhammer, který měl zatím tři série a poslední díl se vysílal v prosinci loňského roku, to je úplně jiná káva. Popsán je v něm naprostý střet různých kultur a pojetí světa. A kdo ho sledoval pozorně, najde v něm i odpovědi na to, o čem se u nás tolik v poslední době hovoří. Tedy o kauze odebraných českých chlapců v Norsku.

Lilyhammer - seriál měl premiéru v lednu 2012 a jednoduchý, ale mimořádně umně a vtipně vystavěný příběh je založen na tom, že americký gangster (hraje ho hudebník Steven Van Zandt) přijme nabídku orgánů v USA, někoho udá a na základě dohody změní identitu a odstěhuje se do Norska. A tam naráží na jeden problém za druhým. Samozřejmě střety vznikají především z toho důvodu, že Giovanni „Johnny“ Henriksen (tak se gangster v Norsku jmenuje) se dostává do konfliktu se zákonem. A překážky a problémy řeší podobně jako doma – s pomocí pěstí, baseballové pálky, s nabitou pistolí či úplatky.

Když ale Henriksen narazí kvůli svým čerstvě narozeným dětem, výstavbě domů, provozování baru či kontaktu s imigranty na norské instituce a orgány, ukáže se v plné nahotě sociální a administrativní systém této skandinávské země, který je sešněrovaný mnoha pravidly a předpisy, jimž v podstatě nikdo jiný nemůže rozumět. Američan považuje některé věci za komunistické, omezující svobody, nepochopitelně komplikované a nesmyslně finančně nákladné... https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/62128/chcete-vedet-proc-norove-odebrali-ceske-chlapce-podivejte-se-na-serial-lilyhammer-tam-je-vse.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy

Rodiny z východní Evropy, kterým norský sociální úřad Barnevernet odebral děti, se nesmířily se situací a často své děti z pěstounských rodin unášejí. Za posledních deset let bylo z norských pěstounských rodin uneseno zpět ke svým biologickým rodičům nebo příbuzným přes 60 dětí. Navíc děti v norské pěstounské péči často zapomínají svůj rodný jazyk, uvedl norský tisk. Odebrané děti se totiž umisťují k pěstounům, kteří hovoří výhradně norsky. To je i případ českých bratrů Michalákových, který v Česku přitahuje velkou mediální pozornost.

Největší norský deník Aftenposten napsal, že "pod kontrolou norské sociální služby (myšleno zřejmě v náhradní péči) je 3000 dětí zahraničního původu". Barnevernet v zahraničí ale nemá dobré jméno. Postupy úřadu vyvolávají ve východoevropských zemích doslova mediální bouři, píše v článku list Aftenposten. Barnevernet také způsobuje potíže v politických vztazích mezi Norskem a některými východoevropskými zeměmi, kde je úřad přirovnáván k nacistické organizaci Hitlerjugend a jeho zaměstnanci jsou označováni za zloděje či teroristy.

"Sociální služba Barnevernet nedělá dost, aby našla pěstounské domovy, které by odpovídaly jazyku, kultuře a náboženství odebraných dětí. Pokud není možné takový domov najít, je nutné to vynahradit výukou v rodném jazyce a dalšími opatřeními. Úmluva o právech dítěte OSN ukládá sociální službě brát na to ohledy, ale praxe je tomu velmi vzdálená," tvrdí říká představitelka norské organizace Redd Barna (Zachraňte děti), právnička Sanne Hofmanová.

Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL napsal. že děti jsou traumatizovány už způsobem, jakým je Barnevernet odnáší z rodin bez jakékoliv účinné pomoci. Sociální úřady řeší vše přes policii. V poslední době se však řada rodičů např. ve Švédsku rozhodla říci ne tamnímu systému a nepodrobit se jeho diktátu. Umisťují videa na sociální sítě a švédské úřady volají po tvrdé odvetě. Ty už opakovaně upozornily na to, že Barnevernet vydává falešné psychiatrické diagnózy na rodiče i děti, vyhrožuje rodičům i dětem, aby mlčeli o tom, jak instituce poškozuje rodinu.

Barnevernet zneužívá děti a rodiče, způsobuje dlouhodobě psychické trauma členům rodiny. Vydává děti na otevřený trh, kde jim hledá nové pěstounské domovy v komunitě. Tímto odvětvím zvaným Barnevernet, proteče ročně přes 4 miliardy norských korun. Švédové také upozorňují na to, že pěstounské domovy  jsou velmi dobře placeny za přijetí dítěte a v mnoha případech dochází k sexuálnímu zneužívání nebo bití ze strany pěstounů, což je Barnevernetem přehlíženo, když se dítě obrátí o pomoc. http://www.lidovky.cz/foto.aspx?r=ln_domov&c=A160112_103613_ln_domov_hm

V mnoha případech jsou odebíráni přímo novorozenci matkám z porodního sálu, bez jakéhokoli vysvětlení a bez toho, že by Barnevernet rodiče předtím nějak vyšetřoval a zjišťoval jejich schopnost být rodiči. Stačí k tomu jen fakt, že matka je neslyšící a tak nebude moci v případě brekotu dítěte v noci k němu vstávat. Švédští rodiče také přišli s tvrzením, že v mnoha případech je jim řečeno, aby se již novorozence nepokoušeli získat zpět a mají jej považovat za nenarozené.

Když se rodiče přihlásí o navrácení dětí u soudu, soudci neberou v úvahu důkazy předkládané rodiči o nepravdivosti tvrzení Barnevernetu. Pokud jsou dovoleni svědci, je jim zřídkakdy dovoleno mluvit více než 10-20 minut, pokud je však svědek povolán Barnevernetem, je mu dovoleno mluvit, jak dlouho úřad uzná za vhodné, i hodinu a více. Nejsou respektovány konvence o lidských právech a většina rodin své případy prohrává... http://www.rukojmi.cz/clanky/852-tak-dlouho-se-chodi-se-dzbanem-pro-vodu-az-se-ucho-utrhne-aneb-konec-svedskych-trojek

V prohlášení švédských rodičů adresovaném evropským a švédským politikům se dle Zdechovského uvádí:

Toto se musí změnit! Potřebujeme zahájit kroky proti Barnevernetu! Pomozte nám s tímto bojem o navrácení švédských dětí do jejich švédských rodin! Norsku by nemělo být dovoleno brát děti cizích národností a dělat z nich Nory! Norsku by nemělo být dovoleno zneužívat švédské děti a nemělo by mu být dovoleno dávat švédské děti na adopci do norských domovů! My jako švédští rodiče se svými dětmi, které nám unesl Barnevernet, vyzýváme EU a naši zemi Švédsko, aby naše děti přivedli zpátky do Švédska! Naléhavě vyzýváme EU a Švédsko, aby se postavili proti zneužívání dětí pod záminkou "péče" norského Barnevernetu!

Mnoho rodičů se neodvažuje se svým případem přijít a veřejně o něm mluvit o tom, co se jim stalo, jelikož je jim ze strany Barnevernetu vyhrožováno, aby mlčeli. Mnoho z nich se již po letech tlaku a bolesti vzdalo. Několik z nás se odvážilo jít na veřejnost, ale my, kteří jsme se odvážili podepsat tuto výzvu a jít na veřejnost se svými jmény, mluvíme i za tu stovku švédských rodin, které jsou umlčeny a nenašly zatím dost odvahy tak učinit. Toto již není individuální případ, ale přechází to v pronásledování rodin úřadem a my toto změníme - nikdy se nevzdáme !http://zdechovsky.blog.idnes.cz/c/458923/nevdecni-svedove-barnevernet-bere-i-svedske-deti-v-norsku.html

Českem přitom neustále hýbe po Evě Michalákové a jejích dvou chlapcích další norská kauza české maminky – a jde o mimořádně kontroverzní záležitost, kdy Češce a jejímu norskému partnerovi odebrali 9měsíční holčičku s nemocnými ledvinami. Proč? Norská sociálka s vysvětlením mlčí, na vině však patrně byla stížnost rodičů na postupy zdravotníků v nemocnici, která se o holčičku starala. Právě jedna ze zdravotních sester rodiče nahlásila. Opět využití donašečky... Za kolik asi...? Této verzi odpovídá i to, že Barnevernet jako svědky ke kauze předvolal dva doktory a dvě zdravotní sestry.

Zvrhlé počínání stoických Norů, co masového vraha Breivika hýčkají ve vězení jako mimino, však pokračuje. Hororové vánoční svátky tak zažil zmiňovaný smíšený česko-norský pár, jemuž sociální služba Barnevernet na Štědrý den oznámila, že jim odebere jejich devítiměsíční dceru s těžce nemocnými ledvinami, kterou dal norský úřad do pěstounské péče s odůvodněním, že rodiče mají s dítětem nedostatečně rozvinutý kontakt.

Dítě se narodilo v Norsku loni koncem dubna, stejně jako jeho matka má české i norské občanství. Problémy začaly už tím, že po porodu malé Maxine se u ní objevila dětská žloutenka. Potom, co je pustili z nemocnice, se vše zdálo v pořádku. Holčička ale podle petičního výboru trpí vážnou genetickou chorobou, je na umělé ledvině a čeká na transplantaci. Zanedlouho se ozvali ze sociálky, že dokážou pomoci. Rodiče na to přistoupili, což byla ale jejich osudová chyba. Začaly velmi pravidelné návštěvy dam z Barnevernetu, které pak vyústily v odebrání dítěte... http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zdechovsky-KDU-CSL-Norsky-psychoteror-pokracuje-Proc-neslysici-matce-odebrali-dite-374042

Rodiče si dítě brali z nemocnice pravidelně domů a věnovali se mu. Lékaři rodinu chválili a požádali pro ni norskou sociálku o odlehčovací službu, Barnevernet však jejich žádosti nevyhověl. Personálu ve stávající nemocnici přitom trvalo pět měsíců, než stav těžce nemocného dítěte stabilizoval. Neuvážený převoz do jiné nemocnice je podle poslankyně Jitky Chalánkové (TOP 09), pro dítě nebezpečný. Tady už nejde jen o psychický teror dítěte, ale o přímé ohrožení jeho života. http://extrastory.cz/otresny-rusky-dokument-ukazuje-jak-norsko-krade-deti-z-rodin.html

„Podařilo se zabránit převozu té holčičky do jiné nemocnice jen proto, aby byla blíž pěstounům. To už bylo neuvěřitelné, co tam se mělo odehrávat. Maminka teď očekává, že uspějí u soudu. Pokud ne, tak poběží odvolací soud stejně jako v případu paní Michalákové,“ popsala Chalánková při setkání s prezidentem Zemanem v Lánech, co se bude v případu odebraného kojence dál zřejmě dít. „Ta malá holčička je držena v podstatě jako rukojmí, jinak se to nazvat nedá,“ dodala.

Prahou prošel další protestní průvod proti norské sociálce Barnevernet. Nemilosrdné kritice ji přitom průběžně podrobuje i prezident Zeman; přirovnal ji kromě Hitlerjugend dokonce k nacistické organizaci Lebensborn, odebírající děti a přetvářející je do árijského ideálu.

„Byly tady pokusy posílat protestní nóty a podobně. Tyto pokusy selhaly. Takže musíme přitvrdit,“ uvedl Miloš Zeman. „Zatím vláda pouze nabízí paní Michalákové a teď zřejmě i další mamince jen právní pomoc, což si myslím, že je nedostatečné,“ míní prezident. Vláda podle něj může protestovat u agentur OSN, navrhovat rezoluce u Rady Evropy. „Pak by se dalo uvažovat ještě o dalším kroku. Odvolat našeho velvyslance v Norsku na konzultace. Barnevernet je takový stát ve státě a každá organizace, která nad sebou nemá kontrolu, si dělá co chce a postupně degeneruje,“ dodal.

Jak se rodí perfidní odebírání dětí jiných zemí, nebo cizincům, jimž se dítě narodilo v Norsku? Třeba na základě dalšího udání ze školky, aby byly děti rodičům odebrány, přičemž o důvodech tohoto drastického kroku se mlží. Na doporučení norského Barnevernet (obdoba českého OSPODu – orgánu sociálně právní ochrany dětí) se Eva Michaláková se svým manželem rozvedla, v naději, že tak dosáhne návratu dětí – uvěřila, že její manžel děti opravdu zneužíval.

Tyto půvabné Norky ještě nedávno nenosily hidžáb, muslimům nemusely říkat "noví seveřané", aby je neznásilňovali, a Barnevernet neměl šanci manipulovat s jejich životy... Snímek Břetislav Olšer

Nicméně Barnevernet jí kladl za vinu, že děti před manželem neochránila, později obvinil ze zneužívání dokonce i ji. Podezření z pohlavního zneužívání se nikdy nepotvrdilo, policie případ odložila a vyšetřovatelé vypovídali u soudu ve prospěch rodičů, přesto děti zůstaly nadále v pěstounských rodinách, kam byly umístěny ihned po odnětí rodičům. Jsou zadržovány v Norsku protiprávně, k jednomu ze synů dokonce ztratila matka veškerá mateřská práva. Naprosto bezprecedentní arogance norských úředníků…

Hitlerjugend se musel zpovídat Hitlerovi, kdo je dnes na severu Skandinávie tím nástupcem fašistické strany Vidkuna v čele s Quislingem, který jako kolaborant řídil Norsko během nacistické okupace v letech 1940 až 1945, požadoval přidělení území kolem přístavu Murmansk v Severním ledovém oceánu, tedy u norských hranic. Stoupající kritika norského Barnevernetu měla pochopitelně dopad i na mezinárodní vztahy mezi Českem a Norskem. Prezident Zeman bojkotuje velvyslankyni Norska v Praze, norskému králi Haraldovi V. také adresoval dopis, ve kterém ho již v červnu loňského roku upozorňoval na problematiku odebírání dětí a její dopad na česko-norské vztahy...

Barnevernet, norský orgán sociálně právní ochrany dětí, je absolutně nepostižitelný a s pofiderní právní ochranou dětí jen kalí svoji pokryteckou lobby; nemusí se zpovídat ani OSN, vládě, ani králi, dokonce nikomu nic nesmí být ani po důvodech odjímání dětí. Jde o bezohlednou mafii, kterou lze zařadit mezi nedotknutelné v obchodu s dětmi... Kdo je konečně klepne po jejich zlodějských prstech...?

Inu, co můžeme chtít od země, která dá do vězení na 21 let odsouzenému masovému vrahovi 77 lidí Breivikovi internet, zastaralé PlayStation 2 chce nahradit novější trojkou a bachaři s ním povinně hrají florbal či ping-pong, aby nestrádal. Breivik má též právo na vyšší vzdělání, aby Norové netýrali jeho psychiku a lidská práva, přitom neberou ohled na lidská práva a neštěstí rodičů desítek dětí, za podivných a nikomu nevysvětlených okolností unesených z celé Evropy...? http://www.rukojmi.cz/clanky/819-ma-pravdu-breivik-ze-v-norsku-bude-opet-fasisticky-rezim-v-horizontu-13-az-40-let

 Snímky Evy Michalákové a jejích synů Denise a Davida ČTK, Blesk a Reuters...

Pro mnohonásobné vrahy lidská práva, pro matky s dětmi krutá šikana

Musí Češi ctít zákony v Norsku stejně, jak islámské právo šaria v Iráku či Saúdské Arábii?

Norské lapálie s běženci: http://www.michal.severskelisty.cz/udalost/uda0312.php

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.01.2016 21:49

Krucipísek, to mají Romové kliku, když jim norská sociálka nezabavuje hafo dětí. Je to důkaz, že své děti na rozdíl od nás hýčkají. Ještě lépe by norská sociálka vynikla, kdyby přijala mnohočetné rodiny z Blízkého a jiného východu. A to zase ne, Nory učarovali blonďáčci. Nojo, čistá rasa..... Mějte se hezky.


 
K sedmému výročí Oděského masakru

K sedmému výročí Oděského masakru

Dne 2. května 2014 došlo v Oděse k hrůzné události, která dodnes nebyla oficiálně ukrajinskou vládou vyšetřena a dokonce není ani znám počet obětí. Jisté je, že mnoho desítek lidí bylo brutálně zavražděno.

Radku Kotene, zavařil sis to sám

Radku Kotene, zavařil sis to sám

Po dnešku už do budovy ČT ani nenahlédneš. Vůbec ses totiž neosvědčil. Odmítls nechat se vést nápovědmi zkušeného ohybatele lidských vyjádření moderátora Takáče, ani v nejmenším jsi mu slabomyslně nepřitakal, nenechal ses chytnout do léček, které ti  v průběhu čtvrtečního Interview ČT kladl, a nelekl ses ani až téměř do krutosti ztvrdlých rysů jeho tváře a prokurátorsky výhrůžného tónu jeho hlasu, kterými od tebe vyžadoval: „Věříte Vrběticím, nebo nevěříte? Odpovězte mi na tuto jedinou otázku!“

Podporoval jsem obhajobu zločince

Podporoval jsem obhajobu zločince

V zahajovací den prvního třídenního květnového bloku hlavního líčení ve „velké daňové kauze“ Krajského soudu v Brně se účastníci určitě nenudili. Dověděli se, že se nedostaví předvolaný svědek Jan Vaculík, jehož příběh vzbudil pozornost během výslechů z poslední doby. Důvod: zmizel, je nezvěstný. Dodávám ale, že již 5. května přinesly sdělovací prostředky zprávu, že pohřešovaný se našel a je v pořádku. Pak proběhlo jednání s jedním ze složitelů stopadesátimilionové kauce za propuštění obž. Shahrama Zadeha na svobodu, který se opakovaně dožaduje vrácení svého dílu.

Poslední domácí zprávy