• Pátek, 13. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Lucie

Díky Hřibe, díky Kubero! Osm miliard v čudu! Pohoršená Čína zrušila obchodní fórum s ČR kvůli výrokům lokálního politruka a podivínského senátora. Nová továrna ve Žďáru nebude?
Počet návštěv: 634

Díky Hřibe, díky Kubero! Osm miliard v čudu! Pohoršená Čína zrušila obchodní fórum s ČR kvůli výrokům lokálního politruka a podivínského senátora. Nová továrna ve Žďáru nebude?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Přitroublá aktivistická politika některých českých rozumbradů již přináší své výsledky. Čína na poslední chvíli zrušila obchodní fórum s ČR kvůli protičínským postojům pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a šéfa Senátu Jaroslava Kubery (ODS).

Na obchodním fóru měla být podepsána investice čínské firmy CITIC Dicastal, která je největším světovým výrobcem hliníkových automobilových součástek.


Čínská firma plánovala postavit nový závod ve Ždáru nad Sázavou za osm miliard korun a vytvořit tak 500 pracovních míst. CITIC Dicastal je dceřinou společností čínské firmy CITIC Group, která je zároveň stoprocentním vlastníkem Žďasu. Ve Žďáru nad Sázavou je 2215 nezaměstnaných.


Práce pro 500 lidí

Obchod dojednal prezident Miloš Zeman s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem při letošní návštěvě Číny. CIVIC již dříve oznámil, že nehodlá z nové firmy ve Ždáru nehodlá odebírat dividendy. Vydělané peníze tak měly jít zpět do firmy, což byla velmi dobrá zpráva pro její rozvoj.

Není jasné, zda nepřátelská vystoupení primátora Hřiba a senátora Kubery kromě zrušení fóra také ovlivní záměr Číny postavit novou továrnu a zajistit tak 500 místních lidí práci. Firma CIVIC Dicastal má mimo jiné továrny také v Maroku, nic jí nebrání investovat místo ČR tam.


Primátor Hřib před několika dny zaútočil na Čínů kvůli údajnému porušování lidských práv a zpochybnil princip “Jedné Číny”, který je základním stavebním kamenem a zároveň nejcitlivějším místem čínské politiky. Podobné provokace se dopustil senátor Kubera (ODS), který oznámil svůj záměr navštívit Tchaj-wan. Princip “Jedné Číny” přitom uznává drtivá většina zemí světa včetně USA.


Provokace hlupáků

Prezident Zeman se snažil situaci zachránit dopisem čínskému prezidentovi, když zdůraznil, že „Česká republika, její vláda, plně respektuje politiku jedné Číny”, že “osobně nemá žádné pochopení pro konání pražských komunálních politiků” a “požádal o pokračování pragmatických projektů česko-čínské spolupráce”.

Čína již dříve ohlásila záměr investovat do ČR stovky miliard korun, její zájem ale ochladl poté, co začaly místní radnice v Praze aktivisticky vyvěšovat tibetské vlajky, které jsou hloupou protičínskou provokací a někteří politici, včetně těch lokálních, začaly šířit nenávistné protičínské nálady.


Růst HDP Číny v dolarech

Nenávistné tažení proti největší světové velmoci souvisí se záměrem čínské firmy Huawei postavit u nás (a v Evropě) novou, revoluční 5G síť. Má také souvislost s cílem USA udržet si ČR jako zemi, která od USA kupuje předražené zbraně proto nepříteli, který neexistuje. Je také součástí mediální a obchodní války o dostavbu jaderné elektrárny Temelín za stovky miliard.


Údajné nedodržování lidských práv je ideologickou zbraní USA v obchodní válce proti Číně. Země má 1,5 miliardy obyvatel a místní reálie jsou pro Evropany spletité a často tak nesrozumitelné, že jakékoli hodnocení “lidských práv” je zcela mimo mísu.


Světová velmoc č. 1

Čína je světovou obchodní velmocí číslo jedna. Čínská ekonomika v roce 2005 předstihla britskou a v roce 2007 německou ekonomiku a s objemem HDP 2,49 bilionu € se dostala tehdy na třetí místo na světě. V roce 2010 předstihla Japonsko a stala se tak druhou největší ekonomikou světa po Spojených státech. V roce 2014 vyhlásil Mezinárodní měnový fond ekonomiku Číny za nejsilnější na světě.

Tři čínští internetoví „giganti“ Baidu, Tencent a Alibaba Group patří mezi největší technologické konglomeráty na světě. Čínští výrobci spotřební elektroniky jako Lenovo, Huawei, ZTE, Xiaomi, Oppo a Meizu patří mezi nejúspěšnější na světovém trhu.


Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

03.12.2019 10:22

Je to poznání nebo poučení???Jean Bodin píše v Les sixLivres de la republique z roku 1576, že demokracie je nejhorší státní zřízení, neboť je velmi reálné nebezpečí, že se k moci dostanou hlupáci nebo prospěcháři.
Kdyby ,chudák, tušil, že za čtyři století bede existovat země, kde se tyto dva druhy spojí dohromady v jednu ohavnou mutací nebo také bude existovat něco jako Milion chvílek.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

02.12.2019 20:52

Za to všechno mohou ti ruští i čínští špioni! Nikdo nikde je sice neviděl, nikdo je nedopadl, ale Koudelkova osobní kartářka a vědma cítí jejich pach ze všech východních světových stran. Koudelka dal kvůli této hrozbě rozmístit betonové zábrany z železobetonových bloků. To aby ztížil pohyb těchto špionů a znemožnil jim komunikaci s našimi naivními lidmi. Než přelezou betonové zábrany, náš národ se pod jeho velením zocelí a zcela zabrání špionům v teroristické činnosti proti pokojnému obyvatelstvu. BIS nevydala o islámském nebezpečí terorismu ani řádku, pak tedy neexistuje. Kvůli islámcům se zátarasy tedy nestaví. Jde o čestné lidi, kteří mají co do bezpečnostní hrozby hodně daleko. I prošedivělé, nezletilé děti má Koudelka rád. Udělal by pro ně první, poslední. Zato má děs z reálného nebezpečí, které nám hrozí z ruské i čínské ambasády. Za nějakou tu miliardu ztráty v obchodování s těmito zádnými zeměmi to přece stojí! O co víc peněz přijdeme, o to míň nám budou hrozit svými investicemi. Je přece strašné, když náš úhlavní nepřítel sponzoruje Slávii. Koudelku z toho bolí hlava. Proto ty železobetonové zátarasy. To přece není možné, aby si tu vyšlapovali ruší a čínští špioni, aniž bychom jim kladli žluto-černě zebrované překážky. Tímto jsme jim značně snížili možnost pohybu po naší krásné, Pavlem Novotným milované zemi s jejími obyvateli. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.12.2019 19:33

Tak todopadá,když se bezvýznamný člověk dostane k moci a hned neví,co se to s ním děje.A od Kubery to byly vyložená provokace.Ale nelze od muslimského vítače a ochránce čekat něco rozumného.Jinak bych rád znal výši incestic ThaiVanu v ČR.Pořád se o nich mluví a nějak nejsou vidět.Asi jsou tajné!


 
Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy