• Sobota, 18. leden 2020
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Evropská armáda? Vždyť nedokážeme řešit ani migranty… Generál Šándor se opět rozjel
Počet návštěv: 2777

Evropská armáda? Vždyť nedokážeme řešit ani migranty… Generál Šándor se opět rozjel

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Generál Andor Šándor se znovu vyjádřil ke stavu Severoatlantické aliance. V případě, že se NATO „vyprázdní“, musíme reálně budovat evropskou armádu, myslí si.

V případě další degradace NATO je potřeba podle názoru bývalého velitele vojenské rozvědky začít budovat evropskou armádu, přitom ne pouze na papíře, jak to, podle jeho názoru, dosud dělá kontinent v případě migrační krize.

„Pokud by se Aliance opravdu vyprázdnila, potom debata o společné evropské armádě je legitimní. Musí ji ovšem předcházet to, že EU bude mít, a to vidím v současnosti velmi málo reálně, skutečnou společnou obrannou, bezpečnostní a zahraniční politiku. Papír nestačí. Způsob řešení migrace je toho jasným důkazem,“ napsal generál na svých sociálních sítích.

Mozková smrt NATO

Andor Šándor se nyní aktivně vyjadřuje k situaci v Severoatlantické alianci. O té se včera francouzský prezident vyjádřil tak, že prochází stavem mozkové smrti. To vyvolalo mezi politiky a bezpečnostními experty, ale i mezi novináři velké znepokojení.

Bývalý velitel vojenské rozvědky v reakci na tato slova francouzského prezidenta prohlásil, že nahradit alianční vojenské kapacity těmi evropskými by byl velký problém.

„USA ve světě vnímají tři hlavní hrozby, a to Čínu, Severní Koreu a Írán. Trump dává jasně najevo, že nepotřebuje NATO k tomu, aby se s těmito hrozbami vyrovnal. Možná ho nepotřebuje vůbec. Jenže nahradit Alianci evropskými kapacitami je obrovský problém z řady důvodů. Navíc Británie, země s jadernými zbraněmi mající nejlepší armádu v Europě, opouští EU. Evropo, máme problém!!“ napsal Šándor včera na svém Facebooku s tím, že USA za poslední měsíc poškodily NATO více než údajné snažení Ruska za posledních deset let.

Strach o bezpečnostní garance

Člen ODS, bývalý disident a signatář Charty 77, Alexandr Vondra vyjádřil obavy o bezpečnostní garance. Na svém Twitteru poukazuje na chování francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. To údajně jednou jedná s Ruskem, to obchoduje s Čínou a následně ještě mluví o mozkové mrtvici NATO.

„Macron se rozjel. V září nabízí reset Rusku. V listopadu odjel podepsat miliardové kontrakty do Číny, aby nám záhy sdělil, že NATO má mozkovou mrtvici. Vše bez konzultací s kýmkoli. Velmi nebezpečné. Bude-li takto pokračovat, přijdeme o mezinárodní bezpečnostní garance,“ myslí si Vondra.

— Alexandr Vondra (@AlexandrVondra) 8. listopadu 2019

​Emmanuel Macron

Severoatlantická aliance zcela ztratila koordinaci. To lze označit za „mozkovou smrt“, řekl  ve čtvrtek francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru v časopise The Economist. 

„To, co nyní zažíváme, je mozková smrt NATO. Nemáme koordinaci strategických rozhodnutí mezi USA a jeho spojenci v Alianci. Vidíme nekoordinované agresivní činy ze strany ještě jednoho člena NATO, a to Turecka, v oblasti našich zájmů,“ cituje publikace jeho slova.

https://cz.sputniknews.com/politika/2019110810935673-evropska-armada-vzdyt-nedokazeme-resit-ani-migranty-general-sandor-se-opet-rozjel/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.11.2019 19:04

NATO je už zcela zbytečná organizace,neplnící původní záměr svého založení.Bylo to NATO,které rozbombardováním Lybie otevřelo africkým migrantům cestu do Evropy.Bylo to NATO,které pro zájmy jednoho ze svých členů bombardovalo civilní cíle v Srbsku a hlavně v Bělehradě.Bylo to NATO,které svým členem,SRN,rozpoutalo balkánské války.A je to opět NATO,které pod vedením USA okupuje část Afghanistanu.Všechny tyto akce popírají důvody vzniku NATO jako obranného společenství.Ovšem je také pravdou,že není čím ho nahradit.Pro zloděje pana Vondru mám jednu poznámku.On zamrzl ne v devadesátých letch minulého století,ale v těch předcházejících v době rozdělené Evropy.Do Ruska nejezdí jen Macron,ale také třeba kancléřka SRN frau Merkel a další.Kvůli takovým pitomcům,jako je Vondra jsme přišli o tamní trhy,které okamžitě zaplnili naši spojenci.Po vyhlášení sankcí o ty trhy přišli také,právě pro debilitu spousty politiků.A mezi ty patří i pomatenec Vondra.Jsou sofističtější způsoby,jak poškodit národ,kterým se zaklíná!


 
Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Než zemřel Ariel Šaron – jestřáb jestřábů, král Izraele a buldozer Arik...

Někdejší izraelský premiér Ariel Šaron, přezdívaný "Arik" a později také "král Izraele" se narodil jako Ariel Scheinermann 26. února 1928 v kibucu Kfar Malal v Palestině, kam jeho rodiče utekli před pogromy v Sovětském svazu. V roce 2006 zemřel. Třináct let byl v komatu, kdy po mozkové mrtvici lékaři prohlásili, že jeho mozek přestal reagovat a že žil jen zásluhou umělého dýchání. Přesto ho jeho synové odvezli do farmy v Negevské poušti...

Smutné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Varovné výročí: Rozsudek, který poslal Marion Jonesovou na půl roku do vězení, byť jen na dva roky dlouhou podmínku, padl 11. ledna 2008 u soudu ve White Plains. Byl to vůbec poprvé trest pro atletku za doping; z USA ne z Ruska

Sportovní kariéra Marion Jonesové (nar. 12. října 1975 v Los Angeles) byla impozantní až do té chvíle, kdy byla obviněna a usvědčena z dopingu. Vracet musela nejen medaile, ale i vyhrané peníze. Jedna z první sportovkyň – milionářek se ocitla prakticky na mizině.

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

Jan Padych - Lámání křížů (10.)

 Manuel měl až nevídaně rozvité příbuzenstvo. Jejich vozy obklíčily kostel a skoro celý hřbitov. Aut a černých postav přibývalo, trochu to připomínalo výsadek před útokem. Brzdovi se zdálo, jako by z postav vycházelo něco divně mrazivého, vyvěrajícího odněkud z podzemí.

Poslední domácí zprávy