• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Fiktivní (ale nikoliv nepravděpodobný dopis) prezidentu Zemanovi
Počet návštěv: 1479

Fiktivní (ale nikoliv nepravděpodobný dopis) prezidentu Zemanovi

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

  Vážený pane prezidente,   dozvěděli jsme se z médií, že zastupitelstvo městské části Praha-Řeporyje schválilo dne 10.12. 2019 na podnět svého starosty p. Pavla Novotného výstavbu památníku vojákům Ruské osvobozenecké armády, kteří padli v květnu r. 1945 v bojích o Prahu.

Vojáci ROA, podle svého velitele zvaní též „vlasovci“, byli zrádci, kteří dezertovali v průběhu 2. světové války z Rudé armády, nebo se po svém zajetí nechali zverbovat nacisty do jednotek SS. Tyto jednotky se pak účastnily bojů na východní frontě na straně nacistického Německa proti své bývalé vlasti. Prosluly zejména „kárnými“ výpravami proti partyzánům na území Ruska, Běloruska a Ukrajiny, kde páchaly ty nejhorší zločiny i proti civilnímu obyvatelstvu a účastnily se masového zabíjení civilistů při Varšavském povstání v r. 1944.

Jejich příslušníci se také infiltrovali do partyzánských oddílů na území Moravy a Čech (Valašsko, Českomoravská vrchovina) a jejich příslušníky a jejich rodiny pak zrazovali gestapu. Za svou činnost řada z nich obdržela německá vojenská vyznamenání a jejich velitelé byli nakonec na příkaz nejvyššího německého velení popraveni za krutost.

V našem kraji žije několik posledních pamětníků oněch událostí a řada příbuzných postižených rodin. V obecních archivech a muzeích jsou uschovány záznamy a dokumenty z té doby.

Bojem v Praze na samém konci války vlasovci vůbec nesledovali pomoc pražskému povstání, ale pouze se pokusili na poslední chvíli si zachránit život. Jejich zločiny byly odsouzeny i v norimberském procesu s válečnými zločinci Třetí říše.

 

Obracíme se proto na Vás se žádostí, abyste prostřednictvím příslušných státních orgánů tuto akci zastavil.

Stavět pomník válečným zločincům je nepřípustné přepisování dějin a současně plivnutím do tváře všem obětem vlasovců a jejich pozůstalým a potomkům..Je na zvážení příslušných orgánů, zda se nejedná o propagaci fašismu podle ustanovení trestního zákona.

 

Považujeme za bytostný zájem českého národa a státu, aby skončily tyto snahy přepisovat dějiny a zpochybňovat oběti obyvatel Československa v době německé okupace a II. světové války. Pokud český stát včas nezakročí, následky pro nás pro všechny by mohly být velmi závažné.

 

Podepsáni starostové obcí:

Prlov, Pozděchov, Bratřejov, Lužná, Valašská Polanka, Ploština

 

a starostové měst: Vizovice a Valašské klobouky.

 

Na vědomí:

Andrej Babiš, předseda vlády

Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmobny

Jan Hamáček, ministr vnitra

Pavel Zeman, nejvyšší státní zástupce

Zastupitelstvo obce Lidice

Zatupitelstvo obce Ležáky

Zastupitelstvo obce Javoříčko

Český svaz bojovníků za svobodu

Federace židovských obcí ČR

Vekvyslanectví státu Izrael v Praze

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.12.2019 13:02

Jenom abychom četli správně úmysly neoconů. ...V Pobaltských zemích a na Ukrajině jsou značně zastoupeni neonacisté. Těch idiotů se musí stůj co stůj zbavit. Nejsnadnější řešení je válka. Jejich využití je vypočítané na efekt. Rusko nám ohrožuje tyto naše "hrdiny"! Pokud je zlikviduje, nebudeme mu vděční, ale využijeme je jako vhodné oběti ke svým cílům. Neonacisti musí mít pocit, že se recky proti Rusku postavili. Potom si teprve uděláme svůj pořádek a budeme realizovat záměry, které předem počítaly s fyzickou likvidací neonacistů, kteří se nám naprosto hnusí. Ale jako otop pod válečným kotlem splňují to, co se od nich očekávalo. Je to nenávist vůči Rusku. A tu my využijeme beze zbytku ke svým cílům. Někdo naši lest odskákat musí. Hajlující blbečci nebudou nikomu chybět…...Mějte se hezky.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

12.12.2019 21:24

Příroda nás učí, že každý se někoho bojí a na každou kosu se najde kámen... tak uvidíme.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.12.2019 19:05

Právě proto,že je fiktivní,tak nikdo podle něj jednat nebude.Partajní disciplína se už o to postará.Nebo nebudeš na kandidátce při příštích volbách.A tím to skončí.


 
Inženýrky dětských osudů z OSPODU škodí dětem i matce

Inženýrky dětských osudů z OSPODU škodí dětem i matce

Mezi lidem obecným je hojně rozšířená pověra, že nejdůležitější osobou ve výchově dítěte je matka, jejíž lásku nic nenahradí. Je to ale pouze pověra, kterou vyvracejí úvahy a postupy některých inženýrek dětských osudů z oddělení sociálně právní ochrany dětí (dále jen OSPOD). Vyvedly mě z mylné víry v platnost pověry, když jsem se zapletl do jejich sporu s matkou samoživitelkou tří kouzelných dětí ve věku 5-9-14 let.

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by nás otočil zpátky ke svobodě. Je lepší si to přiznat a zařídit se podle toho.

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

Lze si představit, co by se mohlo stát, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras vyznačující, že hlavním bodem bude Kapitol. „Taková směrnice by vedla ke globální hysterii americké politiky, včetně protiruských sloganů, hrozby sankcí a vyhoštění ruských diplomatů,“ uvedla dnes ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Protože přesně to udělalo velvyslanectví USA v Moskvě, které oznámilo dobu a místa demonstrací za propuštění Alexeje Navalného ještě předtím, než je oznámil jeho štáb

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...