• Pondělí, 02. srpen 2021
  • Svátek má Rukojmí Gustav

Jak si USA vytvořily k obrazu svému z německých nacistů a japonských fašistů své spojence Německo a Japonsko
Počet návštěv: 4970

Jak si USA vytvořily k obrazu svému z německých nacistů a japonských fašistů své spojence Německo a Japonsko

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Dnešní svět má hlavu plnou těžkých chmur; terorismus Islámského státu a běženecká invaze z Afriky a Blízkého východu do Evropy, která má činit až 25 milionů lidí prchajících před násilím. Čí je to opět spiknutí?

Kdo za to může? Německo, jako stát, který rozpoutal dvě děsivé světové války. Jakou za to neslo a dodnes nese zodpovědnost vůči vítězným zemím, které "Deutschland über alles" na hlavu porazily v těchto nejděsivějších válkách...?

Foto: Reuters...

Po druhé světové válce byla Evropa v troskách. Hospodářská situace byla strašlivá. K tomu ještě přišlo hrozivé sucho v roce 1946 a nesmírně krutá zima v roce 1947. Ve zničené Evropě, kde byly desítky milionů lidí bez práce. Nejhorší situace byla v Německu. Miliony Němců  dostávali pouze skrovné příděly k hladovění. Umíraly desítky tisíc lidí. Úmrtnost mezi německými dětmi stoupla desetkrát proti předválečné úrovni.

Životní podmínky v roce 1947 byly považovány za horší, než v roce 1945. Průměrný  příděl kalorií byl 1040 denně (norma je přes 2000 kalorií), z toho pocházela podvýživa – nejhorší v  poválečném Německu;  takový příděl potravin odpovídal množství, jež dostávali vězni v nacistických koncentračních táborech. Kdo jinému jámu kopal, sám do ní pak spadl, aneb Boží mlýny mlely pomalu, ale jistě, přesto se stal zázrak; ekonomický… https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ay9CMGRElCU

Přestože Spojenci za začátku na oko dodržovali tzv. Morgentauův plán, což byl plán na totální likvidaci Německa; obhajoval logické opatření s cílem zajistit, aby Německo už nebylo schopné vést další, tedy třetí válku. Cílem nebylo jen zničení  německého zbrojního průmyslu, ale i odstranění nebo zničení dalších klíčových odvětví, která jsou základem pro vojenskou sílu.

V jeho rámci bylo demontováno 1500 nejlepších továren a odvezeno ze země. Ale s předem daným ohledem na sílu komunistických zemí a obavy ze SSSR, přišel tajně rezervní Marshallův plán, oficiálně nazývaný Plán evropské obnovy (angl. European Recovery Program), přijatý Kongresem USA v dubnu 1948 s cílem pomoci poválečné Evropě; spíš německé obnovy... Morálně zdeptaní Němci by udělali pro Spojence první poslední pro svoji milostivou katarzi...

V důsledku odmítnutí Marshallova plánu ze strany zemí východního bloku byl plán omezený jen na západní Evropu. Marshallův plán nebyla charitativní záležitost. Šlo o ekonomické ovládnutí Evropy. Jeho skutečný důvod spočíval v tom, že jakmile tyto země byly uvedeny zpět na nohy americkou pomocí, jejich měny byly vázány na americký dolar a byly nuceny kupovat americké produkty, což podporovalo ekonomiku Spojených států.

Každý ze 17 států měl vypočítat své individuální výdaje, které bude od Spojených států vyžadovat. Po složitých jednáních, kdy každý stát své skutečné potřeby nadsadil, byla stanovena částka 19 miliard dolarů. A též každý stát v programu Marshallův plán byl nucen odsuzovat komunismus a socialismus – což byl důvod, proč Československo tento plán odmítlo; odmítlo stát se vazalem této lichvy....

Jak se dnes  projevuje pragmaticky vypočítavá politika USA vůči Německu? Morgentauův plán původně zakazoval Německu budování armády, což byla však jen kamufláž. Spojené státy však měly také svůj národní plán, své známé americké zájmy; vybudovat z Německa silnou mocnost, aby měly v Evropě na své straně silného partnera.

Proto investovali do SRN miliony, které však byly vázány na výhradní obchod s USA. Dnes patří armáda Německa mezi nejlépe vyzbrojené na světě. Známka typicky amerického pokrytectví. V Evropě bylo rozmístěno na více než stovce základen asi 60 000 amerických vojáků, více než 40 000 je jich je nyní v Německu.

Pokrytecký humbuk zvaný Morgentauův plán skončil dřív než začal a dnes se německá armáda, která vlastně neměla existovat, poprvé od druhé světové války zapojila v Afghánistánu do přímých bojových akci. Německé mělo v Afghánistánu po Spojených státech a Velké Británii třetí největší kontingent. V roce 2010 sloužilo v Afghánistánu 5350 německých vojáků.

"Afghánistán je nejdůležitější zkušeností německých ozbrojených sil. Bylo to poprvé od druhé světové války, kdy byla německá armáda zapojená do skutečné bojové akce," říká generál ve výslužbě Harald Kujat, bývalý náčelník generálního štábu Bundeswehru (2000-2002) a bývalý předseda Vojenského výboru NATO (2002-2005).

Obdobný záměr myly Spojené státy rovněž s Japonskem, z něhož si vytvořily pokorného vazala, což završily shozením atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Tento šok statisíců zabitých civilistů donutil zemi vycházejícího slunce k tvrdým opatřením ve svém vojenství. Ale ne zase tak docela; nejen v Evropě potřebovaly USA svého silného partnera, v Tichomoří byl snad ještě nutnější.

V 9. článku poválečné ústavy z roku 1947 se sice Japonsko navždy zřeklo války a zakázalo si vlastnit armádu a další válečný potenciál. Japonsku, jakožto mírovému státu, nařizovala nová ústava jen Síly sebeobrany, určené výhradně pro obranu státu. Kopilot Robert Lewis: „Kolik lidí jsme jen teď zabili? Proboha, co jsme to udělali?“ aneb Světový mír dle USA…?

Během závodů ve zbrojení, které vyvolala studená válka, tak mohlo stát Japonsko pod ochranou amerického raketového deštníku stranou a v klidu investovat do svého hospodářství. I to je jedním z faktorů stojících v pozadí nejen německého, ale i japonského ekonomického zázraku. Dodnes ostatně udržuje americká armáda svou vojenskou přítomnost na několika základnách zejména na Okinawě. (V Německu mají Spojené státy několik desítek vojenských základen.) http://zpravy.idnes.cz/japonci-kvuli-znasilneni-14lete-divky-zatkli-americkeho-vojaka-pb9-/zahranicni.aspx?c=A080211_132834_zahranicni_ad

Foto: Reuters...

Už na začátku 70. let mělo Japonsko bez ohledu na 9. článek ústavy jednu z nejrychleji rostoucích armád světa. V současnosti čítají Síly sebeobrany, složené z námořnictva, letectva a pozemní armády, na čtvrt milionu mužů. Rozpočet, který sice nepřesahuje jedno procento hrubého domácího produktu, však činí díky ekonomické síle japonských ostrovů zhruba 47 miliard dolarů.

Japonsko se tak v nákladech na zbrojení řadilo sedmé místo na světě… Premiéru Šinzó Abemu se před dvěma roky podařilo v kabinetu prosadit reinterpretaci mírové ústavy, přijaté krátce po kapitulaci, která až dosud bránila nasazení japonských vojáků v zahraničí. Byla Rudá armáda jedinou armádou znásilňovatelkou a zlodějkou ve 2. světové válce…?

To vláda nově interpretuje jako právo na "kolektivní sebeobranu“. Reuters upozorňuje, že tím, že se jedná o reinterpretaci, a ne o revizi základního zákona, vyhne se premiér nutnosti referenda. "Jen proto, že je Japonsko silné, neznamená to, že bude agresivní," říká ředitel massachusettského centra pro mezinárodní vztahy Richard Samuels. Tato slova by měli slyšet Číňané, kteří vedli nejkrvavější války právě s japonskými vojáky během 2. sv. války v letech 1937 až 1945, kdy zahynulo podle oficiálních čínských údajů asi 35 milionů lidí.

Většina západních historiků počet obětí odhaduje na 20 milionů; a těm se přiletěl poklonit prezident Miloš Zeman, jako jediná hlava států zostudil EU, že jsou jí miliony padlých Číňanů zcela lhostejné, byť v Normandii se všichni světoví státníci při vojenské přehlídce předváděli o sto šest…. http://www.youtube.com/watch?v=nttxrNENJgU&feature=youtu.be

Mocenská rozpínavost a bezostyšně zvrhlé válčení NATO, potažmo USA v zemích Afriky a Blízkého východu dnes přivedly na hranice s Tureckem a Řeckem miliony běženců; Turecko na ně dostane několik miliard, Řecko však nic a ještě musí platit dluhy EU, jejímž hlavním tahounem je Německo v čele s Mutter Merkel, "darem od Alláha"...Výsledek obrázku pro foto olser erdogan merkelová

Za dobrotu Turkům, na žebrotu s EU; migrační povinnosti prý i pro Česko, co nikdy nemělo v Afrtice žádné kolonie, natož aby nezneužívala tureckou bídu...
 

Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, nemůže Řecko vydírat…

Ráno vstane, opáše se dynamitem a odpálí na pomníku Rudoarmějců…?

Čína zase krutě porušuje lidská práva; bude mít svoji první vojenskou základnu v zahraničí

Turecko se již těší na členství v Evropské islámské unii…?

http://www.rukojmi.cz/clanky/767-zeme-americkeho-snu-o-neomezenych-moznostech-chtela-udelat-i-z-prahy-dalsi-hirosimu

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Carlo Forgetti

Carlo Forgetti

31.01.2016 12:16

K prostudování některých faktů, které v článku zazněly: Eric Lichtblau, Nacisté ve službách USA. Nakl. JOTA s.r.o., 2015


 
Carlo Forgetti

Carlo Forgetti

31.01.2016 12:14


 

24.01.2016 21:52

Nespravedlivě vymáhaná spravedlnost. ...Dějinné reminiscence jsou vždy tím, co se dotýká minulých dějů, které mladí generace nijak neovlivnily, protože byly ještě "na obláčku".Pra(pra)dědeček byl pachatel hrůzných činů. a ty plať jako mourovatý za to, co spáchal. To je přesně ten příklad, kdy nevím, jak bych se zachoval objektivně a nestranně. Nevím si rady s tím, jak požádat o peníze (reparace) generaci lidí, která válečná utrpení a hrůzy nezavinila. Pro Němce v produktivním věku představují nároky na splacení válečného dluhu problém. (Zatracení prapradědečci, ti mi zavařili). Jak splácet dluh po prapředcích co, pokud měli štěstí, leží v opuštném hrobě s rezivějícím křížem... Pokud se budu toulat dále naším nespavedlivým světem, zjistím tentýž tlak na Rusko a především na ty, kteří u žádných konfliktů nebyli, protože zkrátka a dobře ještě nebyli na světě. Naši "nestanní" hlasatelé mouder protiruské propagandy se dokonce v přímém přenosu přeřeknou a označí soudobé Rusko jako Sovětský svaz. Byl jsm svědkem reportáže, kdy se to diskutujícímu povedlo hned dvakrát po sobě. Propagandisté úzkostlivě dbají, aby vytvořili v "ovčaneh" iluzi, která podpoří jejich odpor k době Brežněvova komunismu a promítnou ji do současnosti, aby ti, kdo zažili vjezd "zpřátelených armád" před 48 lety, vnímali tuto dějinnou událost jako současnost. To, že posunuli dávno minulé děje do současnosti svědčí o tom, že chtějí z tohoto politického materiálu získat a zaktualizovat nenávist vůči těm, kdo neměli s dějinným obsazením Československa pranic do činění. Samozřjmě, že se chlapci jedni ulhaní snaží, aby jim to prošlo, aby jim to široká veřejnost zobala z ruky. Ale nedaří se. A dařit se nebude. ...Mějte se hezky.


 
Už se perou?

Už se perou?

Je zajímavé sledovat, jak rostoucí počty  Afghánců, hromadně prchajících před Talibanem směrem k evropské hranici, obnažily trhliny v „jednotné, solidární a hodnotově orientované” Evropské únii. Ne, tentokrát už opravdu nejde o nějakou zaostalou, remcající chátru z východních teritorií.  Ostrý, otevřený spor o migraci a „hodnoty” Únie se v těchto dnech rozhořel v samotném jádru organizace. Mezi jejími starými, úctyhodnými, zakládajícími zeměmi. Mezi Německem a Rakouskem.

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně jeden a půl metru odstup?

 

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

Poslední domácí zprávy

Cykloterorismus

Cykloterorismus

Už jste zkoušeli zkoušeli přísně dodržovat nový dopravní předpis, že mezi cyklistou a jej předjíždějícím vozidlem musí být minimálně...

Hej Slované …

Hej Slované …

„Hej Slované, ještě naše slovanská řeč žije, pokud naše věrné srdce pro náš národ bije. Žije, žije duch slovanský, bude žít na věky....

Elektrodebilita

Elektrodebilita

Možná jste si všimli, že ve čtvrti, kde bydlí střední třída, (ke které se řadím i já), se mnoho elektromobilů nenachází. Za to v...