Marek Benda, co za post předsedy PK ODS získává další desetitisíce navíc, je exemplární případ odloženého polámaného kolovrátku z plzeňských práv. Wikipedie:

“V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování… Získal sice titul doktora práv (JUDr) ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá…“ (pro jistotu...)

Sám Benda nyní přiznal, že i přes vedlejší více než sto tisícové příjmy, se musí mimo Sněmovnu pořádně ohánět. S manželkou Markétou Bendovou mají čtyři děti – Johanu, Jonáše, Apolenu, a Amálii; jelikož je jeho žena v domácnosti a z těch zbývajících poslaneckých příjmů by rodinu v tuto chvíli prý neuživil.

A má vlastně pravdu; jehož základní poslanecký plat činí skoro 60.000,- Kč, navíc si měsíčně přijde jako předseda výboru 79.000,- Kč, k tomu tisíce  měsíčně na reprezentaci a stravné, dalších více než 20.700 měsíčně na cestovné a ještě  další tisíce měsíčně na administrativní a odborné práce. Ovšem to není vše: má též přes 32 0009 měsíčně na pronájem poslanecké kancelář a její vybavení, a aby mu nebylo smutno, má své asistenty, kterým vyplácí bratru 45 000 Kč měsíčně na služby.Marek Benda

Marek Benda | Foto: DENÍK/Archiv

Že závidím? Blbost, jako každý daňový poplatník mám jen bezmezný vztek, že i díky mně si třicet roků žije jako prase u koryta v žitě a ještě si stěžuje; ale jen ho zkuste odehnat od zdroje jeho slastného mlaskání..

Zopakujme si: Marek Benda je český politik, člen Občanské demokratické strany, v letech 1993 až 2002 a pak od roku 2004 poslanec, který v rámci strany reprezentuje křesťansky zaměřenou a spíše konzervativnější platformu. Od prosince 2012 do srpna 2013 zastával funkci předsedy poslaneckého klubu ODS.

Holt, pan Marek Benda a jeho úspěšná studia na Právnické fakultě ZČU v Plzni, jindy pak jeho známými nenápadnými „přílepky“ k zákonům nebo jejich novelizacím. Předložil v roce 2008 rovněž návrh novely trestního řádu, tzv. náhubkový zákon, který zakazuje zveřejňování informací z policejních odposlechů bez souhlasu odposlouchávané osoby. Podle kritiků by Bendův návrh mohl výrazně omezit média v informování o zločinech. Proto se osm šéfredaktorů největších českých zpravodajských médií postavilo proti Bendově návrhu…

A tento poslanec ODS, dlouholetý člen Poslanecké sněmovny snad i s domovským právem pro pobyt v domě ve Sněmovní, č.176/4 na Malé Straně v bloku lavic, vyhražených ODS, se Marek Benda činí. Tedy, on se činí vždy však hlavně proto, aby si i nadále udržel post poslance ODS. Zřejmě se zařekl, že do konce své politické kariéry musí vydržet nejen v řadách ODS, ale hlavně v lavicích sněmovny. Zatím se mu to po více jak 26 letech (s dvouletou přestávkou) daří.

Nový Marek Benda: https://www.youtube.com/watch?v=0dZqqzoRXB4&feature=youtu.be  

Související obrázek

Nyní Bendovy měsíční příjmy:

Výbor (předseda) - Ústavně právní výbor - 30 886 Kč

za telefon a internet - 5 000 Kč

za ubytování - 20 500 Kč

za kanceláře - 32 200 Kč

na reprezentaci - 11 300 Kč

na cestování - 28 100 Kč

na odbornou práci, konzultace - 17 549 Kč

na asistenty - 45 000 Kč

Předseda ODS Petr Fiala hájí Marka Bendu, poslance své strany a předsedu ústavně právního výboru Sněmovny. Bendův poslanecký asistent Alan Hopp inkasuje každý měsíc desítky tisíc korun od Exekutorské komory za monitoring a „včasné varování“ před zákony, které by mohly mít vliv na činnost exekutorů. V rozsáhlejším textu o tom informuje Deník N.Výsledek obrázku pro olser fiala

Podle předsedy ODS není dvojí angažmá Bendova asistenta problém. „Marek Benda je jeden z nejerudovanějších poslanců v Poslanecké sněmovně. V minulosti mnohokrát dokázal, ze nepracuje v zájmu žádných lobbistických skupin,“ napsal redakci Petr Fiala.

Deník N přinesl informaci, že poslanecký asistent Marka Bendy Alan Hopp má od roku 2015 poradenskou smlouvu  s Exekutorskou komorou, pro kterou za paušální odměnu ve výši nejméně 90 000 korun měsíčně sleduje přípravu zákonů nebo varuje před novelami, které by mohly ovlivnit činnost exekutorů.

Inu, musíme si znovu uvědomit výše již vyřčená fakta, že Marek Benda se zkrátka musí pořádně ohánět; má přece čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících poslaneckých příjmů by rodinu v tuto chvíli neuživil.. To je tedy jasnačka...

Bezdomovec Marek Benda: https://zpravy.idnes.cz/poslaneckeNahrady/poslanec.aspx?id=benda-marek-ods