• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Otřesné! Vzpoura Řeků proti přesunu imigrantů do místních hotelů. Obyvatelstvo útočí na autobusy s uprchlíky klacky a kameny. Budou mrtví, bojí se úřady.
Počet návštěv: 3089

Otřesné! Vzpoura Řeků proti přesunu imigrantů do místních hotelů. Obyvatelstvo útočí na autobusy s uprchlíky klacky a kameny. Budou mrtví, bojí se úřady.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Když přijelo několik autobusů i imigranty do přímořského letoviska Vrasna na severu Řecka, čekal je rozzuřený dav místních obyvatel, ozbrojených s kameny a klacky. Úřady chtěli umístit několik desítek imigrantů v místních hotelech, které jsou přes zimu prázdné.

“Varovali jsme úřady, aby do Vrasny už nikoho nevozili, protože místní obyvatelé jsou rozzuřeni. Neposlouchali nás,“ řekl starosta vesnice Vrasna.


Řecký protest proti přesunu imigrantů na zimu do hotelů

Podobná situace je v mnoha řeckých městech a vesnicích, do kterých se úřady snaží umístit tisíce imigrantů z táborů na ostrovech. Autobusy pak odjíždějí zkusit to jinde. Uprchlické tábory na ostrovech jsou přeplněné až pětinásobně. Před několika dny zemřelo v jednom z nich dítě na dehydrataci.Situace je zoufalá. Jen za posledních několik dní se dostalo do Řecka dva tisíce nových imigrantů. Moře křižují lodě neziskových organizací a přesouvají imigranty na ostrovy. Řecko je hlavním vstupním místem pro imigranty, hledající azyl v Evropě. Jejich nový příval souvisí s ukončením války v Sýrii.


Imigrantů přijelo letos do Řecka více než v minulých letech. Od začátku roku 2019 přijelo do Řecka po moři více než 47 tisíc imigrantů, uvedla agentura OSN pro uprchlíky. Dalších 12 350 dorazilo po zemi. To je 60 tisíc jen letos. V roce 2018 byl celkový počet příjezdů po moři a po pevnině 50 508. V roce 2017 to bylo 36 310. Tolik oficiální čísla.


Vysoký počet příjezdů vytvořil horší podmínky v přijímacích střediscích na ostrovech Lesbos, Chios, Leros, Samos a Kos. Nová řecká vláda (od července) na začátku října oznámila, že do konce prosince přesune na pevninu nejméně 10 tisíc imigrantů. Chtěla postavit velký tábor na jednom z ostrovů, ale již je jasné, že to do zimy nestihne.


Oficiálně je nyní v Řecku asi 200 tisíc imigrantů, neoficiálně půl milionu. Netají se tím, že chtějí pokračovat přes Evropu do Německa. V sousedním Turecku jsou jich čtyři miliony a tamní vláda hrozí, že “otevře stavidla”.

Podrobnosti též ZDE

https://www.hoppner.cz/otresne-vzpoura-reku-proti-presunu-imigrantu-do-mistnich-hotelu-obyvatelstvo-utoci-na-autobusy-s-uprchliky-klacky-a-kameny-budou-mrtvi-boji-se-urady-imigrantska-vlna-pred-zimou-sili-tisice-za-po/#.XdTuGVKpV3c

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2019 19:00

Sluníčkáři už začínají narážet.Měli bychom je vzít sem.Tady jsou lidé dost blbí na to,aby se nechali opět obelhat.Občané tohoto státu jsou přeborníky ve skoku na špek.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy