• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ: Nádherně napsané pro nevzdělané seniory
Počet návštěv: 8181

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ: Nádherně napsané pro nevzdělané seniory

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Dozvěděla jsem se, že jsem lůza Nevzdělaná. Neinformovaná a zaostalá. Kvůli své neiformovanosti, zaostalosti a nedostatečnosti jsem i xenofob, rasista, a vůbec všeobecně zaprděnej čecháček, ba dokonce přímo snad i nácek. Proč … no protože takřka celý život žiju na vesnici, jsem senior … i když pravda, namlouvám si, že duch je mladý, jenom to tělo chátrá, vzdělání jenom střední a ještě k tomu díky datu mého narození za socíku, kdy se teda ve škole děti učily pravopis a násobilku, ale byly zcela nepolíbeny genderem, multikulti, klimatickými změnami a – ó hrůzo – myslely si, že máma je máma a táta táta a rodinu že tvoří chlap, ženská a děti. Divná doba, že jo…

Ovšem dnešní pokrokové celebrity mi to na Václaváku, Letné a i v mainstreemových sdělovacích prostředcích natřely bez obalu. Taková Aňa Geislerová, Bára Basiková, úžasný a nenapodobitelný Pavel Novotný, geniální režisérka Olga Sommerová, nedostižný bard Zigy Horváth, ikona herectví Mádl /křestní jméno jsem bohužel zapomněla a jsem líná to hledat/ a další a další si nebrali servítky. Starci – nikoliv na chmel, ale na školení. Je nutno vás vzdělat, osvítit, nacpat do těch vašich dutých a starých hloupých lebek moderní, pokrokové a jedině správné názory.

Víte vy vůbec, geronti, jak ohrožujete tu naši vymodlenou, neposkvrněnou a jedině správnou demokracii toho jediného správného názoru a patentované naší pravdy? Takže školení – úžasní a nedostižní, charakterově neposkvrnění a poslední mladí a pokrokoví umělci v čele se Zdenkem Svěrákem se rozjedou po vlastech českých, krajích moravských a slezských a začnou poučovat ten nevzdělaný prostý lid. Vejdou, se zelenou ratolestí míru a krabicemi korálků a zrcátek do míst, kam nedosáhne signál ČT, kde si ti zaostalí venkované myslí, že internet se maže na chleba a nedej bože, že dva chlapi nemůžou mít spolu dítě. 

Už se na to těším. Na hlášení obecního rozhlasu, ve kterém proslavený herec a režisér Jan Hrušínský mladší, držitel několika cen – například cen vstupného, občerstvení a dotací do svého divadla, svým sametovým a vemlouvavým hlasem pozve nás, místní venkovské seniory. do obecní sokolovny na PŠM – ježíš, co to píšu…na osvětovou akci ve jménu demokracie. /Demokracie, vy tupci, j e myslet si to, co si myslíme my, chápete?/ 

Už je vidím, ty světem uznávané, mezinárodní festivaly a Oskary vyhrávající celebrity, jimž jenom vrozená skromnost zabraňuje se chlubit svými úspěchy na mezinárodních fórech, jak nám, zaostalým, Prahou, světem a cizími jazyky nedotčeným venkovanům budou, poté co rozdají korálky a barevná sklíčka, vysvětlovat ten jedině správný světonázor, ať už se týká vysoké porodnosti homopárů, neskonalých výhod přijetí atomových inženýrů, lékařů a vědců z rovníkové; Afriky, a neomylnosti, ba věštecké osvícenosti vůdců Evropské unie, Francie a Německa. A škodlivosti Babiše…ano, na toho nesmíme zapomenout. 

Ne…nevolila jsem ho. Ani omylem. Ale nevolila jsem ani geniálního pokrokového Kalouska, tu a tam v balení Tibet, ani Fialu, co neříká tak ani tak, ale na jeho slova vždy dojde, vždyť je studovaný politolog, ani Hamáčka – co je ten studovaný, nevím, ale občas si myslím, že by měl vrátit školné. Jdete na to špatně, milánkové. 

 Řvete o rozdělování národa Zemanem a Babišem…sorry jako ale zatím jsem nikde, na žádném médiu, dokonce ani v Respektu, nenašla, že by Zeman či Babiš označili větší část národa za tupce, nevzdělance a lůzu, kterou je nutno zbavit volebního práva. To je jen a jen pouze vaše parketa, vás, takzvané pražské kavárny a miliónu chvilek pro demokraturu. Vy nálepkujete lidi, vy lidmi pohrdáte – a vy jim to nevybíravě dáváte najevo. A to jste fakt tak hloupí, že jste přesvědčeni, že ti, kterými otevřeně pohrdáte, které zesměšňujete a dehonestujete, se k vám přidají? Svatá prostoto. Život není sociální síť, zlatíčka, a úspěch v něm se neodvíjí od počtu lajků. 

VLAĎKA ŠPIDLOVÁ

Zdroj: https://spidlova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719246

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

23.11.2019 19:22

Nezbývá, než dávat těm chcípákům jasně najevo, že jsou odpad, fysicky i morální... Nu a jejich starosti ukončí výsledky voleb...tedy, pokud ZASE "nespadne" server, že, amíkofilní nuly?


 
Václav  Kašpar

Václav Kašpar

22.11.2019 23:38

Vážený pane Majevský, tentokrát mě Váš komentář velmi zklamal. Přemýšlím, zda byl vůbec míněn vážně. Oslovení mezi členy spolku ČSBS Vy berete jako „důvod k rozvodu“? To oslovení má přece dlouhou tradici, a u ČSBS značně delší než oslovování ve Šrámkově straně. (Oboje vychází ovšem ze stejného základu, to je fakt. Jde o běžnou formu ve všeobecné církvi.)
Jak známo, typickým se stalo oslovení „bratře, sestro“ mezi husity. Jejich tradice v mnohém převzal Sokol. Sokolské myšlenky byly základem morálky československých vojsk na Rusi, tedy legií. A nejen ruských. Když se po první světové válce u nás zakládaly spolky bývalých legionářů, oslovení se přirozeně vžilo i pro ně. A také po druhé světové válce přešlo do organizací odbojářů a pozůstalých. Dnešní ČSBS (bývalý SPB) z toho nevyjímaje.
Druhý směr pohledu na Váš text je pro mě ještě víc tristní. Vy vidíte ČSBS jako možného družebního partnera SdL? Jak Vás toto mohlo napadnout? Vždyť je tomu přece zcela naopak. ČSBS odsuzuje mnohé prvky v praxi landsmanšaftu a varuje před jeho vrchnostenskými manýry vůči našim občanům. Jak by mohl dělat spolek sdružující bývalé odbojáře domácí i zahraniční, jakož i jejich sympatizanty a pozůstalé, něco jiného?
V ČSBS momentálně působí následky přirozeného generačního zlomu. Tradicionalistická linie je kádrově již neobsaditelná, přišel čas různých modernizací, dost možná i necitlivých – vůči samotnému svazu i vůči občanské společnosti. Příliš mnoho politiky se míchá jak do činnosti vedení svazu, tak i do pohledů na svaz zvenčí. Těm skutečným přátelům a politickým pochlebníkům landsmanšaftu pochopitelně Český svaz bojovníků za svobodu vadí.
S jeho „přežitím“ do současné doby už nepočítali. Protože, jak pozorujeme, mají zájem upravit si dějiny po svém, podle přání svých „milých krajanů“, a tady je ČSBS těžkou překážkou. Takže proti spolku musí volit cestu pomluv a vybírání zástupných cílů. – Předpokládám, že v tom nechcete oněm novým politickým trendům nahrávat.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.11.2019 19:39

Smějící se bestie 2,já to tedy beru!


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy