• Sobota, 07. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Benjamín

Otřesné! Vzpoura Řeků proti přesunu imigrantů do místních hotelů. Obyvatelstvo útočí na autobusy s uprchlíky klacky a kameny. Budou mrtví, bojí se úřady.
Počet návštěv: 2628

Otřesné! Vzpoura Řeků proti přesunu imigrantů do místních hotelů. Obyvatelstvo útočí na autobusy s uprchlíky klacky a kameny. Budou mrtví, bojí se úřady.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Když přijelo několik autobusů i imigranty do přímořského letoviska Vrasna na severu Řecka, čekal je rozzuřený dav místních obyvatel, ozbrojených s kameny a klacky. Úřady chtěli umístit několik desítek imigrantů v místních hotelech, které jsou přes zimu prázdné.

“Varovali jsme úřady, aby do Vrasny už nikoho nevozili, protože místní obyvatelé jsou rozzuřeni. Neposlouchali nás,“ řekl starosta vesnice Vrasna.


Řecký protest proti přesunu imigrantů na zimu do hotelů

Podobná situace je v mnoha řeckých městech a vesnicích, do kterých se úřady snaží umístit tisíce imigrantů z táborů na ostrovech. Autobusy pak odjíždějí zkusit to jinde. Uprchlické tábory na ostrovech jsou přeplněné až pětinásobně. Před několika dny zemřelo v jednom z nich dítě na dehydrataci.Situace je zoufalá. Jen za posledních několik dní se dostalo do Řecka dva tisíce nových imigrantů. Moře křižují lodě neziskových organizací a přesouvají imigranty na ostrovy. Řecko je hlavním vstupním místem pro imigranty, hledající azyl v Evropě. Jejich nový příval souvisí s ukončením války v Sýrii.


Imigrantů přijelo letos do Řecka více než v minulých letech. Od začátku roku 2019 přijelo do Řecka po moři více než 47 tisíc imigrantů, uvedla agentura OSN pro uprchlíky. Dalších 12 350 dorazilo po zemi. To je 60 tisíc jen letos. V roce 2018 byl celkový počet příjezdů po moři a po pevnině 50 508. V roce 2017 to bylo 36 310. Tolik oficiální čísla.


Vysoký počet příjezdů vytvořil horší podmínky v přijímacích střediscích na ostrovech Lesbos, Chios, Leros, Samos a Kos. Nová řecká vláda (od července) na začátku října oznámila, že do konce prosince přesune na pevninu nejméně 10 tisíc imigrantů. Chtěla postavit velký tábor na jednom z ostrovů, ale již je jasné, že to do zimy nestihne.


Oficiálně je nyní v Řecku asi 200 tisíc imigrantů, neoficiálně půl milionu. Netají se tím, že chtějí pokračovat přes Evropu do Německa. V sousedním Turecku jsou jich čtyři miliony a tamní vláda hrozí, že “otevře stavidla”.

Podrobnosti též ZDE

https://www.hoppner.cz/otresne-vzpoura-reku-proti-presunu-imigrantu-do-mistnich-hotelu-obyvatelstvo-utoci-na-autobusy-s-uprchliky-klacky-a-kameny-budou-mrtvi-boji-se-urady-imigrantska-vlna-pred-zimou-sili-tisice-za-po/#.XdTuGVKpV3c

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2019 19:00

Sluníčkáři už začínají narážet.Měli bychom je vzít sem.Tady jsou lidé dost blbí na to,aby se nechali opět obelhat.Občané tohoto státu jsou přeborníky ve skoku na špek.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokraci" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Jan Padych - Lámání křížů (4.)

Zřejmě z něho pořádně čpěl aceton, přestože toho večera až tak moc nečichal. Otec to ucítil, sotva otevřel dveře. „Sviňáku!“ křikl na syna. „Pořád v tom jedeš?“ Určitou dobu si dal od čichání pokoj, proto snad otec považoval věc za vyřízenou.

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Poslední domácí zprávy