• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Zloděj křičí, chyťte zloděje, aneb Kalousek zase prudí: prezident Zeman nechce soudně trestat korupčníky…
Počet návštěv: 7480

Zloděj křičí, chyťte zloděje, aneb Kalousek zase prudí: prezident Zeman nechce soudně trestat korupčníky…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Je zvláštní, jak se mění anální politici dle toho, zda vládnou či zda jsou v trapné opozici s preferencemi voličů na hraně vstupu do Poslanecké sněmovny. Vlastně se nemění jejich zvrhlost; chtějí dál krást a někdo jim v tom brání.

20. Červen, 2015 – 23:53

Napřed ouvertura ministra Babiše: „Aby bylo jasné, že už tady skončil ten Klondike,“ prohlásil ministr Babiš na fóru pro malé a střední podniky, když vysvětloval, proč nechal zřídit nový tým. Jeho náměstkyně Simona Hornochová poukázala na případ někdejšího hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase, který si postavil hotel za dvě desítky milionů korun, ale odmítá říct, kde na to vzal.

article_photo

Prezident Miloš Zeman při svém pátečním projevu ve Sněmovně podpořil zákon o prokazování původu majetku a pochopoitelně, že opět rozpoutal bouři ve sklenici vody. Opozice dle očekávání své hysterické konání vedla ve dvou útocích; za prvé tradičně proti hlavě státu, už z principu, jelikož to není jejich prezident, co sice měl být zvolen vůlí lidu v přímé volbě, ale jelikož tento způsob přímé volby si Kalousci a spol. vybojovali jen proto, aby na Pražském hradě vládl jejich kumpán Karel Schwarzenberg. Nestalo se, jejich pikle se rázně obrátily proti nim, a od té chvíle je pro ně cokoli, co učiní či vysloví Miloš Zeman, absolutně nepřijatelné.

Poté došlo ve Sněmovně na pomstychtivost v duchu kampaně snižování pravomocí suveréta na Pražském hrudu. Je trapné, aby měl prezident republiky zvolený v přímé volbě více než dvěma miliony voličů méně pravomocí, než hlava státu, která dala hlas jen část z 281 poslanců a senátorů. K tomu využili jednání o zákonu o přiznání majetku, aby Zemana napomínali, že by měl začíát u sebe, když toto neučinil jeho kancléř Mynář. Ten již však majetkové přiznání odevzdal a je uloženo na právním odboru Hradu. Protože v zákonu se neříká, komu ho má kancléř odevzdávat. Kromě toho kancléř odevzdal majetkové přiznání Národnímu bezpečnostnímu úřadu, uvedl prezident.

article_photo

Jak přicházejí Češi o iluze, když grilují navzdory presumpci neviny milovaného hokejového trenéra Růžičku…

Inkriminovaný zákon o prokazování původu majetku má totiž odhalit nelegálně získané jmění, což slušné občany obtěžovat nebude, naopak české vyčůránky ohrozí v hrabivém schraňování peněz a majetku. Dráždivý vládní balík změn je rázem rudou muletou a opozice zuřivým býkem; zákon počítá například s tím, že finanční správa bude mít možnost analyzovat výši majetku v souvislosti s daňovým přiznáním. Pokud hodnota neevidovaného majetku převýší sedm milionů korun, finanční správa vyzve k prokázání původu majetku a popřípadě jej zdaní. Pokud ne, o následných pokutách nebudou rozhodovat soudy, ale přímo finanční úřady. Proč? V otázkách ekonomické kriminality rozhodují soudy pomalu a je tu podezření na zkorumpovanost některých soudů, viz kauza konkurzního soudce Berky, insolvenční mafie nebo Berdychova gangu.

article_photo

“Musí to směřovat do minulosti, aby neplatilo – co sis nakradl, to je tvoje, ale dál už nekraď,“ dodal Zeman. Zákon počítá s kontrolou tři až deset let zpět. „Jsem hluboce a dlouhodobě přesvědčen, že nejúčinnějším nástrojem v boji proti ekonomickým mafiím je zákon o prokázání původu příjmů a majetku i nepolitických osob, včetně možnosti zabavení nelegálně získaného, tedy nakradeného majetku…“ řekl prezident Miloš Zeman a byl oheň na střeše, potrefení se ozvali a paradoxně ve zcela odlišných pozicích, než jaké zaujímali před dvěma roky, kdy se Parlament pokoušel schválit skoro ten saný zákon.

Prý pokud daňový úřad vidí nesrovnalosti, tak může zasáhnout i dnesa bez zákona, tvrdí Miroslav Kalousek /TOP 09/ a dodává, že Babišův návrh ministerstva financí podle něj překračuje zásady demokratického státu. Kalousek má také opačný názor, než prezident , jak také jinak . “Ostře se ohrazuji proti jeho tvrzení, že soudci jsou snáze zkorumpovatelní než berní úředníci. Od prezidenta republiky je to ve sněmovně mimořádně neférový a nebezpečný výrok. Doufám, že se ohradí i soudci,” podotkl. Nepoctiví se tomu snadno vyhnou. Údajně n aopak ti poctiví na to doplatí. Budou udáváni a následně šikanováni ze strany státního aparátu …”

„Ti, kdož argumentovali tím, že zákon obtěžuje poctivé občany, zřejmě zahrnovali mezi poctivé občany i ty, kdo získávali krabici od vína, kde nebylo víno, ty, komu připluli kapříci, kteří nebyli kapry,“ připomněl Zeman i kauzu „kapříků“, což byl eufemismus pro úplatky v českém fotbale; našel též prostor, aby odmítl povinné kvóty na imigranty v Evropské unii. Česká republika má podle něj hlavně pomáhat na území, odkud uprchlíci do Evropy odcházejí; navrhl vyslání polní nemocnice do Jordánska.

article_photo

Bylo to v polovině března 2013, kdy Sněmovna bouřila úplně stejně, ovšem v poněkud obráceném gardu; tehdejší opozice, dnes vládní strany, požadovala, aby i nepolitické osoby dle nového zákona musely přiznat majetek v hodnotě nad dvacet milionů korun a firmy nad 50 milionů korun. Tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), co si přivydělával v tuctu dozorčích rad a představenstvech, který zřejmě už věděl, že zákon neprojde, ale prý proti němu nic nemá, i když hrozí údajně například to, že by se tím zveřejnily „návody“, kdo je majetný a komu se „vyplatí“ unést dítě… Kolik lidí a firem však má majetek v tak vysoké hodnotě?

Ke slovu se dostal i slovutný kníže Karel Spáč I., alias Karel Schwarzenberg, který jako nejmajetnější politik nejen v Česku a zhrzený kandidát na prezidenta Česka tvrdě prohlásil, že “nepovažuje za slušné strkat nos do majetku druhých i do toho, jak ho nabyli“ . A basta, Asi vzpomněl na svůj úplatek při restitucích rodového majetku. Nečasova koalice mohla bez zákona o prokazování majetku zůstat v klidu. Nebylo by žádné kladivo na zloděje a podvodníky, ani zákon o majetkových přiznáních pro všechny, aby se zastavili tuneláři a zloději. Že nechápete nevoli vládních politiků schválit zákon o majetkových přiznáních pro všechny občany? Je to logické; jednou i dnešní politici přestanou žít z našich daní a budou se muset sami postarat o svá živobytí. A dokazovat, jak přišli k penězům oni a jejich blízcí…?

article_photo

A to byl i případ Karoliny Peake, které se inkriminovaný zákon už pranic nezamlouval. Asi měla obavy o své maltézské dědictví Velkopřevorského mlýna na Čertovce; je to údajně jejich soukromá věc. Vy nás plaťte, ale co za vaše peníze děláme, po tom vás nic není. Žádná buzerace s nějakým zákonem proti lidským právům. To, že demokracie znamená „vládu lidu“ je pouhé klišé. Nic než závist bohatým… A když nám ze Švajcu poslali plonkovních 12 miliard z praní peněz, nikdo se k nim nehlásil, aby ho někdo neklepl přes prsty…

Snaha poslance Gazdíka „shodit“ před dvěma roky Zemanův návrh s tím, že by „kdejaká babička přiznávala, kde našetřila půl milionu, který dala dětem“, vyzněla jako pou hý účelový bonmot. Zákon by v žádném případně neobtěžoval běžné občany, nehledě na to, zdali měli něco společného s veřejnými penězi. Pokud by prošel návrh, který podporoval Gazdík - tedy majetková přiznání pouze pro politiky - kontrola by se nevztahovala ani na daňové podvodníky, korupčníky či pachatele závažné trestné činnosti. Naopak, umožnila by, aby politici předem zcela beztrestně přepsali svůj majetek na své manželky, rodiče, sourozence či kamarády. Zákon o „osobě blízké“ známe…

Podle Borise Šťastného bylo urážlivé, aby rodina, která buduje po celé generace majetek, ho měla prokazovat. Obyčejní lidé, kteří tak mají někde uloženy třeba drahé šperky, je budou muset nechat ocenit, což jim akorát přidělá starosti…. Velmi „moudrý“ argument. Vše je přece možné prokázat, účty od zakoupení i prodeje se dají zajistit a poté jen předložit. Pokud překročíte sumu 20 milionů…

article_photo

”Skutečně to pokládám za populistickou hloupost, kterou budou snadno obcházet ti nepoctiví a poctiví tím budou šikanováni,” řekl časopisu Týden místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. http://www.ireporter.cz/2010/01/11/politicky-zivotopis-miroslava-kalouska-v-souvislostech/ A věčný poslanec Marek Benda přidal, že se zákonem jen podpoří lidská závist bohatým. Kdo však z obyčejných lidí závidí dříčům a úspěšným sportovcům jako je Jaromír Jágr, který je se svými výdělky z hokeje neustále na očích veřejnosti, jež ví, že jeho miliardy jsou perně vydřené. Baví hokejem stamiliony fanoušků u televize či na stadionech.

Že by se neženil, aby mu někdo neunesl dítě…? To samé platí o zachráncích lidských životů - mj. kardiochirurgovi, prof. MUDr. Janu Pirkovi, DrSc., Profesoru Pavlu Pafkovi, ”otci” plicních transplantací v Česku a přednostovi III. chirurgické kliniky v Motole či o Karlu Gottovi, nejpracovitějšímu a nejvíce oblíbenému muži v česko-německo-slovensko-lasvegasském show byznysu a co se nebojí o únosy svých dcer. Čím však sloužila občanům jejich tehdejší Nečasova koaliční vláda? Nadávkami na minulý režim, v němž se jen kradlo, zato dnes se zhaslo a krade se dál a mnohem víc…

article_photo

Před čím utíkal tento pátek Kalousek? Nemá náhodou kousek másla na hlavě, nebo spíš pořádnou hroudu? Nadační fond proti korupci už má jeho sprostot plné zuby, proto vydal brožuru mj. o tom, proč nebyl úředník a politik Miroslav Kalousek nikdy obviněn za své působení na Ministerstvu obrany v 90. letech. Organizace zveřejnila publikaci “Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her”, v níž shrnuje kauzy spojené s jedním z nejvlivnějších politiků novodobé české historie. Kalousek označil publikaci za “sepsané a stokrát vyvrácené drby“. Je to spousta, tak jen připomenutí některýhc kauziček…

Nyní výběr z některých chuťovek. Např. těsně před vánočními svátky dne 17. prosince 2008 podepsal Kalousek úřední rozhodnutí, kterým pětici českých společností povolil internetové kurzové sázení. “Učinil tak navzdory své tehdejší lidovecké straně i úředníkům a právníkům, kteří takový postup označili za nezákonný. Kalousek přitom dříve prohlašoval, že internetové sázení bude v republice povoleno jen přes jeho mrtvolu,” připomíná fond. Hlavní postava kauzy a majitel Diag Human Josef Šťáva je Kalouskovým známým a sousedem. Politik tak čelí podezření, že mu ve sporu se státem pomáhal přes kolegu z Ministerstva obrany Zdeňka Ruska, jednoho ze tří rozhodců ve sporu se státem o miliardy…

article_photo

Miroslav Kalousek je představitelem destruktivní, agresivní politiky a incidenty provokuje, třeba vztyčeným prostředníčkem. Pokud to psychicky nezvládá, měl by to přiznat a odejít. A ne lhát dal: “Místopřísežně tady z tohoto místa říkám, že Zdeněk Bakala ani žádná jeho firma nikdy nedali a nedají žádné prostředky TOP 09. Všechno ostatní jsou pomluvy,” hřímal opět mírně intoxikován Miroslav Kalousek zpoza řečnického pultíku, patrně jeho nejoblíbenějšího místa na světě. Půl roku na to se však Bakala přihlásil ke sponzoringu tria tuzemských pravicových stran – tedy ODS, VV a právě TOP 09, které finančník poukázal na konto sedm a půl milionu korun. “Chci zahájit otevřenou debatu o férovém způsobu financování politických stran v Česku,” prohlásil tehdy Bakala. Co za to dostal od TOP 09 na revanš…?

Vzhledem k tomu, že každý desátý Čech žije na hranici chudoby, bude asi moc málo těch, kteří napřed svými daněmi podpoří existenci politiků, aby vzápětí měli čas si vydělat něco i pro sebe ve výší nad dvacet melounů… Zhaslo se a kradlo, pak přišly výmluvy na totalitu a výprodej Česka. Krejčířů, Kožených, Pitrů a dalších zlodějů je tak kolem nás pořád dost, což vede Sobotkovu vládu a prezidenta Zemana k návrhu výše popsaného zákona.

Inu, naštěstí máme Nadační fond proti korupci a jejich publikaci “Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her”, ve které se lze nejen za dlouhých zimních večerů dočíst spoustu zajímavých věcí, jež odhalí, proč je tento kdysi poslušný mladík pod diktandem Národní fronty ÚV KSČ den ode dne víc a víc neurotičtější, že už ho neukojí ani masturbační sněmovní pultík a červené světýlko televizní kamery…

Spisovatel připomněl Schwarzenbergovi soulož na veřejnosti a „hovno Boží“

http://www.ni78.com/yzzD4m60cf1ct/opily-kalousek-v-ct/

http://zpravy.idnes.cz/poslanec-skokan-zverejnil-vulgarni-telefonat-ministra-kalouska-pxv-/domaci.aspx?c=A120713_100313_domaci_kop

http://zpravy.idnes.cz/na-francovku-se-vymlouvat-nebudu-byl-jsem-opily-priznal-kalousek-p9j-/domaci.aspx?c=A130607_121447_domaci_jav

Dočká se Kalousek Nobelovky za objev, že i krávy mají svoji hrdost?

Byl jsem v šoku; nad budovou Sněmovny se vznášely tři svatozáře…

Mlátit lidi se nemá, ale fízl je a byl vždy jen práskač a donašeč

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...