• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Viktor Orbán je středoevropská jednička…
Počet návštěv: 810

Viktor Orbán je středoevropská jednička…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Maďarsku prostě jejich premiéra musíme závidět. Ještě tak před půl rokem sluníčkáři a eurohujeři na něho nasazovali a viděli v něm hlavního viníka odporu západní Evropy proti V4. Ale ty časy jsou dávno pryč. 19. srpna německá kancléřka Angela Merkelová spolkla všechny výhrady a zajela poprvé od roku 1914 do Maďarska, aby si v Šoproni na západě Maďarska společně připomněla s premiérem Orbánem 30. výročí od takzvaného Panevropského pikniku, který předznamenal pád Berlínské zdi a železné opony. Kdepak nepřátelství… Jen samé úsměvy.

Snad největším nepřítelem Sorose byl francouzský prezident Emanuel Macron. Ale to už je také minulostí. Odpor Evropského parlamentu při schvalování francouzské nominantky a maďarského nominanta na eurokomisaře z nich udělal spojence.

Ale nejen v tom. Tam kde náš Babiš vůbec neví, co si může dovolit, Emanuel Macron i Viktor Orbán jednoznačně propagují spojenectví svých zemí s ruským prezidentem Vladimírem Putinem a před několika týdny Viktor Orbán přivítal v Budapešti vzácného ruského hosta.

Bohužel náš premiér opět zpanikařil, když dobrý nápad, tj. vytvoření nárazníkového pásma  mezi Tureckem a Sýrií, kdy by mohli být přemístěny až dva milióny Syřanů  zpět do své vlasti, hlasitě podpořil z tribuny Valného shromáždění, okamžitě odvolal, když naše hysterická opozice na něj zadupala. Tím samozřejmě vyzmizíkoval své předchozí návštěvy v Ankaře a až se v Sýrii bude rozhodovat, kdo a jak se bude podílet na rekonstrukci této země, opět vypadneme z pořadí.

Dnes Orbán přijímá Erdogana v Budapešti a za týden míří Erdogan za Trumpem, aby společně vyhodnotili, jak se vyvíjí vybudování bezpečnostního pásma, kdy Orbán masivně vybízí EU, aby napomáhala přemístění migrantů a finančně vypomohla.

No a my budeme zase jako kůl v plotě. A přitom jsme mohli hrát podobnou roli jako Maďarsko.

Na zahraniční politice Orbána se ukazuje, že vůbec nezáleží na velikosti státu ani počtu obyvatel. Stát, který je členem EU a zároveň členem NATO nemusí mít obavu přijímat netradiční řešení.

Ale to zřejmě neumíme.

Když si to shrneme, při trvalém oslabování Angely Marekelové, která se záměrně stahuje ze světla kamer, aby umožnila zazářit své nástupkyni, která ovšem je slaboučká a zmatená, jak ukázala svým návrhem, aby NATO samo vybudovalo bezpečnostní pásmo, při nepochopitelném mnohaměsíčním mlčení Sebastiana Kurze, který v Rakousku triumfálně zvítězil, ale není schopen se rozhoupat, s kým půjde do koalice, jsou dnes v Evropě jen dvě politické špičky Orbán a Macron.

Alespoň, že Orbán patří k V4.      

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.11.2019 19:09

Srovnávat Babiše s Orbánem je stejný nesmysl,jako srovnávat chování Maďarů a Čechů.Maďar se jde poprat za své potřeby,i když prohraje.Čech jde zaslézt do čísi řiti a čeká,co se z toho vyvine.Kromě toho čeští politici svou podlézavostí vůči zahraničí podrývají jakékoliv dobré mínění o našem národu.Vlastně žádné dobré mínění ani nepřipustí.Zamrzli v minulém století a doposud se neprobrali.Nakonec český volič je s takovým stavem zcela určitě spokojen,když mlčí a volí stále stejné lidi.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Tři podmínky, bez jejichž splnění nelze schválit Macron-Merkelový Fond obnovy

Premiéři budou v červnu na Evropské radě projednávat způsob financování Fondu obnovy EU. Jeho zřízení schválili už v květnu, ale tehdy se nedohodli, jak by měl fungovat. S nápadem na jeho zřízení přišel v dubnu italský premiér Giussepe Conte. Podle jeho původního návrhu, který podpořili premiéři všech jižních zemí, Francie a zemí Beneluxu, měl mít fond něco mezi 1 až 2 biliony eur. Měl rozdávat dotace podnikům, kterým pandemie COVID-19 způsobila problémy a tím přispět k oživení ekonomiky.

Poslední domácí zprávy

Provokace nebo test ?

Provokace nebo test ?

Včera se na Pražském mezinárodním letišti v Ruzyni stala podivná, v civilizovaných zemích málo vídaná věc. Okolo deváté večer tam bez...