• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

Má mít dítě biologickou matku, či může být vychováváno třeba pečovateli-homosexuálními páry...?
Počet návštěv: 2397

Má mít dítě biologickou matku, či může být vychováváno třeba pečovateli-homosexuálními páry...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Přečetl jsem si před dvěma roky v MF Dnes: "Zemanův bezzubý tlak na Nory; jde však jen o šarádu pro lidi, jako když Kim Čong-un hrozí prstíčkem USA. Myslí si snad Zeman poté, co nazval Nory únosci dětí, že s ním budou jednat o nějaké smlouvě...?"

Prezident Miloš Zeman však jen pokračoval v hledání vhodné a relativně objektivní české televize, nyní zkouší pořad Partie na Primě a hned jí připravil dalšího ze svých sólokaprů; připravený návrh mezinárodní smlouvy, podle níž by děti s českým občanstvím byly v Norsku vydávány svým rodičům. Má dojem, že ví, jak tímto způsobem na norskou sociální službou Barnevernet. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je ale jako vždy pesimista, alespoň co se týká stávající hlavy Českého státu; sjednání mezinárodních smluv v komplikovaných případech prý dne něj trvá minimálně několik let. Asi stejně jako řešení jeho "kostlivce ve skříni", resp. privatizace OKD. Podvody České televize…

Doufejme, že vrácení českých dětí z Norska nepotrvá více než tucet let, jako marné vracení Česku ukradených miliard v kauze OKD. Zeman totiž uvedl, že vychází z „tvůrčího vnímání“ ústavy, podle kterého prezident může též sjednávat mezinárodní smlouvy, nikoli je jen ratifikovat. Smlouva by podle něj neměla zasahovat do vnitřních záležitostí Norska, ale měla by chránit české občany bez ohledu na jejich věk. Vůči tunelování OKD by se mělo postupovat jako vůči Norsku a jeho sociální službě, tedy s nutností přijmout „drastičtější opatření“. „Když to nejde silou, jde to ještě větší silou,“, citovala hlava státu rčení, jak sa praví u nás na Valašsku.

Stát ve státě jménem Barnevern stojí na tezích Kari Killénová, jež představuje v Norsku "velmi ceněnou psycholožku", která publikovala ke konci 80. let zásadní text, jenž ovlivnil směřování sociální politiky na dlouhá léta dopředu. Proto ordinuje odebrání dětí jako lék na všechno. Podle jednaosmdesátileté psycholožky totiž biologická vazba rodičů ve vývoji dítěte nehraje významnou roli; hlavní je, že má potřebnou péči pěstounů. Ve studii mimo jiné prezentovala univerzální návod na to, jak rozpoznat zanedbávání a zneužívaní dítěte. Indikátory špatné péče jsou podle ní nízké sebevědomí dětí, komplikace během těhotenství nebo omezený kontakt s jinými dětmi. Tak proč zachraňovat děti poruchami svého organismus už v lůně matky, když se ví, že budou po narození postižené? Pozornost by se měla věnovat také tomu, zda rodiče nebyli v dětství sami zanedbáváni a zda jsou psychicky v pořádku.

Jak to, že Kari Killénová nemá své dcery v pěstounské péči...? Foto: Reuters...

Když Killénová pozná, že biologická matka není vhodná, jak pozná, že pěstouni jsou a budou vhodnější? Není pro ni dítě pouze figurkou, s jejíž pomocí si řídí a naplňuje své choré a psychopatické vize? Kdy pak pozná, že pěstouni zklamali a neuskutečňují potřebnou péči dle jejích představ? Co bude poté následovat? Hledání nových pěstounů? Myslí paní Killénová kromě na své děsivéh ego také na psychiku odebraných dětí a jejich biologických matek? Učebnicový příklad pak lze najít přímo v aktuálním případu odebrání devítiměsíčního vážně nemocného dítěte česko-norským rodičům, kdy jako oficiální důvod pracovníci Barnevernu uvedli „nedostatečně vyvinutý kontakt“. Podle zákulisních informací ale spíše nastala chyba v komunikaci, kdy rodiče lékařům řekli, že si nepřejí, aby dcera trpěla, a úřad si to účelově vyložil tak, že chtějí ukončit léčbu a holčičku tak nechat zemřít. Nechala si to Killénová vysvětlit, aby nedošlo k unáhlenému jednání...? Určitě ne, aby si naplnila svoji pěstoinskou teorii...

"Když řeknu, že dítě si vytváří k rodičům vztah postupně, asi to bude znít logicky a ten poznatek také do dětské psychologie patří. Existují však ‚vědci‘, kteří tvrdí, že pokud si dítě nevytvoří kontakt s rodiči okamžitě, nevytvoří si ho už nikdy a jen by s rodiči tratilo čas,“ uvedl deníku ECHO24.cz právník Pavel Hasenkopf, který se dlouhodobě angažuje v případu Evy Michalákové a nově spolupracuje také s norsko-českým párem.

Killénová a další její následovníci vnímají podle Hasenkopfa rodiče jako „kolečko v soukolí“, které je nahraditelné, a to i opakovaně. „Tyhle teze jsou celosvětově považované za pavědu, ale v Norsku je to hit a hlavní autorka, Kari Killénová, nechybí v knihovničce žádného úředníka Barvnevernu. Mně to dokonale zapadá do skládačky, kterou si postupně skládám. V Norsku se vymkl nejen Barnevern, ale zejména psychologie a sociologie,“ dodal právník a možná měl na mysli i masového vraha Breivika a jehoi celu, o několik tří lépe vybavenou, než byty mnoha českých důchodců.

"Dnešní ženy zažívají v souvislosti s mateřstvím pocity, které jim nahánějí strach. To, co v nich potlačila výchova a celý současný životní styl, na ně dopadá s obrovskou silou. Je nutné umožnit jim, aby se v nich v době, kdy čekají a rodí děti, probudila dávná přirozenost, aby mohl ožít instinkt, který jim otevře bránu nejen k mateřství, nýbrž často i k samotné podstatě života," říká německo-francouzská lektorka předporodní přípravy Elisabeth Geisel a autorka knihy "Slzy po porodu". V této knize podrobně popisuje důležitost působení přirozených hormonů, vyplavovaných během těhotenství, porodu a kojení, které na biologické bázi podporují mateřské chování a usnadňují navázání pevné láskyplné vazby mezi matkou a novorozencem.

Kari Killénová je ovšem génius, přičemž by asi nereagovala ani na fakt, že její "poznatky" nemají  oporu v empirickém výzkumu a osudy více než milionu norských dětí tak závisí pouze na jejích domněnkách. Své teze totiž původně založila jenom na pozorování pouhých 17 zanedbávaných dětí z 80. let. Jak může vědět, že biologická matka může či nemůže někdy své dítě začít milovat? Naštěstí jsou ještě soudní lidé i v Norsku. „Přestože se rodina potýká s problémy, z hlediska dlouhodobého horizontu je lepší, aby dítě zůstalo doma, než aby bylo umístěno do pěstounské péče,“ kritizuje psycholožku například norský vědec Åge Simonsen.
 
Přesto je ve "stoickém" Norsku Kari Killénová považovaná za přední odbornici v péči o děti; soustřeďuje se zejména na jejich počáteční vývoj, interakci s matkou a ochranu proti zneužívání. Až čtvrtina dětí je v Norsku podle ní podrobena nějaké formě zneužívání či zanedbávání, napsal o její paranoi lokální norský deník Lindesnes Avis. Killénová pracuje pro institut sociálního výzkumu, který spadá pod norské ministerstvo školství a výzkumu. Několik let vedla Mezinárodní společnost pro prevenci týraného a zanedbávaného dítěte (ISPCAN). V roce 2013 dostala medaili Za zásluhy. Vzhledem k tomu, že tato cena je norská stejně jako Nobelova cena míru mj. pro arcivraha Jásira Arafata udělovaná v Oslu, není o čem diskutovat.

V Česku Barnevern nechvalně proslul v souvislosti s odebráním dvou synů Evě Michalákové, která už pět let neúspěšně bojuje o jejich navrácení. V tuzemsku aktuálně rezonuje další případ odebraného dítěte, tentokrát devítiměsíční vážně nemocné dcery norsko-českého páru. Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) rodině přislíbila pomoc, podporu má i od samotné Michalákové. Jak se lze oprávněně domnívat, je to "na dlouhé roky", jako výše připomenutý Sobotkův kostlivec ve skříni...

 „Eva Michaláková s rodinou soucítí, sama dobře ví, co za neempatické bytosti pracují na Barnevernu. Zatím v kontaktu nejsou, ale třeba budou,“ komentoval serveru právník Hasenkopf. Dítě trpí genetickou poruchou, je na umělé ledvině a čeká na transplantaci. Podle alibismu ministryně práce Michaely Marksové (ČSSD) žena o pomoc českého státu údajně nestojí, poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková, která je s matkou v kontaktu, to ale popřela.

Norské ministerstvo pro děti, rovnost a sociální začleňování přitom před Vánocemi vydalo směrnici, aby úřady u odebraných dětí-cizinců zohledňovaly jejich původ. To znamená, aby daly přednost (pokud je to možné a v zájmu dítěte) v případě problémů v rodině umístění dítěte u příbuzných v jeho domovské zemi, než u pěstounů v Norsku. Informoval o tom norský deník Aftenposten. „Zásadní je, že podle směrnice není možné dát k adopci dítě bez souhlasu rodičů, kteří nemají trvalý pobyt v Norsku. Je to ale pouze doporučení a Barnevern se tím řídit nemusí a, jak je vidět, ani neřídí. Barnevern se nemusí nikomu zodpovídat, ani nic vysvětlovat, není tu kontrola ze strany státu,“ řekla deníku ECHO24.cz poslankyně za TOP 09 Jitka Chalánková.

Proti praktikám Barnevernu probíhají během ledna po celém světě masivní demonstrace. Odpůrci sociálního úřadu protestovali například ve Spojených státech, Velké Británii, Rumunsku nebo Španělsku a také nedávno v Praze. Po Novém roce odstartovaly přímo v Oslu, impulsem jim byl případ norsko-rumunské rodiny Bodnariových, která má Eliana, Naomi, Matthew, John a Ezekiel. Pro nejstarší dvě dívky Elianu a Naomi přišli loni v listopadu zmocněnci sociálního norského úřadu Barnevern a bez vysvětlení a uvědomění rodičů je odvedli ze školy...
Ten samý den pak přišli i do bytu Ruth a Mariuse Bodnariových a odvedli si dva mladší syny Johna a Matthewa. O den později zoufalé matce odebrali i tříměsíční páté dítě – Ezekiela s odůvodněním, že matka představuje pro svého syna hrozbu. Důvodem k odebrání dětí bylo podle úřadu podezření z náboženské radikalizace a upozornění školy, kam dvě dívky chodily, že rodina je silně věřící. Zvláštní, že teroristické islámské právo šaría Norové klidně snášejí. Norská rodina ihned po odebrání dětí, i s rizikem, že si zhorší situaci u norských úřadů, případ zveřejnila a získala si masovou podporu široké veřejnosti po celém světě.

A co když se nějaká dívka v rodině rozhodně jít za jeptišku, také ji odeberou, protože je zde podezření z náboženské radikalizace. Mají vůbec děti v tomto případu nárok na své vlastní ´přání, anebo se počká, až si zvyknou na neradikalizované pěstouny? A co když si nezvyknout, půjdou k další pěstounům a bude jedno, zda jsou hetero či homosexuální identity. Co na to říkají "studie" norské sociální hvězdy Kari Killénové...?

Pokud si nějaký český naivka myslí, že Zemanův tlak na Nory je bezzubý, a že jde jen o předvolební šarádu pro lidi, jako když Kim Čong-un hrozí prstíčkem USA, je tento trouba vedle jako ta jedle. Prezident Zeman je totiž prvním českým prezidentem, který má skutečný zájem o své voliče i nevoliče, není snad jediný kraj Česka, který by osobně nenavštívil, aby tamním občanům pomohl s řešením jejich každodenních potíží, aby za ně splácel české dluhy...

Např. Nadační fond prezidenta republiky na splácení státního dluhu uspořádal v pátek dne 11. dubna 2014 na Pražském hradě aukci dvaceti sedmi velikonočních kraslic ztvárněných známými osobnostmi. Celkový výtěžek této události předčil očekávání. Výnos dosáhl neuvěřitelných 2.237.000,- Kč, které budou připsány ve prospěch fondu na splácení státního dluhu. Nadační fond prezidenta republiky rovněž v úterý dne 14. června 2014 splnil slib a věnoval první milion korun na snížení státního dluhu České republiky, dnes jsou v něm skoro tři miliony...

Inu, každých 170 tis. Kč, o kterých se podaří snížit veřejný dluh, bude symbolicky znamenat osvobození jednoho občana ČR z dluhového sevření; státní dluh České republiky dnes totiž činí cca 1 716 mld. Kč. Veřejný dluh je vyšší ještě o cca 100 mld. Kč... Zhruba 2,5 milionu korun z tohoto fondu by mělo být využito k zajištění provozu klokánků pro děti v tísni.... http://echo24.cz/a/i2JUJ/zena-v-pozadi-barnevernu-rodice-nejsou-duleziti-klicova-je-pece

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy