• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Během oslav 101. výročí existence samostatné republiky byl vyznamenán Medaili Za zásluhy za zásluhy o stát v oblasti sportu rovněž Jaromír Jágr
Počet návštěv: 1901

Během oslav 101. výročí existence samostatné republiky byl vyznamenán Medaili Za zásluhy za zásluhy o stát v oblasti sportu rovněž Jaromír Jágr

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Ještě jedna specifická připomínka okamžiku, kdy slavnostním udílením státních vyznamenání vyvrcholily oslavy 101. výročí existence samostatné republiky. Ceremoniál, při kterém prezident Miloš Zeman ocenil významné osobnosti. Vyznamenání se totiž k jásotu národa dočkala i česká hokejová legenda Jaromír Jágr, obdržel Medaili Za zásluhy za zásluhy o stát v oblasti sportu. Je to ten legendární Jágr, jehož hokejové Kladno jako nováček v české extralize, s ním v čele poráží v těchto dnech i extraligové matadory…

Čím si tu poctu Jaromír Jágra zasloužil; kromě toho, že pořád hraje hokej a dává góly i v blížící se padesátce? Navíc ho vzal sebou prezident Miloš Zeman, když se během své páté návštěvy Číny setkal opět s čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Na čtyřdenní pracovní cestu do Číny se český prezident vydal 24. dubna 2019...Související obrázek

Letěl také fotbalista Pavel Nedvěd a bez přehánění hokejový génius Jaromír Jágr, co se stane i tváří hokejového turnaje Zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. Sedmačtyřicetiletá legenda totiž vítězstvím svého týmu Kladna na ledě Motoru 4:2 av 10. kole baráže čtyřmi góly, (v bartáží dal majitel Kladna celkem gólů deset...) a hlavně jeho zásluhou se tak Kladno po pěti letech vrací do hokejové extraligy. Nyní s čistou hlavou doprovodil prezidenta republiky Miloše Zemana na jeho návštěvě Číny.

„Jaromír Jágr se připojil k prezidentské delegaci. Jarda je v uvozovkách vyslancem českého sportu," řekl Sport.cz tiskový mluvčí kladenských Rytířů Vít Heral s tím, že podrobný itinerář cesty v klubu neznají, neboť je v režii Kanceláře prezidenta republiky. A to českým presstitutům nevoní.
Jaromír Jágr dostal medaili Za zásluhy.
Jaromír Jágr dostal medaili Za zásluhy... Foto: Právo

Čeští rádoby žurnalisté mají zlovolné havloidní žně, podporované pražskou kavárnou; prý v seznamu politických prohřešků slavného hokejisty je i Jágrovou návštěva na Čapím hnízdě, kam se zajel podívat se svou přítelkyní.

A do třetice se měl provinit tím, že v Ostravě navštívil mítink hnutí ANO. Andrej Babiš ale není jediným politikem, od něhož se prý slavný hokejista umazal. Kompromitující mají být i jeho styky s prezidentem Zemanem.

Výsledek obrázku pro jágr zeman

Jaromír Jágr nebyl jen tak někdo; pomohl už před třemi lety k výhře nad Winnipegem 3:1 dvěma góly, a ty psaly historii. Teč střely Dmitrije Kulikova za záda hostujícího gólmana Michaela Hutchinsona znamenala pro českého hokejistu gól číslo 741 v NHL a vyrovnání amerického bombarďáka Bretta Hulla v historické střelecké tabulce na třetím místě.

V sobotu 2. listopadu 2019 to bude třicet let od chvíle, co si oblékl reprezentační dres. Kariéru, která vyvrcholila zlatem na olympiádě v Naganu 1998, zahájil v národním týmu v přátelském utkání se Sovětským svazem a hned na něj pršela chvála. Stal se jednou z klíčových postav při senzačním českém triumfu na "Turnaji století".

V roce 2005 pak se i se zlomeným malíčkem dočkal zlata z mistrovství světa, totéž zopakoval o pět let později. Doma je i dnes hvězdou hvězd; například i tím, že se jako legendární hokejista účastnil oslavy narozenin prezidenta Zemana, nebo to, že zašel na jakousi akci na zámku v Lánech, kde byla přítomna i velvyslankyně Číny. JÁGR 7

Jaromír Jágr v katedrále po pohřbu Karla Gotta...

A vrcholem prý je, že Jágr, potomek perzekvované rodiny, letí s prezidentem Zemanem právě do komunistické Číny. Navíc má jeho návštěva přispět k posílení kontaktů mezi českým a čínským hokejem.

Český hokejový svaz již vloni podepsal memorandum o spolupráci s čínskou hokejovou asociací, která má spočívat zejména ve výměně informací a pořádání utkání a turnajů mládeže. A aby toho bylo málo, Jágr by se mohl stát tváří hokejového turnaje příštích zimních olympijských her, které se v roce 2022 budou konat v čínském Pekingu. V minulosti pak byl olympijský vítěz z Nagana hlavní marketingovou tváří čínského výrobce chytrých telefonů Huawei.

„Náš klub zároveň tento pátek posílá do Číny s předstihem juniorský tým, který přijal pozvání čínského hokejového svazu a bude tréninkovým partnerem jednoho z čínských výběrů," dodal Heral. Prezidenta Zemana bude totiž při jeho již páté cestě do Číny doprovázel i zástupce Českého hokeje. Související obrázek

„Předmětem jednání, která povede, bude další postup plnění memoranda o vzájemné spolupráci, které jsme před časem s čínským hokejem podepsali. Některé akce v rámci memoranda již proběhly; mládežnický výběr Číny u nás absolvoval přípravu a utkal se s našimi hokejisty," uvedl pro Sport.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

„Rozeběhla se i spolupráce na klubové úrovni, s čínskými partnery spolupracují Bílí Tygři Liberec, Rytíři Kladno, na turnaje do Číny pravidelně v posledních třech ročnících létali mladí hokejisté Slavie. Jeden z dalších bodů, o kterých se teď uvažuje, je zařazení jednoho z olympijských výběrů Číny do některé z našich nižších soutěží. Rozhodnutí ale ještě nepadla," doplnil Zikmund.

Jaromír Jágr jako příští prezident? Sázkovka na něj už v roce 2016 vypsala speciální kurz. Bůh na čtyři? No přece Jágr. Sedmačtyřicetiletý veterán je nejen v České republice uznávanou personou a vzorem pro miliony dalších lidí. Tak proč by nemohl být i prezidentem… Jaromír Jágr na Hrad. Národ by si možná přál vidět svou legendu na nejvyšším možném místě a na sociálních sítích dokonce vznikly i stejnojmenné skupiny. Jágra český lid zkrátka zbožňuje, o Kladeňácích ani nemluvě...Související obrázek

Kariéra hokejového veterána spěje ke konci. Nikdo neví, zda bude hrát ještě rok, dva nebo třeba dalších pět. Jisté ale je, že i jeho čas na ledě se jednou naplní. Co bude dělat pak? Dá se na trénování? Bude se naplno věnovat manažerské práci v Kladně? Založí rodinu? Nebo snad usedne na Pražský hrad? Možná... Snad, až zváží všechna pro proti...? Když mohl být prezidentem USA špatný herec Reagan, proč by nemohl být hlavou Česka čestny člověk, geniální sportovec a světa znalý Jaromír Jádr...?

Inu, proč ne, Jágr se přece mimo jiné s prezidentem Zemanem už dobře zná a oba vědí vzájemně o svých profesních i morálních kvalitách; při slavnostním udílením státních vyznamenání u příležitosti  oslavy 101. výročí existence samostatné republiky. Ceremoniál, při kterém prezident Miloš Zeman ocenil i českou, resp. světovou hokejovou legendu Jaromíra Jágr; obdržel Medaili Za zásluhy za zásluhy o stát nejen v oblasti sportu.Výsledek obrázku pro olser schusterV 90. letech také mě přijal také prezident Slovenska Rudolf Schuster, když jsem byl členem delegace spisovatelů u příležitosti udělování mezinárodní prestižních česko-slovenských Cen E. E. Kische za výjimečná díla literatury faktu.

Řád Bílého lva dostal i bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster. Navzdory technickému vzdělání a profesnímu životu převážně v průmyslových závodech se věnuje literární tvorbě. V roce 2001 vydal například životní příběh Arieha Kleina, který přežil holocaust. Za sebou má i desítku rozhlasových her. Ve funkci hlavy státu působil pět roků, a sice v letech 1999 až 2004....

Jaromír na Hrad: https://sportrevue.isport.blesk.cz/jaromir-jagr-jako-pristi-prezident-sazkovka-na-nej-vypsala-specialni-kurz

Jágr v Číně: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zemana-do-ciny-doprovodi-jagr-i-nedved-prezident-promluvi-o/r~1be9b33e60e511e998d70cc47ab5f122/?redirected=1555845747

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.11.2019 19:13

Proč by nemohl být Jágr prezidentem?Když jím chce být převlékač kabátů v generálské hodnosti Pavel?Ať se proti Jágrovi tento vlastizrádce postaví v prezidentských volbách.Uvidíme,kdo byl národu milejší,zda zrádný generál nebo hokejista,který nikdy nepřestal být Čechem.Na rozdíl od některých,co dnes raději žijí v USA a za Čechy se nepovažují.A jedna tenistka dokonce nastoupila v barvách USA proti své bývalé vlasti.Jágr je proti nim člověkem s vysokou morálkou,kterou mu mohou závidět všichni prodejní politici,co jsou dnes u vesla.Otázkou je,zda by se Jágr chtěl objevit ve smečce zrádných politiků a nechat si nadávat.Zeptal se ho někdo?


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy